Zmiana frontów..na początek :)

Czy mogę 3grosze wtrącić. Ja jestem przykładem typowego Polskiego Kowalskiego który nie ma pojęcia o sprzęcie. Przed zakupem odwiedziłem kilka sklepów czy to marketowych czy to takich małych gdzie sprzedawcy znają się na rzeczy. Mi zależało na sprzęcie który i wygląda i który gra. Widziałem każdą prawie markę którą tu wymieniany, pierwszy "test wzrokowy" był tak właśnie sprzęt na początek miał cieszyć moje i mojej żony oko. Jak już wytypowaliśmy sprzęt to dopiero parametry i co dany klocek ma za funkcję (radio, hdmi, wifi itp) po tej selekcji dopiero dźwięk oraz cena. Wybór padł na Denona. Pamiętam jak kiedyś założyłem temat jaki Marantz ale cena była zaporowa. Do Denona zakupiłem kolumny ale tylko iż żona powiedziała albo Dali albo żadne i po przesłuchaniu Z5 Z7 wybór padł na Z7. Po jakimś czasie wyczytałem że wzmacniacz o niebo lepiej gra w stereo niż amp av. No dobra wpadam do MM biore na test Denon 720ae, temu żrby mieć komplet marki to raz a dwa aby kolorystycznie pasował. Przypominam jestem zwykłym człowiekiem nie zarabiam milionów i nie mam specjalnych wymagań co do odsłuchu. Test Denona na plus już po 10min. Dźwięk ni odpowiadał ale był bez "main in" a kombinować mi się nie chciało. Wybór prostu Denon1510ae. Powiem wam jak dla mnie strzał w 10tkę.
Kolumny Dali rewelacyjnie się w kinie sprawują ale czegoś brakowało mi w Z7 w stereo. Sprzedałem zestaw, kupujący zachwycony bo aż 3h siedział i testował na różne sposoby.
Ja wiem że nadal Denona chcę ale od modelu 4200w w zwyż jak coś się po okazji uda kupić, większy problem mam z kolumnami, czarne minimum to front na wysoki połysk.
Oczywiście mogę inny sprzęt kupić ale nie chcę bo mi nie odpowiada wygląd. Dla innych się to nie liczy a dla mnie tak i cena.
Mówicie Denon beee Denon nie gra Denon to syf. A mi się podoba jak gra i jak wygląda i myślę że dla zwykłego Polaka co zarabia 2500zł/mc to i taki zestaw jest HiEnd.
A to co na prawde porządnie gra to raz jest drogie a dwa nie cieszy mego oka ;)
Kupuje dla siebie a nie dla innych, i to co mi się podoba a nie innym.
Dla mnie 10tyś na komplet audio to majątek a dla innych kropla w morzu.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja juz osiągnąłem cel, ale nie wiem czy tego badziewia teraz nie sprzedać i kupić to co będzie innym pasowało.

Nie wiem czy to do mnie było, ale pisałem wyraźnie że do nikogo personalnie nie napisałem, tylko ogólnie do wszystkich tutaj użytkowników.. Ale sam widzisz jak emocjonalnie podchodzisz.. a to jest tylko sprzęt rtv..

Teraz weź w drugą stronę jak piszesz o nowych ampl. Onkyo jako to niby wyglądają wg Ciebie jak mikrofalówki, zauważyłeś jak podchodzą Ci którzy mają te amplitunery... pełny luz ..bo ich to nie interesuje co Ty czy ktoś inny sądzi o jego amplitunerze..
Tak samo najważniejsze jest to że Tobie się podoba to co masz i jesteś zadowolony i nikomu nic do tego, a inną sprawą jest to co Kolega napisał ile odsłuchiwałeś wzmacniaczy oprócz tego Denona , ale to i tak nie ma znaczenia bo to Tobie ma się podobać, a nie Koledze.. czy mi.. chodzi tylko o jakiś obiektywizm w stosunku do sprzętu który się ma..
Kapusta więcej luzu :)

Zobacz co ja pisze na temat koloru białego w kolumnach :) widzisz jakoś np. Bipo nie ma żalu, a uważam że jest to najgorszy kolor jaki jest nie licząc czarnego na wysoki połysk..
Jak poczytasz zobaczysz co pisze np na temat wzmaka marantza 15 czy następcy 14 jest to dla mnie najgorszy wzmacniacz w tej cenie jaki słuchałem, ale są tutaj ludzie którzy mają te wzmaki i im się podoba i o to chodzi w tym wszystkim.. ma się podobać właścicielowi, a wszyscy inni mają prawo wypowiadać się to co myślą..
A teraz to co obydwaj lubimy mianowicie kolor - wiesz jak np w Nad zrobili odnośnie kolorów ???

Jakiś czas oni robili dwa kolory w pewnych modelach ale po jakimś czasie zrobili ankietę czy coś w tym stylu i wyszło im że około jak dobrze pamiętam 5-10% ludzi kupujących ich klocki wybarwiają srebrny kolor, więc doszli do konsensusu i przestali robić ten kolor, bo jak sobie wyliczyli ile ich kosztuje utrzymanie linii i trzymanie dodatkowo egz w magazynach w tym kolorze to nijak im finansowo to nie wychodziło i robią tylko czarne..

I tacy ludzie jak My tracimy bo pewnie w wielu firmach jest podobnie.. a szczególnie mają problem Ci którzy chcą kupić z drugiej ręki wzmak, amplituner itp w tym kolorze..
 
Ostatnia edycja:

Rafal7

Banned
Lolek to była odpowiedz na Twojego posta, ale nic w tym nie było złośliwego z mojej strony, ani trochę.
Jeżeli chodzi o Onkyo to zgadza się, podeśmieje się i na tym koniec.
Nie chce juz więcej pisać by nie wywoływać burzy, ale poczytaj sobie kilka lub kilkanaście stron wstecz.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Luzik Kolego - do wszystkiego trzeba mieć dystans.. bo inaczej to idzie zwariować na tym świecie.. ale z kolorami sprzętu powiem Ci że wnerwia mnie i to nieźle.. bo znam kilka fajnych wzmaków, a które są robione tylko w kolorze czarnym - a ten nie jest akceptowalny w żadnym stopniu u mnie :) tak jak kolor kolumny białe czy też czarny połysk..
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Oczywiście jak to mówią że sprzęt ma grać, a nie wyglądać ale jak sam wiesz i sam robisz - przynajmniej tak pisałeś że dla Ciebie wygląd też jest ważny .... ale są fajnie wyglądające wzmaki może już nie będę pisał :) modelu, a których za diabła bym nie kupił ...

Też wczoraj byłem w jednym ze sklepów i troszkę wykład mi zrobiono na temat wzmaków klasy D ... bo u mnie nie za bardzo zwiedzą w tym temacie.. :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Oj Kolego dużo by pisać (do tego wiesz ja wiele rzezy nie ido końca kumam z tego co mi mówił Gość bo ze mnie elektronik taki jak astronom) ale powiem Ci że najlepiej jest posłuchać taki wzmacniacz i naprawdę człowiek nie jest w stanie uwierzyć że takie maleństwa (wzmaki ) potrafią tak zagrać.. jak kiedyś będziesz chciał posłuchać to daj znać na priv Ci napiszę gdzie fajnie jest posłuchać w mega warunkach - takich wzmaków. Do tego wytłumaczą Ci ludzie wszystko w tym temacie.. a jak więcej kumasz z elektroniki to i więcej dla siebie odbierzesz :)

Co nie oznacza ze Tobie dźwiękowo podejdzie, ale ja tak jak mówię że ciężko mi jest uwierzyć że tak grają te wzmaki patrząc na ich gabaryty.... ale generalnie i tak jestem na chwilę obecną "ZA" wzmakami tradycyjnymi :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry