Zmiana frontów..na początek :)

sihborx

New member
To zabawka Shiborxa :)

Edi, nie wiem czy z Krzyśkiem telefonicznie rozmawiałeś o tym odsłuchu, ale dosłownie po pierwszych dźwiękach z tego "naleśnika" szczęki całej naszej trójce opadły na glebę.
Podchodziliśmy i patrzyliśmy z wielkim zdziwieniem w jaki sposób urządzenie tak niepozorne jest w stanie wygenerować taką moc, a do tego niezwykłą kulturę grania - kolumny po kolei- Revel, Kef, Focal, Cabase...
Ten wzmak jest bardzo neutralny i precyzyjny, praktycznie nic od siebie nie dodaje, nie narzuca żadnego pasma.
Myślę, że naszą trójkę mogę napisać- bierzemy go w ciemno :)

w sumie to ja prawie w ciemno go wziąłem:)
Teraz wasza kolej ;) ;) ;)

ps- a wiecie co/ Jest godzina 19:30 . Sprzęt jak widzicie od godz. 14.00 - leży pod półką centralnie pod TV . a żona jeszcze go nie zauważyła..... Teraz nie wiem czy się odzywać ;)



a niższy model 50a słuchaliście koledzy? Cena bardziej przystępna, ciekawe jak z brzmieniem :)


Z tego co pamiętam to grał świetnie. Z tego też względu jak pamiętacie brałem go pod uwagę wraz z CD50.
Na odsłuchu wypadł lepiej niż pma 1520 i - chłopaki mogą to potwierdzić. Ja sam dzwoniąc po sklepach robiąc małą ankietę - słyszałem tylko takie same opinie. W porównaniu pojawiał się jeszcze jakiś marantz z tego przedziału cenowego.

Gratuluję zakupu. Może kiedyś będzie okazja go odsłuchać.

Co do wagi to nie taki ciężki :) chyba, że patrząc na rozmiar to tak. Generalnie to bez znaczenia. Ważne, że gra !

Tak tak - właśnie oto mi chodziło. Zaskoczenie przy podnoszeniu .... Aż mnie "jebło" w krzyżu :hihi::hihi:
 

piechu

Member
Bez reklam
Z tego co pamiętam to grał świetnie. Z tego też względu jak pamiętacie brałem go pod uwagę wraz z CD50.
Na odsłuchu wypadł lepiej niż pma 1520 i - chłopaki mogą to potwierdzić. Ja sam dzwoniąc po sklepach robiąc małą ankietę - słyszałem tylko takie same opinie. W porównaniu pojawiał się jeszcze jakiś marantz z tego przedziału cenowego.:

Kurde 50A mnie bardzo kusi... jak już się pobawię moją pemką to kurde będę nad nim intensywnie myślał :)
 

Henry

Active member
Bez reklam
A50 Z tego co pamiętam to grał świetnie. Z tego też względu jak pamiętacie brałem go pod uwagę wraz z CD50.
Na odsłuchu wypadł lepiej niż pma 1520 i - chłopaki mogą to potwierdzić. Ja sam dzwoniąc po sklepach robiąc małą ankietę - słyszałem tylko takie same opinie. W porównaniu pojawiał się jeszcze jakiś marantz z tego przedziału cenowego
Nic nie będę potwierdzał, bo zaraz się zacznie..... :p

Kurde 50A mnie bardzo kusi... jak już się pobawię moją pemką to kurde będę nad nim intensywnie myślał :)
Odpowiem Ci tak, gdybym w ogóle nie miał wzmaka, to A50 zdecydowanie tak.
Ty masz teraz PM7... , który jakościowo jest oczywiście gorszy (moim zdaniem), ale aż takiej przepaści pomiędzy nimi nie ma, wolałbym dłużej odkładać kasę na A100
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Dokładnie tak ;)
Co do naleśników,
Devialet400.png

Devialet, jeszcze cieńszy i gra jeszcze lepiej, a kosztuje jeszcze więcej :D
Już wielokrotnie przekonałem się ,że nie obudowa się liczy ;)


Co do Creek'a
http://www.hifichoice.pl/creek-evolution-100a-test,64,7
http://audio.com.pl/testy/stereo/wzmacniacze-stereo/2542-creek-evolution-100a
oraz najnowszy HiFi i muzyka ;)
 
