Auro-3D.

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
firestorm7 - mozesz wrzucić fotkę jak u Ciebie wyglada ten TOP ?
Obiecane zdjęcie głośnika Top. Tak to wygląda.



Resztę już znacie, z poprzednich fotek i w tym względzie, póki co, nic się nie zmieniło. Wiecie, że jestem pasjonatem tematu, więc wszystko wygląda prowizorycznie, ponieważ na chwilę obecną istotniejszym dla mnie jest poznawanie nowego, testowanie, eksperymenty, na co potrzeba też i czasu, więc jest, jak jest. A na estetykę, przyjdzie jeszcze czas, kiedy wszystko zostanie dopracowane i zoptymalizowane.
 
Ostatnia edycja:

RAF1977

Banned
No powiem, że mnie trochę zmobilizowałeś.
Jak go zamocowałeś do sufitu?
Jutro powiem koledze, żeby mi uchwyt zrobił.
Myślę taki w kształcie litery C.
Zrobię to jak żony nie będzie☺.
To mówisz, że przy dźwięku dts 5.1 procesor jakiś wypełniający dźwięk tam puszcza, to mogło by być fajne uzupełnienie.
Ale przy litchmon 3 nic tam nie puści, bo ono jest w 9.1 .
Zgadza się?
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Co, do mocowania kolumny do sufitu i nie tylko, to w moim przypadku potrzebuję szybkiego i prostego sposobu, bez ceregieli, a jednocześnie niekaleczącego kolumn, abym mógł robić to, o czym pisałem wcześniej. Dlatego, wystarczy mi haczyk w suficie i dwa… sznurki. ;) Ale, zdaje się, że w waszych przypadkach, nie macie takiej możliwości i potrzeby więc, musicie to zrobić od razu na „wyjściowo”.
Jeśli chodzi o Auro, to od 9.1 w dół, głośnik Top nie zagra. Ale, jeśli nam zależy aby zagrał, można tego dokonać przez upmix. A wystarczy tylko wybrać inną ścieżkę na płycie. I tyle. Lecz i tutaj jest haczyk. Jeśli chcemy, aby upmix w ogóle był na „poziomie”, to nie należy wybierać ścieżki stereo, gdyż efekt będzie słaby. Tylko ścieżki multichannel.
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Co do mocowania kolumny do sufitu to mocowanie jej na sznurku chyba by u mnie ze względu bezpieczeństwa nie przeszło....
Ja swoje kolumn do sufitu mocowałem z wykorzystaniem orginalnych otworów technologicznych bez wiercenia dodatkowych tak aby na kolumnę nie stracić gwarancji wraz z dociętym plaskownikiem z nawierconymi otworami. Jutro jak znajdę chwilę to wkleję obiecane fotki u siebie w temacie z patentem na mocowanie to może komuś się przyda... ;-)
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Od strony "technicznej", ;) tak to wygląda.



Odnośnie „sznurka”, to jest on bardzo wytrzymały bo to nylon więc, nie ma problemu. Moja instalacja, nawet tymczasowa, musiała spełnić kilka warunków w tym, m.in. prostotę montażu, jak i postulaty żony. Dlatego też, tak to wygląda, co mi nie przeszkadza. Ważniejsza jest „zabawa”. Ale dzięki tym wszystkim zabiegom całość, może być zdemontowana w kilka minut - jeden z postulatów. :) A jedynym śladem po całej instalacji są haczyki w suficie, których możemy nawet nie dostrzec, bo są pomalowane w kolor sufitu. Wracając do sposobu zawieszania kolumn. Jak widać, są dwa. Jeden, praktycznie dla jednej kolumny, służy do podczepienia jej poziomo pod sufitem. Natomiast drugi, umożliwia powieszenie kolumny na ścianie, jak również podwieszenia jej pod sufitem, jako górnej, jednocześnie samoczynnie nadając jej pożądany kąt pochylenia, który wynika z rozkładu środka ciężkości. Dzięki temu, kolumny prezentują się dość zjawiskowo. Ponieważ nie ma tutaj żadnych stelaży do mocowania kolumn, to wyglądają one jak zawieszone w powietrzu. Jedynie widok przewodów psuje cały efekt. Tylko proszę, nie piszcie o kolumnach bezprzewodowych. :)



