Ze świata smartfonów/smartphonów (niepotrzebne skreślić)

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Huwawei nie sprzedał jeszcze 100 szt Mate 30 Pro. Tyle było przeznaczonych na Polskę. Zastanawiam się po co komu taki telefon w ogóle? :D
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja też nie widzę sensu ich sprawdzania, pomimo, że lubię ich tel. W sklepach to jeszcze żadnego nie widziałem.... Całe szczęście, że P30 mają pełnego "Antka" to w przyszłym roku coś kupię. Ale to widać co jeden człowiek potrafi zrobić i to nie mając żadnych dowodów na szpiegostwo.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Ja też nie widzę sensu ich sprawdzania, pomimo, że lubię ich tel. W sklepach to jeszcze żadnego nie widziałem.... Całe szczęście, że P30 mają pełnego "Antka" to w przyszłym roku coś kupię. Ale to widać co jeden człowiek potrafi zrobić i to nie mając żadnych dowodów na szpiegostwo.

Juz oni napewno maja dowody.
I tylko glupiec mysli ze chinole, ruskie, czy usa nie szpieguja calego swiata.

Dzisiaj informacja to najpoterzniensza bron
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Taka sytuacja po aktualizacji. 64GB pamięci w telefonie, wolne 27mb...
Najlepsze, że co by nie usunął, to i tak zwiększa się pojemność o 30-40%.
Wcześniej usunięte 1GB zbędnych danych = 1GB wolnego miejsca. Proste.
Usunąłem już 4GB, zwiększyła się pojemność o... 2GB, kilka zdjęć, krótkie wideo i już 27mb. Mam wrażenie, że coś wiecznie pochłania "zapasy" pamięci.
Tak czy inaczej, następny tel min 256GB.

brak-pamieci.jpg
[/url][/IMG]
 

darekguma

New member
Bez reklam
Taka sytuacja po aktualizacji. 64GB pamięci w telefonie, wolne 27mb...

Najlepsze, że co by nie usunął, to i tak zwiększa się pojemność o 30-40%.

Wcześniej usunięte 1GB zbędnych danych = 1GB wolnego miejsca. Proste.

Usunąłem już 4GB, zwiększyła się pojemność o... 2GB, kilka zdjęć, krótkie wideo i już 27mb. Mam wrażenie, że coś wiecznie pochłania "zapasy" pamięci.

Tak czy inaczej, następny tel min 256GB.



brak-pamieci.jpg
[/url][/IMG]
Nie wiem co tam na tym telefonie instalujesz, ja mam 64 i po aktualizacji nie wiele się zmieniło, zdjęcia i muzyka zapisywana jest na kartę pamięci, np chyba ,że Twój to nie dual sim lub masz dwie karty sim

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Co instaluje? Widz polega, że nic. Zdjęcia i krótkie filmy. Te z aparatu, bynajmniej nie z sieci.
Zauważ ile dzisiaj zajmuje krótki film czy fota, ale to dalej nie zmienia faktu, że u mnie ta pamięć znika. Wiem jak było przed aktualizacją. Usunąłem kilka GB i miałem spokój na tydzień, dziś już wieczorem pamięć znika niczym amba. Nie pisałbym bez powodu.

Miałem kiedyś kartę 64GB, ale gdzieś posiałem, nie do końca też byłem zadowolony z jej obsługi - ale to był mocno wcześniejszy android. Dochodzi jeszcze kwestia prywatności, gubiąc telefon, ktoś ma centralnie dostęp do plików - chyba, że jest możliwość szyfrowania już z poziomu słuchawki? To zdaje się był jeden z powód rezygnacji.

No nic, dokupię dziś jakąś kartę, nie widzę innego wyjścia.
Przypomnij mi:
1. W opcjach zaznaczamy gdzie mają zapisywać się zdjęcia/filmy, tutaj wskazujemy kartę i temat zamknięty?
2. Czy potem jest możliwość BEZPROBLEMOWEJ i szybkiej edycji, co gdzie chcemy trzymać?
Czyli dowolność przenoszenia poszczególnych plików pomiędzy słuchawką a karta?
3. Co z jakimkolwiek zabezpieczeniem plików, jest jakakolwiek "ochrona", czy standardowo ktoś wyjmuje kartę i odczyt.
 

darekguma

New member
Bez reklam
Co instaluje? Widz polega, że nic. Zdjęcia i krótkie filmy. Te z aparatu, bynajmniej nie z sieci.
Zauważ ile dzisiaj zajmuje krótki film czy fota, ale to dalej nie zmienia faktu, że u mnie ta pamięć znika. Wiem jak było przed aktualizacją. Usunąłem kilka GB i miałem spokój na tydzień, dziś już wieczorem pamięć znika niczym amba. Nie pisałbym bez powodu.

Miałem kiedyś kartę 64GB, ale gdzieś posiałem, nie do końca też byłem zadowolony z jej obsługi - ale to był mocno wcześniejszy android. Dochodzi jeszcze kwestia prywatności, gubiąc telefon, ktoś ma centralnie dostęp do plików - chyba, że jest możliwość szyfrowania już z poziomu słuchawki? To zdaje się był jeden z powód rezygnacji.

No nic, dokupię dziś jakąś kartę, nie widzę innego wyjścia.
Przypomnij mi:
1. W opcjach zaznaczamy gdzie mają zapisywać się zdjęcia/filmy, tutaj wskazujemy kartę i temat zamknięty?
2. Czy potem jest możliwość BEZPROBLEMOWEJ i szybkiej edycji, co gdzie chcemy trzymać?
Czyli dowolność przenoszenia poszczególnych plików pomiędzy słuchawką a karta?
3. Co z jakimkolwiek zabezpieczeniem plików, jest jakakolwiek "ochrona", czy standardowo ktoś wyjmuje kartę i odczyt.
Jak by Ci tu odpisać, ja nie szyfruje zdjęć, filmików, nawet nie wiem jak to się robi, nigdy nie zastanawiałem się nad tym jak zgubę telefon i moje zdjęcia trafią w czyjeś ręce. Karta micro sd jaką posiadam to 128gb Samsunga polecana na Android forum i działa dobrze. W ustawieniach zaznaczyłem, że zdjęcia i filmiki mają się zapisywać na kartę. Muzykę również zapisuję na kartę pamięci, tak więc pamięć wewnętrzna używana jest tylko do systemu i aplikacji. Nie gram na telefonie tak więc gry mi miejsca nie zajmują.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Taka sytuacja po aktualizacji. 64GB pamięci w telefonie, wolne 27mb...
Najlepsze, że co by nie usunął, to i tak zwiększa się pojemność o 30-40%.
Wcześniej usunięte 1GB zbędnych danych = 1GB wolnego miejsca. Proste.
Usunąłem już 4GB, zwiększyła się pojemność o... 2GB, kilka zdjęć, krótkie wideo i już 27mb. Mam wrażenie, że coś wiecznie pochłania "zapasy" pamięci.
Tak czy inaczej, następny tel min 256GB.

brak-pamieci.jpg
[/url][/IMG]


No faktycznie. Pamiec 64GB przy androidzie 9 to lekki przypal.
Raz dwa i cala wykorzystana. Sprawdzilem u siebie i tez slabo by bylo, jakbym mial 64gb. Kilka zdjec i filmow a gdzie reszte pamieci wsiaklo.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Taka sytuacja po aktualizacji. 64GB pamięci w telefonie, wolne 27mb...
Najlepsze, że co by nie usunął, to i tak zwiększa się pojemność o 30-40%.
Wcześniej usunięte 1GB zbędnych danych = 1GB wolnego miejsca. Proste.
Usunąłem już 4GB, zwiększyła się pojemność o... 2GB, kilka zdjęć, krótkie wideo i już 27mb. Mam wrażenie, że coś wiecznie pochłania "zapasy" pamięci.

Może zgraj co ważne i przywróć fabryczne ustawienia :wink:
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Piernicze, za dużo ważnych danych.
Ja to w ogóle jak zmieniam tel. to zostawiam stary "na wszelki wypadek" i czekam jak wszystko zagra jak trzeba. Muszę mieć 100% pewności.
Jak coś nie pyknie, to mam dalej na starym, a wierz mi, że już nie "pykło" pare razy.
Niech się coś spitoli podczas kopiowania, jakiś zgrzyt i konflikt interesów.
Wydaje się, że wszystko zgrałeś, a potem łooo ku... gdzie te ukryte foldery z fotami :D

No faktycznie. Pamiec 64GB przy androidzie 9 to lekki przypal.
Raz dwa i cala wykorzystana. Sprawdzilem u siebie i tez slabo by bylo, jakbym mial 64gb. Kilka zdjec i filmow a gdzie reszte pamieci wsiaklo.

Gdybym nie usuwał na bieżąco, to pewnie i te 128GB by już dawno pękło.
Następny będę próbował atakować już 256GB. Od przybytku głowa nie boli.

Ja tam nie narzekam, jakby było więcej to bym się nie obraził.[/IMG]

Gdyby nie karta którą posiadasz, czy chmurę którą widzę, już byś miał pozamiatane, dokładnie jak ja ; )

Btw. Karta już kupiona, jakiś SanDisk Extreme - ponoć nr.1 w polecanych, nie wnikam, ale idzie faktycznie jak burza. Kart Samsunga się boję, mam jakiegoś pendrive za 100zł Samsunga z podwójnym wyjściem usb do kopiowania z telefonu (świetna sprawa), ale padła, jak wszystko niemal co mam Samsunga... ; )
 

darekguma

New member
Bez reklam
Gdyby nie karta którą posiadasz, czy chmurę którą widzę, już byś miał pozamiatane, dokładnie jak ja ; )

Btw. Karta już kupiona, jakiś SanDisk Extreme - ponoć nr.1 w polecanych, nie wnikam, ale idzie faktycznie jak burza. Kart Samsunga się boję, mam jakiegoś pendrive za 100zł Samsunga z podwójnym wyjściem usb do kopiowania z telefonu (świetna sprawa), ale padła, jak wszystko niemal co mam Samsunga... ; )

To się zgadza, dla tego po zakupie tel. zamówiłem kartę bo wiedziałem, że tak to się skończy, miałem taki problem w tel LG który miał 32gb i brak wejścia na kartę, wmawialem sobie ,że wystarczy, nie wystarczyło i to szybko[emoji23][emoji23][emoji23].

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Ja tam nie narzekam, jakby było więcej to bym się nie obraził.
63f01ae205fac9f43aa794f92ea00c43.jpg


Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

No tak.
Ale walisz 100gb na karte pamieci.

A ja i armanig mamy wszystko w fonie.

Te wszystkie nagie zdjecia kochanek. Lepiej niech to jest pod pinem. Byle jakim ale pinem.


Ja juz przygode z kartami w telefonie mialem.
Najpierw zonie padla, kupila nowa karte ofc samsunga i w ciagu tygodnia drugi raz padla zonie i u mnie tym razem. Praktycznie tego samego dnia.
Podejzewam ze jakies gowno musialem zlapac na telefonie, bo to nie normalne

Ale na szczescie znalazlem jakis polski programik do odzyskiwania zdjec gdzie wysylalo sie platnego smsa za klucz 24h i odzyskal wszystko.

Platne spiracone programy slabo mi odzysk8waly dane.
 
Ostatnia edycja:

darekguma

New member
Bez reklam
No tak.

Ale walisz 100gb na karte pamieci.



A ja i armanig mamy wszystko w fonie.



Te wszystkie nagie zdjecia kochanek. Lepiej niech to jest pod pinem. Byle jakim ale pinem.
Co racja to racja[emoji23][emoji23][emoji23], ale jak te Kochanki ładne są to ktoś może oko nacieszy. A tak na poważnie jakoś nie zastanawiam się nad zdjęciami i ich przypadkowym przejęciu przez osoby trzecie, jedyne co to zawsze mam ich kopię na kompie i to tyle.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
0. Dochodzi jeszcze kwestia prywatności, gubiąc telefon, ktoś ma centralnie dostęp do plików
Przypomnij mi:
1. W opcjach zaznaczamy gdzie mają zapisywać się zdjęcia/filmy, tutaj wskazujemy kartę i temat zamknięty?
2. Czy potem jest możliwość BEZPROBLEMOWEJ i szybkiej edycji, co gdzie chcemy trzymać?
Czyli dowolność przenoszenia poszczególnych plików pomiędzy słuchawką a karta?
3. Co z jakimkolwiek zabezpieczeniem plików, jest jakakolwiek "ochrona", czy standardowo ktoś wyjmuje kartę i odczyt.

0. Nie ma dostępu do danych, najpierw musiałby zalogować się do systemu. Nie stosujesz pinu/biometrii czy chociażby symbolu?
1. Tak
2. W większości aplikacji tak, w przypadku mediów jak najbardziej tak
3. Jest opcja szyfrowania od ładnych paru lat. Ustawienia - biometria i zabezpieczenia - szyfrowanie karty pamięci. Odrazu włącz też opcje "bezpieczne uruchamianie".

Jak masz tajne dane to korzystaj z Knoxa lub Mój sejf. Wtedy mając dostęp do telefonu nie widzisz tajnych danych. Jest to o tyle fajne, że jak ktoś Ci ukradnie/zgubisz odblokowany telefon to i tak nie będzie miał dostępu do ważnych danych. Do tego Knox to nie tylko program to coś o wiele grubszego (zmodyfikowany hardware z unikalnym dla każdego telefonu kluczem).
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
0. Nie ma dostępu do danych, najpierw musiałby zalogować się do systemu. Nie stosujesz pinu/biometrii czy chociażby symbolu?
1. Tak
2. W większości aplikacji tak, w przypadku mediów jak najbardziej tak
3. Jest opcja szyfrowania od ładnych paru lat. Ustawienia - biometria i zabezpieczenia - szyfrowanie karty pamięci. Odrazu włącz też opcje "bezpieczne uruchamianie".

Mam
Jak masz tajne dane to korzystaj z Knoxa lub Mój sejf. Wtedy mając dostęp do telefonu nie widzisz tajnych danych. Jest to o tyle fajne, że jak ktoś Ci ukradnie/zgubisz odblokowany telefon to i tak nie będzie miał dostępu do ważnych danych. Do tego Knox to nie tylko program to coś o wiele grubszego (zmodyfikowany hardware z unikalnym dla każdego telefonu kluczem).



Mam "Mój Sejf" od dawna. Tak teraz patrzę (po zalogowaniu na sejf) i widzę na liście takiego WhatsAppa, klikam na ikonę i program chce założyć profil, numer tel. itp. W jakim celu, skoro mam już działającego, tego który jest centralnie na pulpicie. Rozumiem, że chodzi tu o zupełnie nowego, lub schowanie całkowicie obecnego z pola widzenia?

Jeżeli tak, to byłoby to problematyczne. Za każdym razem chcąc skorzystać z takiego WhattAppa, musiałbym się logować do sejfu.

Oczywiście jakieś fotki też są w sejfie, one pojedynczo znikają z galerii jako ogólnie dostępne (jak tel odblokowany) i to jest ok, ale reszty programów na liście już nie rozumiem, do tych i tak mam dostęp. Jak chociażby wspomniany WhatsApp, czy maile - chociaż tutaj jak kliknę, to mam możliwość zalogowania się do nowej poczty i będzie ona nie widoczna zupełnie?

Ad 0.
Piszesz, że nie ma dostępu do danych na karcie (mam biometrie i hasło), oczywiście, że nie ma, ale ktoś będzie miał jak wyciągnie centralnie kartę z telefonu i włoży ją do czytnika w PC, bo o tym pisze, ale jak rozumiem i to można zabezpieczyć:

Ad 3.
Zaraz zadziałam z "bezpiecznym uruchamianiem", a coś mi świta, że kiedyś z tego już korzystałem.
Przypomnij, czy po kliknięciu "szyfrowania" jest to proces który szyfruje kartę na stan obecny, ale potem każdy następny plik (zdjęcie/film) musi być ponownie zaszyfrowany, czy już od tego momentu każdy z automatu będzie szyfrowany? Ta opcja byłaby ciekawsza, tam cały czas będą dochodzić przecież nowe pliki, więc rozumiem, że musielibyśmy na wszelki wypadek robić przynajmniej raz dziennie taki zabieg szyfrujący?

Ad.3b
Czytam opis "bezpiecznego uruchamiania". Mam tą opcje wyłączoną.
Info mówi, że możemy dodatkowo chronić telefon, wymaga wprowadzenia hasła przed uruchomieniem telefonu. Pomaga chronić dane przed kradziezą, zgubą itp.
Fajnie, tylko czym to się różni od tego co już jest, czyli biometria, hasła itp. które już mamy na słuchawkach?

Druga sprawa, info też mówi:
"Nie będziesz mógł odbierać żadnych połączeń, wiadomości, powiadomień, ani słyszeć alarmów do momentu uruchomienia telefonu. "

Rozumiem, że tu ktoś tu zapomniał dopisać, "podczas instalacji/szyfrowania"...
Absurdalna ta informacja.
 
Ostatnia edycja:
Do góry