Zmiana frontów..na początek :)

Henry

Active member
Bez reklam
Czytam na temat Olimpica III na zachodnich forach i wszedzie się zachwycają. Mimo że to naturalne granie to jednak ma coś swojego, taki blask... nie wiem, nie suchałem :) Tylko kwestia jest że słuchają nie na denonach i marantzach tylko na monoblokach...
Ale ja nie napisałem, że mi się nie podobały, odniosłem się jedynie do ich porównania vs Venere.
Olimpica grają naprawdę dobrze i takie brzmienie lubię, jednak spodziewałem się większej różnicy, co tylko przemawia na korzyść Venere ;)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Henry jak będzie Ci się chcialo to raz jeszcze sobie kiedyś przy okazji odsłuchaj Olympica III ze znaczne i lepszym wzmakiem , ja odsłuchiwałem na wzmacniaczu który jest o jak dobrze pamiętam 200 - 250% mocniejszym od Denona i około 120% droższym.. i różnica była większa niż w Twoim wypadku.. w pewnych sklepach mówią coś w tym stylu, że wzmacniacz powinien być minimum za 50% wartości kolumn, a najlepiej jak jest 1:1 i coś w tym jest .. Kilka testów czytałem tak jak Kolega pisał jaki sprzęt grał z tymi kolumnami to głowa boli i nawet dobry wzmacniacz nie koniecznie pokaże na 100% co te kolumny mogą pokazać- tak przynajmniej słyszałem opinie od Sprzedawców..
Osobiście powiem Ci szczerze że nie kupiłbym kolumn za 40 tys a do tego wzmak za 10 tyś - dla mnie szkoda byłoby kasy na kolumny tyle wydać bo i tak one nie pokażą co potrafią...
Powiem więcej ja Olympici też chciałem odsłuchiwać z denonem tylko 2020 to Sprzedawca powiedział mi że chyba sobie żartuję .. choć osobiste moje zdanie wiesz jakie jest na temat denona 2020 - bardzo go lubię ale na te kolumny jest za słabiutki..
Ważne jest to że możemy sobie podyskutować na spokojnie i opisać nasze wrażenia :) bez nerwów itp..
 

TomekOp

Member
Ale ja nie napisałem, że mi się nie podobały, odniosłem się jedynie do ich porównania vs Venere.
Olimpica grają naprawdę dobrze i takie brzmienie lubię, jednak spodziewałem się większej różnicy, co tylko przemawia na korzyść Venere ;)

Zawsze można mieć lepsze kolumny, bo to zakup na dobrych nawet kilkanaście lat. Podzielić to przez cenę kolumn to, nawet te za 5 tys. funtów( 20 ,30 tys zeta) nie wychodzi dużo... Tylko bądź tu cierpliwy i uzbieraj 4 tys. funciaków... zaczynając od dzisiaj ;)

Ja mam słabiutkiego ampli marantza 5008 tylko 100W z Klipschami gra lepiej jak z Roksanem K2. Marantz nie ma oczywiscie takiego wypełnienia jak Roksan... Z Roksanem juz gra ciut za jasno. Po za tym Klipsche graja górą i dołem, Marantz środkiem, wokale są wysunięte do przodu i fajnie to z Klipschami się uzupełnia. Więc droższe nie znaczy też, że lepiej zagra z tym co mamy :) Trzeba sobie najpierw zadac pytanie czy w przyszłości będzie możliwość zakupu mocniejszego wzmacniacza , lepszych kabli ble ble...
Ostatnio poprawiłem akustyke bo to właściwie ważniejsze od sprzętu... ;). Należy o niej tez pomysleć bo kupno drogich kolumn mija sie wtedy z celem tak samo jak drogich kolumn do takiego ampli jak mój Marantz ;)

Ale można sobie zawsze wyznaczyc jakiś cel. Drogie kolumny resztę po prostu powoli się dokupuje z czasem bez pośpiechu polepszać resztę.
Wprowadzając dyfuzory do odsłuchu Roksan jeszcze bardziej stał się "żywy" i daje to bardziej po uszach. Marantzowi to bardzo pomogło bo stał się bardziej szczegółowy... właściwie to pewnie cały czas taki jest tylko wcześniej dźwięk miałem bardziej przytłumiony... te wykładziny w UK okropieństwo :) no i puste ściany, albo za dużo pochłaniaczy....
 
Ostatnia edycja:

TomekOp

Member
Dokładnie, przecież to potrzebuje konkret prądu.

A diabeł tkwi w szczegółach. Może wtedy dopiero płakać się chce z wrażenia ;) Moje Klipsche czasami też mnie zaskakują. Mówię wam AKUSTYKA! najlepiej samemu sobie porobić różne elementy bo niestety koszta takie same jak wymiana sprzetu na lepszy. Ale jak mówiłem małymi kroczkami do przodu ;)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dokładnie, przecież to potrzebuje konkret prądu.

SF potrzebuje prądu i to dużo... jak ludzie wody :) a od Olympici w górę to już konkret musi być sprzęt.. a najlepiej sprzęty..

Krzychu ale to nic nie oznacza - to tylko tyle dla mnie oznacza, że nie dobrali sprzętu odpowiedniego z którymi te kolumny by zagrały... ale też nie było źle - tylko wszyscy patrzymy również pod względem ile te kolumny kosztują stąd się też bierze osąd.. ale dużo w ocenie by zmieniło jakbyśmy zarabiali inne pieniądze, a tak od razu porównujemy do ceny i wtedy jest to co jest..
Do tego na AS to już nie jedne kolumny się wyłożyły bo Panom nie chce się wcześniej sprawdzić tego co podłączają - niestety.. a potem jest to co jest..
Tak jest ze wszystkim, że wiele osób uważa że coś nie jest warte ceny .... ale jestem przekonany jakby zarabiać więcej to inaczej by się spostrzegało pewne sprawy..
To nie trzeba kolumn czy samochodu, masz pewnie znajomych którzy mówią że jaki jest sens kupować spodnie np. Wranglera za powiedzmy 300-400 zl skoro za 100 zl też się kupi spodnie i za dużo się nie różnią.. :) ale jak ktoś ma pieniądze to idzie i kupuje i nie zastanawia się ze płaci kilka razy tyle co "zwykłe" spodnie... i nie kupuje dla Wranglera tylko z powodu innego, choć pewnie są i tacy co kupują dla metki ale to już inna bajka ..
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Tak spojrzałem na ten sonusy i wpadło mi zdjęcie jak obrabiają skórzaną górę do nich. To rozumiem, że przy sprzątaniu mieszkania to nie dość że muszę np. nawoskować i natłuścić krzesła ze skóry to jeszcze kolumny...;-) Już widzę minę żony i pytanie; ,, Kotuś co ty robisz z tymi kolumnami?", nic tylko natłuszczam sobie aby mi skóra nie popękała...;-)


pic upload
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kiedyś w tv Bipo oglądałem program o fabryce SF we Włoszech to naprawdę coś niesamowitego.. jak te kolumny są robione, jakie materiały są używane do nich... Lubię SF podobnie jak B&W - oczywiście mam na myśli te kolumny już za grube pieniądze ale jakbym miał takie pieniądze to nie wiem co bym wybrał.. :) choć bardziej za SF chyba byłbym .. ale ręki nie dam uciąć ..
 

woytaski

New member
Bez reklam
SF potrzebuje prądu i to dużo... jak ludzie wody :) a od Olympici w górę to już konkret musi być sprzęt.. a najlepiej sprzęty...
A nie wydaje się Wam, ze to chwyt marketingowy?
Kolumny za 50K, więc nie wypada podłączać tańszej elektroniki??
Wg producenta do napędzenia Sonus Olimpica III wystarczy wzmak o mocy 50W...
 

Rafal7

Banned
No i ja dziś sobie posłuchałem kolumn, poszedłem twardo utwierdzić się w swoich racjach, no i wyszedłem z stwierdzeniem że gowno wiem, a miało być tak pięknie i łatwo.

Jednym słowem, współczuję Ci Henry i innym, którzy szukają kolumn.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Ja nie zwracałem uwagi ile te kolumny kosztują, a na nie jako produkt.
Nie wydaje mi się, żeby wzmacniacz stereo generujący około 200W na kanał przy 4 ohmach był takim słabeuszem, który nie poradzi sobie z napędzeniem tych kolumn, Olimpica jest także 4 ohm.
Napisałem jedynie o ich brzmieniu, które, jak podkreśliłem podobało mi się, ale nie na tyle aby wywołały we mnie wielkie WOW, a ich cena cóż....nie rusza mnie to, bo i tak bym ich nie kupił, chciałem jedynie zaspokoić swoją ciekawość jak brzmią rzekomo prawdziwe Sonusy ;)

@Kapusta, to już wiesz czemu tak się pałuję z tym tematem :D
 

Rafal7

Banned
Już wiem, niby to jest zabawne ale to nie jest zabawne
Kiedyś się poszło do sklepu kupiło wieże Hifi i było po sprawie.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja jestem zdania, że i tak każdy powinien osobiście uderzyć do salonu i dobrać skrzynki/elektronikę pod siebie.
To jest tak, jakby ktoś nam szukał partnerki.
Ma być spokojna, ładna i uprzejma. No i bądż mądry i polecaj komuś ;)
Gusta i oczekiwania są tak różne, że nie sposób znaleźć jedynie słuszne rozwiązanie.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja jestem zdania, że i tak każdy powinien osobiście uderzyć do salonu i dobrać skrzynki/elektronikę pod siebie.
To jest tak, jakby ktoś nam szukał partnerki.
Ma być spokojna, ładna i uprzejma. No i bądż mądry i polecaj komuś ;)
Gusta i oczekiwania są tak różne, że nie sposób znaleźć jedynie słuszne rozwiązanie.

Zawsze tak piszę bo nie ma nic lepszego...od tego niż samemu sobie posłuchać..
 

Rafal7

Banned
No i jeszcze jedna sprawa, słuchałem na Onkyo RZ 800, większąść się z niego śmieje w tym ja, powiem tylko jedno, to kawał porządnego i ładnego ampli, jakieś Harmany, Denony, Pioneery, Yamahy, wyglądają jak plastikowe zabaweczki
On w żadnym calu nie przypomina mikrofalowki, jest to kawał kloca w dodatku ładnie wyglądającego.
 
Do góry