Zmiana frontów..na początek :)

Snikers89

New member
Bez reklam
Jak ktoś lubi życie bez pasji ;)

Ty mi lepiej powiedz jak ta końcówka Onkyo gra. Ma to kopa i jednocześnie wysoką jakość czy tylko kopa?


EDIT
Odnośnie żon i ich orientacji..własnie miałem zabawną sytuacje. Oddawałem koledze tego Accuphase co testowałem i przy okazji zapytał mnie o kabel Furutech który mam, ile kosztował. A moja żona od razu radary i na mnie co powiem :D
Kumpel się zorientował że w złym momencie pyta...ale dobrze że żona z humorem podeszła i nie dopytywała tylko się pośmialiśmy ;)
Co do Omkyo M5000r to powiem ci tak jak kiedys w 2012 gosciu w sklepie powiedzial. Kosztuje 10k a wygrywa ze sprzetem za 20k. Jest dynamiczna i ma niezlego kopa. Ja u siebie to slysze ale kumpel ma jeszcze pre ampa Onkyo P3000r i cd C7000r. I uniego to pogrom jest. A w dodatku z tym system DIRDIC czy jakos tak bo nie pamietam nawet na maksa volume dasz i ani grama szumu. Przy kilku piosenkach hi res bas tak sie sunol pieknie po ziemi ze w kosciach lydki mi robaczki szly. Moze troszeczke gora jest za wysoka ale moze moja sztuka jeszcze sie dobrze nie wygrzala ale bez problemu gra calym pasmem i to roznorakiej muzyce. Naprawde jest uniwersalna jak w recenzjach pisali. Nie gra tak jak moj poprzednik Advance Acpustic X-i120 typowo stednica z wysunieta scena. Strasznie sie wtedy zawiodlem w dodatku 1 kanal poszedl sie waluc po 6 miesiacach.
Wniosek taki ze do stereo komplet M5000r i P3000r to bardzo wysoka polka nie do pobicia sprzetem do 20k. Przynajmniej moja opinia. Ewentualnie lampami mozna walczyc i zwyciezyc.
I powiedzialem sobie ze jesli po wymianie Interconectow na srebrne RCA i nowy blurayu z sekcja analogowa dalej nie bedzie podobny efekt to rozlaczam chyba sprzet i dokupuje P3000r i robie osobne kino i stereo.

PS niby to ma 80 wat przy 8 ohm. Hmm klasa A/B wzmacniacza. Ale jesli to prawda to tez wszystkie ampli i pomniejsze wzmaki to w tylek idzie sobie wsadzic... bez problemu wysterowala moje Tannoye Precisiom 6.4 i choc nie krece jej wyzej niz 50% to efekt jest niesamowity.

Ciekawe porownanie byloby do ktoregos z Accuphase. Tylko ze zaden( przynajmniej ja nie widze) nie posiada koncowki z osobnym transformatorem na kanal. To byloby interesujace.
 
Ostatnia edycja:

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Słuchałem zestawu Onkyo na Elacach w Monachium. Grało to tak klinicznie i bez emocji że raczej nigdy bym się nie zdecydował do stereo.
I nie była to wina kolumn bo Elaci potrafią grać z emocjami i zaangażowaniem.

Ale pod KD to inna bajka.
 

vectra1

Member
Bez reklam
Moja też nie wie, że w salonie mamy garaż :D
Oj ile tych promocji było... :D

Kiedyś oglądałem designerski program o wnętrzach i facet miał specjalny kącik ze swoim rowerem, który przy okazji był konkretny
Na ścianie miał napis " boże spraw aby nikt nie sprzedał mojego roweru za tyle ile powiedziałem, że kosztuje"
My mamy to samo tylko ze sprzętem :)
 

sihborx

New member
Panowie mam takie pytanie.
Załóżmy, że rozważam wzbogacić swój zestaw o integrę.
Co wg was (przynajmniej w moim przypadku ) było by lepszym rozwiązaniem. Nie tylko w kwestii jakości dźwięki ale, cena jakość oraz rozwojowość na przyszłość.

1. Wzmak -Creek A100 a muzę słuchać na obecnie posiadanym bluray z denona 3313UD?
2 Wzmak - creek a50 a za resztę kasy dokupić CD'ka Creek 50CD
(przy dobrych wiatrach budżet podobny).
 

sihborx

New member
@ Henry
skąd wiesz? ;);););)

@ kapusta7
też tak czuję i dzięki za utwierdzenie ;)

@ syneq
ooo widzisz. Też mi się wydaje, że 3313UD da radę ;)
==============================


a druga sprawa.
Załóżmy, że taki wzmak trafi do mnie. Czy jest możliwość wykorzystania moje AVRa tylko jako playera?
Mam sporo plików w DSD a tylko amp je czyta i zastanawiam się czy mogę puścić muzę z ampli ale słuchać ją w stereo przez wzmacniacz?
 

Henry

Active member
Bez reklam
@ Henry
skąd wiesz? ;);););)
Tak sobie gdybam.....za tą kasę, to strzał w dychę :)
Shiborx, do niego można dokupić z czasem - RUBY DAC | Creek Audio Ltd, tam jest możliwość streamowania bezpośrednio do wzmaka z poziomu tabletu/kompa/smartfona

A więc jednak, skoro tak stawiasz sprawę, to podzielam zdanie kolegów :)
Kilka dni temu to przewidziałem :D
Prorok jaki czy coś? ;)


A czy ten Crek może pracować jako końcówka w kinie?
Może, może i w przeciwieństwie Denona/ Marantza przełączasz z pilota ;)
 

rabit

Active member
Bez reklam
Przydziela się programowo w menu wzmacniacza. Jak nie potrzebujesz AV Direct to wszystkie są "aux", w razie potrzeby "przerabiasz" sobie aux-a na AV Direct.
Ruby Dac, chyba nie w tej cenie... Nie słuchałem, ale obawiam się że można kupić lepszy DAC w tej cenie.
 
Ostatnia edycja:

sihborx

New member
kur...... xxxx wa..
Nienawidzę Was chłopaki:D
Przez was znów kasę będę wydawał ;)

@
Henry
ale zanim będę dokupywał tego ruby dac to to czy istnieje możliwość wykorzystania ampli.
Skoro mój avr ma podobno dobry dac i odtwarza pliki hi res - w tym dsd to grzechem byłoby tego nie wykorzystać.
Pytanie czy się da ;)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Przydziela się programowo w menu wzmacniacza. Jak nie potrzebujesz AV Direct to wszystkie są "aux", w razie potrzeby "przerabiasz" sobie aux-a na AV Direct.
Ruby Dac, chyba nie w tej cenie... Nie słuchałem, ale obawiam się że można kupić lepszy DAC w tej cenie.
O proszę, nie ma to jak wypowiedź użytkownika ;)
Fajna sprawa.

Podobno ten Ruby jest całkiem dobry, a do tego plus, że "wbudowujesz" go w tą samą obudowę, nie trzeba kolejnego klocka ;)

@Shiborx, obawiam się, że zostaje jedynie opcja wykorzystania go jako końcówki do napędzenia frontów, daje to oczywiście poprawę, ale, to nie to samo.
Z ampli musiałbyś mieć audio out,
czysto hipotetycznie - może wypuścić przez 2 strefę....ale nie wiem, bo nie próbowałem

Nie marudź, bo jak mi dzisiaj powiedziałeś za ile...to sam rozkminiam temat ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry