Ze świata smartfonów/smartphonów (niepotrzebne skreślić)

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zdziwiłbyś się ile spraw wyjaśniłem. Zresztą ja mam na numery nie znane ustawione, a nie listę znajomych. Banki nas nagrywają, operatorzy, wszelkiej maści natręctwa przedstawicieli, galerie handlowe, wszelkiej maści rejestratory na każdym kroku, nie wspominając już o pogróżkach, konkurencji i strachach na lachy, bo i takie sie nie raz zdarzały - "bo ja jestem z Pruszkowa, to wiesz..." słyszałem, koń by się uśmiał, więc i ja mogę.
Mogą mnie cmoknąć w upe.

Kiedyś jedna z najbardziej znanych firm w Polsce z którą współpracowałem - z której pewnie korzystałeś sam wiele razy, chciała mnie naciągnać na kilkadziesiąt tyś., a dokładnie jej pracownicy (dostawcy). Dostałem wezwanie do zapłaty. Myślę co jest grane. Telefon, prawnik, a ci dalej swoje, bo pracownicy tak mówią, to świętość, mam zapłacić, bo jak nie, to sprawa do sądu, komornik i tyle było gadki.

Myślę ok, to zobaczymy. Robimy konfrontacje, no i przyszła szycha do mnie na spotkanie z tymi pracownikami, patrzę im w oczy i pytam czy oby na pewno mówią prawdę i czy są pewni, a ci tak, oczywiście, podają daty kiedy byli, godziny itp. ich szef pyta ponownie, a ci dalej swoje.
Mówię, ok, skoro tak, to chwilunia, poszedłem po laptopa, odpaliłem program do archiwizacji monitoringu, miny im zrzedły, czerwoni, zieloni, no i lecimy z monitoringiem, data po dacie, godzina po godzinie, szkoda, że filmu nie nagrałem. Przepadli dosłownie.

Ich szef powiedział, że ich zniszczy, a to grubsza ryba była i nie były to czcze słowa jak się domyślam, ale dla złodziei i oszustów nie mam sentymentów.
Dostałem bonusy, przeprosiny, wejścia w różne miejsca i wieloletnie układy, tylko po to, żeby sprawa nie wypłynęła gdzieś do sieci i żeby tego nie ruszać, a to byłaby grubsza sprawa, spadłyby akcje potężnej firmy, poleciałby stanowiska, a co jak potem się okazało, takich jak ja było więcej.

A Ty mi mówisz, że nagrywanie jest nielegalne :D
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Dokładnie. U mnie monitoring jest już 2, może 3 lata. W tym roku dwa razy się spisał. Mi pomógł, kiedy sąsiadka przerysowała mi autko, a miesiąc później przyszła znów policja prosić o udostępnienie, bo 2 domy dalej było włamanie. Oczywiście wszystko wyszło, kto, co, o której, nawet tablice rejestracyjne. Okazało ise, że to właściciel sam sie okradł, by wyłudzić odszkodowanie.
Policji udostepniłem moje hasła i mają moitoring na ulicy :)
Wcześniej okoliczni myśleli chyba, ze to atrapy, ale wieści szybko się rozchodzą. Od tego momentu cisza i spokój na ulicy. Nawet pieski nie szczają pod oknami ;)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Z monitoringu tablice rozczytali? Jeszcze w nocy? Nice. Dobre kamerki musisz miec. Administruje kilka systemow monitoringu w tym 2 systemy na myjniach samochodowych ale jak auto jedzie dynamicznie, swiatla samochodu, noc i zawsze problem z odczytaniem tablic. Kamera nie wylapie ostrosci.

Monitoring to jedno ale nagrywanie rozmow z telefonu to co innego :)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Z monitoringu tablice rozczytali? Jeszcze w nocy? Nice. Dobre kamerki musisz miec. Administruje kilka systemow monitoringu w tym 2 systemy na myjniach samochodowych ale jak auto jedzie dynamicznie, swiatla samochodu, noc i zawsze problem z odczytaniem tablic. Kamera nie wylapie ostrosci.
Nie pisłem, ze w nocy :D Rzekome włamanie było około 20-stej w lecie, ale na podstawie samochodu, marki, modelu, koloru, nastepnego dnia policja w dzień ustaliła tablice z porannego nagrania po zdarzeniu, bo faktycznie w nocy cienko o takie rzeczy. To jest dwa domy dalej, więc czekali, aż autko przejedzie pod moimi kamerkami. BYła to tylko formalność, bo było widać osobe, a nawet co wynosi. Z resztą nie nie wiem jak sprawa się skończyła, nic mi do tego. Nie jestem stroną w sprawie, ani nawet świadkiem.
Mam zwykły monitoring domowy, a nie przemysłowy, więc na takie potrzeby sprawuje się świetnie.

Najlepsze jest to, że u mnie jest monitoring na dwa domy, sąsiad na drugim końcu ulicy ma kolejny, więc ulica jest monitorowana w całości.

No, ale faktycznie, to co innego niż nagrywanie rozmow w telefonie.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak się cieszę, to nikt już nie będzie zawracał mi gitary i dzwonił z forum :D

Co ciekawe, o czym już chyba pisaliśmy kiedyś z Krzychem.
Niektórzy kręcą nosem jak widzą kamery - "a jak to, po co, do czego", a robi się dopiero śmiesznie, jak komuś wynoszą rower ze strychu i trzeba sprawdzić który to oprawca ; )
Zresztą i tak cały blok w kamerach, klatkach i jest spokój.
Umówmy się, ktoś kto się włamuje do piwnic (a to plaga od dziesięcioleci), raczej do śmietanki nie należy i już kamery skutecznie potrafią odstraszyć, co też się stało jak ręką odjął.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Rozglądam się od kilku dni za jakąś słuchawką, wymacałem chyba wszystkie modele, ale daje sobie spokój i nie wiem czy w ogóle będę szedł w premium w przyszłości, chyba, że czymś faktycznie zaskoczą - i odjadą na 2 lata do przodu jakąś nowinką, czy to w wyglądzie, czy czysto technicznej specyfikacji (jak baterie, ładowanie itp.), a jak widzę, to jeszcze dziurę na wyświetlaczu będziemy musieli oglądać.

Te sporo tańsze, czyli 1000-1500-1800zł, już są na tyle dobre (wystarczające), że nie specjalnie widzę sens wydawania 3-4k za nie wiele więcej.
Pisząc "nie wiele więcej" mam na myśli typowe użytkowanie, ja wiem, że są lepsze procki, więcej ramu, lepszy aparat, ale już te sporo tańsze, mają na tyle dobry poziom, że nie widzę zwyczajnie sensu.
Mamienie marketingiem, że potrzebujesz to, potrzebujesz tamto, to nic innego jak wciskanie następnego niemal niczym się nie różniącego badziewia, polecam dobry dokument na Netlixie "Minimaliści", dużo w tym prawdy.

Wyciągam w sklepie swojego S8 i się zastanawiam, po uj w ogóle wymieniać, aha, bo nie nagrywa rozmów ; )
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Mam podobne podejscie ale ciut inne.

Kupowac sredniakow nie ma sansu bo one nie maja wyswietlacza OLED, gorilla glass 3 (w takim szamsungu a50). Aparat tez dupny w takim a50

Podaj modele, sredniaka ktorego dzisiaj bys kupil zamiast flagowca?


Ja wychodze z zalozenia ze najlepiej kupic rocznego flagowca. Taki huawei p20 pro to koszt 1600zl (a to telefon juz prawie 2 roczny) i mysle ze ciezko ci bedzie znalezc sredniaka w tej cenie z bebechami (wyswietlaczem, kamera) nie odbiegajacymi az tak mocno.

Ja pozniej wymienie najwyzej na p30 pro.

Samsug s9+ wiesza sie wkolko, kupilem swojemu kierownikowi i psioczy ze jak ktos do niego dzwoni to nie moze odebrac rozmowy bo telefon sie zwiesza (nawet wczoraj mi pokazywal) . Nie da sie przesunac zielonej sluchawki. Tez to macie w szamsungach swoich?
 
Ostatnia edycja:

darekguma

New member
Bez reklam
Mam podobne podejscie ale ciut inne.

Kupowac sredniakow nie ma sansu bo one nie maja wyswietlacza OLED, gorilla glass 3 (w takim szamsungu a50). Aparat tez dupny w takim a50

Podaj modele, sredniaka ktorego dzisiaj bys kupil zamiast flagowca?


Ja wychodze z zalozenia ze najlepiej kupic rocznego flagowca. Taki huawei p20 pro to koszt 1600zl (a to telefon juz prawie 2 roczny) i mysle ze ciezko ci bedzie znalezc sredniaka w tej cenie z bebechami (wyswietlaczem, kamera) nie odbiegajacymi az tak mocno.

Ja pozniej wymienie najwyzej na p30 pro.

Samsug s9+ wiesza sie wkolko, kupilem swojemu kierownikowi i psioczy ze jak ktos do niego dzwoni to nie moze odebrac rozmowy bo telefon sie zwiesza (nawet wczoraj mi pokazywal) . Nie da sie przesunac zielonej sluchawki. Tez to macie w szamsungach swoich?
Ja mam S9+ od prawie roku i nigdy nie zaliczył zuchy, zcięć itp. Poleć swojemu szefowi aby zmienił kartę sim, karta sim potrafi naprawdę popsuć krwi. Nie jest to telefon doskonały ale czy taki jest, wątpię.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Mam podobne podejscie ale ciut inne.

Kupowac sredniakow nie ma sansu bo one nie maja wyswietlacza OLED, gorilla glass 3 (w takim szamsungu a50). Aparat tez dupny w takim a50

Podaj modele, sredniaka ktorego dzisiaj bys kupil zamiast flagowca?


Ja wychodze z zalozenia ze najlepiej kupic rocznego flagowca. Taki huawei p20 pro to koszt 1600zl (a to telefon juz prawie 2 roczny) i mysle ze ciezko ci bedzie znalezc sredniaka w tej cenie z bebechami (wyswietlaczem, kamera) nie odbiegajacymi az tak mocno.

Ja pozniej wymienie najwyzej na p30 pro.

Samsug s9+ wiesza sie wkolko, kupilem swojemu kierownikowi i psioczy ze jak ktos do niego dzwoni to nie moze odebrac rozmowy bo telefon sie zwiesza (nawet wczoraj mi pokazywal) . Nie da sie przesunac zielonej sluchawki. Tez to macie w szamsungach swoich?
Zdecydowanie nie. Począwszy od S2...
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Ja mam S9+ od prawie roku i nigdy nie zaliczył zuchy, zcięć itp. Poleć swojemu szefowi aby zmienił kartę sim, karta sim potrafi naprawdę popsuć krwi. Nie jest to telefon doskonały ale czy taki jest, wątpię.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

O wymianie karty sim nie pomyslalem.... a pewnie dosyc wiekowa jest.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Rozglądam się od kilku dni za jakąś słuchawką, wymacałem chyba wszystkie modele, ale daje sobie spokój i nie wiem czy w ogóle będę szedł w premium w przyszłości, chyba, że czymś faktycznie zaskoczą - i odjadą na 2 lata do przodu jakąś nowinką, czy to w wyglądzie, czy czysto technicznej specyfikacji (jak baterie, ładowanie itp.), a jak widzę, to jeszcze dziurę na wyświetlaczu będziemy musieli oglądać.

Te sporo tańsze, czyli 1000-1500-1800zł, już są na tyle dobre (wystarczające), że nie specjalnie widzę sens wydawania 3-4k za nie wiele więcej.
Pisząc "nie wiele więcej" mam na myśli typowe użytkowanie, ja wiem, że są lepsze procki, więcej ramu, lepszy aparat, ale już te sporo tańsze, mają na tyle dobry poziom, że nie widzę zwyczajnie sensu.
Mamienie marketingiem, że potrzebujesz to, potrzebujesz tamto, to nic innego jak wciskanie następnego niemal niczym się nie różniącego badziewia, polecam dobry dokument na Netlixie "Minimaliści", dużo w tym prawdy.

Wyciągam w sklepie swojego S8 i się zastanawiam, po uj w ogóle wymieniać, aha, bo nie nagrywa rozmów ; )
Nowy będzie nagrywał? Chyba, że weźmiesz Huwawei, wtedy nagrywa wszystkie rozmowy czy chcesz czy nie ;D
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dobre ; )
Lolo, miałem tego nie pisać, żeby przypadkiem nie było... ale bawiłem się Hławejem, no i jeden, ten "polecany" właśnie był zwieszony, w sensie nie dało się po chwili uruchomić, może się przegrzał? :D No, ale to pewnie przypadek... ; )

Problemem (dla mnie) jest wielkość niektórych (czyli większość) słuchawek, są zwyczajnie za duże, nie optymalne i nie czuje tego. Taki obecnie trend. Tyczy się to Hławeja, Xiaomi, Oppo itp. i o dziwo, Samsung NOTE 10, który też do najmniejszych nie należy, byłby jedynym (dużym) który bardzo mi przypadł do gustu, deklasując całą resztę, ale ta cena...
Nie dość, że ma rysik (wykorzystywałbym), to dizajn zwyczajnie zamiata, dla mnie to też ważne.

Gdyby te słuchawki były ciut mniejsze, to można by już wybierać. Jak ktoś lubi "plusowe", ma wówczas o wiele większy wybór.

Gdybym miał (musiał) wybierać z "egzotyki", to tutaj nowy model Xiaomi najbardziej mi leży, wyglądem też, chociaż też duży. Xiaomi MI Note 10.
Pomijam już fakt, że do Xiaomi mam jakieś zaufanie, mam kilkach ich produktów i daje się lubić, mają bardzo fajne produkty AGD, wagi, parowary, odkurzacze, przyjazna sprawdzona już firma. Nie mam złych skojarzeń. Ps. Byłbym zapomniał, jeszcze mają rewelacyjne hulajnogi... ; )
No i tak się składa, że jak podchodzę do standów z Samsungiem, to dalej mi najbardziej pasuje, nawet, bez względu na markę, zwyczajnie mają opti rozmiarówkę, wygląd, parametry, a jedyne co mi nie leży, to... cena.

Zgadzam się natomiast co do "oleda", racja.
Gorille mam w upe, tak daleko i głęboko, że nie ma to dla mnie żadnego znaczenia.
Co by nie było i tak jak pierdyknie, gorilla, godzilla i co tam jeszcze nie wymyślą, nie ma bata.
Mój wiele razy spadł, nic się rzekomo nie stało, myślę, super, ale do czasu. Tak jest z każdym jednym telefonem, tabletem. Mam tego sporo i na każdego przychodzi czas. Trzeba uważać i tyle.

Btw. Żaden z Samsungów nigdy mi się nie wieszał, a lata to na dwóch nawigacjach, w tle wideorozmowy, jakieś 60 otwartych zakładek, nonstop zdjęcia, kamera, piasek, rower, dzikie węże, jest ok.
 
Do góry