Zmiana frontów..na początek :)

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A nie wydaje się Wam, ze to chwyt marketingowy?
Kolumny za 50K, więc nie wypada podłączać tańszej elektroniki??
Wg producenta do napędzenia Sonus Olimpica III wystarczy wzmak o mocy 50W...

Kolego to jest łatwo sprawdzić - wystarczy podpiąć kolumny które lubią prąd jak SF, B&W, Paradigme, Triangle oczywiście wysokie modele - i podłącz do tych samych kolumn dwa wzmaki jeden za 10 tys i powiedzmy 2x160 W w 4 omach a drugi za 25-30 tyś z 2X400 W w 4 omach i usłyszysz różnicę pytanie czy dla Ciebie ta różnica będzie na tyle znacząca żeby chcieć wydać więcej kasy.. a to to już inna bajka ...
 

Henry

Active member
Bez reklam
No i jeszcze jedna sprawa, słuchałem na Onkyo RZ 800, większąść się z niego śmieje w tym ja, powiem tylko jedno, to kawał porządnego i ładnego ampli, jakieś Harmany, Denony, Pioneery, Yamahy, wyglądają jak plastikowe zabaweczki
On w żadnym calu nie przypomina mikrofalowki, jest to kawał kloca w dodatku ładnie wyglądającego.
Rozumiem, że już piątek, weekend za pasem.....ale już nie pij więcej :p :D
A słuchałeś Heco? Wydaje mi się, że trafiłby w twój gust, na mnie zrobiły bardzo pozytywne wrażenie ;)


@Lolek, nie kasa gra, a sprzęt, czysta moc to nie wszytko ;)
A w przypdku kolumn high endowych, to jak dla mnie mają jedną wadę, brak im uniwersalności.
Kilka razy słyszałem bardzo drogich zestawień za kilkaset tyś i o ile przy jazzie, bluesie czy muzyce instrumantalnej brzmiały genialnie, to przy rocku kompletnie się gubiły. Ale to moje indywidualne zdanie, tak samo jak w przypadku wielu innych drogich konstrukcji, które wg. mnie przegrywały starcie ze znacznie tańszymi konstrukcjami ;)
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Celowo mu się przyglądałem kilka razy i dalej mam takie samo zdanie, porządnie wyglądające są dla mnie Denony od seriiX5200 wzwyż, no i ten 2500, którego ostatnio słuchałem, a nowe O.... wygląda przy nich właśnie jak sprzęt AGD kiepskiej jakości.
Może mam jakieś zboczenie, ale całości kiepskiego designu dopełniają te srebrne nóżki z dziwnymi przetłoczeniami.
btw. mam świadomość, że Marantz może u kogos wywoływać podobne odczucia, ale cóż o gustach sie nie dyskutuje, a ja wyrażam jedynie swoją opinię
EOT :)

Narazie Klipsch R28 F i Dali Lektor 8 .
Jak wrażenia....napisz kilka słów
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Takie (np.) Venery 3.0 potrzebują prądu, na (np.) PM8005, już się wykładają.
Oczywiście dalej grają, ale to nie jest kres ich możliwości, absolutnie.
To sama jest zresztą u mnie, zresztą wszyscy lecą na końcach.
Jest sporo kolumn prądożernych i trzeba mieć tego świadomość.
Lolek tu dobrze pisze.
 

TomekOp

Member
Mi w końcu przyjechały bass trapy :bober:
Nie wiem co jest w środku jak obrócę, coś się przesuwa jakby trociny w worku :D
W każdym razie siostrze w kuchni już dudnienie nie urywa głowy :). Czyli działają....

Teraz jeszcze jakieś dwa posągi biustu jakiejś Apolliny i będzie git ;)

Co na to pan Kapusta? Mam nadzieje że się zlituje nade mną.
 

Attachments

  • WP_20160226_17_33_58_Pro[1].jpg
    WP_20160226_17_33_58_Pro[1].jpg
    441,5 KB · Wyś: 50
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Henry my tak lubimy do samochodów porównywać sprzęt to ja może się posłużę przykładem .... swojego czasu były Skody Oct. z silnikiem "dizelkiem" bez turbiny - nie pamiętam ile to mocy miało ale powiedzmy około 75-90 KM i mój kumpel kupił takowy samochód dobrze wyposażony ale właśnie z marnym silnikiem, a drugi wolał kupić ten sam model słabiej wyposażony ale dizelek z turbiną - efekt był taki że ten bez turbiny pojeździł dwa lata i sprzedał bo nie dało się samochodem jeździć bo ciężar samochodu do mocy był za duży.. Felicje z silnikiem benzynowym po trasie lepiej sobie radziły jak lepszy samochód ale z g... silnikiem..
Wg mnie jest podobnie z kolumnami prądożernymi i słabymi wzmaki .. te kolumny zagrają tylko co z tego jak one zagrają na X % bo do 100% to będzie wiele brakowało.. dlatego sensu wg mnei oczywiście ne ima żadnego kupić takie kolumny jak SF Olympici III i do tego wzmak typu denon czy marantz - bo obie te firmy robią za słabe wzmaki żeby te kolumny zagrały na 100% swoich możliwości.. a inna inszość czy to jest warte czy też nie - to wszystko kwestia podejścia, gusto i kasy posiadanej i nikt mi nie powie że nie chodzi w tym również o kasę.. :)

Oczywiście że pieniądze nie graja bo dla przykładu topowy wzmak "jamaszki" kosztuje ponad 20 tys i również z SF nie dałby rady a np niżej pokazy wzmak odchuchiwałem go z B&W 804 Dimondyi mocowo na papierze nie jest super grubas ale to jak w rzeczywistości to pudełeczko gra - to jest szał ...

Wzmacniacze zintegrowane Moon EVO 700i w specjalnej cenie - Top Hi-Fi & Video Design

ale niestety kosztuje..
a te same kolumny z MF z poprzednikiem M6 si ktore kosztuje obecnie okolo 14 tys i który mocowo jest lepszy i fajniej dla mnie gra jak denon 2020 czy tez marantz 11 to powiem Ci szczerze że tak można na upartego kupić jak komuś nie zależy na wyciągnięciu z tych konkretnych kolumn 100% ale to nie było to co bylo z Moonem..

Jak dla mnie moc musi iść w parze z kolumnami z wysokiej półki, a do tego z kolumnami które lubią prąd.. bo dla przykładu platinum 200 i MF wymieniony wyżej jak najbardziej dawał sobie rade z tymi kolumnami a są to już trochę lepsze kolumny od tych co z reguły posiadamy tutaj na forum.. Ale z tego widać że MA nie potrzebuje tyle "jedzenia" co np SF czy też B&W..
 

Henry

Active member
Bez reklam
Chłopaki- Lolek i Armanig, tłumaczycie mi rzeczy oczywiste, a ja w zupełności się z wami zgadzam.
Ja odsłuchiwałem też na w miarę wydajnym prądowo wzmaku, PMA20xx mierzonej mocy w testach ma ponad 200W, w przypadku PMA2010 podają, że jest to nawet 225W na kanał przy 4 ohm, a taką impedancję deklaruje Sonus dla serii Olimpica, więc nie wydaje mi się, żeby ten wzmak przynajmniej w 60-70% nie pokazał potencjału, a przynajmniej charakteru tych kolumn, mogę oczywiście być w błędzie i dopuszczam to do siebie ;)

Lolek, jesli juz jesteśmy przy TOP- Hifi, to słuchałem tam B&W na lampie Policemana i było naprawdę cudnie, więc mam świadomość jakie znaczenie ma dobór odpowiedniego wzmacniacza ;)
Dobra EOT, bo próbujemy tłumaczyć sobie rzeczy oczywiste i spierać się w sprawach, co do których nasze zdania są takie same :)
 

werf

Active member
Bez reklam
Jest jeszcze taka jedna mała oczywistość moc np Denona nie może się równać mocy Classe , nie w niej tu problem :)
 

