Zmiana frontów..na początek :)

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Henry no ciekaw jestem na czym się skończy :)

On już zaprzedał się KEFom :D

Gdyby nie ta ich bez-emocyjność też bym je dziś miał. Zresztą w moim porównaniu przegrały tez o wiele za małą sceną (w porównaniu do Tannoy).

Kupiłem dziś stary album Sade. Brzmi to po prostu wspaniale, z pełnią energii i przekazu! Żadne kolumny mi tego nie dały dotychczas.

A jak miałbym porównywać w cenie Rubicon.. to wolałbym np Elac FS4xx ;)
 

lobos

New member
Bez reklam
No proszę... chwila ciszy zwiastowała kolejne odsłuchy ;-)
Czyli jednak R-ki jako jeden z faworytów pozostają a XT8F odpuszczasz...
Wizualnie KEF są piękne ;-) Białe, które chciałeś w połysku :)
Central z serii w dwóch opcjach, naścienne też są ;-)

Są jeszcze jedne kolumny o których na samym początku pisałeś same dobre słowa
a jakoś mam wrażenie, że traktujesz je po macoszemu :p
Mowa o B&W CM10 S2 :) Co z nimi?
 

Henry

Active member
Bez reklam
On już zaprzedał się KEFom :D

Gdyby nie ta ich bez-emocyjność też bym je dziś miał. Zresztą w moim porównaniu przegrały tez o wiele za małą sceną (w porównaniu do Tannoy).
Ostatniego słowa jeszcze nie powiedziałem, w stawce zostało 3 faworytów :D
Elac jakoś mi nie podszedł, słuchałem ;)

Powiem Ci, że jak podałem Kefom kilka mich ulubionych kawałków, dobrze zrealizowanych, to detaliczność i scena powalały, a liniowość była atutem. Kolumny nic nie dodawały, wiernie odtwarzały dźwięki zawarte na płytach.... o dziwo były to polskie płyty, nawet gość z salonu się zainteresował, stwierdził, że taka realizacja to rzadkość jak na polskie warunki.
Krzychu zresztą może potwierdzić

No proszę... chwila ciszy zwiastowała kolejne odsłuchy ;-)
Czyli jednak R-ki jako jeden z faworytów pozostają a XT8F odpuszczasz...
Wizualnie KEF są piękne ;-) Białe, które chciałeś w połysku :)
Central z serii w dwóch opcjach, naścienne też są ;-)

Są jeszcze jedne kolumny o których na samym początku pisałeś same dobre słowa
a jakoś mam wrażenie, że traktujesz je po macoszemu :p
Mowa o B&W CM10 S2 :) Co z nimi?
Od końca- B&W wymagały zmiany elektroniki, z lampą zagrały cudnie, z Marantzem bardzo średnio, bez polotu, jak dziesiątki innych przeciętnych kolumn. Wymiana elektroniki przez najbliższe kilka lat odpada, będą inne ważniejsze wydatki.

XT8F, przeważył jednak efekt wizualny i w porównaniu z wczorajszą stawką, brakło im trochę tego błysku ;)
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Dzieki Henry za przybliżenie dużej ilości kolumn, których nie mam jak odsłuchać. Ktoś tutaj wspomniał o kolumnach HECO CELAN, które odsłuchałem - na mój budżet którym dysponuje, to co pokazują, jak wyglądają i grają z Onkyo - są u mnie na pierwszym miejscu.

A Tobie życzę udanego wyboru...
 

Henry

Active member
Bez reklam
Słuchałem Celany - jeśli ktoś lubi potężne uderzenie basu, to będzie to świetny wybór, nie jest to taki bas jak w Klipschach, ma większą kulturę, dla mnie jednak były one trochę za "ciężkie".
Ale poza tym to bardzo dobre kolumny i super wykonane, w tym budżecie nie jest to niestety normą, choć powinno być ;)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Dzieki Henry za przybliżenie dużej ilości kolumn, których nie mam jak odsłuchać. Ktoś tutaj wspomniał o kolumnach HECO CELAN, które odsłuchałem - na mój budżet którym dysponuje, to co pokazują, jak wyglądają i grają z Onkyo - są u mnie na pierwszym miejscu.

A Tobie życzę udanego wyboru...

I tak trzymaj :eek:k: to co oferują w swoim budżecie jak dla mnie też nr1:D
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
XT8F, przeważył jednak efekt wizualny i w porównaniu z wczorajszą stawką, brakło im trochę tego błysku ;)

Fakt, oferta kolorystyczna jest bardzo uboga i tak na prawde sprowadza sie do jednego..
Ale przyznaj ze im pasuje wlasnie ten ciemny orzech. One nie sa nowoczesne stylem i nie probuje tego udawac (zdecydowanie KEF ma odmienny, nowoczesny styl) wiec ten "drewniany" jest w sam raz do Tannoy.

Najwiekszy problem to brak opcji drugiego, wiekszego centrala. Alternatywa pozostaje central z serii Precision..


Zaskoczyles mnie opisem kolumn z serii Definition..
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Jest jeszcze seria Aleva pomiedzy Celan a Style dla zainteresowanych.

Ooo nie wiedzialem, ale te maja basowke jak jamo s606 z boku. A nie chce jeszcze raz tego samego kupowac.

Tylko martwi mnie dlaczgo heco music maja takie waskie pasmo przenoszenia i zwrotnice. Celany i nawet te aleva maja szerszy zakres
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Ano sa i na 99% wkrotce zawitaja u mnie w salonie .

Tylko martwi mnie cena centrala bo ten co ma bipo kosztuje prawie tyle co dwa fronty.

Nie patrz na mojego centrala bo to najwyższy model z serii celan, spokojnie mozesz brać z tej samej serii.. ;-) Ja go kupowałem z uwagi że chciałem aby kolumny centralne były oparte min. Na tych samych wielkościach głośników tj.17cm. Natomiast pamiętaj że im większe głośniki średnio niskotonowe to większa moc potrzebna do ich napędzania. Ja centrala na pewno będę puszczał przez dodatkową końcówkę mocy aby się lepiej zgrać w kinie pod względem dynamiki z frontami. Choć teraz jak na moje ucho amplituner spokojnie trzy kolumny bardzo dobrze wysterowuje. ;-) bo fronty mam odciążenie końcówka mocy. Trzeba pamiętać że nie sposób jest kupić kolumny z dużymi głośnikami ale je czymś porządnym zasilić. Niekiedy lepiej kupić kolumny z mniejszymi głośnikami, gdzie amplituner poradzi sobie lepiej i łatwiej mu będzie je wysterowac. ;-)
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Ale przyznaj ze im pasuje wlasnie ten ciemny orzech. One nie sa nowoczesne stylem i nie probuje tego udawac
Przyznaję, ciemny orzech pasuje, ale wersja HGL tez ładnie by się prezentowała ;)

Najwiekszy problem to brak opcji drugiego, wiekszego centrala. Alternatywa pozostaje central z serii Precision..
Zerknij tutaj - Tannoy PRECISION 6C Walnut | Single Centre | Richer Sounds
Cena rewelacyjna ;)

Zaskoczyles mnie opisem kolumn z serii Definition..
Siebie też zaskoczyłem ;)
Pytałem gościa czy duże różnice odczułbym na innym wzmaku, np. porządnej lampie, stwierdził, że mają dość specyficzny charakter grania, to już są kolumny z kręgu high-end, a tam wiadomo, specyficzne brzmienie, które nie każdemu pasuje.
Brzmienie mają potężne, ale "inne" niż Precission czy Revolution, nie są tak uniwersalne.
Generalnie bardziej zależało mi na zaspokojeniu ciekawości czy warto o nich marzyć, stwierdzam, że zdecydowanie nie ;)
 
Do góry