Pisałem też, że mam w systemie 7, takich samych kolumn surroundowych. Tak naprawdę, to mam ich 8 lecz jedna, jest nie używana. Póki co. Bo chyba domyślicie się, jak zamierzam ją wykorzystać, w swoich testach. ;)
 
Ostatnia edycja:

RAF1977

Banned
8ma to chyba będzie górny centralny ☺
Ja właśnie kupiłem chyba jeden z ostatnich dostępnych, największych centralnych w moim systemie i on będzie dolnym a aktualny (sredni) , będzie górnym. , kiedy będzie możliwość taki podłączyć w przyszłości ☺
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Dziś, kolejny dzień zmagań z Auro. Temat głośnika Top mogę zamknąć i opatrzyć jedynym, słusznym komentarzem; NIE WYOBRAŻAM SOBIE KD AURO, BEZ GŁOŚNIKA TOP. Panowie, prawdziwe Auro, jeszcze przed wami.
 

darekrocznik

New member
A ja cały czas jestem pod wrażeniem Upmixa, w wcześniejszej konfiguracji wyłączyłem Audassey, teraz przy Auro znowu wróciłem do niego i gra super, dla lubiących film wojenny polecam Bitwę o Sewastopol mimo, że produkcja naszych wschodnich sąsiadów chodzi to naprawdę super w Auro, mimo że dźwięk tylko DTS HD, wcześniej gdy miałem konfigurację 9.1 z tylnymi surrandami, to nie było to, jakoś te efekty się rozmywały, teraz przy Auro dla mnie rewelacja
 

Bipo

Active member
Bez reklam
No dawaj, dawaj.
Mi się może przydać ☺

Patent na zamocowanie kolumny do sufitu wykorzystanej w systemie AURO3D lub Dolby Atmos:

Mocowanie kolumny głośnikowej do sufitu bez zniszczenia i utraty gwarancji, patent sprawdzony, kolumna się trzyma solidnie, zablokowana z dwóch stron przed przesuwaniem, można się na niej powiesić na rękach, bezpieczeństwo przede wszystkim. :) Wkleiłem w swoim wątku ale dla Aurowców i nie tylko może się komuś przyda..
http://www.hdtv.com.pl/forum/1300590-post956.html
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Widziałem w wątku Kolegi. Bardzo fajne, pomysłowe i eleganckie. :) Bardzo dobre pod Atmosa. Ale, w moim przypadku się nie sprawdzi, z powodu konstrukcji kolumn (środek ciężkości). Ale, tak czy inaczej, warte zapamiętania.
 
Ostatnia edycja:

RAF1977

Banned
Ja mam do powieszenia mały centralny ale może pomysł wykorzystam, przykrecajac dwa płaskowniki na podłkadkach do tylnej ścianki, to i tak lepiej, niż przekręcać do bocznych ścianek.
 
Ostatnia edycja:

darekrocznik

New member
Patent na zamocowanie kolumny do sufitu wykorzystanej w systemie AURO3D lub Dolby Atmos:

Mocowanie kolumny głośnikowej do sufitu bez zniszczenia i utraty gwarancji, patent sprawdzony, kolumna się trzyma solidnie, zablokowana z dwóch stron przed przesuwaniem, można się na niej powiesić na rękach, bezpieczeństwo przede wszystkim. :) Wkleiłem w swoim wątku ale dla Aurowców i nie tylko może się komuś przyda..
http://www.hdtv.com.pl/forum/1300590-post956.html

Bipo, widzę uzywasz kolumn Heco - co o nich sądzisz, planuje wymienić moje samoróbki przody na Heco Music Style 900 - znasz ten model, chodzi mi przede wszystkim o stereo. Reszta mojego zestawu to Ushery, niestety na dobre przody mnie nie stać tej firmy bo to kosmos cenowy
 

RAF1977

Banned
Monolith jeden, z przodu a dwa mniejsze wharfedale sw150, z tyłu.
Podobno do kina moc musi być☺.
Te dwa sw150 fajnie grają do muzyki ale w kinie trochę mi brakowało uderzenia konkretnego.
Ten piecyk mam nadzieje, że mi je da.
 
Ostatnia edycja:
Do góry