Zmiana frontów..na początek :)

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zbadałem dziś więcej muzy innych gatunków i..chillout i pop-elektroniczna - super. Pamiętacie kawałek M.Jacksona gdzie zaczyna się jak gość wali w drzwi żeby drugi ściszył muzykę? Tannoye tak wiernie to odtworzyły że robiąc coś z boku wystraszyłem się że ktoś mi wali w drzwi :)

Tu by się chciało powiedzieć : :)

koka.jpg
 

TomekOp

Member
Ja przed zakupem nowych kolumn prawdopodobnie SF zabralem się za poprawe akustyki i tak zakupione już dwa dyfuzorki.




W moim saloniku najlepszy efekt jest jak dyfuzory stoją za kolumnami, i im dalej od telewizora tym lepiej. To zaley chyba od ich budowy. Im sa głębsze tym dalej powinnismy od nich siedzieć.
Dzisiaj mają mi przyjść pułapki basowe z niemcowni.... powinno być jeszcze lepiej. W każdym razie poprawa juz jest i co raz bardzej żal sprzedawać klipsche... ;)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Na które się szykujesz?
Na szczęście ich konstrukcja powoduje, że nie są taki trudne do ustawienia
 

TomekOp

Member
Na które się szykujesz?
Na szczęście ich konstrukcja powoduje, że nie są taki trudne do ustawienia
Na 2,5 do mojego saloniku 16 m to i tak dużo dlatego akustyka najpierw ;)

Chociaż nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, bo 3,0 ma takie same membrany niskotonowe, są tylko trochę wyższe. Więc anni nie graja głębszym , ani mocniejszym basem, więc może lepiej dopłacic do 3.0?
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Henry wczoraj bylem w sklepie w Denonie i oni dalej twierdzą że jeśli chodzi o Venre to tylko z literką S jest robiona we Włoszech... trzeba chyba uderzyć do dystrybutora bo to jakaś żenada że sprzedawcy by nie wiedzieli podstawowej rzeczy..
 

Daniyal9

New member
Na 2,5 do mojego saloniku 16 m to i tak dużo dlatego akustyka najpierw ;)

Chociaż nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, bo 3,0 ma takie same membrany niskotonowe, są tylko trochę wyższe. Więc anni nie graja głębszym , ani mocniejszym basem, więc może lepiej dopłacic do 3.0?

Bas praktycznie taki sam,lecz srednica w 3.0 bardziej szczegolowa.Ja wolalem doplacic .Pokoj ok. 20 m.2.
Pozdrawiam.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
TomekOp, możesz zdradzić cos więcej o tych ustrojach, czy to drewno czy jakieś tworzywo, ile to stoi i gdzie jest dostępne, jakie ma wymiary (może być na PW)
 

TomekOp

Member
TomekOp, możesz zdradzić cos więcej o tych ustrojach, czy to drewno czy jakieś tworzywo, ile to stoi i gdzie jest dostępne, jakie ma wymiary (może być na PW)

Ja kupiłem je na ebay-u UK. To jest drewno 50x50. Jakosć wykonania oceniam na dobry. Jeden klocek mam lekko na kancie zjechany i dwa klocki przy sęku powierzchownie pękniecie. Ani tego nie widać ani nie słychać... . Takie drobne wady. W każdym razie działają i wyglądają super.

2x Acoustic Sound Diffuser Skyline Panel WOOD foam treatment absorption panel | eBay

Cena jak cena nie wiem czy t dużo czy mało w każdym razie w cenie są dwa. Fajnie wyglądają i pachnie fajnie drewnem w pokoju.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Miałem kiedyś robić sam takie ustroje, jest sporo tutoriali w sieci.
Fajne jest to, że również dobrze wygląda.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ja kupiłem je na ebay-u UK. To jest drewno 50x50. Jakosć wykonania oceniam na dobry. Jeden klocek mam lekko na kancie zjechany i dwa klocki przy sęku powierzchownie pękniecie. Ani tego nie widać ani nie słychać... . Takie drobne wady. W każdym razie działają i wyglądają super.

2x Acoustic Sound Diffuser Skyline Panel WOOD foam treatment absorption panel | eBay

Cena jak cena nie wiem czy t dużo czy mało w każdym razie w cenie są dwa. Fajnie wyglądają i pachnie fajnie drewnem w pokoju.
Można pomalować, nasączyć olejkiem zapachowym lub płynem na korniki :D
Żart oczywiście. Faktycznie wyglądają na takie do wykonania samemu. Może kiedyś się pokuszę jak zostanie mi trochę desek ;) Rozumiem, że to jest jako wyłącznie rozpraszacz fal...?
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Kolejny dzień, kolejne audio-doznania ;)

Tannoy Revolution to masa możliwości, tylko kwestia sprzętu..
Hegel 160 dodaje mnóstwo detalu, przestrzeni i naturalności brzmienia.
Tylko w żadnym razie nie na kablach Van Den Hul!..
 

Attachments

  • IMG_1528.jpg
    IMG_1528.jpg
    27,5 KB · Wyś: 72

TomekOp

Member
Można pomalować, nasączyć olejkiem zapachowym lub płynem na korniki :D
Żart oczywiście. Faktycznie wyglądają na takie do wykonania samemu. Może kiedyś się pokuszę jak zostanie mi trochę desek ;) Rozumiem, że to jest jako wyłącznie rozpraszacz fal...?
Tu masz odpowiedź jak to działa... niestety po angielskiemu amerykańskiemu...
https://youtu.be/pTOfXlxGtZk

"Jak by mój ojciec znał języki obce nie był bym dzisiaj sierotą...." fragment z polskiego filmu "Wolna Sobota" ;)
Można posmarować nawet kocią kupa ja wolę jednak wygląd i zapach drewna... :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry