Zmiana frontów..na początek :)

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Powiem Ci że Polpak jak dla mnie nie bardzo ma pojęcie do ustawiania elektroniki do kolumn , to co np zrobili ze 3 lata temu ( nie pamiętam dokładnie ale nie istotne) z Paradigmami signature S6 to masakra - szkoda nawet pisać .. a wiem jak te kolumny grają bo z inną elektroniką słuchałem i było fajnie, a oni na siłę podłączają to co mają w dystrybucji.. nie kumam tego z punktu klienta ...
 
Ostatnia edycja:

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Ja Olimpici słuchałem na McIntosh'u dla jasności i mnie się takie granie w ogóle nie podoba i tyle :p

Kilka razy słyszałem bardzo drogich zestawień za kilkaset tyś i o ile przy jazzie, bluesie czy muzyce instrumantalnej brzmiały genialnie, to przy rocku kompletnie się gubiły. Ale to moje indywidualne zdanie, tak samo jak w przypadku wielu innych drogich konstrukcji, które wg. mnie przegrywały starcie ze znacznie tańszymi konstrukcjami ;)

Do rocka to polecam Klipsch Palladium ;)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Henry sorki już ci nie śmiecę
Loozik Werf :)
Im więcej różnych opinii, zestawień, porównań, tym lepiej.
Zakładałem ten wątek min. z taką myślą, żeby dzielić się opiniami, być może treści tutaj zawarte pomogą komuś, kogoś ukierunkują.
Cieszę się, że temat spotkał się z takim odzewem :)

W przeciągu ostatniego miesiąca udało mi się odsłuchać masę różnego sprzętu, w różnych konfiguracjach, a co najważniejsze, przekonałem się, że wszelkie testy i opinie, zwłaszcza te branżowe, a przynajmniej większość z nich można sobie w buty wsadzić, a nic nie zastąpi nam indywidualnego porównania :)
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
U mnie Tannoye dostały panele z tyłu i bass trapy w rogu


Poprawa basu, sceny, ilość detali - jeszcze przyjemniej się słucha XT 8F

Choć musze przyznać że po odsłuchach z Heglem mam audio-kaca że mój wzmak za cienki żeby z nich wycisnąć więcej ;) choć obiektywnie gra bardzo ładnie ale ta świadomość że może być dużo lepiej jest nie do zniesienia :lol:
 

Henry

Active member
Bez reklam
Rafa, jak to mówią, pierwsze koty za płoty ;)
Jakby co, to z odsprzedażą PM8005 problemu mieć nie będziesz, nawet tutaj na forum paru chętnych się znajdzie.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Są równo. Światła z różnych kierunków dodały cienie i tak wygląda na zdjęciu jakby coś było krzywo.

A co do wygrzewania, z czasem basu przyrosło ale na szczęście BassTrap to pięknie skorygował.
 

Brutus

New member
poszedłeś za tłumem i szukałeś PT-80 czy inną zastosowałeś ? jak ją zabezpieczyłeś przed niby pyleniem

Powiem jeszcze, że na początku mi się nie podobały te skrzynki, ale teraz dostrzegam w nich to coś ;)
 
Ostatnia edycja:

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Lewa jest niesymetrycznie bo jest maksymalnie dosunięta do bass trapa. Odsunąłbym ją bardziej w lewo gdyby tylko było miejsce.

poszedłeś za tłumem i szukałeś PT-80 czy inną zastosowałeś ? jak ją zabezpieczyłeś przed niby pyleniem

Powiem jeszcze, że na początku mi się nie podobały te skrzynki, ale teraz dostrzegam w nich to coś ;)

To są dokładnie takie
EQ Acoustics Spectrum Trap 50L Natural - Thomann Ireland
Nic tu nie pyli bo to maty do profesjonalnych zastosowań.
 

tomektre

New member
Mam pytanie odnośnie Tannoy XT8 F.
Tu jest sklep sprzedający je w dobrej cenie RTVmax - sklep internetowy
Skąd taka niska cena? Podczas gdy inne salony oferują je za o. 5000zł za sztukę, oczywiście wiem, że można wynegocjować niższą prpozycję.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dokładnie. To trochę niepewny sklep. Tomektre pytaj o cenę blackninja. Ma towar od polskich dystrybutorów i przystępne ceny.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Dlaczego niepewny? Z tego co wiem są przynajmniej kilka lat na rynku i raczej nikogo nie okradli przez ten czas ;)
Polska dystrybucja to naciągacze, cały sprzęt ma zawyżone ceny. Także to trochę słaba "zaleta" :)
 

tomektre

New member
rafa@rafa myślę, że 10% od wyjściowej kwoty pary XT 8F ( z polskiej dystrybucji) w salonie audio można wynegocjować?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Można więcej niż 10%.


Dlaczego niepewny? Z tego co wiem są przynajmniej kilka lat na rynku i raczej nikogo nie okradli przez ten czas ;)
Polska dystrybucja to naciągacze, cały sprzęt ma zawyżone ceny. Także to trochę słaba "zaleta" :)

Dopóki nic się nie popsuje to nie ma znaczenia. Sam u nich kupiłem swój pierwszy amplituner kd. Przede wszystkim czasem kłamią, że jest to sprzęt od polskiego dystrybutora. Jest to sklep nastawiony na sprzedaż internetową. Byłem u nich w salonie 2-3 razy i jakoś jakość obsługi mnie nie powaliła. Nie wspomnę o płatnych odsłuchach. Zobacz na ceneo. Pozytywne komentarze 1199, neutralne 49, negatywne 151. Słaba statystyka. 15% niezadowolonych. A z ostatnich 30 dni 27 pozytywnych 9 negatywnych.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Loozik Werf :)
Im więcej różnych opinii, zestawień, porównań, tym lepiej.
Zakładałem ten wątek min. z taką myślą, żeby dzielić się opiniami, być może treści tutaj zawarte pomogą komuś, kogoś ukierunkują.
Cieszę się, że temat spotkał się z takim odzewem :)

W przeciągu ostatniego miesiąca udało mi się odsłuchać masę różnego sprzętu, w różnych konfiguracjach, a co najważniejsze, przekonałem się, że wszelkie testy i opinie, zwłaszcza te branżowe, a przynajmniej większość z nich można sobie w buty wsadzić, a nic nie zastąpi nam indywidualnego porównania :)


Ja zawsze tak pisałem że testy to tylko do zapoznania, a jak już podpierać się to tylko tymi z zagranicy bo tam więcej mogą pisać na NIE .. :) u nas w testach musi wyjść dobrze nawet jak jest źle... bo nie będzie reklamy w gazecie, bo nie będzie kolejnych kolumn do testów itp..
A znam osobiście człowieka, który robił testy i pisał to w jednej z gazet to do dnia dzisiejszego się wstydzi, ale na szczęście jak to powiedział wiedział kiedy powiedzieć DOSYĆ tej głupoty...

Rafa przyjdzie czas że będziesz miał u siebie Hegla :) dla mnie świetne wzmaki tylko niestey są czarne i chyba nie mają możliwości żeby amplituner podpiąć ale mocowo i brzmieniowo dla mnie klasa.. do marantza nie ma nawet jak porównać wg mnie.. także życzę Ci żeby stanął u ciebie taki wzmak, a kolumny odżyją :) a u Ciebie pasuje jak nic :) i bardzo bardzo rzadko się psują :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry