Ze świata smartfonów/smartphonów (niepotrzebne skreślić)

lolo2

Well-known member
Bez reklam
i dochodzi jeszcze kwestia szybkosci przegladania miniaturek zdjec w galerii. Czy przez to szyfrowanie nie trzeba bedzie czekac dlugo.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Jeszcze wracając na moment do Ad. 1
Nie do końca. Pamiętać nalezy jeszcze o... dyktafonie ;)
W dodatku nie wiem jak masz i czy używasz folerów? Ja tak i wiele zdjęć, filmików i innych plikow układam sobie tematycznie w foldery, jak na kompie. Tu trzeba niestety za kazdym razem pamiętac i czytać pojawijące się komunikaty.
Gdy chcę utworzyć nowy folder z zapisanymi już wcześniej fotkami na karcie (nie w pamięci telefonu) to telefon zapyta w jakiej pamięci go utworzyć - wtedy musisz zmienić, bo domyślnie zawsze pojawia sie pamięć telefonu.
No i oczywista sprawa, gdy takie fotki z karty przeniesiesz do folderu, ktorego nie zmieniłeś domyślnej lokalizacji - wylądują w pamięci telefonu...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na karcie utworzyłem jeden folder - "fotki na karcie", ale owszem, mam też kilka starych folderów już na telefonie, "rower", "wakacje", "milfy", "czekoladki" i takie tam, wiadomo ;P.
W opcjach telefonu zmieniłem już zapis (aparat/kamera) na kartę, a dodatkowo przeniosłem z telefomu część zdjęć/filmów właśnie do tego folderu.
Zwolniło mi się trochę miejsca na telefonie - czyli cel osiągnięty.

Reszty nie ruszam, trzymam się raczej jednego folderu (teraz już będą dwa/trzy jak rozumiem główne) czyli ten główny dotychczas na telefonie który pewnie zostanie już nietknięty (nic tam nie zapisuje obecnie, ale mam kilkadziesiąt gb plików) i od wczoraj dodatkowy folder na karcie do którego przeniosłem część plików + te które obecnie robię.

Dodatkowo, to o czym pisał Lolo.
Nic absolutnie nie zamula, miniaturki, przeglądanie, odtwarzanie - idento jak na telefonie.

Samo szyfrowanie karty, też jak zauważyłem wykonujemy tylko raz.
W ustawieniach nie ma opcji już opcji "szyfruj kartę", jedynie można odszyfrować, więc jak się domyślam, każdy plik który obecnie tam trafia jest szyfrowany z automatu. Lipa by była, gdyby było inaczej - czyli na dany moment szyfrujemy, a następnie co tam nie trafi, jest już odszyfrowane. Jak ktoś ma wiedze, to niech potwierdzi.
 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Na karcie utworzyłem jeden folder - "fotki na karcie", ale owszem, mam też kilka starych folderów już na telefonie, "rower", "wakacje", "milfy", "czekoladki" i takie tam, wiadomo ;P.
W opcjach telefonu zmieniłem już zapis (aparat/kamera) na kartę, a dodatkowo przeniosłem z telefomu część zdjęć/filmów właśnie do tego folderu.
Zwolniło mi się trochę miejsca na telefonie - czyli cel osiągnięty.

Reszty nie ruszam, trzymam się raczej jednego folderu (teraz już będą dwa/trzy jak rozumiem główne) czyli ten główny dotychczas na telefonie który pewnie zostanie już nietknięty (nic tam nie zapisuje obecnie, ale mam kilkadziesiąt gb plików) i od wczoraj dodatkowy folder na karcie do którego przeniosłem część plików + te które obecnie robię.

Dodatkowo, to o czym pisał Lolo.
Nic absolutnie nie zamula, miniaturki, przeglądanie, odtwarzanie - idento jak na telefonie.

Samo szyfrowanie karty, też jak zauważyłem wykonujemy tylko raz.
W ustawieniach nie ma opcji już opcji "szyfruj kartę", jedynie można odszyfrować, więc jak się domyślam, każdy plik który obecnie tam trafia jest szyfrowany z automatu. Lipa by była, gdyby było inaczej - czyli na dany moment szyfrujemy, a następnie co tam nie trafi, jest już odszyfrowane. Jak ktoś ma wiedze, to niech potwierdzi.
Dokładnie tak jest z tym szyfrowaniem. Podobnie mam 4x8TB linuxów zaszyfrowane na Synology :D
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Widzę, że wszędzie trąbią od kilku dni o premierze Galaxy A51, przyjrzałem się no i nie powiem, w cenie 1500zł chyba nie jest tak żle. Teraz to już zupełnie nie widzę sensu pakowania się w S10 czy Note10 - ten za prawie 2-3x tyle.

W końcu wygląda jakoś, mała dziurka na aparat, złącze jack (!), dual sim + SD, AOD, czytnik w ekranie.
Dobry na przeczekanie zanim pojawią się flagowce zupełnie bezramkowe bez "dziur" na ekranie, tudzież coś faktycznie zjawiskowego.
Razi tylko ten plastik fantastic z tyłu i kolory po za czarnym oczywiście.

Nie potrzebnie brałem kartę SD, mogłem dorzucić kase do A51.

[youtube]i9AZ1JO36TA[/youtube]
 

bubafat

Well-known member
Bez reklam
Bawilem sie dzisiaj Galaxy Fold. Niestety z cena (rownowartosc 2000 euro) imho przegieli.
 
Ostatnia edycja:

vvv

Well-known member
Bez reklam
Panowie z Brandu Samsunga mówią ze wszyscy z branży są zaskoczeni
Ilością sprzedanych egzemplarzy ?! Widać ze jest miejsce na taki wynalazek
Niemniej trzeba przyznać ze produkt jest adresowany nie dla przeciętnego nabywcy
Zobaczymy co będzie dalej ?
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Coz. jedni kupia dla szpanu czy zabawy.

Zlote iphony czy kalachy tez sie podobno swietnie sprzedaja, a na co to komu?

Ja natomiast zastanawiam sie nad takim gadzetem, super wyglada.

http://kaermorhenforge.com/
 
Ostatnia edycja:

Piramida

Well-known member
Bez reklam
dims
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No to nie ma na co czekać, odpuszczam i biorę w takim razie (chyba) A51.
Dziś macałem, jutro może kupię. 1699zł. Zobaczymy.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wkur... się po aktualizacji, nie działa nagrywanie i już mi nie zależy. Brakuje mi drugiej karty SIM i odblokowywania palcem na ekranie. No i chodzi za mną ciut większy ekran, nie lubię tych patelni, ale wiem, że będzie fajniej przeglądać treści.
Po za tym, jak patrzę na tego A51, to ma wszystko co chce.
Amoled, AOD, jack, 2x sim + SD, paluch na ekranie, małe wycięcie na kamerę, 128GB.

No i tyle, a tak po za tym S8 zarąbista, wygląda premium i jest/była premium. To mi się podoba.
 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Armanig weźmie patelnię. Świat oszalał. Chyba od czasu S7 Edge, który był naprawdę kompaktowy powtarzasz, że te duże telefony to nie to :D Ja potem jak miałem Note 2 nie mógłbym mieć czegoś takiego jak S7/S8/S9 bez "plusa". Szczególnie, że od czasu S9+ te większe wersję były porostu dużo lepsze. Względem mniejszej wersji jest 2GB RAM więcej, głośnik stereo, lepszy aparat, dual sim i większa bateria.

P. S. Nagrywania i tak nie będzie w tym A51.
 
Do góry