Auro-3D.

darekrocznik

New member
Z tą akustyką nie jest chyba tak źle bo na starych kolumnach takich jaj nie było. Panowie tak w ogóle jak przy Auro robicie kalibracje, suby na direct i faza na zero? Czy po kalibracji regulujecie głośność sub.czy zostawiacie i regulujecie w razie czego z poziomu amplitunera ? Po kalibracji zmieniacie coś : odcięcia, wielkość głośników - small, large, sub w amplitunerze odcięcie na 120 czy 80 hz czy też pozostawiacie ustawienia jakie zrobi kalibracja ?
 
Ostatnia edycja:

RAF1977

Banned
Ja właśnie niedawno pozmieniałem żeby górne szerszym pasnem grały.
Czyli wszystko na 60hz i na duże, oprócz Tylnych surroud, bo mniejsze są to na 80 i lfe na 80hz i suby trochę podkręciłem na potencjometrach.
 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Halo halo firestorm.
Lichtmond 4 od dziś w przedsprzedaży czy sprzedaży😀 nie znam niemieckiego ale
Zamówiłem wersję 3 płytową.😀
Klikając na czuja.
:) Tak, tak, wiem. Sam na nią czekam. :)
Widzę, że te klimaty odpowiadają i Kolega idzie na całość, zakupując wydanie 3 płytowe. Jak wiadomo, jest to wydanie w Atmosie, a jedna z płyt, w tym wydaniu, jest w wersji 4K UHD. Ale, może to już fakty znane.

Pisałem wcześniej o swych przypuszczeniach, że może to być wydanie w Atmosie, skoro poprzednie było w Auro. I tak też się stało. Można domniemywać, że następna produkcja będzie w DTS:X, do kompletu. ;)
 

RAF1977

Banned
Klimaty bardzo opowiadają😀.
No pogodziłem się, że w atmosie. Wolałem w auro.
Na razie chyba innej opcji zakupu nie ma. Ale trzy płyty się przydadzą.
Odtwarzacz CD marantza właśnie jest w drodze a uhd też z Czasem zakupie.
 
Ostatnia edycja:

RAF1977

Banned
Już kupiłem😀
Na brytyjskim taniej dla mnie.
13.7 funta i dostawa na jutro.
No a nowy lichtmond też w drodze.
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Well-known member
Bez reklam
Ale to lipa. Jak dla mnie tyllkp jeden kawalek fajny, ten z demowko DTS sprzed 7- 8 lat. Podlinkowalem wylacznie zeby wywolac sentyment.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Kolego @RAF. Kiedy płyta "Lichtmond" dotrze to wieczorem, zasiąść razem z żoną i przy lampce wina, delektować się obrazem i dźwiękiem.
Jak dla mnie, najlepsza płyta z całej serii, i to pod każdym względem. Bez dwóch zdań. I nie zmieni tego fakt, że to nie Auro. Zresztą, nie ważne są formaty. Jak pisałem kiedyś muzyka, obroni się sama.
 

RAF1977

Banned
Nie, no oczywiście, co do lichtmond to nie mam wątpliwości ☺
Jadę odebrać odtwarzacz CD marantz cd5005. Kupiłem najtańszy bo widzę że prawie wszystko ma od cd6005 i ."prawie "w tym przypadku chyba nie robi dużej różnicy.
Mam nadzieję że będzie lepszy od mojego 15 letniego odtwarzacza DVD sony z osobnym torem dla stereo. ...
 
Ostatnia edycja:

RAF1977

Banned
Plyta czeka do piątku.
01f4d80e256931597632ec753ef57f10.jpg
e98cbd7476f0a241373d3fbf2e4f1558.jpg
 

RAF1977

Banned
No cóż.
Kolejna świetna produkcja audio i video. Zwykły film 3d po takim sensie wygląda płasko.
Jena rzecz mi tylko nie pasuje.
Główna ścieżka dźwiękowa powinna być po niemiecku. Ten język wydaje się lepszy do klimatu płyty. Angielski dla mnie jest taki bezpłciowy.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Tak właśnie myślałem, że pierwsze, co żuci się w oczy, to grafika 3D.

Wracając do tematu Auro. Swego czasu, pisał Kolega o efekcie Auro - Matic i ja, względem tego.
Okazuje się, że nie w każdej sytuacji będziemy mogli z tego korzystać. Oba tryby efektu Auro-Matic (Ustaw.i Siła), są dostępne jedynie przy materiale zapisanym od 9.1 w dół. Natomiast od 10.1 nie ma już takiej możliwości, gdyż opcja Auro-Matic, w zakładce menu Parametr Surround, jest niewidoczna. A sprawia to ścieżka głośnika Top - VoG. I proszę pamiętać, że chodzi tu o ilość zapisanych ścieżek, a nie o układ konfiguracyjny głośników.
 

RAF1977

Banned
Mi się wydaje że przy dźwięku auro3d 9.1 też nie ma już możliwości regulacji efektu. Bo wtedy działa dekoder auro3d a nie auro-matic, który posiada opcję regulacji.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Szczerze, to nie pamiętam, czy przy ścieżkach Auro 9.1 wnoszą jakieś zmiany lecz wiem, że są one dostępne/widoczne. Od 10.1 już nie. Jestem teraz w pracy więc, Kolega może to sam sprawdzić na płycie Lichtmond 3, z Auro 9.1.
 

RAF1977

Banned
No właśnie pamiętam że nie są już widoczne, nie zależy to od liczny ścieżek, tylko od dekodera.
Jeśli jest natywne auro3d, to opcji tych co w auro-matic już nie ma.

Ps.
Ogladam koncert Jarre in China.
No i po raz kolejny powiem, że auro-matic jest strzałem w dziesiątkę dla takich nagrań w dts 5.1
Świetnie dodaje przestrzeni, bez niego dźwięk jest osadzony zbyt nisko i nie ma tej przestrzeni koncertowej.
 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
No właśnie pamiętam że nie są już widoczne, nie zależy to od liczny ścieżek, tylko od dekodera.
Jeśli jest natywne auro3d, to opcji tych co w auro-matic już nie ma.
Hmm….. ciekawe i dziwna sprawa. Instrukcja mówi wyraźnie, odnośnie opcji Ustaw. i Efekt: „Opcji tej nie można wybrać, jeżeli sygnał wejściowy zawiera sygnał Auro-3D z kanałem górnym”. I tyle. Wątpię, aby moja konfiguracja bo zdaje się, że chyba tylko ja mam 10.1, miała na to wpływ. Cóż. Jak wrócę do domu, to sobie to sprawdzę.
 
Do góry