Zmiana frontów..na początek :)

Henry

Active member
Bez reklam
Zarzucsz mi brak obiektywizmu?Żałosne.
Popatrz sobie co pisze na temat ampli w niektórych tematach.
Co mnie interesuje jakiś Marantz, nawet na półkach w sklepie go nie oglądam bo wystarczy jak tu się napatrze a i ten sprzęt mi się nie widzi.

Napisałem Ci o dostępności Denona na rynku wtórnym a Ty mi teraz o byciu obiektywnym wylatujesz.

Przepraszam bardzo, że śmiałem napisać, że na odsłuchu Denon, którego bardzo ceniłem i do pewnego momentu bardzo mi się podobał poległ na całej linii w starciu ze sporo tańszym sprzętem.
Potwierdziło to po raz kolejny regułę, że kasa nie gra, że nie potrzeba nie wiadomo jak dużo wydać na sprzęt aby uzyskać bardzo dobrej jakości brzmienie.

Chyba trzeba zamknąć ten wątek, bo niektórzy spośród nas opinie o sprzęcie X czy Y odbierają jako personalny atak, widać, że trzeba słodzić wszystkim wokół, a o każdym sprzęcie pisać jaki jest super/hiper nawet gdy nasze uszy mówią nam co innego.

Przypomnę Ci tylko o pewnych kolumnach, które już prawie zamówiłeś i bez odsłuchu byłeś gotów je kupić. Nie były w kręgu moich zainteresowań, ale ze względu na Ciebie je posłuchałem i pooglądałem, resztę znasz ;)

Kończąc, mnie te kilkanaście, a może i więcej godzin odsłuchów nauczyły jednego, naprawdę warto byś otwartym, na to czego nie znamy, na to co nie jest bardzo popularne.
Można wtedy doznać "oświecenia", że to co uważaliśmy za bardzo dobre jest nic lub niewiele warte, a to na co nawet byśmy nie spojrzeli okazuje się być sprzętem stworzonym specjalnie dla nas.

[youtube]SFvCx6w_ptE[/youtube]
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Pewnie że kasa nie gra choć często gęsto potrzebna jest żeby kupić dobry wzmak szczególnie do wymagających kolumn.. bo logika mówi że jeśli kupuje się kolumny za 30 tys to nie da się do tego wzmaka za 6 tyś i kabli po 15 zl za metr.. bo jedno z drugim się nie klei i wcale nie chodzi o kasę tylko żeby takie kolumny zagrały to jednak musi być to odpowiedni wzmak, który odpowiednio kosztuje..

Henry a z ciekawości się spytam bo nie pamiętam który dla Ciebie Denon wypadł słabo i z czym porównywałeś ?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Lolek, postanowiłem, że już nie będę o tym pisać.
Powiem tylko tyle, że w tej opinii nie jestem odosobniony, bo Krzysiek i Shiborx byli w takim samym szoku co ja ;)

Pewnie że kasa nie gra choć często gęsto potrzebna jest żeby kupić dobry wzmak szczególnie do wymagających kolumn.. bo logika mówi że jeśli kupuje się kolumny za 30 tys to nie da się do tego wzmaka za 6 tyś i kabli po 15 zl za metr.. bo jedno z drugim się nie klei i wcale nie chodzi o kasę tylko żeby takie kolumny zagrały to jednak musi być to odpowiedni wzmak, który odpowiednio kosztuje..
No i widzisz, ostatni odsłuch zrewidował ten pogląd, bo bohaterem został wzmacniacz za 7 tyś, a wydaje mi się, że poradziłby sobie także z dużo bardziej wymagającymi kolumnami
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
luzik masz prawo do swojej oceny tylko bardzo jestem ciekawy co właśnie słuchałeś bo ja trochę też nasłuchałem się tych sprzętów i może coś z tego słuchałem.... np pierwszy z brzegu marantz 14 kontra atoll IN 200 tańszy pewnie o jakieś dobre 3- tyś w zależności gdzie się kupuje, a dla mnie i nie tylko dla mnie przebija marantza we wszystkim ...

