Zmiana frontów..na początek :)

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Bardzo pozytywne, nie pamiętam dokładnie jaka to była seria, ale na pewno taka, gdzie wszystkie kolumny występowały w białym HG, czyli pasowałoby do Antali. Na pewno nie Siganture, bo to 20 tys za parę.
Było to ze 3 lata temu. Porównywałem je do Cantonów Chrono SL - Triangle wygrywały muzykalnością, spójnością przekazu.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
A jak odniósłbyś je do tych, których ostatnio słuchaliśmy, np. bliżej im do....
Ciężko mi to teraz opisać, czas robi swoje, i nie były bezpośrednio z tymi modelami, ale pamiętam, ze grały bardzo melodyjnie, coś jak Kef, ale jakby z nieco większym zadziorem w wyższych i średnich partiach. Na pewno były również bardzo zrównoważone, ale jakby bardziej "kolorowe". Ciężko mi opisywać dźwięk ;)


Przesłuchałeś już sporo, ale miesiąc to jeszcze mało :D Dorzuciłbym jeszcze dla spokoju Quadral Chromium lub Platinum (albo wyżej), Triangle Antal i Canton Vento 886 (tych posłuchasz w Denonach)- będziesz miał przekrój niemal przez cały rynek. Wszystkie występują w białym HG.
 

lobos

New member
Bez reklam
Od końca- B&W wymagały zmiany elektroniki, z lampą zagrały cudnie, z Marantzem bardzo średnio, bez polotu, jak dziesiątki innych przeciętnych kolumn. Wymiana elektroniki przez najbliższe kilka lat odpada, będą inne ważniejsze wydatki
Wszystko jasne ;-) Bowersy zacne, ale to nie półka Marantza :)
 

Rafal7

Banned
Witam , dziś wybrałem się do sklepu i odsluchalem sobie, Jbl Studio 280, Style 900, Zensor 7, Es 80.
Więc tak Es 80 nie nadają się do stereo
Zensor 7 jak dla mnie są trochę przereklamowane
Na placu został Jbl i Heco, muszę przyznać że Jbl nie dał rady Heco, przełączalem kolumny na zmianę i gdy przełaczało się z Heco na Jbl to efekt był taki jakby na kolumnę kład koc, średnie i wysokie stawały się przytlumione, gdy przełączano z Jbl na Heco to wszystko robiło się takie przyjemne i soczyste, jakby kolumny ożyły
Muszę przyznać że Style 900 to naprawdę dobre kolumny, są poukładane i wiedzę do czego są stworzone.Mi ich brzmienie naprawdę się podobało, aż chciało się słuchać.
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Czytam te wszystkie opinie na temat HECO kolumn i dochodzę do wniosku że wersja STYLE gra lepiej od moich MA BX. Cenowo to standy Style 200 są tańsze od BX2. Muszę jechać i porównać jedne z drugimi, gdyż tak jak tutaj wspominałem szukam kolumn bialych. A skoro mogą lepiej grać tańsze kolumny, muszę to osobiście sprawdzić. Dzieki waszym odsłuchom można uzyskać sporo ciekawych informacji.
 

Rafal7

Banned
Wiesz ja mam słabe kolumny w domu i takie heco robią różnice, na szczęście można sobie porównać z innymi paczkami i tu jak na dłoni która jak gra i nam podchodzi
 

lobos

New member
Bez reklam
No proszę... Co ją czytam? Jednak skusiłeś się na porównanie :)
Bardzo dobrze! Teraz masz wszystko jak na tacy.
Jaka decyzja co do zakupu? Nadal Klipsch czy może jednak niemiecka konstrukcja od Heco? ;-)
 

Lukasz2525

New member
Na placu został Jbl i Heco, muszę przyznać że Jbl nie dał rady Heco, przełączalem kolumny na zmianę i gdy przełaczało się z Heco na Jbl to efekt był taki jakby na kolumnę kład koc, średnie i wysokie stawały się przytlumione, gdy przełączano z Jbl na Heco to wszystko robiło się takie przyjemne i soczyste, jakby kolumny ożyły

Ja tak samo odsłuchiwałem Studio 290 i Music Style 900 w saturnie , Jbl'e mięciutki i mocny bass , ale góra trochę charcząca , Heco bardzo ładny i czysty dźwięk , ale niedobór basu . Natomiast wyczytałem parę dni temu , że są jeszcze Heco Music Style 1000 , które mają membranę średniotonową 17 cm , ale niskotonowe już 2 x 20 cm , to może być dobry wybór . Sam chętnie bym ich odsłuchał .
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Coraz więcej osób jak widze wyraża zainteresowania kolumnami firmy HECO....

U mnie niskotonowy i średniotonowy to tylko 140 mm... więc jestem ciekawy porównania z HECO...
 
Ostatnia edycja:

lobos

New member
Bez reklam
Na pewno zmienię, ale jak Młody podrośnie ;-) Teraz nie chcę ze siwieć do reszty ze stresu ;-)
Pysiu jest wszędzie a Jego pomysły są nie do ogarnięcia :-D
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
No w temacie ponizej macie wstepny poglad na heco 1000. Bo dzisiaj u mnie zawitaly.

Kapusta cieszy mnie twoja opinia bo wstepnie bylem napalony na jbl 290 ale kupilem heco music 1000. Wiec chyba dobze ze nie kupilem jbl.

Lukasz akurat heco 1000 basu maja wieeeeleee, tyle, ze na moim duzym metrazu suba nie trzeba wlaczac, nie sadzilem ze kolumny moga zastapic suba (suba mam jamo 360), caly czas sie bawie ustawieniami korektorami itp itd. Wiec jakies konkretne zdanie powiem dopiero za tydzien jak sie wygrzeja.

Popieram najpierw mnie zainteresowal salon a potem znalazlem stary temat wyboru kolumn przez bipo (ciekawy jak henrego), bardzo mi sie spodobalo kino bipa wiec tez kupilem heco.
 
Ostatnia edycja:
Do góry