Zmiana frontów..na początek :)

rabit

Active member
Bez reklam
O proszę, nie ma to jak wypowiedź użytkownika ;)
Fajna sprawa.

Podobno ten Ruby jest całkiem dobry, a do tego plus, że "wbudowujesz" go w tą samą obudowę, nie trzeba kolejnego klocka ;)

Ale wiemy że sprzęt wymieniamy dość często (najbardziej dotyczy Borixona, bo on wymieniałby codziennie :) ), dlatego osobne klocki chyba jednak są lepsze?
 
Już bez przesady czy z pilota czy manualnie toć kilometrów się nie robi aby "pstryk" zrobić, chyba co 5min nie zmieniacie filmu na muzykę itp.
Co innego przepinać przewody głośnikowe ale tak to najważniejsze że jest opcja końcówki mocy a czy manualnie czy zdalnie zmiana to już mało istotne.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

sihborx

New member
no nie odpuszczę bo go mam i uważam go za dobry player.
Śmiem twierdzić, że w tym przedziale cenowym to jeden z najlepszych bluray grających w stereo.
 

rabit

Active member
Bez reklam
Myślę że zamiast CD Creek-a lepszym rozwiązaniem byłby Arcam CDS27. Przynajmniej ja tak kombinuję. Choć nie wiem, czy Onkyo 7050 nie byłby wystarczający. Muszę się wybrać kiedyś na odsłuch. Tylko skąd wziąć czas? :)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Ale wiemy że sprzęt wymieniamy dość często (najbardziej dotyczy Borixona, bo on wymieniałby codziennie :) ), dlatego osobne klocki chyba jednak są lepsze?
Zależy, ja np. celuję w coś docelowego na kilka najbliższych lat, kupić i już nigdzie nie jeździć ;)

Myślę że zamiast CD Creek-a lepszym rozwiązaniem byłby Arcam CDS27. Przynajmniej ja tak kombinuję.
Jakość niezła...obsługa koszmarna.
Razem z Krzychem się nim bawiliśmy i po wizycie w salonie mi się go odechciało
 

rabit

Active member
Bez reklam
Jakość niezła...obsługa koszmarna.
Razem z Krzychem się nim bawiliśmy i po wizycie w salonie mi się go odechciało

Dużo ludzi tak pisze, ale jako CD, ponoć deklasuje dużo droższych rywali? I bądź tu człowieku mądry. :p Z niego słuchałem (nie bawiłem się niestety) w Audiostylu i dźwięk był świetny. W Megahz grał duet Creek-ów i też było wybornie. No cóż. Na odsłuchu MUSI SIĘ ZAKOŃCZYĆ. :) Mam cichą nadzieję, że zwycięży Onkyo i nie będę musiał głęboko sięgać do kieszeni. :p
 
Ja myślałem że tu normalni ludzie a tu sami milionerzy w pozytywnym słowa tego znaczeniu i obrażać nikogo tu nie chcę. Denon 3313UD jest zły? Do tanich nie należy, co prawda była alternatywa 1713UD ale tego już na rynku nie widać.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

lobos

New member
Bez reklam
Dużo ludzi tak pisze, ale jako CD, ponoć deklasuje dużo droższych rywali? I bądź tu człowieku mądry. :p Z niego słuchałem (nie bawiłem się niestety) w Audiostylu i dźwięk był świetny. W Megahz grał duet Creek-ów i też było wybornie. No cóż. Na odsłuchu MUSI SIĘ ZAKOŃCZYĆ. :) Mam cichą nadzieję, że zwycięży Onkyo i nie będę musiał głęboko sięgać do kieszeni. :p
Ja również słyszałem i czytałem, że CDS27 jest świetny.
Mnie tam nie potrzeba fajerwerków tylko jakość i te 2 funkcje, które on posiada: CD/SACD i pena z plikami FLAC ;-)
Podobno zarówno jedno jak i drugie jakość bomba :eek:k:
Z pewnością będzie to u mnie pierwszy odtwarzacz do testów.
 

venomas200

New member
Bez reklam
Jak ktoś szuka taniego DACa z DSD i który jakoś nawet gra to albo Korg tylko że nie posiada własnego zasilania albo to co ja mam u siebie SMSL M8 i gra b dobrze wręcz wybitnie w tych pieniądzach
 

Henry

Active member
Bez reklam
Ja myślałem że tu normalni ludzie a tu sami milionerzy w pozytywnym słowa tego znaczeniu i obrażać nikogo tu nie chcę. Denon 3313UD jest zły? Do tanich nie należy, co prawda była alternatywa 1713UD ale tego już na rynku nie widać.
No właśnie nie sami milionerzy, część z nas nie chce przepłacać aby mieć to samo logo do kompletu, jeśli można taniej i lepiej ;)
Bali mam nadzieję, że na odsłuchach w końcu załapiesz to, o czym od dłuższego czasu pisałem Ci o Denku+ Dali, to nie jest zły sprzęt, ale... w tej cenie masz od cholery i jeszcze trochę lepszego i czasem tańszego sprzętu.

Zastanawiałeś się dlaczego na rynku wtórnym jest tak dużo świeżych Denków a ze świecą szukać Atolli, Arcamów, Creeków,



@Lobos,
irytująca w nim była obsługa, zacinanie się przy przełączaniu między plikami z sieci a CD, czy nawet przy odtwarzaniu samego CD, trzeba było go wtedy wyłączyć albo ponownie załadować płytę.
We współczesnym sprzęcie za tą kasę nie powinno mieć to miejsca
 

Henry

Active member
Bez reklam
Ano o tym, że część ludzi pozbywa się ich jak co nieco się osłucha.
Często jest to sprzęt "pierwszego wyboru"

Ile miały Twoje klocki jak kupowałeś? Ile mniej kosztowały? Gdyby były takie bezkonkurencyjne w swoim przedziale cenowym, to ludzie tak często by je sprzedawali?

Żeby było jasne, nie uważam, że to kiepski sprzęt, ale że w tej cenie można lepiej i to dużo lepiej.
Dobra kończę te wywody, bo zaraz się zacznie ;)
 

Rafal7

Banned
Żeby było jasne, mój ampli miał dwa lata jak go kupiłem, jak się raz pokazał ten model to mój się trafił dopiero po dziewięciu miesiącach.
Żeby kupić bd to tez jest cud, jak raz na pół roku trafi się sztuka w danym kolorze.
Żeby kupić wzmacniacz pma 1520 lub 1510 to trzeba się na czekać kilka miesięcy.
Nawet takiego starego 1500 trudno znaleźć.
Wiesz za ile sprzedałem swój bd trzy i pół letni?
Za 425 zł, a dałem za nowy 495 zł, dwóch kolesi się tylko o niego licytowało, wiesz co mi powiedział kupujący, że przez rok czasu nie mógł natrafić na srebrny model.

Zawsze oglądam aukcje i to czterech firm, i żeby trafić dobra sztukę to trzeba mieć szczęście.

Wiec Twoja teoria o jakimś rynku wtórnym jest dla mnie dziwna i nie zrozumiała, chyba że to było tylko palniete aby palnąć.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Ja mam bardzo proste wytlumaczenie tej teorii...

Jak ktos szuka sprzetu audio i np rejestruje sie na forum hdtv, to jaki sprzet polecisz? W 99% bedzie to Denon, Marantz, Onkyo.
Wiec skoro wszedzie reklamuje sie sprzet DMO to najwiecej sie go kupuje, a jak najwiecej go ludzie kupuja to potem najwiecej sprzedaja.

Arcam, atoll, creek w ilu watkach jest polecony sprzet tej firmy? Henry - ze swieca szukac. Odkad tu jestem na forum nie widzialem ani jednego tematu o dyskusji o tym sprzecie, z wyjatkiem twoich odsluchow zawartych w tym temacie.
Wiec na dzien dzisiejszy nie kupie Atola, Arcama bo brak jakiejkolwiek opinni na ich temat.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Chłopaki, żeby było jasne...piszę o tym co usłyszałem, stawiam dobrą flachę, że po takim porównaniu, na którym byłem ostatnio z Krzychem i Shiborxem Wasza opinia byłaby taka sama. Dlatego żeby móc dyskutować trzeba tego posłuchać.

Kapusta, chcesz pogadać o wadach Marantza? Nie ma sprawy, znam, słuchałem, posiadam i nie mam problemu, żeby o tym mówić jeśli ktoś mnie o to zapyta,
to że coś jest moje nie oznacza, że jest najbardziej zayeb...te na świecie.
Trochę obiektywizmu... bo chyba o to w tym chodzi...chyba że się mylę?
 
Do góry