Yamaha RX-V671

Sławo

New member
Zmiana impedencji głośników dla 767(Yamaha)

Witam wszystkich zainteresowanych; w instrukcji Yamahy str.101, pt.: Funkcje rozszerzone, cytuję:
1.Przełącz urządz. w tryb oczekiwania (stand-bay, czy jak to się posze...:)
2.Naciśnij przycisk MAIN ZONE a w tym czasie naciśnij i przytrzymaj przycisk STRAIGHT
(na panelu przednim); gdy na wyświetlaczu pojawi się ADVANCED SETUP, zwolnij przycisk
STRIGHT. Po kilku sek wyświetli się menu główne;
3.Obracając pokrętłem PROGRAM wybierz z poniższych pozycji tę, która ma być ustawiona, tj.:
"SP.IMP". (po naszemu ustawienie imped. głośn.)
4. Naciśnij kilkakrotnie przycisk STRIGHT wybierając wartość, którą chcesz zmienić (czyli po
Twojemu wybierz - 6-kę PANIE:)
5. Przełącz urządzenie w tryb oczekiwania a następnie włącz ponownie urządzenie.....:D i już mamy amplituner ustawiony na 6 Ohmiszonów.
W praktyce podchodziłem do tematu kilka razy z instrukcją w rączkach, bo to nie je takie hop-siup.:shock:
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
RXV671 - 330 watt
scaled.php


RXV771 - 330 watt
scaled.php


AVR365 - 480 watt
scaled.php
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Listening to Media on a USB Device (AVR 3650/AVR 365)
Your AVR is compatible with MP3 and WMA media.
MP3 compatibility: Mono or stereo, contstant bit rates (CBR) from 8kbps to 320kbps,
variable bit rates (VBR) from lowest to highest quality, with sample rates from 8kHz –
48kHz.
WMA compatibility: Ver. 9.2, stereo CBR with 32kHz – 48kHz sampling rate and 40kbps
– 192kbps bit rate, mono CBR with 8kHz – 16kHz sampling rate and 5kbps – 16kbps
bit rate, VBR Pass Encoding and Quality Encoding 10 – 98, 44kHz and 48kHz sampling
rate.
No other types of media can be played.
 

kostek333

New member
Panowie pytanie do posiadaczy 671 i jamo 606 czy u was też słychać w miare głośno muze dopiero po ustawieniu potencjometra na -30 zaznaczam że zaczyna się u mnie od -80,wiem że to nie wzmacniacz a amplituner ale dla mnie za cicho gra nawet na max glośności.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
ja mam 771 plus MR6 u mnie na 30 to już ładnie gra na 20 to już czuć moc na 10 nie słucham bo za głosno a do zera nei mam nawet zamiaru zjechać hehe
 

kostek333

New member
Nie no u mnie mały pokoik 18m na 20 też słychać moc w końcu miedzy 671 a 771 nie ma dużej różnicy mocy,tylko mnie zastanawia taki przeskok volume bez efektu podgłośnienia wiem że to można poustawiać pod siebie w setupie.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
to jest włąsnie dobre bo masz lepszą precyzje przy cichym słuchaniu i to jest bajer ale mozesz to w opcjach wyłączyć i będziesz miał równomiernie od samego początku do końca to jest jakiś tryb nocny sprawdz w instrukcji
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
powiem Ci ze nei wiem jak duzej pojemnosci dyzk mozna podłaczyć ja słucham z pena i ja tylko we FLACU słucham ale i mp3 łyka vaw wma mpeg-4 aac
 

kostek333

New member
Mam taki problem a mianowicie robiąc ustawienie głośników za pomocą YPAO pokazuje mi komunikat dla głośnika centralnego reverse to znaczy odwrócony jest on umieszczony 30 cm nad amplem,jeżeli go ściągne i położę przed amplem i ponownie zrobie test jest wszystko ok żadnych błedów,a co kaman?
 

mzw

New member
Panowie,
pytanie czy ktoś miał okazje słuchać tego wzmacniacza w zestawie z B&W M-1 ? Jakie wrażenia ?
Do tego zestawu B&W M-1ynek (MT-60D) zarekomendowano mi RX-A810,
czy różnica faktycznie jest warta tej dodatkowej kaski ?
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
810 to praktycznie to samo co 771 ma trochę inny wygląd bo to z linii avantage 2 wejścia hdmi więcej trochę lżejszy ogólnie to samo to taki 771 po liftingu hehe
 

kostek333

New member
panowie mam problem z nowym ampli 671 to znaczy za każdym razem po a ustawieniu przy użyciu mikrofonu pokazuje mi coś innego raz że satelity są żle podłaczone drugim razem że centralny nawet jak nie zmieniam kabli to wina ampltunera czy mikrofonu jak myślicie
 
Do góry