A co do tanich drogich wzmacniaczy czasem (oczywiście moje zdanie) jest tak że tańszy wzmak o 100% od innego wydaje się nam że ok gra fajnie i jest cacy ale wystarczy tylko podłączyć odpowiednie kolumny i człowiek się przekonuje że jednak musi być mocniejszy wzmak z większa dynamika , z większą kontrolą itp.. a często wiąże się to również z większymi jednak kosztami..

Prosty przykład weź Paradigmy signature S6v3 i daj mu wzmak za 8 tyś zobaczysz jak będą grać te kolumny z takim wzmakiem.. ale te kolumny są 4 omowe i na 18 głosnikach.. to dajmy inne kolumny innego producenta i 8 omowe i na 16,5 cm głośnikach mianowicie B@W 804 D3 i tez podłącz do niego jakiś wzmak w okolicach 8-10 tyś .. zobaczysz jak to zagra..
a potem podłącz coś droższego tak między choćby 15-20 tys przykłady też mogę podać ..
To taka jest różnica jakbym np ja w swoim aucie z 211 Km zamienił silnik i wstawił ze 120 KM .. byłby ten sam samochód - byłby tylko co z tego .. jakby nie dało się nim jeździć ... choć dla niektórych pewnie by to wystarczyło... i podobnie jest ze sprzętem.. dlatego tak jest że dla jednych kabel głośnikowy 15 zl za metr jest takim samym kablem jak kabel 120- czy 200 zl za metr... nie wspominając o tych całkiem drogich.. wszystkie zagrają - pytanie czy na pewno nie będzie to miało różnicy w dźwięku ....będąc w 100% szczerym w ocenie, a nie patrząc na swój portfel..a nie mówić z założenia że nie warto, a do tego nigdy nie testując takich kabli...
 
Ostatnia edycja:

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
No Marantze to wybitnie słabo wypadają niestety. 14ka to już ogromne przepłacanie pod względem jakości dźwięku.

Mam to samo zdanie, warto otworzyć oczy i przede wszystkim uszy. Ewentualnie oczy jednak zamknąć, i odkryć co może nas wurzycić z kapci z wrażenia.
Co do ceny to oczywiście że nie jest żadnym wyznacznikiem. Producenci manipulują ceną żeby dobrze zarobić a nie żeby towar był uczciwie wyceniony.
Niech za pozytywny mega przykład posłuży mój DAC. Gra jak sprzęty cztery razy droższe. I tego wszystkim życzę, odkryć takie rarytasy zamiast tkwić w niewiele wartej masówce.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Henry, za bardzo bierzesz rzeczy do siebie. Masz swoje zdanie i to sprawdzone przez ciebie samego to się tego trzymaj a nie wypieraj.

Wszyscy wiemy że panuje tu ostatnio sekta Denona i Heco :p

Lolek chodzi o porównanie Denona serii 2xxx do pudełka wielkości CD o nazwie Creek A100 :)

Dzisiaj przez ten temat trochę poczytałem o amplitunerach Arcama "funkcjonalnie" to chyba gorsze od denka serii x2200 i w dodatku kosztuje naście tysięcy.
Ciekawostka, niby ma wzmacniacze klasy G -- z tym się jeszcze nie spotkałem. Największą ciekawostką było to że jak przy 2 kanałach ma 130w to przy 7 kanałach ma 100W na każdy kanał przy obciążeniu. A taki niepozorny :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Rafa ale są tutaj ludzie którym ta 14 pasuje - mi tak jak Tobie NIE... dużo bardziej wolałbym denona 2020 czy też denona 2500..

LOlo posłuchaj Arcama a nie czytaj - mówię Ci że oczy i buzia będą się śmiały.. są to najlepiej grające w stereo amplitunery razem z CA.. jak komuś na bajerach nie zależy, a na dźwięku w KD i w stereo jaki na mocy, a do tego wszystko w jednym chce mieć to sprzęt pierwsza klasa.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
LOlo posłuchaj Arcama a nie czytaj - mówię Ci że oczy i buzia będą się śmiały.. .

Jak to mowia: "Nie dla psa kielbasa" Nie moj pulap cenowy. Przez rok musialbym sie odrzywiac energia sloneczna hehehe...0

Mi najbardziej podoba sie budowanie kina skladajacego sie ze zbioru puszek jak u Armaniga czy Krzyska. Zawsze jest mozliwosc cos wymienic, cos poprawic czyms sie zainteresowac. Bezapelacyjnie najlepsze w tym sa D/M/O (cena i dostepnosc)

Kupujac Ampli Arcama moze i jest the best, ale jak kazde audio znudzi (zestarzeje) ci sie po 2 latach a rozbudowywac go .... to juz jest problem...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ale nie musisz kupować - chodzi o przesłuchanie żebyś wiedział jak to jest i jak niektórzy potem potrafią bzdury napisać odnośnie jakiegoś sprzętu, a wtedy Ty napiszesz to co usłyszałeś :) i wyprostujesz ich... :) wiesz ile ja odsłuchiwałem sprzętów na które w mniejszym bądź większym znaczeniu słowa nie stać mnie a odsłuchiwałem :) potem ciężko wrócić do swojego ale.. :)
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Rafa ale są tutaj ludzie którym ta 14 pasuje - mi tak jak Tobie NIE... dużo bardziej wolałbym denona 2020 czy też denona 2500...

Wiem i szanuje to. Szczególnie jak ktoś świadomie kupuje akceptując słabości a np głównie ze względu na wygląd. I owszem 14 czy 11 wyglądają pięknie.
No ale jak można kupić sprzęt nie brzydki a lepiej grający to ja osobiście wolę właśnie tak.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tylko 11 jest zdecydowanie lepsza od 14 :) choć wg mnie jest za droga w stosunku do innych firm, ale jakby taką 11 kupić w bardzo dobrej cenie - powiedzmy jakiś sklep dałby fajny rabat to można się zastanowić :) ale oczywiście to moje zdanie.. na pewno przy rabacie 1000-2000 zl od ceny wyjściowej nie kupiłbym 11 stki....musiałby to być większy rabat :)
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Dlatego dla mnie cena katalogowa 5000zl za PMA1520 czy PM 7005, 8005 jest chora w stosunku do tego co te wzmacniacze oferuja w zamian.

Bipo kiedys pisal ze PMA1500 kosztowala 3 tys i to jest wmiare uczciwa kasa za sprzet tej klasy a tu zadnej głebszej zmiany, mamy nowy model 1520 i cena nie wiadomo z jakiej przyczyny prawie 2x wieksza. Wzmacniacz nie ma nawet DAC co w obecnych czasach bardzo sie przydaje i zapewnia minimum funkcjonalnosci wzmcniacza stereo.

Lobos tez byl swego czasu napalony na 8005 a po odsluchu byl zawiedziony bo wzmacniacz nie powalil go na kolana jak mozna bylo sie tego spodziewac patrzac na cene.
 
Ostatnia edycja:

venomas200

New member
Bez reklam
Jak ktoś chce pogodzić kino i stereo to trzeba niestety rozdzielić system.
W cenie około 2 k PLN polecam wzmacniacz stereofoniczny Nad c356 po modyfikacji od muda 44 a na kino jakiś sensowny onkyo 636 lub nowszy.
Do tego dać w cenie około 1k PLN .
Taki zestaw zawsze zagra lepiej niż nawet najlepsze Marantze czy nawet Anthemy. O kolumnach nie będę się rozwodzić bo nie o tym mowa w tym momencie.
Od siebie dodam że taki Nad grą lepiej niż te Denony pma1520 czy inne tego typu podobne urządzenia. A takie PM7004 czy 8005 to już jakiś żart w tej cenie
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Jak ktoś chce pogodzić kino i stereo to trzeba niestety rozdzielić system.
W cenie około 2 k PLN polecam wzmacniacz stereofoniczny Nad c356 po modyfikacji od muda 44 a na kino jakiś sensowny onkyo 636 lub nowszy.
Do tego dać w cenie około 1k PLN .
Taki zestaw zawsze zagra lepiej niż nawet najlepsze Marantze czy nawet Anthemy.
No tu to już pojechałeś. Anthem gra świetnie, dlatego odpowiednio kosztuje.

O PM8005 już pisałem. Cena katalogowa 1200€. Jak słuchałem Rega Elex-R za 1150€ to o mało włosów nie wyrwałem, czemu wtedy nie dane mi było posłuchać. Bo na pewno bym Marantza nie kupił wtedy.

Ale takie życie, każdy musi przejść swoją ścieżkę i nauczyć się. Nic nie przychodzi samo.
Często nie słuchamy dobrych porad dopóki się sami nie sparzymy ;)
 

venomas200

New member
Bez reklam
No tu to już pojechałeś. Anthem gra świetnie, dlatego odpowiednio kosztuje.

O PM8005 już pisałem. Cena katalogowa 1200€. Jak słuchałem Rega Elex-R za 1150€ to o mało włosów nie wyrwałem, czemu wtedy nie dane mi było posłuchać. Bo na pewno bym Marantza nie kupił wtedy.

Ale takie życie, każdy musi przejść swoją ścieżkę i nauczyć się. Nic nie przychodzi samo.
Często nie słuchamy dobrych porad dopóki się sami nie sparzymy ;)
Słuchałem AV Anthem jak i miałem Nad C356 po modzie podkreślam bo fabryczny Nad to 1000 zł chyba nie jest nawet wart. I wolałbym jednak Nadc356 plus zew DAC lub cd. Niestety o ile same końcówki mocy może i są coś warte we wszystkich AV to reszta jest do bani.
Teraz mam lampę i jest oczywiście najlepiej ze wszystkich rzeczy które miałem u siebie i nie tylko
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Ale wy sie podniecacie Anthemem czy Arcamem... zapominacie tylko o jednym. Jednym moga one sie podobac a drugim nie.
W dodatku takie porownania to tylko stereo. W kinie az tak wielkiej roznicy to nie zrobi. Druga sprawa to jak niektorzy wspomnieli zeby kupic cos takiego to musieli by sie odzywiac energia sloneczna przez rok lub wiecej 😉
Dam sobie reke uciac ze dla normalnego goscia starczy budzetowa marka. Moze dla lepszego gracza bedzie pasowal Arcam czy cos. A z pewnoscia znajdzie sie jakis audiofil ze powie ze to badziew i tyle.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Snikers, myślę, że tu nie chodzi o podniecanie lub nie, bardziej o wymianę doświadczeń, odczuć.
To trochę jak z moimi odsłuchami, fajnie czasem posłuchać czegoś, na co i tak nie będzie mnie stać, a czasem odkryć coś ciekawego na co już mogę/będę mógł sobie pozwolić.
To tak jak z Twoją planowaną wizytą w Tannoyu, której szczerze Ci zazdroszczę i czekam na obszerną relację z Twojej strony, oczywiście łącznie z fotami :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jestem przekonany i zresztą można to poczytać na innych forach że nie musi być to audiofil wielki żeby takie stwierdzenie napisać czy też powiedzieć o którym Ty piszesz..., tylko człowiek który przerzucił już dobrych kilka wzmacniaczy w tym te nasze popularne które są w użytkowaniu na tym forum ... i mając rożne wzmaki takie zdanie sobie ktoś taki wyrobił..ale ile ludzi tyle opinii..ważne tak jak pisze zawsze żeby to użytkownik był zadowolony..

Henry masz rację - fajna sprawa trzymać w reku np. kawałek kabla który kosztuje tyle co nowy Ford Mondeo :) i móc to posłuchać w zestawie który kosztuje co następne dwa Fordy Mondeo - a że człowieka nie stać na takie zabawki to inna bajka - posłuchać zawsze można.
 
Ostatnia edycja:
Do góry