Ostatnia edycja:

lobos

New member
Bez reklam
Gratulejszyn Sihborx :eek:k: Szalejesz ostatnio :-D
Kupa kasy. Dla mnie 100A chyba poza zasięgiem.
Jednak 50-tka już zdecydowanie tak :-D
Tylko te 55W na papierze wygląda słabo.
Krzysztof, Henry to kiedy zamawiacie 100A?
Hurtowo wyjdzie taniej :p Firmy faktycznie powinny płacić za reklamę :p
 

sihborx

New member
wiesz... Człowiek czekał i dłubał tyle lat to się nazbierało ;)
Teraz muszę jakąś robotę znaleźć bo z 500+ nie wyżyję ;) :) ;)

a z A50 - to jest jak wspomniał Henry. Wzmak zejfajny i pewnie zagra lepiej niż to co masz w domu ale czy przeskok będzie wart dopłaty?
Musisz sam osądzić.
Jeśli nie to trzeba będzie skrobać do A100. No chyba że uda się sprzedać dotychczasowy kloce po cenie mega atrakcyjnej .... dla Ciebie .. oczywiście ;)
 
Mam pytanie bo kompletnie nie wiem co jest w środku tego A100 tylko jak zobaczyłem cenę to czy nie lepiej jakiś wzmacniacz na lampach kupić??? Ja wiem że szału z mocą nie będzie ale podobno do lamp nie ma porównania.


Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

sihborx

New member
wiesz jak jest. Do wszystkiego trzeba dojrzeć. Do lap też. Tak samo jest z vinylami ....może kiedyś. Ja się nie znam na lampach i na vinylach więc ....
Na razie musi mi to wystarczyć . ;)
 

piechu

Member
Bez reklam
a z A50 - to jest jak wspomniał Henry. Wzmak zejfajny i pewnie zagra lepiej niż to co masz w domu ale czy przeskok będzie wart dopłaty?
Musisz sam osądzić.
Jeśli nie to trzeba będzie skrobać do A100. No chyba że uda się sprzedać dotychczasowy kloce po cenie mega atrakcyjnej .... dla Ciebie .. oczywiście ;)

Na 100A to ja za chiny nie uciułam chyba, że cena transakcyjna jest znacznie niższa niż katalogowa ;)
A na odsłuch 50A na pewno się wybiorę, ewentualnie wypożyczę do chałupy ale to pewnie na początku przyszłego roku :)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Nie wiem czy ma porównanie, czy nie ma... jak porównam to może będę wiedział.
Szczerze, to średnio mnie interesuje co ma środku, ważne jak gra i jaką mocą - tą rzeczywistą dysponuje.
Zaraz pewnie posypią sie na mnie gromy ale naprawdę te kwestie są dla mnie drugorzędne ;)
 

sihborx

New member
Na 100A to ja za chiny nie uciułam chyba, że cena transakcyjna jest znacznie niższa niż katalogowa ;)
A na odsłuch 50A na pewno się wybiorę, ewentualnie wypożyczę do chałupy ale to pewnie na początku przyszłego roku :)

To zawsze możesz zrobić i ocenisz.....
a znającz życie powiesz: "A50 Jest zajebisty i dlatego sprzedaję swojego marantza i kupuję ...A100":hihi:
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
"Już wielokrotnie przekonałem się ,że nie obudowa się liczy "

Krzysztof własnie myślę, że się liczy. Ten Creek nieprzypadkowo dobrze gra. A Devialet to już inna historia. Bardziej "kosmiczna" technologia :)
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Piechu gdzie w tym temacie kilka stron wczesniej byl link do Creeka uzywki cena byla chyba pomiedzy 3-5k zl. Wiec jak stac cie na 50a to na uzywke 100a..

Dla mnie to 8k na sam wzmacniacz to tez odlegla galaktyka.... nie jestem az tak zakochany w muzyce...
 

Henry

Active member
Bez reklam
Mówicie o cenach katalogowych:
- Marantz PM8005/Denon PMA1520 w cenie około 5 tyś vc Creek 50A - 4 tyś
- Marantz 14/Denon 2020 - około 10 tys vs Creek 100A - 8 tyś
Po katalogu wychodzi na to, że Creek w każdym przypadku jest około 20% tańszy,
więc czy to aż tak drogi sprzęt w porównaniu do naszych Denków/Marantzów? :)
 

sihborx

New member
zejść z ceny da się na każdym produkcie ale z tego co słyszałem to sklepy a elektronice mają małe marże. Tysiaka raczej bez problemu da się wytargować. Niżej to chyba, że mamy kogoś jeszcze bliżej koryta.


ps- Właśnie - zapomniałem napisać jest jest w jednym sklepie taki model za chyba 7400zł
 
Do góry