Auro-3D.

darekrocznik

New member
Panowie zmieniłem przody na Heco 900, więc się wzięłem za nową kalibrację ale w trakcie wyszła mi mała niespodzianka, po kalibracji głównej pozycji pokazało mi, że mam probem z fazowością przodów tak jakbym miał podłączony plus kolumn z minusem wzmacniacza a kolorystycznie podłączam dobrze czerwony - czerwony, po zamianie kabli z tyłu kolumn kalibracja pokazała, że jest ok na starych kolumnach przy tych samych kablach było ok, jak to teraz sprawdzić czy na pewno fazowość jest dobrze, czy czasem amplituner się nie myli ?
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
U mnie to samo bylo.
Ampli pokazywal ze blednie podlaczone, ale byly dobrze.

Wystepuje echo, ktore oszukuje system kalibracji.

Dla przykladu odsun kolumne w inna strone, wystarczy obrocic. Nie powstanie echo i kalibracja wykryje ci ze kolumny sa ok.

A jak bys chcial sprawdzic czy w Heco nie sa pomieszane przewody, czy kolumny sa dobre. To mozesz wykonac "test bateryjki."
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli prawidłowo podłączymy bieguny baterii z przewodami, tzn. „+” na „+” i „-‘’ na „ -‘’, to membrany głośników będą „wypychane”, czyli zgodne z fazą. Jeżeli podłączymy odwrotnie, to membrany będą „wciągane’, czyli w przeciw fazie.
 
Ostatnia edycja:

darekrocznik

New member
Trochę przekręciłem lewą kolumnę, prawą też i po kalibracji pierwszej pozycji pokazało, że tylko prawa jest źle, lewa ok, zamieniłem w centralnym kabel z + na - i kalibracja wykazała, że jest źle podłączony czyli amplituner reaguje dobrze, tylko czemu wskazuje prawy kanał jak jest tak samo podłączony jak lewy, jak zamienię w prawym kable to kalibracja pokazuje, że jest wszystko dobrze, tylko jak przełączę się na stereo to w lewym brakuje basu. Baterie podłączam do terminali kolumny, czy bezpośrednio do głośnika, jakiej mocy ma być bateria ?
 

Rafal7

Banned
Brakuje Ci basu bo zmieniłeś bieguny, nie sugeruj się kalibracja.
Teraz kolumny grają w przeciw fazie.
Pod terminale w kolumnie, przecież nie będziesz kolumny rozbierał.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Trochę przekręciłem lewą kolumnę, prawą też i po kalibracji pierwszej pozycji pokazało, że tylko prawa jest źle, lewa ok, zamieniłem w centralnym kabel z + na - i kalibracja wykazała, że jest źle podłączony czyli amplituner reaguje dobrze, tylko czemu wskazuje prawy kanał jak jest tak samo podłączony jak lewy, jak zamienię w prawym kable to kalibracja pokazuje, że jest wszystko dobrze, tylko jak przełączę się na stereo to w lewym brakuje basu. Baterie podłączam do terminali kolumny, czy bezpośrednio do głośnika, jakiej mocy ma być bateria ?

Najpewniej masz duże odbicia/pogłos w pokoju i ampli analizuje to jako zamienione bieguny.
W złym akustycznie pomieszczeniu nie ma ani dobrego odbioru a przede wszystkim ciężko zrobić kalibracje.

Na baterii nie ma parametru mocy..chodzi ci o napięcie zapewne. 9V będzie odpowiednia żebyś wyraźnie zobaczył wychylenie głośnika.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Wystarczy zwykła bateryjka od pilota, poczujesz ręką, w którą stronę membrana się wychyla.

Byle jakie kabelki przyłóż do bateryjki i do terminali w głośnikach. + do + i - do -. Membrana ma się wychylać na zewnątrz. Jak zmienisz bieguny + podłączysz do - to membrana będzie się chować do środka.

Darek ja u siebie też nie dałem rady zrobić kalibracji na jednym głośniku. Masz ciulowe pomieszczenie. Echa występują i ampli szaleje. Olej to i zrób normalnie kalibracje.
 

RAF1977

Banned
Halo halo firestorm.
Lichtmond 4 od dziś w przedsprzedaży czy sprzedaży😀 nie znam niemieckiego ale
Zamówiłem wersję 3 płytową.😀
Klikając na czuja.
 
Ostatnia edycja:
Do góry