Auro-3D.

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Zgadza się, co do DTS:X. Ale nie o to tu chodzi i nie w tym rzecz. Jak Kolega napisał: „Tak jak teraz wszystko działa poprawnie”. No właśnie. A czy zawsze tak będzie? Istotny jest sam fakt aktualizacji, jako takiej, a dotyczącej wszystkiego. Jak wiemy, nie do końca może ona przynieść pożądany efekt. Tak było np. przy aktualizacji oprogramowania odtwarzaczy BD, gdzie w „gratisie” można było otrzymać Cinavię. Podobnie jest w powyższym przypadku, odnośnie Pioneera. Stąd moje obawy odnośnie każdej aktualizacji, czy coś nie zostanie „schrzanione”. I w tym kontekście traktował mój wcześniejszy post.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Czytając forum widzę, że co niektórym przechodzi entuzjazm Auro i myślą o „przebranżowieniu” się na Atmosa bo zdaje się, że nie wytrzymują „ciśnienia”. :wink:
A żeby była równowaga to napiszę, że znam osoby, które „przesiadają” się z Atmosa na Auro. Ale. Pisząc w ten sposób, nie chodzi tu o kodeki jako takie, lecz o układ konfiguracyjny głośników ponieważ konfiguracja ta, jest lepiej odbierana i postrzegana przez słuchaczy, jak sami mówią.
Innym powodem takiego wyboru są zalecania konfiguracyjne co do głośników dla DTS:X. Co zdaje się, potwierdziło tylko wszechstronności takiej konfiguracji i uniwersalizm, przynajmniej dla dwóch formatów. Nie mylić z kodekami, bo o tym już było.

O ile zapis konfiguracyjny wygląda jak Atmos, to usytuowanie i układ kolumn/głośników, przypomina Auro. Pomijając ich ilość.

 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Coś mi się zdaje, że ten rysuneczek jest wycięty z instrukcji obsługi najnowszych amplitunerów pioneer a nie od specjalistów od DTS X... ;-) Coś specjaliści od pionka musieli wymyslec dla klientów odnośnie dts x w instrukcji obsługi.. ;-)
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Firestorm zebys nie myslal sobie zle o mnie. Poki co mam uklad Auro i poki co mi on pasuje. Efekty itp takze mi to pasuje. Ale przede wszystkim zalezy mi na filmach. Poki co ciagle nie widac produkcji z Auro a w Atmosie coraz wiecej. Jestem cierpliwy i mi sie nie pali ale jak tak dalej bedzie no to chyba nie bedzie wyjscia.
 

RAF1977

Banned
Ale przecież nic nie stoi na przeszkodzie żeby oglądać filmy w atmosie na takiej konfiguracji głośników jak masz teraz...
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
:D Ha, ha, ha! :D Kolego @Snikers, jak możesz tak pisać? ;-) Przecież to Twój wybór i nikt do niczego nie będzie Cię namawiał, tym bardziej zmuszał. Zrobisz, co zechcesz.
Wiem i rozumiem rozterki, co do treści Auro. Jest, jak jest. Ale, na wszystko przychodzi czas i miejsce. Mnie cierpliwości nie brakuje. Nie będę się powtarzał, odnośnie Auro dla mnie. Przypomnę tylko, że Auro odtworzy Atmosa. W drugą stronę - nie bardzo. O DTS:X nie wspomnę. I właśnie o ten uniwersalizm mi chodzi, w kontekście wszystkiego, o czym pisałem. To tak pokrótce.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Rozumiem Kolegę. :) No cóż. Są też i pozytywy, jak choćby wsparcie Auro przez Sony. Może okazać się też, że Auro nie będzie wspierane tylko przez produkcje filmowe, o czym było na forum, ale i przez wsparcie sprzętowe produkowanych przez siebie urządzeń. Kto wie? A jak będzie? Zobaczymy.
A czy sytuacja, przez wielu wyczekiwana z tęsknotą, odnośnie wydawnictw w DTSie X, wygląda tak cudownie? Też chcę więcej, ale i bardziej konkretnych tytułów.
Ja bynajmniej nie zamierzam rezygnować z Auro, bo pod wieloma względami bardzo mi ono odpowiada.
A co powiedzieć na to gdy format ten/konfiguracja (gdzie dysponujemy tylko Atmosem, a nie Auro), wybierany/a jest tylko dlatego, że nie trzeba zagracać czy „pruć” sufitu, a gdzie inne aspekty są nieważne i schodzą na dalszy plan. I co takiemu zrobisz? ;-)
 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Ano właśnie. Zdaje się, że jest nas czterech (na razie/jeszcze ;-)), którzy mamy Auro. Ale z tego, o czym każdy z nas pisał wynika, że są to 4 różne konfiguracje. O ile moja jest „książkowa”, to Koledzy mają własną interpretację Auro – właściwie, każdy inną. A czy to źle czy dobrze, to już nie mnie to oceniać. Ważne, aby Wam pasowało. Jednak dalej twierdzę, że nie poznaliście do końca Auro. A stanie się tak, jak sami sprawdzicie konfigurację z głośnikiem VoG aby wiedzieć, co naprawdę daje i czy warto. :)
 

RAF1977

Banned
U mnie auro3d dostało rolę dekodera muzyki wielokanałowej a muzyka z vog nie korzysta, więc na razie odpuszczam jego montaż. Do filmów wolę neutralX do DTS i DSU do DD.
Może, jak kiedyś będzie dużo filmów w natywnym Atmos i dtsX, to może wtedy okaże się, że lepiej będą działać przepuszczone przez auro3d, to może wtedy go założę.
Napewno z auro rezygnować nie będę.
Listę sprzętu niebawem zasili marantz mm8077 a dziś dotarł drugi monolith plus df:)
 
Ostatnia edycja:

Snikers89

New member
Bez reklam
Ja poki co ogladam filmy na Auro na upscaling na zmiane z DTS a muzy to w stereo. Poki co czekam takze na natywne Auro.

RAF trzeba sie kiedys spotkac i potestowac nasze sprzety wspolnie 😄
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Widze ze ten monolith ma bas reflex i glosnik w dol.
Ma ta sama moc co moje Tannoye. Moj ma wieksza srednice niz twoj ale twoj jest troszke ciezszy.
 

RAF1977

Banned
No cieszę się, że znalazłem dla niego miejsce docelowe, bo przestawianie go przed projekcją było by bardzo uciążliwe, (taki był pierwszy plan).
 
Do góry