Zmiana frontów..na początek :)

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Henry nie mam ani jednego powodu aby tobie nie wiezyc. Podejrzewam ze Atolle, Arcamy, Creeki moga byc lepsze. -nie sluchalem nie wiem.

Tylko u nas nie dosc ze sa duzo drozsze w stosunku do funkcji jakie oferuja to jeszcze sa mniej popularne.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Zgadzam się w pełni z Henrym. Tez mam Marantze i nie wciskam go w ciemno innym, gdyż jestem świadomy, że to zwykły sprzęt budżetowo-konsumencki, a nie jakiś tam audiofilski. Na moje potrzeby wystarcza aż z nawiązką. Jeśliby tak było to nie ekscytowałbym się tym Creekiem od momentu tamtego odsłuchu. Pisałem już, że gdyby teraz składał system, w pokoju stałby Creek ;)
Armani tez czasem zerka na inne marki. Nie zamykajmy się.
Trzeba mieć natomiast świadomość, ze są lepsze, a to co posiadamy, czyli wyżej wymienione marki, Onkyo, Denon, Marantz, Pionek, coś tam jeszcze, to zwykłe masówki.
Tak jak pisze Henry, Denek wtedy położył cały odsłuch w każdej kwestii. Nie jestem tu haterem tej marki. Nie mam, nie przepadam za tym brzmieniem, ale staram się to przekazać niezależnie, od percepcji Henrego czy Sihrboxa, którzy byli na odsłuchu, a napisali to samo.
Mam sprzęty na M, bo na takie jeszcze mnie stać, i takie mi odpowiadały. Gdybym miał to wszystko wymienić w klasie Creeka, to poległbym finansowo.
Ale najważniejsze ,ze jestem świadomy ograniczeń tego sprzętu.
Bez spiny koledzy ;)
Wymienione przeze mnie wyżej masowe marki są bardziej popularne, więc też więcej ich na aukcjach. Sam mam kilka używek, które też pojawiają się co kilka m-cy w przystępnej cenie. Ile mamy np. w sklepach telewizorów Samsung, a ile Loewe? Choć może to nietrafiony przykład, bo nie uważam marki Loewe za lepszą, tylko bardziej snobistyczną.
 
Dobra panowie powiem to....nie kłócić się bo nie ma sensu. Ja świadomie a nie dla marki wybieram moje klocki. A to że sprzedałem oj to już dłuższa historia i gdybym powiedział o co do końca chodziło to tylko byście powiedzieli "Czubek z Baliego" nie stać mnie na drogie sprzęty a wybieram takie na które moja żona też się zgadza.


Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 
Denon+Dali to drogi zestaw? Ja swój sprzedałem za 6300zł Denon+Dali drogo czy tanio? Powiem tak straty to na paliwie jedynie. Denon zostaje nadal i tu mnie nikt nie przekona. Teraz tylko kolumny muszę mieć i tu już gorzej z tym. Czarne i minimum front lakierowany....jakieś propozycje i sugestie, mogą być monitory też bo z tego co widzę u siebie jak Zensor1 daje radę to inne też dadzą radę.


Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

lobos

New member
Bez reklam
@Lobos,
irytująca w nim była obsługa, zacinanie się przy przełączaniu między plikami z sieci a CD, czy nawet przy odtwarzaniu samego CD, trzeba było go wtedy wyłączyć albo ponownie załadować płytę.
We współczesnym sprzęcie za tą kasę nie powinno mieć to miejsca
Właśnie o tym dużo się pisze... że niestety obsługa jest słaba.
Myślałem, że chodzi bardziej o multimedia niż samą obsługę CD :-(
Jakość dźwięku podobno na wysokim poziomie a mnie oprócz CD interesuje tylko opcja odsłuchu dobrej jakości plików hi-res i tu Arcam jest idealny.
Niedobrze, że tak to wygląda, bo faktycznie nie powinno mieć to miejsca.
W sumie katalogowo niecałe 4 tys. i mam wszystko czego mi potrzeba.
Stream czy inne opcje nie są mi potrzebne a dwa osobne klocki (CD+sieciowy) to już za duża kwota się robi :-(
 

Rafal7

Banned
Chłopaki, żeby było jasne...piszę o tym co usłyszałem, stawiam dobrą flachę, że po takim porównaniu, na którym byłem ostatnio z Krzychem i Shiborxem Wasza opinia byłaby taka sama. Dlatego żeby móc dyskutować trzeba tego posłuchać.

Kapusta, chcesz pogadać o wadach Marantza? Nie ma sprawy, znam, słuchałem, posiadam i nie mam problemu, żeby o tym mówić jeśli ktoś mnie o to zapyta,
to że coś jest moje nie oznacza, że jest najbardziej zayeb...te na świecie.
Trochę obiektywizmu... bo chyba o to w tym chodzi...chyba że się mylę?
Zarzucsz mi brak obiektywizmu?Żałosne.
Popatrz sobie co pisze na temat ampli w niektórych tematach.
Co mnie interesuje jakiś Marantz, nawet na półkach w sklepie go nie oglądam bo wystarczy jak tu się napatrze a i ten sprzęt mi się nie widzi.

Napisałem Ci o dostępności Denona na rynku wtórnym a Ty mi teraz o byciu obiektywnym wylatujesz.
 
Zarzucsz mi brak obiektywizmu?Żałosne.
Popatrz sobie co pisze na temat ampli w niektórych tematach.
Co mnie interesuje jakiś Marantz, nawet na półkach w sklepie go nie oglądam bo wystarczy jak tu się napatrze a i ten sprzęt mi się nie widzi.

Napisałem Ci o dostępności Denona na rynku wtórnym a Ty mi teraz o byciu obiektywnym wylatujesz.
Nie denerwuj się już. Pomyśl o weekendzie i od razu będzie banan na buzi ;)


Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Panowie, bez kłótni ;)
Gdybyśmy byli wszyscy milionerami, nawet te wszystkie Creeki byłby dla plebsu, a tak musimy się zadowolić tym co mamy i dla nas gra to pięknie - to najważniejsze ;)
Właśnie o tym dużo się pisze... że niestety obsługa jest słaba.
Myślałem, że chodzi bardziej o multimedia niż samą obsługę CD :-(
Jakość dźwięku podobno na wysokim poziomie a mnie oprócz CD interesuje tylko opcja odsłuchu dobrej jakości plików hi-res i tu Arcam jest idealny.
Niedobrze, że tak to wygląda, bo faktycznie nie powinno mieć to miejsca.
W sumie katalogowo niecałe 4 tys. i mam wszystko czego mi potrzeba.
Stream czy inne opcje nie są mi potrzebne a dwa osobne klocki (CD+sieciowy) to już za duża kwota się robi :-(
Niestety, podczas długiego odsłuchu, zaciął się ze trzy razy...
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tylko u nas nie dosc ze sa duzo drozsze w stosunku do funkcji jakie oferuja to jeszcze sa mniej popularne.

U nas forum są mniej popularne. Nasze forum jest jednak bardziej skupione na kinie domowym. Ludzie potem kupujący wzmacniacz patrzą, żeby dobrze wyglądał w resztą zestawu więc często kończy się na tej samej marce co amplituner itp.

W rzeczywistości klocki jak Atoll, Arcam, Creek itp. są bardziej ceniona niż konkurencja japońska. Opinie opiniami, ale nic nie zastąpi odsłuchu. I najlepiej by było odsłuchać w domu na spokojnie. Wtedy można na spokojnie ocenić co dany klocek sobą reprezentuje.

Dochodzą jeszcze nasze oczekiwania. Czy ktoś zwraca uwagę w jaki sposób budowana jest scena, jej szerokość, to czy zestaw potrafi zagrać w głąb, efekty przestrzenne, barwy. Czy ważne jest tylko żeby bas masował brzuszek :) Pewnych rzeczy też na odsłuchy w salonie nie da się na szybko ocenić choć pewien obraz już jest.
 

