Zmiana frontów..na początek :)

sihborx

New member
właśnie testuję ale za cholerę nie wiem dlaczego mi pilot nie działa?
Nie wiem czy coś muszę jeszcze ustawić czy znów dostałem coś zjebanego.
 

sihborx

New member
hehe dobre...
po godzinie walki się poddałem. I zgłupiałem do końca.
Lampka na pilocie się świeci jak naciskam przycisk ale nic się nie dzieje ;(
 

lobos

New member
Bez reklam
Ale jaja... przecież nie ma opcji, żeby nowy pilot trzeba było jakoś konfigurować. Wkładasz baterie i ma działać :shock:
Dzwoń, dzwoń... Niefart faktycznie.
Sihborx skrobnijcie coś na temat odsłuchu u Ciebie po wizycie Chłopaków :)
P.s. umieść Creek'a w sygnaturze ;-)
 

sihborx

New member
skrobniemy skrobniemy.

ps- jednak to była pomroczność jasna. Na pilocie jest przycisk zmiany źródła z cd na dac i amp. i trzeba było przełączyć .... człowiek głupi jest od tego czytania :):):):):)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Pilot u Shiborxa działa, a Creek wprawia w dobry nastrój :)
Foty z dzisiejszego odsłuchu tego "brzydala"

W tej kompaktowej obudowie drzemie naprawdę potężna moc.
2.jpg

Brzmienie jest bardzo żywe i szczegółowe, co ważne sam wzmacniacz nie dodaje za wiele od siebie, dzięki temu łatwo można wychwycić charakter kolumn.

W połączeniu z Dali Mentor 8 mieliśmy potężny bas, ale co ważne trzymany w ryzach, tam gdzie trzeba było wszystko było w punkt, a tam gdzie miał się "rozlać" - rozchodził się po pomieszczeniu,
Chłopakom udzielił się radosny nastrój płynący z tego "duetu" i sami postanowili duet stworzyć prz dźwiękach Tool'a :)
5.jpg

Co do samych kolumn, to Mentory są potężne, wykonane z dbałością o najmniejszy detal i wcale nie są brzydkie, jak początkowo pisał Shiborx.
Jeśli chodzi o samo brzmienie, to charakteryzują się detalicznością i wysoką kulturą grania, w połączeniu z dobrej klasy wzmacniaczem tworzą szeroką scenę. Słuchając ich ma się wrażenie, że dźwięk dosłownie nas otacza.

Creek jako końcówka mocy -
1.jpg

Mieliśmy trochę zabawy aby wszystko należycie podłączyć, bez instrukcji się nie obeszło, mimo, że co trzy głowy to nie jedna :D
Bardzo przydatną opcją jest "spinanie" i "rozpinanie" A100 z poziomu pilota.

Jeszcze słowo o odsłuchu z samego X7200- myśleliśmy, że będzie lepiej, niby wszystko poprawnie, mocno, ale jakoś tak bez polotu i trochę zbyt płasko.
Jak to przyznał Marcin jest rewelacyjny klocek do kina i ewentualnie do słuchania muzyki w niewielkim stopniu.
Jeśli ktoś poszukuje sprzętu z nastawieniem wykorzystania go w 70% do kina, a 30% do muzyki, to jest opcja warta rozważenia.

@Shiborx, miło było u Ciebie gościć :)
 
Ostatnia edycja:

sihborx

New member
Cała przyjemność po mojej stronie Panowie.
i Znów zapraszam ale z flaszeczką ;)

Wszystko co napisał Henry to prawda. Tym bardzie jego opinia oraz Krzysztofa podwaja mojego banana na "gymbie" bo sam skołowany "awarią"....hehe pilota już było trochę skołowany i zamiast czerpać przyjemność ze słuchania to zacząłem fixować....
Ale Henry i Krzychu oraz ich miny bardzo mnie uspokoiły ;)

Teraz można skupić się na detalach, niuansach ,..... smaczkach.....w ustawieniu.

Ps- jeśli chodzi o ten ampli to trochę jednak zrewiduję swoją opinię. W stereo nie jest wyżej niż pma 1520 ale wiele mu nie brakuje. Duża poprawa w dynamice po włączeniu audysseya ale .... scena gdzieś się gubi...

Reasumując- powiem może tak. Denon x7200 nadaje się do muzy bez wątpienia ... ale nie nadaje się do muzy dla takich oszołomów jak MY.


Ale w kinie to już inna bajka - tam pokazuje na co go stać i dlaczego jest taki drogi....no prawie.
 

lobos

New member
Bez reklam
Radosny nastrój to bylby gdybyście zostali na weekand :-D
Fajny opis. Najważniejsze, że Shiborx zadowolony z zakupu.
P.s. Henry , Twoja łapa z prawej? ;-)
Pozdrawiam Panowie.
 

rabit

Active member
Bez reklam
Dobrze widzę... 29dB? U mnie bardzo rzadko jest poniżej 39dB, a jednak duuuuuuużo słabszy wzmak. Oj widzę że się działo. :) :) :)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Nawet jako tako ten "brzydal" pasuje do tego denon. Dwie galki na srodku podobny wyswietlacz z podobnymi kolorami.

Tak, juz nawiazujac do waszych odpowiedzi:
To czy wogole jest sens zakup Denka 7200? Rozumiem ze epiej kupic 6200 + wzmak....
 
Do góry