Zmiana frontów..na początek :)

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Rafa przyjdzie czas że będziesz miał u siebie Hegla :) dla mnie świetne wzmaki tylko niestey są czarne i chyba nie mają możliwości żeby amplituner podpiąć ale mocowo i brzmieniowo dla mnie klasa.. do marantza nie ma nawet jak porównać wg mnie.. także życzę Ci żeby stanął u ciebie taki wzmak, a kolumny odżyją :) a u Ciebie pasuje jak nic :) i bardzo bardzo rzadko się psują :)

H80 nie ma, ale H160 już ma wejście na końcówkę mocy. Hegel zrobił duży błąd nie wprowadzając tego wejścia w każdym modelu.

Ale jeszcze z Regą będę cisnął porównania.
 

bubafat

Well-known member
Bez reklam
W srodku podobno zwykly Rockwool.
Caparzo. Ty, DIY-owiec zrobisz sobie ich kilka, do kazdego kata i w ladniszym obszyciu.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Buba właśnie to miałem na myśli, widząc cene co zapodał rafa w linku,to chyba można ztobić to za 1/4 tej ceny a sprzedawać za 1/2 fego co tam jest ;)
 

bubafat

Well-known member
Bez reklam
Nie wolno sprzedawac za pol ceny skoro goscie placa 100%. Wystarczy ze zrobisz lepsze i ladniesze ;)
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
To do dziela chłopaki mi sie nie chce wolalem kupic już gotowca.

Takie rzeczy też wole fabryczne. Ale kable znowu w dużej części robię sam. Każdy ma jakieś hobby ;)


EDIT
Henry, co do centrala. Po pewnym czasie używania mam wyrobiona jakąś opinię. Pod względem dynamiki i zasięgu pasma to nie jest zbyt imponujący. Na wyższych poziomach głośności już nie ma tego polotu (do klipsch nie ma startu nawet). Ale jego barwa bardzo mi się podoba.
Dla umiarkowanego kinomaniaka z subem jest on zupełnie wystarczający.
Dla maniaka kina na wysokim poziomie warto by jednak kupić centrala z wyższych serii..
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Finał... mam nadzieję.

Po wielu żmudnych, acz przyjemnych odsłuchach, przy udziale Krzyśka (krzysztofradio) dobrnąłem do finału, wyłaniając 3 potencjalne zestawy, każdy z nich z przyjemnością postawiłbym u siebie i delektował się dźwiękiem z nich płynącym :)

Dzisiaj na warsztat poszły oczywiście Tannoye XT8F, niestety odsłuch nie był w sprzyjających akustycznie warunkach i służył jedynie chwilą "rozgrzewki" przed właściwym osłuchem.

Revel F206 - jak sama nazwa wskazuje - Rewelacyjne kolumny, zarówno pod wpływem wykonania jak i brzmienia. Piękne liniowe brzmienie z naprawdę mocnym basem, nie nachalną górą i świetną średnicą.
Odsłuchiwaliśmy Godsmacka- VooDoo, Pablopavo- Wir, Lao Che -Dzieciom, demo Naima, Pablopavo- Telehon.
To co od razu rzuca się na "uszy" to równowaga tonalna, dynamika i szczegółowość, świetnie słyszalny drugi plan, zwłaszcza w przypadku utworów Poblopavo, gdzie w tle wybrzmiewają dodatkowe dźwięki, trzaski, szepty....
revel f206.jpg


Focal Aria 926 - chciałem raz jeszcze ich posłuchać.... są to bardzo dobre kolumny, z potężnym, szybkim i dobrze kontrolowanym basem. Nie można zarzucić im braku detaliczności, jednak w moim i nie tylko moim przekonaniu są trochę zbyt efekciarskie, co przy dłuższym słuchaniu może być trochę męczące.
Wielbicielom mocnych brzmień z pewnością przypadną do gustu, mi coś w nich nie pasowało, zwłaszcza przy porównaniu z moimi dzisiejszymi faworytami ;)
aria.jpg


KEF R - niestety serii 700 nie było, w zamian słuchaliśmy 900-tek.
700-tki udało mi się poznać dosyć dobrze na kilku odsłuchach z różną elektroniką, R900 charakterem brzmienia od nich nie odbiegają, przynajmniej w moim przekonaniu.
Po dzisiejszym odsłuchu trochę skorygowałem swoje zdanie na ich temat, kompletnie nic mi nie przeszkadzało. Te kolumny charakteryzują się niesamowitą rozdzielczością, wybrzmiewa każdy detal, słychać wszystkie smaczki, a do tego tworzą niesamowitą, spójną scenę.
kef.jpg


Tannoy DCT8 - - kolumn tych słuchaliśmy bardziej jako ciekawostki, 20 kilka tyś za parę, trochę mnie nie stać ;).
Ale nie odczułem wielkiego WOW, wszystko poprawnie, ale nie będę żałować, że nie mam tyle kasy, aby móc je kupić.
dct8.jpg


Dali Rubicon 6 - czarny koń, zaproponowany na koniec przez Krzyśka, ja pewnie bym je odpuścił i to byłoby dużym błędem ;)
Po odsłuchu jedno ciśnie mi się na usta- małe kolumny z wielkim dźwiękiem - przy wyżej opisanych skrzynkach wyglądały jak Mini przy BMW serii co najmniej 5 ;)
Po ich włączeniu różnice te już się zatarły, przestrzeń, scena, detaliczność, kontrola basu, piękne wokale- wszystko było na miejscu, nawet wstęga nie przeszkadzała...
rubicon.jpg


Podsumowując, moimi faworytami do zakupu są :
- Revel F206, KEF R700, Dali Rubicon 6 - kolejność jest zupełnie przypadkowa, jak wspomniałem na początku, niezależenie, które ostatecznie wybiorę, to będę w pełni zadowolony.

XT8F w dalszym ciągu uważam za kolumny wybitne, jednak przy dzisiejszych zawodnikach trochę odbiegały jakościowo, no i co istotne - kolor oraz brak odpowiednich produktów z serii (mały central oraz brak sourroundów on-wall) powoduje, że tym razem jednak je odpuszczę ;)
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
Henry, w końcu wybrałeś:) Jak rozumiem, jednak Revel. Nie znam, nigdzie ich nie słyszałem, nie widziałem i nie wiem jak smakują. :) Ale jak we dwóch wybierali z KR, to musi być perfekto.
Mam nadzieje wkrótce Ci pogratulować nowych kolumn. :popcorn:
Co to za mega-skrzynki po bokach, rozmiarem ze słonia?:cry:
 
Ostatnia edycja:
Do góry