venomas200

New member
Bez reklam
A myślałem że ja jako jedyny mam tu tego daca.Potwierdzam świetny dac.
Ja mam dwa systemy jeden do filmów na Onkyo 636 i fronty zasilane lampą. I drugi system SMSL M8 i właśnie lampa Mingda MC88C. Kolumny Kef R300 ale po głowie chodzi mi albo Xaviany albo jakaś polska manufaktura w wyższej klasie. Osobiście uważam że R300 do 5000 nie ma zbytnio konkurencji mimo wszystko i dlatego obawiam się troszkę zmiany frontów. Może i dobrze że kasy na zmianę kolumn narazie nie mam.
Odnośnie DACa to SMSL M8 wcale nie gra gorzej jak prędzej miałem Audiogd nfb28 z amanero 2016 rok.
Urzadzenie miniaturowe i 4 krotnie tańsze od Audio gd a gra na podobnym poziome . A dac ów troszkę już miałem
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Koledzy bo prawda jest taka to forum kręci się koło firm Denon, Marantz, Onkyo, HK itp.... jeśli chodzi o kino i stereo.. dlatego tak jest a nie inaczej, mało tego gro ludzi uważa, że jak ma coś z tej marki to już jest najlepsze i generalnie nie można nic złego powiedzieć na temat tej marki..gdyby ludzie mieli większy dystans do tego co posiadają byłoby znacząco lepiej, a tak to niestety czytamy jak to amplituner za 3-4 tys jest mega w stereo i do tego jak on jest znacznie lepszy od innych marek.. a wystarczy z tych trzech/czterech tysięcy policzyć ile wydała firma na amplituner żeby był amplitunerem i zobaczymy ile zostało kasy w tej cenie dla stereo.. gdzie osobiście uważam ze amplitunery za większe kwoty w stereo nie robią szału nie licząc Arcama czy CA..
Do tego gro ludzi nie odsłuchuje sprzętu tylko czyta to co inni piszą i na tej podstawie dokonują zakupu..a potem jak już kupią to oczywiście same superlatywy..nawet jeśli nie jest do końca halo..

Dla przykładu bywa że gość kupuje stereo za 20 tyś trzyma go pół roku i pisze że to nie jest jego bajka i generalnie szkoda było tyle kasy na ten zestaw i go odsprzedaje.. gdzie na tym forum wiele ludzi by przyjęło taki zestaw z pocałowaniem ręki i słowa złego by nie napisało..

Dlatego o stereo to rozmawia się na innych forach (lub szuka się w necie) gdzie ludzie przerzucili "tony" sprzętu rożnych firm i do tego tych typowo zajmujących się tym aspektem.. i mających deko większy dystans do sprzętu..

Kolejny temat to kable wszelakiego rodzaju na tym forum jak się czyta to wychodzi że kabel głośnikowy za 10-20 zł za metr to rozwiązuje sprawę i to bez względu do jakich kolumn i elektroniki się ich używa.. są opinie nawet tak skrajne że kable te droższe to trzeba być ... szalonym lekko mówiąc żeby je kupić bo żadnej albo prawie żadnej różnicy nie ma w stosunku do takich za 10 zł za metr... ale to że większość z tych osób nawet tych drogich kabli nie trzymało w ręku nie mówiąc o odsłuchu, nie licząc że gro z tych osób nie ma kasy na to żeby kupić taki kabel głośnikowy za powiedzmy choćby 2-3-4 tys za 2x 2,5 m.. ale pisać jest dobrze że nie warto.. na innych forach czy tych zagranicznych ludzie kablami takimi przerzucają, wymieniają się spostrzeżeniami i jakoś nikt nie pisze że to nie jest warte w stosunku do tanich kabli. A kosztują często tyle, że gro osób tutaj Amplitunerów nie mają w tej cenie czy też całej swojej elektroniki i jakoś oni twierdzą że warto wydać na kabel głośnikowy, ineterkonekt kilka tys, na tym forum nie opłaca się, i jest to strata kasy.. nie wspominając już tych skrajnych osób dla których to jest czysty idiotyzm..

To wszystko było napisane ogólnie a nie personalnie, ale myślę że warto pewne rzeczy przemyśleć zanim coś się napisze z czym się nie miało odo czynienia..
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Tu takich firm jak NAD, Rotel, B&W, Pylon sie nie uświadczy a graja o wiele lepiej od w/w przez Ciebie Lolek. Ja swego czasu troche posluchalem innych firm i zweryfikowalem swoje podejscie do stereo. Swiat nie konczy sie na HK/JBL i D/M jak mozna wywnioskowac po lekturze tego forum.
Ja jakbym sluchal ludzi tu piszacych to nigdy bym nie spojrzal nawet na Yamahe - ostra, bez basu i generalnie szajs a tymczasem podlaczylem i nic takiego nie uslyszalem. Bas mocny i dobitny, reszta detaliczna, szczegolowa. Na innych forach yamaha szczegolnie wysokie modele maja sporo zwolenników a tu cisza..
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Panowie to forum cenie sobie za to że jeszcze ludzie podchodzą na luzie do kina i stereo. Wiecie dobrze, że jeszcze są inne fora gdzie np. Hd...polska... skupia się głównie na obrazie i testach tych wyświetlaczy, które to testy rozkładają na czynniki pierwsze i chwała i ma za to, jest audio stereo gdzie co nie którzy słuchają podkładek pod kable, gniazdek i innych oraz słuchają takich sprzętów marek o których nawet nie wiedziałem że takie istnieja. Ponadto jeśli chodzi o nasze jak jak to Krzysiek określił masówki to sami wiecie że dla nie których są to sprzęty marzeń. Pamiętam jak pierwszy raz zobaczyłem galerie Armaninga to aż zagwizdalem pod nosem. Pomyślałem, że sprzęt który posiada to będzie moje marzenie aby umie coś podobnego stało w pokoju. Nawet mi przez myśl nie przeszło że będę miał taki sprzęt jak aktualnie posiadam gdzie w tamtym czasie miałem ampli za 1200zł i kolumny vk a za obraz służył mi monitor od komputera.
W tedy widząc taka galerie Armaniga i taki sprzęt to ta masowka była dla mnie HIGH ENdem z najwyżej półki. ;-) Sami po sobie dobrze wiecie, że wchodząc w galerie naszych zestawów potem nie kiedy żałuję cie bo zaczyna się składanie podobnego sprzętu co ma kolega w galerii bo się okazuje że ten co już posiadamy nagle traci w naszych oczach.... ;-)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tu takich firm jak NAD, Rotel, B&W, Pylon sie nie uświadczy a graja o wiele lepiej od w/w przez Ciebie Lolek. Ja swego czasu troche posluchalem innych firm i zweryfikowalem swoje podejscie do stereo. Swiat nie konczy sie na HK/JBL i D/M jak mozna wywnioskowac po lekturze tego forum.
Ja jakbym sluchal ludzi tu piszacych to nigdy bym nie spojrzal nawet na Yamahe - ostra, bez basu i generalnie szajs a tymczasem podlaczylem i nic takiego nie uslyszalem. Bas mocny i dobitny, reszta detaliczna, szczegolowa. Na innych forach yamaha szczegolnie wysokie modele maja sporo zwolenników a tu cisza..

O to właśnie Kolego chodzi - Yamaha właśnie jest tego najlepszym przykładem .... a nie wspomnę właśnie o tych innych firmach o których tutaj nawet słowem się nie pisze.. a które w tych samych albo podobnych cenach, a które świetnie grają ...

Bipo to ja mam lepiej ja jak kupię sprzęt rtv to na 5-6 lat zapominam i nie myślę o tym :) to kwestia podejścia do sprawy Kolego .. ja mam powiedzenie KD to nie wszystko :) życie jest za piękne żeby tylko w jedno ładować co 2-3 lata..
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Pytanie zasadnicze. Czy przed zakupem PMA1520 odsluchiwales inne wzmacniacze za podobne pieniadze czy miales klapki na oczach - Denon i nic pozatym? Nie rozumiesz istoty dyskusji. Czy ja Tobie mowie ze masz badziewie i musisz kupowac to co nam sie podoba? Chodzi o to, że zapewne nie sluchales nic poza nim, ba zapewne kupiles go bez wczesniejszego odsluchu bo denon, bo wysoki model a jak wysoki to znaczy ze dobry :) Wiec na jakiej podstawie mowisz ze 1520 gra zajebiscie i osiagnales swoj cel skoro nie masz odniesienia do innych sprzetów tej klasy?

Powiedz mi stary, bez nerwow co stalo za zakupem przez Ciebie Denonka? Byles w kilku salonach odsluchiwales wiele wzmacniaczy i kupiles go bo dla Ciebie gral najlepiej czy kupiles dlatego ze chciales Denona 1520?
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeśli mogę coś od siebie dodać.

Panowie przed wszystkim nie ma co podchodzić tak emocjonalnie. To, że czasem się jakiś sprzęt krytykuje to nie można tego odbierać personalnie. To jest tylko sprzęt. Nie ma co robić z niego ołtarzyka. Trzeba się cieszyć przede wszystkim muzyką, filmami itp. Każdy niech kupuje co mu się podoba. Tylko najlepiej żeby argumentem do zakupu nie było to, że dana marka jest modna na forum i potem się poklepywać po plecach. Jednemu może się podobać Denon, Marantz czy Atoll. Mamy wybór i każdy jest dorosły. Kiedyś też miałem Denon-a 720 i w sumie go chwaliłem. Nie miałem osłuchania i punktu odniesienia. Teraz już mam trochę inne zdanie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry