Ze świata smartfonów/smartphonów (niepotrzebne skreślić)

darekguma

New member
Bez reklam
U mnie tak wygląda po otrzymaniu wiadomosci
09367a4d8458bd24a62fc60327e77150.jpg


Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam dokładnie tak ustawione, dostaje wiadomość i po wzięciu słuchawki do ręki, na ekranie blokady mam takie coś. Nie masz tego?
Wcześniej miałem całą listę powiadomień, małą zgrabną i właśnie tam był wiersz w pasku.

To tyle jeżeli chodzi o zablokowany ekran, a druga sprawa to już na odblokowanym, czyli to kółko z kontaktem które można przesuwać po ekranie (wkleje potem).

screen-whats.jpg
[/url][/IMG]
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
U mnie tak wygląda po otrzymaniu [/IMG]

A no właśnie, nic nie ma na ekranie, a jedynie znacznik ilości otrzymanych wiadomości na ikonie.
Tak właśnie było u mnie dotychczas, masz Andka9 czy 8?

Edit:
A tak dokładnie wygląda na ekranie odblokowanym.
Nie dość, że pojawia się okno do odpisania (wyskakuje też pomniejszony Whatsup), to poniżej wspomniana ikona (kółko kontaktu). Porażka jakaś. Wcześniej tego nie było.
Zaznaczone strzałkami.

whatsup-2.jpg
[/url][/IMG]
 
Ostatnia edycja:

darekguma

New member
Bez reklam
Jeszcze jedna próba z wyciągnięty whatsup na pulpit, po otrzymaniu wiadomości na kilka sekund pojawią się u góry wiadomość i od kogo.
220eee8a67c64d0242d01a41b72197bb.jpg


Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wymiękam zatem, bo to ewidentnie jakiś dodatkowy ficzer u mnie.
To wygląda na jakiś upgrejd, może masz starsza wersję Whatsapa? Sprawdziłbyś w ustawieniach wersje.
U mnie: 2.19.330
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Znalazłem jeszcze inne ustawienia, sprawdziłbyś w menu ustawień Andka:
Ustawienia>Aplikacje>WhatsApp>Powiadomienia> pojawi się poniższa lista.
Może tutaj coś, wszystko zaznaczone u mnie:

whats3.jpg
[/url][/IMG]
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czyli wszystko to samo, dobra dzięki Panowie. Ja wysiadam.
Może kwestia najnowszej aktualizacji Andka, czyli teoretycznie ta sama, ale jeszcze bez "udogodnień".
Mam świeżą, z przed kilku dni.
Będę szukał magika który wróci mi do poprzedniej wersji.

Tu gość dobitnie opisuje wady, z którymi trudno się nie zgodzić.
Bynajmniej ja należę do tej grupy.
https://forum.android.com.pl/topic/355649-powrót-do-oreo-z-pie-jak-wykonać/page/6/
 
Ostatnia edycja:

darekguma

New member
Bez reklam
Spoko. Powodzenia.
Nasuwa się jedno Andek jest jak Windows, niby taki sam a u każdego na różnych urządzeniach potrfi przyprawić o ból głowy.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jakbyś trafił, w zasadzie od tygodnia przestała mi funkcjonować skrzynka mailowa od Win10, nie synchronizuje wiadomości i koniec.
Przeprowadziłem wszystkie możliwe procedury które znalazłem w sieci i nic.
Zmuszony byłem zainstalować Thunderbird jako klienta poczty na windowsie.
Pechowe jakieś te ostatnie dwa tygodnie w kwestii software.
Od lat nie miałem z niczym problemu.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ok, zagłębiłem się w odmęty sieci i rozwiązałem z pozoru błahy, ale jakże wku.... problem.
Może kiedyś komuś się przyda, a jak widać, sprawa nie jest tak oczywista:

Są dwa niezależne problemy i każdy trzeba osobno rozwiązać.

Pierwszy winowajca, czyli idiotyczne "kółko" z kontaktem na ekranie (zdjęcie wklejałem strone wcześnie), rozwiązanie z wyłączeniem:
https://www.samsung.com/in/support/mobile-devices/galaxy-s10-using-the-smart-pop-up-view/

Drugi winowajca i problem, czyli wyskakujące dodatkowe wielkie okno na ekranie do szybkiego odpisania.
Wyskakuje niezależnie dublując to samo co pojawia się na górze w pasku.
Również widoczne na moich zdjęciach stronę wcześniej.
Rozwiązanie poniżej na zdjęciu.

Wszystko wróciło do normy.

Jak dla mnie, aktualizacja do 9, to najgorsza czynność "softwarowa" jaką przeprowadziłem w ostatnich latach na jakimkolwiek urządzeniu jakie posiadam, same straty i problemy, za to żadnych, absolutnie żadnych pozytywów tej aktualizacji.


whats4.jpg
[/url]upload a picture[/IMG]
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Nie miałem włączonych żadnych z tych opcji. Wszystkie były domyślnie wyłączone. Telefon to S9+. Nowego androida używam od dawna, nie ma żadnych błędów itd. (poza nagrywaniem rozmów...) Nie wiem czy był wcześniej, ale świetny jest ciemny tryb, który odrazu włączyłem i sukcesywnie włączam w każdej aplikacji jak dodadzą taką możliwość.
 

darekguma

New member
Bez reklam
To super, że się udało ale ja po aktualizacji nic nie przestawialem w ustawieniach. No ale co urządzenie to inaczej.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja też nic nie przestawiałem, zainstalowałem jedynie aktualizację i jak widać, na dzień dobry otrzymałem w prezencie nową "funkcjonalność", po co, dlaczego, nie wiem. Takie atrakcje zrażają, a ostatnią czynnością dla klienta, jest chęć zabawy i tracenia czasu.
Tu też nie chodzi o to, czy jest Android 9 jest zły, tylko o to, co wniósł względem poprzednika, a jak widać, bynajmniej dla mnie, są to jedynie straty. Duże straty. Pozbyć się możliwości nagrywania, to dla mnie ogromny minus, wręcz na tyle, że zastanawiam się nad nowym telefonem, a bardzo tego nie chce.
Gdyby któryś inny/nowy model Samsunga oferował taką możliwość, to już bym w sklepie.
 
Do góry