Brutus

New member
Czyli wychodzi na to, że odsłuchy w jakimś sensie nie mają sensu .... idę w kino kupuję sr 7010 i podobają mi się B&w cm 10 , czyli zakup kolumn bez sensu bo marantz je ograniczy. To może do kina kupić jakieś krzykacze a stereo zrobić na wypasie żeby nie mieć takich przemyśleń ;) choć pewnie i przy stereo będą problemy z wyborem bo zawsze jedno będzie trochę lepsze od drugiego. Jak się mylę to proszę okrzyczeć :)
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
Czyli wychodzi na to, że odsłuchy w jakimś sensie nie mają sensu .... idę w kino kupuję sr 7010 i podobają mi się B&w cm 10 , czyli zakup kolumn bez sensu bo marantz je ograniczy. To może do kina kupić jakieś krzykacze a stereo zrobić na wypasie żeby nie mieć takich przemyśleń ;) choć pewnie i przy stereo będą problemy z wyborem bo zawsze jedno będzie trochę lepsze od drugiego. Jak się mylę to proszę okrzyczeć :)

:banned::banned:
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Brutus, to nie tak.
-primo ;) (wiem, że łacinę lubisz :) ) ja opisuję swoje subiektywne odczucia, po różnych odsłuchach, porównaniach i do tego na wzmacniaczu stereo.
Być może Tobie podpasowałoby pierwsze lepsze połączenie z SR7010, gdybyś nie porównywał z dziesiątkami innych kolumn i wzmacniaczy.
-secundo, nie sugeruj sie tym co napisałem powyżej i jak masz czas to testuj, porównuj, testuj, porównuj, testuj, porównuj, etc. ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Cóż to za paskuda ;)

Brutus,
Odsłuchy zawsze mają sens, w końcu to Ty będziesz słuchał, nie my.
Dlatego ja już od dawna wszystkie opinie traktuje z przymrużeniem oka.
Tak jak piszę Kolega wyżej, to są subiektywne oceny i dobrze, że są.
Wielu osobom może to pomóc, ale nie musi. Proste.

Ktoś kto jeżdzi od lat po salonach audio, czy nawet co roku wita na AudioShow wie o czym piszę. Pomijając pewne sprawdzone mariaże, to dalej są gusta i guściki.
Temat rzeka.
Od lat nauczony doświadczeniem, wolę kupić nowy, przetestować w domu i ew. odesłać. Stary zostawić do porównania.
Traci się na tym sporo kasy, ale to zakup na lata i w mojej ocenie warto.
To samo jest z subami, kilka w domu i testujemy.

Co do "pytania", to naturalnie, że są skrzynki z których nie będzie pompy.
Dla kogoś to może dalej dobrze grać, ale często mogą sporo więcej.
Sam się o tym przekonałem. Po prostu.

Weżmy takie Bowersy serii 800, ładowanie się w tak zacne skrzynki przy cienkiej elektronice to bezsens. Osobiście wolałbym coś tańszego i z sensem, a inwestycje w (np.) "800" zostawić na lepsze czasy (czytaj worek pieniędzy na cały adekwatny osprzęt).
 

Brutus

New member
Ja to rozumie i cały wkład tego wątku zachwalam na każdym kroku, ja nawet nie myślę o 800, ale cm 10 są powiedzmy w zasięgu :) i teraz kupując je i spinając z amplitunerem wiedząc, że w stereo będą grały lepiej, trochę mi zbija :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Henry mi też kiedyś ktoś mówił żeby posłuchać B&W właśnie z lampą ale nie miałem okazji .. za to z lampą i z rożnymi podpiętymi cudami :) słuchałem triangli z górnej półki za około 43 tys i z gramofonem do tego - pięknie to grało... ale trzeba mieć mnóstwo miejsca żeby to wszystko poustawiać :) ale można słuchać, słuchać i słuchać.. lampy mają coś w sobie.. a do tego jak te kolumny są pięknie wykonane - miód malina tylko te 43 tys i dobry musi być znowu wzmak do nich czyli minimum 20 tysięcy trzeba szykować.. ale kolumny warte grzechu..

Te mam na myśli
Kolumna podłogowa TRIANGLE CELLO

ale te już cenowo bardziej przyjazne a też fajnie grają :) ja MF je słuchałem ale może Denon dałby radę żeby w takim akceptowalnym stopniu zagrały..

http://polpak.com.pl/produkt/10937/Kolumna_podlogowa_TRIANGLE_DELTA

wykonanie również na wysokim poziomie..
 
Ostatnia edycja:
Do góry