Zmiana frontów..na początek :)

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Henry a mówiłem CI żebyś Rubicony posłuchał ) to nie posłuchałeś się :) ja te większe odłsuchiwałem chyba 8 za 20 tys dla bardzo fajne kolumny i dobrze też wykonane.. gdybym teraz kupował kolumny to na pewno bym się nad nimi zastanawiał.. również uważam że są warte grzechu.. A dlaczego Ci wstęgi przeszkadzają w kolumnach?

kapusta ma rację - przynajmniej ja też tak uważam - okrutnie wyglądają...
 

Henry

Active member
Bez reklam
JBL Everest.....ale bardziej kusiły mnie te z tyłu - Focale ;)

@Lolek, niemiłe wspomnienia z MA Gold czy Dali Opticon....tej góry był zbyt dużo i zbyt natarczywa ;)
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ale patrz jakie szwagry, zamiast poinformować o grupowym spotkaniu, to robią przyczajuchę, dooobra ; )
 

Henry

Active member
Bez reklam
Ale patrz jakie szwagry, zamiast poinformować o grupowym spotkaniu, to robią przyczajuchę, dooobra ; )
Oj tam, my chłopaki z południa mamy Highawy do siebie....chwila moment i na miejscu, a do Stolycy to trzeba się tłuc ;)

@Henry
chyba coś przegapiłem ..... a co z SF venere? Odpuszczasz?
Jednak nie ten poziom, Venere niby ok, ale jak porównam z dzisiejszymi odsłuchami, to jednak nie ta klasa ;)
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Oj tam, my chłopaki z południa mamy Highawy do siebie....chwila moment i na miejscu, a do Stolycy to trzeba się tłuc ;)


Jednak nie ten poziom, Venere niby ok, ale jak porównam z dzisiejszymi odsłuchami, to jednak nie ta klasa ;)

Bardzo dobrze ze tak konsekwentnie dazysz do celu. Spokojnie i powoli , precyzja i efekt.

Ja ze swojego wyboru jestem zadowolony jednak zauwazylem ze wiekszosc moich utworow ma zbyt slaba jakosc.... I tutaj jest wiekszy problem ..

Pzdr
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Co to za mega-skrzynki po bokach, rozmiarem ze słonia?:cry:
Focal Utopia czy JBL Everest? ;)
Ale patrz jakie szwagry, zamiast poinformować o grupowym spotkaniu, to robią przyczajuchę, dooobra ; )
Byłoby miło, ale to była szybka piłka, Henry naskrobał: "Jedziesz?" - "Jadę" - odparłem - i tyle było umawiania się :D
Henry przy okazji swoich poszukiwań odwiedził sporo forumowiczów ;)
Potwierdzam wszystko co napisał Henry.
Dzisiejszy 2.5 godzinny odłsuch tylko utwierdził mnie w wyborze, ze to co mam obecnie to dobry wybór i długo pewnie zostanę przy tych markach.


Revel - bardzo zacne kolumny, ale w niektórych utworach basu było aż nad to,


Focal Aria - wstyd się przyznać, ale dziś nasuwa mi się porównanie do... Klipsch - Góra, bas, średnica wycofana, efekt WOW, ale szybko zmęczyły i równie szybko poprosiliśmy o zmianę kolumn, bardzo konturowe, do mocnej muzy. Poprzedni model 826 miałem kiedyś brać ,ale ze względu na spore głośniki On Wall odpadły - tak miało być - los nade mną czuwał :)


Kef R - znów zagrały tak jak kiedy pierwszy raz je słuchałem - rekordowo przejrzyście, rozdzielczo, odkrywały wszystkie smaczki, bardzo muzykalne. Nie są to jednak kolumny dla każdego - są niesamowicie zrównoważone i niektórym może brakować basu czy góry, ale przestrzeń jaką budują - ponadprzeciętna.


Dali Rubicon - Bardzo dobrze zgrywały się z Marantzem. Wyglądały dość niepozornie (szczególnie po odsłuchu R900), ale zagrały z taką ikrą, jednocześnie bez natarczywości, że cieszę się iż dały Henremu do myślenia :) "Muzyka w nich płynęła" - to jego słowa ;)

Wszystko hulało na Marnatzu PM8005
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Dzięki za uzupełnienie oraz spotkanie, zawsze to milej i lepiej na bieżąco wymieniać się spostrzeżeniami. Podobnie jak podczas odsłuchu z Pawłem, dziś co prawda zwycięzcy trochę inni, ale R-ki pozostały w roli faworyta.
No i najważniejsze, że poszukiwania uznaję za zakończone, chwilowo odsłuchów mam dosyć, teraz muszę na spokojnie wszystko przemyśleć, przeanalizować jak ma się sprawa z pozostałymi głośnikami do serii.
Przeliczyć kasę - no to teraz zadanie dla BN ;)

ps. tylko co teraz Rafa powie ;)
 

Henry

Active member
Bez reklam
No ba, przyjadę Atmosa pooglądać, tzn. posłuchać ;)
Dzięki raz jeszcze :)

7.1.4 póki co nie udźwignę finansowo, choć i tak docelowo będzie to raczej 5.1.4
 

Henry

Active member
Bez reklam
Przed zakupem posłuchaj jeszcze koniecznie elektrostatów, Martina Logana.
http://www.hdtv.com.pl/forum/stereo/102995-kolumny-elektrostatyczne-dyskusja.html
To dopiero może być najczarniejszy koń ;)
Chyba jeszcze nie ten etap ;)
Swego czasu trochę o nich czytałem, a teraz jeszcze pobieżnie o twoich i BN wrażeniach, co do dokładnego ustawienia.... myślę, że skupię się na tym co dzisiaj słyszeliśmy, a wybór i tak łatwy nie będzie, bo wszystkie zaprezentowały się bardzo dobrze i co ważne na tej samej elektronice, więc o zmianie wzmacniacza nie będę musiał myśleć w najbliższej przyszłości.
Wszystkie miały TO COŚ czego w kolumnach szukałem.....poza tym znowu rozbiję sobie swoją, myślę już poukładaną czołówkę :)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Henry miałem tak samo, szukałem przez pewien okres kolumn dla siebie. Jeździłem od salonu do salonu i słuchałem. Wybrałem faworyta i do niego porównywałem resztę. Aż w końcu włączyli mi pewne kolumny i odpłynąłem..;-) Dźwięk mnie tak zauroczył że na 99% wiedziałem że są to kolumny które chce mieć u siebie, a później tylko porównałem na spokojnie i się utwierdziłem w swoim przekonaniu..;-) Dzięki temu, że jeździsz i poświęcasz czas masz pełne spektrum jakie oferują kolumny w przedziale jaki sobie założyłeś i wiesz na pewno, że te które wybierzesz będą świadomym wyborem Twoim, a nie kogoś. Bravo tak powinno wyglądać wybieranie kolumn...;-)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Tia. jakby policzyl ile na paliwo wydal to w ciemno mogl kupowac kolumny za nascie tysi. 《joke》

Czyli jednak zmieniles kolumny za 8tysi para na 8tysi sztuka? Az tak warto.

Ja jutro lub pojutrze zamawiam kolumienki. Potem tylko wzmacniacz i gitara. A ampli marantza albo odsprzedam albo zostawie do pokoju kinowego.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Henry miałem tak samo, szukałem przez pewien okres kolumn dla siebie. Jeździłem od salonu do salonu i słuchałem. Wybrałem faworyta i do niego porównywałem resztę. Aż w końcu włączyli mi pewne kolumny i odpłynąłem..;-) Dźwięk mnie tak zauroczył że na 99% wiedziałem że są to kolumny które chce mieć u siebie, a później tylko porównałem na spokojnie i się utwierdziłem w swoim przekonaniu..;-) Dzięki temu, że jeździsz i poświęcasz czas masz pełne spektrum jakie oferują kolumny w przedziale jaki sobie założyłeś i wiesz na pewno, że te które wybierzesz będą świadomym wyborem Twoim, a nie kogoś. Bravo tak powinno wyglądać wybieranie kolumn...;-)
Tak to już jest, trochę jak w kalejdoskopie, ale ostatecznie znalazłem kolumny z charakterystyką jakiej szukałem- raczej wyrównane i nienatarczywe, a jednak potrafiące zatrząść pokojem jak potrzeba ;)

Tia. jakby policzyl ile na paliwo wydal to w ciemno mogl kupowac kolumny za nascie tysi. 《joke》

Czyli jednak zmieniles kolumny za 8tysi para na 8tysi sztuka? Az tak warto.

Ja jutro lub pojutrze zamawiam kolumienki. Potem tylko wzmacniacz i gitara. A ampli marantza albo odsprzedam albo zostawie do pokoju kinowego.
Nie jest źle, cena zakupu ma się zupełnie inaczej do ceny "sugerowanej", a żadna z wybranych kolumn na pewno nie będzie kosztować 8 tyś za szt ;)
A co do kosztów, cała sztuka aby połączyć przyjemne z pożytecznym nie ponosząc dodatkowych wydatków ;)
 

Brutus

New member
Te elektrostatyczne to mi się kojarzą z tymi elektrycznymi łapkami na owady ;)

Czyli revele ? też kiedyś słuchaliśmy z kuzynem zestawu kd i padło na arcama, co do kolumn, to w przedziale do 10000 tyś wygrały revele za 6 ;)
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
ps. tylko co teraz Rafa powie ;)

Twoje kolumny mają tobie sprawiać radość, moje już sprawiają mnie :hihi:

Fajnie by było się wymieniać uwagami na temat słuchania XT 8F ale to nie może być argument za zakupem dla nikogo.
Wybierz to co pozwala ci odpłynąć w muzę..ale wiesz, nie chcesz Tannoy Twoja strata :)

Ale ciekawe, jak różne można mieć spojrzenia na te same kolumny. Tylko szaleniec kupuje słuchając innych zamiast jeżdżąc na odsłuchy...

PS.
Słuchaliście może na tym Marantz S11 co go widać obok McIntosh'a?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Rafa, nie tylko kobieta zmienną jest ;)
W dalszym ciągu uważam XT8F za bardzo dobre kolumny, wręcz wybitne w swoim przedziale cenowym, jednak dzisiaj utwierdziłem się co do Kefów, które tez były praktycznie od początku jednym z żelaznych kandydatów do zakupu, dodatkowo odkryłem dzisiaj Revele, pierwszy kontakt z ta marką, do tej pory znałem jedynie z "opowieści". Myślę, że także by ci się spodobały i sporo namieszały.

Do tego odświeżyłem sobie Rubicony, które słyszałem dosyć dawno, a omijałem ostatnio Dali z uwagi na niezbyt dobre wspomnienia ze słuchania Opticonów, obawiałem się, że będzie podobnie, no i 6-tki wydawały mi się za małe, okazało się, że musiałem się z nimi przeprosić i docenić ich wielkie brzmienie. Jak to powiedziałem Krzyśkowi podczas odsłuchu, muzyka z nich płynęła od pierwszych taktów ;)

ps. to jest CD ;)

@Paweł, ja już chyba wiem.
Muszę jeszcze ogarnąć ceny i wtedy wybiorę ostatecznie, tylko nie wiem co zwycięży, czy serce, czy rozum :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry