Zmiana frontów..na początek :)

Henry

Active member
Bez reklam
shiborx ma X7200, więc do kompletu przydałby się 2020 lub nowy 2050, a wydaje mi się, że ten podołałby zadaniu ;)

Rafa, trochę ci zazdroszczę wyboru... a ja sie jeszcze trochę pobujam.
Daj znać jak dojdą i posłuchasz trochę
 

sihborx

New member
też taki mi się wydaje, że pary to mu wystarczy .....
a PMA 2020/2050...........oooo to jest temat godny rozważań ale na dalszą przyszłość :D:D:D ... i jeśli poruszamy się w nomenklaturze denona to chyba jedyna rozsądna opcja bo niżej niż PMA2020 (lub jakiś z jego starszych braci ) to raczej nie widzę sensu...

Ale jak mawiał inny znany poeta (i mój ulubieniec) B. Wołoszański... "ale nie uprzedzajmy faktów"....
...... na razie skupiam się na głośnikach......


a tak z innej beczki .... czy zastanawialiście się nad jakimiś bardziej niszowymi głośnikami - zwłaszcza made in Poland- np harpia acoustics??? Myślicie, że nadawały by się do naszych klocków???? Widział je ktoś w akcji?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Nie chciałbym nic sugerować :D... ale z racji wprowadzenia PMA2050 zaczynają wyprzedawać PMA2020 i ceny robią się ciekawe ;)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
I to jest to o czym pisaliśmy w innym wątku, zamiast chłop kupić meble do salonu to przez forum pojechał i kupił denona 2020 ponieważ kochanie była mega wyprzedaż.. ;-)
No to teraz posiedzimy sobie na Denonie wygodnie, przynajmniej w pupę miło grzeje....;-) ach to forum...
Ps. Pojechałem po Denka 4200 a przyjechałem z 6200, bo mi Kapusta namącił w głowie. ..;-)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Fotki na pierwszej stronie.... ;)
Teraz było drugie podejście z PM8005 i PMA1520
Wystarczyły trzy różne kawałki aby się upewnić, że to dobre kolumny.

Jeszcze czeka mnie 3-cie podejście, tym razem na Arcamie A29, Atollu 100 i Roksanie K3 + konfrontacja z XT8F.
Jak nie będzie przepaści względem Tannoya, to biorę Sonusy.

a malkontentów informuję, że produkcja przeniesiona do Włoch :)

@Kapusta, prawie to samo, a prawie, to..... :D :p

Henry jeśli chodzi o SF Venere 3.0 to dalej są robione w Chinach , dopiero z literką S są robione we Włoszech- tylko są droższe i jak dla mnie jak odsłuchiwałem ich w porównaniu do Dali Rubiconami 8 to Dali znacznie lepsze... ale to moje zdanie..- dwóch sprzedawców w tym sklepie podobne ma zdanie i o dziwo, że tak szczerze mówią o SF w takim sklepie..... być może faktycznie gdzieś schowane mam to jak brzmią i jak są wykonane SF Olympici - co do produkcji Venere to ja jak słuchałem w listopadzie ur to tak Sprzedawca mówił ...
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Lolek, były robione w Chinach, teraz SF całą produkcję przeniósł do Włoch, w Chinach już nic nie zostało...
z tego co wiem, to pierwsze "włoskie modele" mają trafić do sprzedaży na przełomie marca/kwietnia ;)
Sporo zmian jest na rynku, Horn przejął też dystrybucję Focala, powołał w tym celu nową spółkę...
Takie informacje usłyszałem od człowieka z branży.

A co do brzmienia, to ja piszę o odczuciach względem innych produktów w tym przedziale cenowym, a nie porównując do droższych modeli SF.
A z opiniami wiesz jak jest....dla przykładu MA GOLD tak chwalone, okazały się dla mnie totalną porażką, biorąc pod uwagę "jakość" brzmienia do ceny....wg. mnie Silvery zagrały lepiej, nieznacznie, ale lepiej, a biorąc pod uwagę różnicę w cenie, to mógłbym pokusić się o stwierdzenie, że wciągnęły je jedną dziurką nosa :D

A pewnym wzorem brzmienia pozostają jak dla mnie Tannoye XT8F, które mimo, że jedne z najtańszych spośród odsłuchiwanych kolumn, deklasują większość z nich.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dzięki za info - to dobry krok nawet jakby te kolumny miałby być troszkę droższe.. bo naprawdę troszkę było zwrotów tych kolumn patrząc że to SF, a nie jakaś budżetowa firma.. nawet w sklepie w którym odsłuchiwałem te kolumny są z wadą - w tym co ja odsłuchiwałem..
Co do Focala to ja staram się jakoś przekonać ale na razie nie idzie mi to... ale powiem Ci że dla mnie jak jeden dystrybutor zaczyna mieć tak dużo pod sobą firm to nie jest to dobre dla nas - konsumentów...
Co do MA Gold to ja mam takie samo zdanie dla mnie poprzedniki tych kolumn (bodajże FX) to były mega lepsze od tych kolumn - tylko te są ładniejsze wyglądu dla mnie. Powiem Ci więcej znam takie sklepy, które te kolumny miały tylko jeden raz u siebie jak tylko wyszły i po odsłuchach są u nich wyłącznie na zamówienie - w sklepie ich nie uświadczysz....Ja czekam (żeby posłuchać) na następcę Goldów i mam nadzieję że będzie to brzmiało tak jak FX :)
A co do oceny to oczywiście zgadzam się z Tobą każdy pod siebie odsłuchuje i patrzymy również - przynajmniej ja - cena do tego co usłyszę..
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Postanowiłem napisać małe podsumowanie po dotychczasowych odsłuchach, odniosę się jedynie do moich faworytów, kolumn, które mógłbym spokojnie zakupić.

Jak już niejeden z nas napisał, przy wyborze kolumn, poza samym brzmieniem, zwracamy uwagę także na wygląd pod kątem wystroju naszych salonów oraz WAF :)
Kolejną ważną sprawą jest dobór pozostałych elementów kompletnego zestawu, ceny sourroundów, centrala, a także ich wykonanie, wielkość.
Nastawiam się na konstrukcje on wall oraz głośniki do zabudowy sufitowej (najlepiej z danej serii).
Chciałbym też wybrać kolumny, które dobrze zgrają się z Marantzem, bo tego póki co nie planuję zmieniać, mimo znalezionych/ usłyszanych mankamentów w trakcie swoich poszukiwań.

1. Tannoy XT8F - ocena 10/7 - brzmienie/ design
Kolumny te są dla mnie niejako wzorcem brzmienia, niezależnie od elektroniki brzmią bardzo dobrze

2. HECO Celan GT702 - ocena 8/8 - brzmienie/ design
Oceniając je na chłodno mam obawy co do nadmiaru basu generowanego przez HECO, jest mocny, kontrolowany jednak nie tak głęboki jak w Tannoyach. Brakuje także trochę przestrzeni i detali.

3. Monitor Audio Silver 8 - ocena 8/8 - brzmienie/ design
Wrażenia podobne j/w

4. KEF R700- 8,5/10 - brzmienie/ design
Mocne kolumny o powalającej dynamice, minimalnie za ostre wysokie przy metalu.

5. B&W CM9/10 - 8,5/ 8,5 - brzmienie/ design
Podobne odczucia jak w przypadku R700

6. SF Venere 3.0 - 9/9 - brzmienie/ design
W ostatni czwartek przez kilkanaście minut ponownie ich słuchałem i w zasadzie pasują mi ;)
Nie wiem jak powinny brzmieć "prawdziwe" Sonusy i całe szczęście, bo ja oceniam je przez pryzmat tej konkretnej konstrukcji.

Wymienione kolumny raz jeszcze będę musiał odsłuchać, wybrać i kupić :)
Tak czytam i aż się przestraszyłem że wbrew opisowi Venery umieściłeś na końcu. Dopiero potem zorientowałem się, że nie jest to kolejność na podium ;)
Spróbuj wybrać 3 kolumny ze względu na:
- brzmienie
- wygląd (pożądane przez Ciebie cechy, np. white HG
- oferta (np. posiada preferowane przez Ciebie on wall)
:)
Czy wyglądało by to tak:
1) Tannoy
2) Kef
3) Sonus
?
 

lobos

New member
Bez reklam
Czyli wypada na R-ki ;-) Chociaż Sonusy też mają piękne, duże on-wall :)
 
Ostatnia edycja:

sihborx

New member
I to jest to o czym pisaliśmy w innym wątku, zamiast chłop kupić meble do salonu to przez forum pojechał i kupił denona 2020 ponieważ kochanie była mega wyprzedaż.. ;-)
No to teraz posiedzimy sobie na Denonie wygodnie, przynajmniej w pupę miło grzeje....;-) ach to forum...
Ps. Pojechałem po Denka 4200 a przyjechałem z 6200, bo mi Kapusta namącił w głowie. ..;-)


Hehe. Gdybyś przeczytał mój pierwszy post, mój pierwszy budżet..... leciało to jakoś tak..."Panowie chciałbym kupić zestaw KD 5.1 max za 5-6 tyś.pln"..... a skończyłem na 12 tyś.
A ostatnia moja zmiana? Chciałem wymienić avr 3312 na jego następcę czyli x4100w ... i co? Wpadł do mine x5100w tylko po to aby dokonać transformacji s na x7200w :)... Dobrze że wyglądają podobnie to małżowina się nie zorientowała :D

Nie chciałbym nic sugerować :D... ale z racji wprowadzenia PMA2050 zaczynają wyprzedawać PMA2020 i ceny robią się ciekawe ;)

Nie Kuś nie kuś szelki.....bo niektóre sklepy u naszych zachodnich sąsiadów oferują pma2020 za 1400euro....
 

woytaski

New member
Bez reklam
... a PMA 2020/2050...........oooo to jest temat godny rozważań ale na dalszą przyszłość :D:D:D ... i jeśli poruszamy się w nomenklaturze denona to chyba jedyna rozsądna opcja bo niżej niż PMA2020 (lub jakiś z jego starszych braci ) to raczej nie widzę sensu...
Koledzy, a co to za nowy model Denona? Wydawało mi się, że na czasie jestem :p
Wchodzą klocki 2500NE a nie 2050 ;)
Tutaj się nad tym rozwodziliśmy ;)
 

Daniyal9

New member
Lolek, były robione w Chinach, teraz SF całą produkcję przeniósł do Włoch, w Chinach już nic nie zostało...
z tego co wiem, to pierwsze "włoskie modele" mają trafić do sprzedaży na przełomie marca/kwietnia ;)
Sporo zmian jest na rynku, Horn przejął też dystrybucję Focala, powołał w tym celu nową spółkę...
Takie informacje usłyszałem od człowieka z branży.

A co do brzmienia, to ja piszę o odczuciach względem innych produktów w tym przedziale cenowym, a nie porównując do droższych modeli SF.
A z opiniami wiesz jak jest....dla przykładu MA GOLD tak chwalone, okazały się dla mnie totalną porażką, biorąc pod uwagę "jakość" brzmienia do ceny....wg. mnie Silvery zagrały lepiej, nieznacznie, ale lepiej, a biorąc pod uwagę różnicę w cenie, to mógłbym pokusić się o stwierdzenie, że wciągnęły je jedną dziurką nosa :D

A pewnym wzorem brzmienia pozostają jak dla mnie Tannoye XT8F, które mimo, że jedne z najtańszych spośród odsłuchiwanych kolumn, deklasują większość z nich.

-----------------------------------------------------------

Widze,ze mamy bardzo podobne odczucia:grin:
Tak samo odbieram bas w Focalach oraz MA Gold...
Moze Ty moj brat karmiczny jestes?:niewiem:hi,hi,hi
Pozdrawiam
 

Henry

Active member
Bez reklam
Widze,ze mamy bardzo podobne odczucia :grin:
Tak samo odbieram bas w Focalach oraz MA Gold...
Moze Ty moj brat karmiczny jestes?:niewiem:hi,hi,hi
Pozdrawiam
Jedno jest pewne, lubimy dobrze brzmienie :eek:k: :)

Mea Culpa...... Oczywiście chodzi o PMA 2500....

Ps - Henry co mieszasz w głowie ....hihi

Koledzy, a co to za nowy model Denona? Wydawało mi się, że na czasie jestem :p
Wchodzą klocki 2500NE a nie 2050 ;)
Tutaj się nad tym rozwodziliśmy ;)
Oj czepiacie się....a i tak każdy z was wiedział co mam na myśli :D
A culpa mea ;)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Tak czytam i aż się przestraszyłem że wbrew opisowi Venery umieściłeś na końcu. Dopiero potem zorientowałem się, że nie jest to kolejność na podium ;)
Spróbuj wybrać 3 kolumny ze względu na:
- brzmienie
- wygląd (pożądane przez Ciebie cechy, np. white HG
- oferta (np. posiada preferowane przez Ciebie on wall)
:)
Czy wyglądało by to tak:
1) Tannoy
2) Kef
3) Sonus
?

Czyli wypada na R-ki ;-) Chociaż Sonusy też mają piękne, duże on-wall :)

To nie takie proste, juz zaczynam pomału żałować tych wszystkich porównań, sytuacja zamiast się klarować, coraz bardziej się komplikuje ;)

Krzychu myślę, że tak- pierwsza trójka :
1. Tannoy - brzmieniowo
2. SF - design i brzmienie
3. R700 - design i brzmienie
zamiast
Oj tak.Kocham gesia skorke na moim ciele i ten odlot kiedy slucham ulubionych kawalkow, a jak to jeszcze Cudnie wyglada to ...Marzenie w realu.:eek:k::grin::grin::grin:
A próbowałeś słuchać ich z inną elektroniką, podobno przy europejczykach pokazują jeszcze więcej ;)
Ja czekam na to porównanie :)
 

Daniyal9

New member
Z tego co pamietam to sluchalem SF 2.5 z Atollem i CA ale modeli juz nie pamietam...Bylo tak sobie.
Na poczatku z PM8005 nie zrobily tez juz na mnie wrazenia i bylo mi przykro bo wyglad super a dzwiek taki se...ale wystarczylo sie przesunac do przodu o okolo 1 metr i lekko obnizyc i to bylo to!!!Nie uwiezysz ale pierwszy raz przez muzyke plakalem,takie emocje we mnie wzbudzil dzwiek z tego zestawu.
Po tym niczego innego juz nie sluchalem...nie bylo sensu.
Sluchalem w Korisie[Pozdrawiam].No i kable z cala reszta tez sa BARDDZZO WAZNE!!!

Tak lubia sie wygrzac i kable tez graja.Ale warto poczekac.
 
Ostatnia edycja:
Do góry