Zmiana frontów..na początek :)

Rafal7

Banned
Ciekawe jakby wypadały takie odsłuchy kolumn jakby wyłączyć jeden ze zmysłów, czyli wzrok.... Wchodzisz na salę z opaską na oczach i tam odsłuchujesz kilka zestawów, ciekawe jaki by był werdykt, robił może ktoś tak? Myślę, że oko może trochę skrzywić słuch :grin:
W moim przypadku wygląd ma znaczenie, wiadomo że wygląd nie gra
Ale z zakrytymi oczami to by była subiektywna opinia.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Bipo -widzę, że jesteś zadowolony z HECO - to super. A tak z ciekawości czy widziałeś a może słyszałeś w akcji Heco The New Statement? Jestem ciekaw różnic. Oczywiście tych poza ceną :)

Heco The New Statement Hifisystem
a tu jest recenzja
Zespoły głośnikowe - testy


PS- nie zauważyłem wcześniej - widzę, że zawitał u Ciebie Denon avr x6200. :-D Czy to na stałe?
Amplituner zawitał mam nadzieje że równie długo jak jego poprzednik. ..:grin:

Niestety ich nie słuchałem ale widziałem na żywo są wielkie :mrgreen:
Natomiast słuchałem celan gt 702 i 902 grają jeszcze lepszym dołem w stosunku do tego co mam, góra bardzo podobna ale wykonanie piękne. ;-)
 

sihborx

New member
Amplituner zawitał mam nadzieje że równie długo jak jego poprzednik. ..:grin:


No ja też mam taką nadzieję, że mój Demon zostanie ze mną — Jak mawiał znany poeta B.Linda — "do samego końca...mojego lub jego ":mrgreen:.
U mnie wcześniej był: avr 2809, 3312 był też ,x5200w ( był przez miesiąc ) ale obecnego nie sprzedam........never.
Denon rulez




Niestety ich nie słuchałem ale widziałem na żywo są wielkie :mrgreen:
Natomiast słuchałem celan gt 702 i 902 grają jeszcze lepszym dołem w stosunku do tego co mam, góra bardzo podobna ale wykonanie piękne. ;-)


Noooooo... ważą prawie 50kg.
Jak tylko się przeprowadzę to będę testował.
Obecnie na liście priorytetów są focal aria 948, Heco, prawdopodobnie venere 3 a przez Henry'ego chyba się skuszę na XT8F.
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Postanowiłem napisać małe podsumowanie po dotychczasowych odsłuchach, odniosę się jedynie do moich faworytów, kolumn, które mógłbym spokojnie zakupić.

Jak już niejeden z nas napisał, przy wyborze kolumn, poza samym brzmieniem, zwracamy uwagę także na wygląd pod kątem wystroju naszych salonów oraz WAF :)
Kolejną ważną sprawą jest dobór pozostałych elementów kompletnego zestawu, ceny sourroundów, centrala, a także ich wykonanie, wielkość.
Nastawiam się na konstrukcje on wall oraz głośniki do zabudowy sufitowej (najlepiej z danej serii).
Chciałbym też wybrać kolumny, które dobrze zgrają się z Marantzem, bo tego póki co nie planuję zmieniać, mimo znalezionych/ usłyszanych mankamentów w trakcie swoich poszukiwań.

1. Tannoy XT8F - ocena 10/7 - brzmienie/ design
Kolumny te są dla mnie niejako wzorcem brzmienia, niezależnie od elektroniki brzmią bardzo dobrze

2. HECO Celan GT702 - ocena 8/8 - brzmienie/ design
Oceniając je na chłodno mam obawy co do nadmiaru basu generowanego przez HECO, jest mocny, kontrolowany jednak nie tak głęboki jak w Tannoyach. Brakuje także trochę przestrzeni i detali.

3. Monitor Audio Silver 8 - ocena 8/8 - brzmienie/ design
Wrażenia podobne j/w

4. KEF R700- 8,5/10 - brzmienie/ design
Mocne kolumny o powalającej dynamice, minimalnie za ostre wysokie przy metalu.

5. B&W CM9/10 - 8,5/ 8,5 - brzmienie/ design
Podobne odczucia jak w przypadku R700

6. SF Venere 3.0 - 9/9 - brzmienie/ design
W ostatni czwartek przez kilkanaście minut ponownie ich słuchałem i w zasadzie pasują mi ;)
Nie wiem jak powinny brzmieć "prawdziwe" Sonusy i całe szczęście, bo ja oceniam je przez pryzmat tej konkretnej konstrukcji.

Wymienione kolumny raz jeszcze będę musiał odsłuchać, wybrać i kupić :)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Jeszcze nie, trochę to potrwa, wiosną dopiero ruszam, planuję na przyszłe wakacje ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No właśnie, bo tak widzę, że szukasz złotego środka i pomyślałem, że już na nową stancje i ominęły mnie fotki tej rezydencji ;)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Odpuściłbym poszukiwania kolumn, ale kumpel chciałby zabrać mi Bostony, pomyślałem więc, że mógłbym zacząć od frontów, a resztę zabawek później.
Na razie kończę formalności- papierologia i przekonywanie żony do swojej wizji salonu z miejscem na KD.
Mam już wizję, ale o szczegóły będę was męczył na późniejszym etapie. Na razie priorytetem było wygospodarowanie w salonie kwadratu 4,5x4,5 m na instalację :)
 

rabit

Active member
Bez reklam
6. SF Venere 3.0 - 9/9 - brzmienie/ design
W ostatni czwartek przez kilkanaście minut ponownie ich słuchałem i w zasadzie pasują mi ;)
Nie wiem jak powinny brzmieć "prawdziwe" Sonusy i całe szczęście, bo ja oceniam je przez pryzmat tej konkretnej konstrukcji.

Wymienione kolumny raz jeszcze będę musiał odsłuchać, wybrać i kupić :)

Z czym ich słuchałeś? Też mi się podoba jak grają i jak wyglądają. Poproszę o fotorelację. :)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Z czym ich słuchałeś? Też mi się podoba jak grają i jak wyglądają. Poproszę o fotorelację. :)
Fotki na pierwszej stronie.... ;)
Teraz było drugie podejście z PM8005 i PMA1520
Wystarczyły trzy różne kawałki aby się upewnić, że to dobre kolumny.

Jeszcze czeka mnie 3-cie podejście, tym razem na Arcamie A29, Atollu 100 i Roksanie K3 + konfrontacja z XT8F.
Jak nie będzie przepaści względem Tannoya, to biorę Sonusy.

a malkontentów informuję, że produkcja przeniesiona do Włoch :)

@Kapusta, prawie to samo, a prawie, to..... :D :p
 

sihborx

New member
Jakbyś mógł coś więcej powiedzieć o parze SF 3 i PMA 1520 było by super.

A z tym przeniesieniem co Włoch to pewna informacja? I Pytanie najważniejsze - Pewnie przez jakiś czas na rynku będą oba Venery tzn chińskie i włoskie. Pytanie jak się upewnić że dostaniemy te lepsze ;)
Czy to będzie tylko kwestia naklejki "made in Italy"? Ciekawe jak to rozwiążą ?
 

TomekOp

Member
To co udało mi sie na zagranicznych forach wyłapać to wyczytałem, że SF wysyłane do Uk były najpierw wysyłane do Italii do sprawdzenia. Powodem były przeróżne drobne uszkodzenia i niedopatrzenia...;) Na Ebayu sprzredają z Włoch, ale czy to tam są produkowane trzeba zapytac sprzedającego...Cena niższa niz w sklepach UK.
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Jakbyś mógł coś więcej powiedzieć o parze SF 3 i PMA 1520 było by super.

A z tym przeniesieniem co Włoch to pewna informacja? I Pytanie najważniejsze - Pewnie przez jakiś czas na rynku będą oba Venery tzn chińskie i włoskie. Pytanie jak się upewnić że dostaniemy te lepsze ;)
Czy to będzie tylko kwestia naklejki "made in Italy"? Ciekawe jak to rozwiążą ?
Co do samej produkcji we Włoszech czy Chinach, to osobiście nie robi to na mnie wrażenia ;)
Trochę się kręcę po Europie i widziałem już, właśnie we Włoszech, chińską fabrykę gdzie powstają - Made in Italy by Chinese hands ;)
Monitor Audio, Kef i wielu innych od dawna produkują kolumny w Azji i nie ma to wpływu na ich jakość, więc spokojnie.
Poza tym, te przenosiny będą miały bardziej znaczenie marketingowe i zapewne wpłyną także na cenę, niestety...

W kwestii samego brzmienia, to było porównywalnie z Marantzem, Denek jakby bardziej "ostro", PM8005 bardziej zrównoważony, ale jeden i drugi ok.
Słyszałem opinie, że Marantz i Denon są do tych kolumn trochę za słabe z uwagi na rozbudowaną zwrotnicę w 3.0, ale słuchając ich nie miałem takich odczuć.
Była dynamika, kontrola basu i przestrzeń.
Obawiam się jednak, że i tak Arcam czy Roksan będą lepszym wyborem do nich, ale to porównanie dopiero przede mną.
 
Ostatnia edycja:

Daniyal9

New member
Fotki na pierwszej stronie.... ;)
Teraz było drugie podejście z PM8005 i PMA1520
Wystarczyły trzy różne kawałki aby się upewnić, że to dobre kolumny.

Jeszcze czeka mnie 3-cie podejście, tym razem na Arcamie A29, Atollu 100 i Roksanie K3 + konfrontacja z XT8F.
Jak nie będzie przepaści względem Tannoya, to biorę Sonusy.

a malkontentów informuję, że produkcja przeniesiona do Włoch :)

@Kapusta, prawie to samo, a prawie, to..... :D :p


Mam Chinole od kilku miesiecy i jak narazie miod-malina...:eek:k:

Lubia sie wygrzac w poranno-wieczornej ,elektryczno-pradowej kapieli by uwydatniac codzienna, coraz wieksza dawka wschodzacego w nich basu...

Z moim Marantzem-POEZJA!!!
 

sihborx

New member
Co do samej produkcji we Włoszech czy Chinach, to osobiście nie robi to na mnie wrażenia ;)
Trochę się kręcę po Europie i widziałem już, właśnie we Włoszech, chińską fabrykę gdzie powstają - Made in Italy by Chinese hands ;)
Monitor Audio, Kef i wielu innych od dawna produkują kolumny w Azji i nie ma to wpływu na ich jakość, więc spokojnie.
Poza tym, te przenosiny będą miały bardziej znaczenie marketingowe i zapewne wpłyną także na cenę, niestety...

Widzisz i to jest racja względem Chin. Z resztą podobnie jest z elektroniką. Prawie wszystko w Chinach "skręcane". Np mój Bluray jest z Chin ale Amplituner już z MADE IN JAPAN :D
Ciekawe, że akurat przy SF wypłynął wątek made in china jako wielki zarzut. Zakładam, że chodzi o te, że wcześniej tego nie robili.


Mam Chinole od kilku miesiecy i jak narazie miod-malina...:eek:k:

Lubia sie wygrzac w poranno-wieczornej ,elektryczno-pradowej kapieli by uwydatniac codzienna, coraz wieksza dawka wschodzacego w nich basu...

Z moim Marantzem-POEZJA!!!

No to super.
=========================


@Daniyal9 i @Henry

A jak oceniacie sam bas względem konkurencji (tych osłuchanych przez Was)
Pytam bo kilkukrotnie nawet sprzedawcy sugerowali / dawali do zrozumienia, że venere sobie odpuść.... one nie grają :niewiem:
Domyślam się, że nie będzie on taki mięsisty i krzykliwy jak np w Klipsch RF7 ale to rozumiem ...

A w realu prezentują się tak samo fajnie jak na zdjęciach?

PS- Henry a arie 948 odpuszczasz?
 

Henry

Active member
Bez reklam
arie 948 odpuszczasz?
Ja myślałem o 926 lub 938, ale tak odpuszczam ;)
Przy 948 pomyśl czy nie będą za duże, bas może "zabijać" ;)



A jak oceniacie sam bas względem konkurencji (tych osłuchanych przez Was)
Pytam bo kilkukrotnie nawet sprzedawcy sugerowali / dawali do zrozumienia, że venere sobie odpuść.... one nie grają :niewiem:
Domyślam się, że nie będzie on taki mięsisty i krzykliwy jak np w Klipsch RF7 ale to rozumiem ...

A w realu prezentują się tak samo fajnie jak na zdjęciach?
Prezentują się nawet lepiej niż na fotkach.
Względem konkurencji oceniam je bardzo dobrze, niczym nie ustępują konstrukcją w swoim przedziale.
Dlatego trochę dziwią mnie zarzuty w stylu, pseudo Sonus itp.
Pewnie wynika to z faktu, że SF robił do tej pory typowo highendowy sprzęt, a tu propozycja z tych tańszych
Zresztą, to tak jak niektórzy twierdzą, że Mercedes zaczyna się dopiero od E klasy, a BMW od serii 5...cóż nie zamierzam z tym polemizować ;)
Czy nie grają? Również się z tym nie zgadzam, na tle konkurencji, którą udało mi się odsłuchać oceniam je dość wysoko.

W kwestii basu, to mi osobiście ten Klipscha nie leży, właśnie z uwagi na jego dominującą pozycję w brzmieniu, dla mnie jest on zbyt męczący, Venere ma bardziej poukładany względem całego pasma, jest on mocny, kontrolowany, ale dobrze wypełnia scenę, uzupełniając ją.

Jeśli lubisz mocny bas, to może posłuchaj KEF R700/900, Heco Celan, tam bas jest bardziej efekciarski, za to reszta pasma bardziej ułożona niż w RFach, przez co ogólny odbiór jest lepszy.
Zresztą i Celany i Rki, to także moim faworyci ;)

Słuchaj jak najwięcej i porównuj, ja się przekonałem, że żadne opisy nie oddają tego co odsłuch ;)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Bo my maniakami jesteśmy i do tego skoncentrowanymi na koncern D/M :D
Żartuję oczywiście ;)
Myślę, że cena robi swoje, a przy postępie w KD łatwiej wymienić co jakiś czas nawet topowego Marantza czy Denona za 5 tyś niz Arcama za 10 tyś..... przynajmniej w moim przypadku tak będzie.
Zresztą Arcam interesuje mnie tylko pod katem stereo.
 

sihborx

New member
Ja myślałem o 926 lub 938, ale tak odpuszczam ;)
Przy 948 pomyśl czy nie będą za duże, bas może "zabijać" ;)

Właśnie tu tkwi mały paradoks, bo podobno pomimo, że 948 mają większą membranę i potencjalnie większy bas to lepiej kontrolowany ... ale jak już wielokrotnie już wspominałeś to trzeba sprawdzić osobiście...

Prezentują się nawet lepiej niż na fotkach.

no to cieszy;););)


W kwestii basu, to mi osobiście ten Klipscha nie leży, właśnie z uwagi na jego dominującą pozycję w brzmieniu, dla mnie jest on zbyt męczący, Venere ma bardziej poukładany względem całego pasma, jest on mocny, kontrolowany, ale dobrze wypełnia scenę, uzupełniając ją.

To się zgadza. Ja teraz mam ochotę na inne, bardziej subtelne doznania .....więc wykorzystując fakt, że się buduję - mam zamiar dokonać małej zmiany (i mam nadzieję, że się uda) nowe głośniki wrzucić w koszty ....bo przecież są one niezbędne do funkcjonowania jak lodówka :D

Słuchaj jak najwięcej i porównuj, ja się przekonałem, że żadne opisy nie oddają tego co odsłuch ;)

Tak też zrobię... zwłaszcza, że mój szanowny dostawca "uciech" zaoferował się, że zabierze do wana trochę sprzętu i przyjedzie do mnie na weekend na odsłuchy - to będziemy testować. Mam nadzieję, że plan wypali ......:D:D:D:D a żonę wyślę do SPA :D
 
Ostatnia edycja:
Do góry