Zmiana frontów..na początek :)

Henry

Active member
Bez reklam
To prawda, tak jakby postawić dwa PM8005, jeden na drugim, no i ten wyświetlacz też dobrze na żywo wygląda ;)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Na fotce widać jaki to kolos, obok stoi PM8005+SA8005+NA8005 ;)


@Lolek, w kolejnym salonie potwierdzili, że wszystkie Sonusy wróciły do macierzy.
Będą Made in Italy ;)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Henry ale zawsze tak jest że dane kolumny powiedzmy za 40 tys w stosunku do kolumn za 20 tyś - te pierwsze nie zagrają o 100% lepiej nie ma szans takich... to samo jest z kablami czy wzmakami..
Kwestia tylko ile się zarabia bo jeśli byś zarabiał powiedzmy 20-30 tys miesięcznie do ręki czy patrzyłbyś o ile te kolumny są lepsze w stosunku do jakiś innych ??? Pod warunkiem że dane kolumny by Ci przypadły do gustu..
Dla mnie różnica pomiędzy Venere a Olympica jest znacząca a to że swoje kosztują to inna bajka - jak ja to mówię nie muszę ich mieć czy też inni .. ale dla mnie dużo lepiej grają.. i duzo duzo lepiej wyglądają, choć cenowo jest różnica duża ..i to nie podlega dyskusji. Choć kiedyś pewien człowiek powiedział mi że nie powinno się testować sprzętu patrząc na ceny tylko ich słuchając - i coś w tym jest... w przeciwnym wypadku porównując kolumny,wzmacniacze itp., które są od siebie o 50-100% droższe nigdy ich nie kupimy...

A powiedz jak się miał wzmacniacz nowy denona w stosunku do marantza Pm 11 dużo na nich słuchałeś? Jak się moc przedstawiała i brzmieniowo względem tymi wzmakami?..

Co do produkcji to widzisz miałem zadzwonić do Horna i zapomniałem.. :) jak widać wiedza sprzedawców jest ... to jest niemożliwe żeby mi w dwóch rożnych salonach mówiono co innego niż Tobie - śmiech...
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Lolek, inaczej, nie było wcale tak, że Olimpica była jakoś stanowczo lepsze od Venere, przenosząc porównanie na grunt motoryzacyjny, to tak jakby porównać Mondeo do Insignii (gdzie Mondeo to oczywiście Olimpica :D )
Wydawało mi się, że róznica będzie jak np. Mondeo vs E Klasa, a usłyszałem dwa porównywalne produkty, z których jeden był trochę lepszy ;)
I nie o kasę tutaj chodzi, bo Tannoye za 4 tys za szt. niczym im nie ustępują, opisałem jedynie swoje odczucia co do brzmienia :)

Co do wzmaków, to tak jak napisałem, nowy Denon gra trochę niedenonowo, brzmieniowo, równowagą tonalną i kulturą przypominał bardziej Marantza, z tym , że dalej charakteryzował się tą zadziornością Denka, był bardziej dynamiczny i czuć było większą moc. Gdybym miał wybierać tylko spośród tych dwóch, to bez chwili wahania wziąłbym nowego Denona.

Jeszcze w kestii produkcji, to paz pierwszy usłyszałem tę informację w niezależnym salonie, dodajże w dwóch salonach denona nic na ten temat nie wiedzieli, a ostatnio właśnie w Denonie potwierdzili, że to prawda.
Ale i tak czekam, aż zobaczę już taki Niewierny Tomasz ze mnie ;)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wiesz powiem Ci szczerze że jakby mi się podobały Venere - choć nie kupiłbym tych kolumn, ale jakby to nie patrzyłbym na produkcję ... wiadomo ze zawsze chciałoby się żeby była produkcja w w Europie czy w USA ... ale jak coś jest dobre to bez względu gdzie jest robione to będzie to towar pierwyj sort :)

Co do samych odczuć to dla mnie była to jednak większa różnica.. powiedzmy Mondeo a C klasa :)

A co do wzmakow denona i marantza to ja pisałem wiele razy , Marantz musi nowa 11 że tak powiem zrobić mocniejszą bo za te cenę ten wzmak jest za słabiutki i to nie podlega dyskusji.. z wyglądu jest ekstra klasa ale pod względem mocy w stosunku do ceny to .... Denon w każdym przedziale cenowym ma mocniejsze wzmaki od marantza.. choć oczywiście jeszcze kwestia brzmienia co komu pasuje...
 

Henry

Active member
Bez reklam
Kilka lub kilkanaście postów wcześniej napisałem, że mi to nie robi różnicy gdzie są produkowane, podałem tę informację, ponieważ kilka razy odnosiłeś się do ich chińskiego pochodzenia ;)
btw. wysokie serie Monitor Audio, Kef i wielu innych to też Chińczyki ;)
 

Rafal7

Banned
To że w Chinach robione to nie ma to żadnego wpływu
Jak produkt jest z wysokiej półki i swoje kosztuje to i standardy w takiej fabryce są wyższe bo jest na to pieniądz.

Tak samo weź glazurnika co robi płytki 25 za metr a takiego co bierze 50 zł.
Zobaczysz jak Ci położy jeden i drugi.
 

Daniyal9

New member
Moje Venerki graja codziennie nawet przez kilka-nascie godzin dziennie i mimo tego, ze zrobily je male chinskie raczki nadal brzmia rewelacyjnie a jak wygladaja!!! Bez zadnej skazy ;)
Polecam i pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kilka lub kilkanaście postów wcześniej napisałem, że mi to nie robi różnicy gdzie są produkowane, podałem tę informację, ponieważ kilka razy odnosiłeś się do ich chińskiego pochodzenia ;)
btw. wysokie serie Monitor Audio, Kef i wielu innych to też Chińczyki ;)

Dokładnie ważne żeby była kontrola - w przypadku kolumn venere była średnia z tego co można wywnioskować od Panów z salonu Horna... i może dlatego własnie na nowo jest robiona ta seria we Włoszech... a to tylko plus ... ale prawda jest taka jak jest kontrola to można robić wszędzie i dobry produkt sie obroni.

Moje Venerki graja codziennie nawet przez kilka-nascie godzin dziennie i mimo tego, ze zrobiły je male chinskie raczki nadal brzmia rewelacyjnie a jak wygladaja!!! Bez zadnej skazy ;)
Polecam i pozdrawiam.

KOlego to Ty pracujesz i spisz jak sprzęt gra ci po kilkanaście godzin dziennie :) I najważniejsze, że jesteś zadowolony Pozdro ..
 

Daniyal9

New member
W dni wolne ...nascie, w dni pracujace kilka-...:D
I pomimo wczeniejszych Twoich watpliwosci o jakosc wykonania moje SF po okolo 6 miesiacach intesywnego uzytkowania wygladaja jak w dniu zakupu.Coz pewnie mam szczescie:bober:

Piszac te slowa delektuje sie ma muza...:p
Takze Cie serdecznie pozdrawiam.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
szczęście to bardzo ważny czynnik wpływający na nasze samopoczucie :) więc dobrze że masz ... i oby we wszystkim Ciebie nie opuszczało - czego Ci życzę oczywiście.. :)
 

Brutus

New member
Co do kontroli to ciekawe jak to wygląda, na moim powiedzmy podwórku sharp otworzył strefę ekonomiczną ( Ostaszewo ) sumiki sriki itd oczywiście mieli kopać kanał łączący Ostaszewo z Bałtykiem skończyło się na tym, że po 5 latach temat umarł ;) ale wracając do tematu to to co opowiadali pracownicy z produkcji telewizorów to u la la hehe nawet na gumę do żucia kleili ;) Ciekawe co lepsze rodzima produkcja czy chińska....
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Rafa, jak na samym początku pisałem, nie mam ciśnienia. Na razie spokojnie odsłuchuję i porównuję ;)
Ostatnio posłuchałem raz jeszcze SF Venere 2.5, Olimpica, a także miałem przyjemność posłuchania nowego Denka 2500 i naprawdę była to przyjemność, świetny dynamiczny wzmak, IMO lepsza wersja topowego Marantza PM11, trochę różni się od 2020, brzmieniowo bardziej "ułożony" właśnie jak Marantz, ale czuć większą dynamikę i zadziorność Denka.

Posłuchałem także SF Olimpica i wg. mnie nie są warte tej ceny

Cholera, znowu się zgadzamy :) też uważam Olimpice nie wartą zakupu. Zresztą brzmienie też było dla mnie rozczarowaniem dnia..

Denon powiadasz.. a ja się czaję przetestować Rega Elicit R. Ponoć nieziemsko to gra :)
 

werf

Active member
Bez reklam
Proces lakierowania i polerowania wersji HG w jednej z Chińskich fabryk trwa mniej więcej 6-8 godzin,na tej samej hali oddzielonej kurtyną wodną kolumny się poleruje.Marka dość znana i popularna
To też nie znaczy że produkt nie trzyma standardu wyznaczonego przez markę
 

TomekOp

Member
Czytam na temat Olimpica III na zachodnich forach i wszedzie się zachwycają. Mimo że to naturalne granie to jednak ma coś swojego, taki blask... nie wiem, nie suchałem :) Tylko kwestia jest że słuchają nie na denonach i marantzach tylko na monoblokach...
 
Ostatnia edycja:
Do góry