Zmiana frontów..na początek :)

sihborx

New member
moim zdaniem - jeżeli w tym samym budżecie kupisz x6200i pma 1520 a na muzie zależy ci równie jak na filmie albo więcej ... czyli powiedzmy 70/30 może 60/40 to chyba wziąłbym kombo. Nawet z niższym modelem amp (x5200) ....
Ale jeśli większość czasu wolisz spędzić na filmach czy koncertach z Bluray to bym się zastanowił nad X7200- bo to bestia!

x7200 w muzie daje radę- naprawdę ... wydaje mi się, ze jak wasz przeciętny znajomy - nieobeznany w temacie "audiofilli" - taki co słucha muzy "normalnie" a nie jak MY - to powie WOW!!!!! ale to ma kopa WOW ale CZAD! Ale masz sprzęt.....

My już "niestety" - jesteśmy na innym poziomie.....;)gdzie stereo zaczyna odgrywać większą rolę.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Bipo jak kupowal x6200 to pisal ze jego zdaniem nie ma sensu doplacac do x7200. :)

I tak patrze porownanie to faktycznie roznica 10w w stereo i x7200 ma analogowe wejscie audio, mozna pokusic sie o jakis przed wzmacniacz na testy xD Reszta ta sama. Na allegro 6200 i 7200 maja w sumie ta sama cene 9k z groszem ale jak to wychodzi w realu....

Ciekawi mnie jeszcze jedna rzecz, taka troche podsumowujaca ostatnie nascie/dziesiat postow.

A mianowicie sihborx-a opinie znamy Dali +Creek
Krzysztof pewnie tez wybralby Dali+Creek ??? (lubi dali hehe)
A ty Henry? Kefy czy Dali? Co tobie bardziej wpadlo w ucho?

Bedzie 3:0, 2:1, czy moze z1:2
Obstawiamy, do wygrania oryginalna pi..... :) <zart>
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Tylko, powiem jedno różnica pomiędzy 6200 a 7200 jest w dodatkowych wejściach analogowych 7.1 z których już zatok kto z nich korzysta. A cała elektronika jest identyczna, są to dwa identyczne sprzęty pod względem budowy i funkcji. Wiadomo jeśli bym miał w cenie mojego wyższy model brałbym tamten... ;-)
A i tak jak się kupuje takie wysokie modele to kończy się w koncu na zewn.końcówkach mocy i wzmacniacza ch a ampli służy za procesor... ;-) Ps. Słuchałem tych ampli na teście i niesłychać kompletnie żadnej różnicy.
 

rabit

Active member
Bez reklam
Według mnie, nie warto dużo inwestować w amplituner. Musi być "uniwersalny" (dwa wyjścia HDMI, pre-out, ilość końcówek mocy adekwatna do planowanego podłączenia kolumn) i "teraźniejszy" (atmo, DTS-X, 4K) i to wystarczy. Czyli X-4... wystarczy. I taki amplituner możemy mieć już na dłuższy czas. Zaoszczędzoną kasę wolałbym dołożyć do wzmacniacza. Jak po jakimś czasie znudzi się nam dany dźwięk, nie musimy pozbywać się ampli, lecz tylko wymienić wzmacniacz.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Dla zwyklego domownika to tak, x4 powinna styknac, nawet x3 jest ok. W tym tylko bol ze x4 jest 9 kanalowa i to ja wyklucza w grupie 7.1.4

Gdzies tam wyczytalem ze teraz planuja dodac kolejna plaszczyzne glosnikow umiejscowiona przy ziemi... Bo praktycznie brakuje efektu zejascia dzwieku w "dol" - "ziemie".
Nie pamietam, w jakim artykule to czytalem i czy to bujda czy prawda.
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
@Shiborx, miło było u Ciebie gościć :)
Dołączam się do słów Henry'ego :)
Co do opisu, nic dodać, nic ująć ;)
Cała przyjemność po mojej stronie Panowie.
i Znów zapraszam ale z flaszeczką ;)
Się pomyśli :D
P.s. Henry , Twoja łapa z prawej? ;-)
Henry robił za fotografa ;)
A mianowicie sihborx-a opinie znamy Dali +Creek
Krzysztof pewnie tez wybralby Dali+Creek ??? (lubi dali hehe)
A ty Henry? Kefy czy Dali? Co tobie bardziej wpadlo w ucho?
Dali Dali nierówne. Wystarczy postawić Zensor, Opitocn, Rubicon obok i wnioski nasuwają się same. Jestem też świadomy, że granie Creeka nie każdemu podejdzie. Wszyscy wiemy, że elektronika z kolumnami musi się "zgrać". U Sihrboxa na razie Mentory się wygrzewają, jest moc, jest potęga brzmienia i aż boję się co byłoby gdyby podłączyć do tego jeszcze jakieś końcówki :) a po wygrzaniu będzie jeszcze lepiej :)
Lubię szkołę Dali, głównie dlatego, że tam, gdzie fizjologicznie słuch ludzki ma w pewnych częstotliwościach "ubytek", Dali je uzupełniają. Nie wyklucza to, że nie rozglądałbym się dziś za KEFem R. Po kilku odsłuchach też mnie przekonują, a nie ukrywam, że kilka lat temu, kiedy usłyszałem je pierwszy raz byłem zachwycony, ale byłby poza moim zasięgiem. Kiedy kupowałem Ikony, stać mnie było tylko na to, dałem sobie pułap, który i tak sporo przekroczyłem. Dziś sprawy pewnie potoczyłby się inaczej, człowiek dojrzewa do pewnych rzeczy, uczy się. Nie oznacza to, że wymieniam kolumny, bo tak nie jest, ale teraz, gdybym miał zakupić zestaw stereo prawie na pewno byłby to Creek, no chyba, że jakimś cudem znalazłoby się jeszcze coś innego, co ujęłoby mnie bardziej. Kolumny - Rubicon, Kef R i pewnie znów wiele godzin odsłuchów i innych modeli kolumn... ;)
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dla zwyklego domownika to tak, x4 powinna styknac, nawet x3 jest ok. W tym tylko bol ze x4 jest 9 kanalowa i to ja wyklucza w grupie 7.1.4

Gdzies tam wyczytalem ze teraz planuja dodac kolejna plaszczyzne glosnikow umiejscowiona przy ziemi... Bo praktycznie brakuje efektu zejascia dzwieku w "dol" - "ziemie".
Nie pamietam, w jakim artykule to czytalem i czy to bujda czy prawda.

Ciekawe info z tą podłogą, ale 7.1.4 to już opti. Chociaż to samo mówiliśmy przy 2.0/4.0/5.0 itd., czy też o DPL zanim pojawił się komercyjnie DD/DTS.
Osobiście wolałbym zainwestować w buttshakera jak w kolejne kanały.

Co do oczekiwań "zwykłego" użytkowniaka o których piszę Lolo, to mi się zdaję, że temu wystaczyłby sprzęt za cenę samego okablowania które tu większość posiada ;)

Nie ma co generalizować, za dużo czynników i przekrój oczekiwań.
Są też (czasami) "małe" różnice o których nie każdy wie, np:
Marantz SR5008, SR6008, and SR7008 Receivers Preview | Audioholics
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
aż boję się co byłoby gdyby podłączyć do tego jeszcze jakieś końcówki :) a po wygrzaniu będzie jeszcze lepiej :)

Nie wiem czy w 100A jest taka możliwość, ale jeśli tak to można by dokupić końcówkę 100P i zrobić bi-amping.

Aha Panowie jakbyście mieli okazje to posłuchajcie jakiegoś wzmacniacza z oferty Baltlab-a. Np. Epoca 3, Endo 1. We Wrocławiu chyba FUSIC je ma.
 
Ostatnia edycja:

rabit

Active member
Bez reklam
Dla zwyklego domownika to tak, x4 powinna styknac, nawet x3 jest ok. W tym tylko bol ze x4 jest 9 kanalowa i to ja wyklucza w grupie 7.1.4

Gdzies tam wyczytalem ze teraz planuja dodac kolejna plaszczyzne glosnikow umiejscowiona przy ziemi... Bo praktycznie brakuje efektu zejascia dzwieku w "dol" - "ziemie".
Nie pamietam, w jakim artykule to czytalem i czy to bujda czy prawda.

Zgadzam się, dlatego napisałem że ilość końcówek mocy adekwatna do ilości kolumn. :)
Co do 7.1.4, to nie wiem jak wygląda sprawa dodatkowego wzmacniacza? Czy jeżeli podepnę wzmacniacz do frontów, to resztą końcówek będę mógł przydzielić na sourround-y i sufit? Nie mam czasu żeby to sprawdzić. Choć na razie nawet nie myślę o Atmosie, ale po remoncie kto wie? :)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Bipo jak kupowal x6200 to pisal ze jego zdaniem nie ma sensu doplacac do x7200. :)

I tak patrze porownanie to faktycznie roznica 10w w stereo i x7200 ma analogowe wejscie audio, mozna pokusic sie o jakis przed wzmacniacz na testy xD Reszta ta sama. Na allegro 6200 i 7200 maja w sumie ta sama cene 9k z groszem ale jak to wychodzi w realu....
Wszystko zależy od nastawienia kupującego, ceny i zasobności portfela.
Dla mnie idealnym wyjściem jest seria 7 Marantza z uwagi, że plasuje się pomiędzy X4... a seriami wyższymi Denka ;)

Ciekawi mnie jeszcze jedna rzecz, taka troche podsumowujaca ostatnie nascie/dziesiat postow.

A mianowicie sihborx-a opinie znamy Dali +Creek
Krzysztof pewnie tez wybralby Dali+Creek ??? (lubi dali hehe)
A ty Henry? Kefy czy Dali? Co tobie bardziej wpadlo w ucho?
Na chwilę obecną R Kefa, z każdym kolejnym odsłuchem utwierdzam się w tym, ale jest jeszcze kilka pozycji, których nie udało mi się usłyszeć, a chętnie bym się zapoznał - np. Triangle ;)


Ładnie się bawicie Panowie :)
No nie! :) Najlepsze, że to w godzinach pracy ;-) :p
Już po...zresztą ja swój limit tygodniowy miałem już w środę wyrobiony ;)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ostatnia edycja:
Do góry