Yamaha RX-V671

marmac500

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeszcze informacja dla przyszłych posiadaczy tej YAMAHY RX-V671:aby się nie przerazili jak po wyjęciu z pudełka i podłączeniu kolumn usłyszą dzwięk jak z głośników na dworcu kolejowym.Ani basu ani wysokich,tylko średnie.Ja byłem w pierwszej chwili załamany bo nikt mi o tym nie powiedział,a jest to mój pierwszy amplituner KD.Ale spokojnie,trzeba wejść w ustawienia dzwięku i tam ustawić:ilość głośników które posiadamy i dla każdej kolumny osobno:gabaryty,charakterystykę przenoszenia,czas opóżnienia.I po tej czynności dzwięk jest super.Ja mam na razie tylko 20-letnie ALTONY 110 i suba ELAC 101 ale i tak suba w nocy wyłączam bo basu jest dość z samych kolumn.

Nie musisz tego wszystkiego ustawiac recznie wystarczy wcisnac mikrofon w gniazdo i uruchomic YAPO.
Sam to wszystko zrobi za Ciebie.
 

oper11

New member
Marmac,kalibracji jeszcze nie robiłem bo chcę najpierw dokupić gł.centralny i dopiero to zrobię.Ale nie bardzo wierzę w to że kalibracja potrafi podbić basy czy wysokie.Czas opóżnień owszem bo to jest zależne od wielkości pomieszczenia i rozmieszczenia kolumn.Ale skąd YAMAHA wie czy ja lubię więcej basu czy mniej skoro to są indywidualne upodobania.Dobrze kombinuję czy się mylę? I jeszcze mam pytanie o te zaślepki,spotkałeś się z tym w jakimś sprzęcie i czemu one mają służyć? Bo chyba na ozdobę.A i jeszcze taki lapsus w instrukcji "PRZED WŁOŻENIEM WTYKU NAJPIERW ODKRĘCIĆ GNIAZDO"!! No przecież odwrotnie,trzeba najpierw przykręcić bo inaczej wtyczka wlezie samym końcem lub w ogóle!
 

optimuso

New member
jej zadaniem nie jest podbijanie basow czy sopranow tylko kalibracja glosnikow w taki sposob aby odsluch byl dobry bez regulacji tych podzespolow
 

oper11

New member
To w takim razie do czego ma służyć regulacja charakterystyki każdej kolumny osobno skoro sprawę załatwia kalibracja mikrofonem?
 

marmac500

Klub HDTV.com.pl
VIP
oper11 nie obraz sie, ale odnosze wrazenie iz pierwszy raz masz doczynienia ze sprzetem AV i twoje poznawanie sprzetu wyrazasz w postach. W zasadzie po to jest to forum, ale czasami warto uzyc takiej opcji jak szukaj, lub przeczytac dokladnie instrukcje obslugi. Nie chce abys odebral zle moje intencje, ale sformuowania w stylu "Chcieli mnie chyba zmusić abym przykręcał kable na gołą żyłę" potwierdza moje przypuszczenia. Wyobraz sobie, ze zapewne wiekszosc uzytkownikow postepuje w ten wlasnie sposob.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Speedstar

New member
Przepraszam, że się wciskam w ten temat.

Mam Yamahe RX-V471 i po ustawianiu głośników przy pomocy funkcji YAPO już po zakończonych testach w okienku WIRING mam napisane pod Frontowymi kolumnami w czerwonej obwódce REVERSE, Surround,Center NORMAL.
A wszystko jest dobrze podłączone +,- i gra dobrze.
Czy tak to ma wyglądać z tymi Frontowymi kolumnami

Czy to jest normalne i komunikat wyskakuje w zależności od tego jak są ustawione kolumny nawet przy prawidłowym podłączeniu ?
(tak niby wynika z instrukcji)

Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

boggio

Member
Dlaczego w ogóle nikt nie pisze o konfiguracji, jaka jest najlepsza, czy każdy włącza YAPO i po tym nic nie robi, ma grać na takich ustawieniach na których ta funkcja ustawi ? Jak ja u siebie to włączę, to nie da się tego później słuchać. Musiałem po swojemu poustawiać i gra lepiej.

Czy ktoś z was ustawiał coś w menu "Parametric EQ", ja mam wybraną opcję "Through" ? I nie wiem czy warto tam coś zmieniać, czy raczej tak jak mam teraz.

Jeszcze zapytam o odcięcie basu aby szlo na SUB, jak mam takie pasma:
surroundy: 62Hz - 23kHz (+/-3dB)
centralny: 82Hz - 23kHz (+/-3dB)
fronty: 35Hz - 23kHz (+/-3dB)
to sobie ustawiłem odcięcie na 80Hz i wszystkie kolumny na SMALL.
Przy ustawieniu na SMALL, to do jakiego pasma schodzą wtedy poszczególne kolumny, bo jakoś tego nie mogę zrozumieć ? :D
Takie ustawienie jest prawidłowe ?
 

oper11

New member
Boggio, warto zrobić ustawienia PARAMETRIC EQ.Opisałem to dokładnie w poście na pół strony ale mi prąd wyłączli zanim zdążyłem zamieścić i poszło wszystko na marne.I już nie mam siły pisać to wszystko od nowa.Skontaktuj się ze mną na SKYPIE to ci wszysto wyjaśnię.Znajdziesz mnie pod nickiem jurek-2009 lub wpisz w wyszukiwarkę SKYPA :Jerzy Dziadur Kraków.Bywam na SKYPIE prawie codziennie wieczór i póżno w nocy.A na początek ci powiem abyś zmienił fronty ze SMALL na LARGE. Bo skoro jak piszesz chodzą od 35 Hz to nie są na pewno małe.Następnie przestaw THROUGH na MANUAL. Resztę na SKYPIE. Pozdrawiam
 

dragon79

Member
Mam Yamahe RX-V471 i po ustawianiu głośników przy pomocy funkcji YAPO już po zakończonych testach w okienku WIRING mam napisane pod Frontowymi kolumnami w czerwonej obwódce REVERSE, Surround,Center NORMAL.
A wszystko jest dobrze podłączone +,- i gra dobrze.
Czy tak to ma wyglądać z tymi Frontowymi kolumnami

To nie jest normalne. Prawidłowe podłączenie kolumn to NORMAL. Napisz jakie masz kolumny. Bez tej informacji mogę tylko przypuszczać, że masz jakieś chińskie kolumny, w których fabrycznie jest coś źle zrobione.
U mnie kalibracja YPAO przebiegła bez problemu. Kolumny zostały wykryte jako podłączone OK, przednie jako LARGE a tylne i centralny jako SMALL. Ustawienia YPAO mam na FLAT.

@boggio
Pasmo przenoszenia to jeszcze nie wszystko. Liczy się charakterystyka głośnika w całym paśmie. Jedne częstotliwości zagra ciszej inne głośniej.
Kalibracja YPAO nie jest po to, żeby podbić wysokie czy niskie tony. Ona jest po to, żeby optymalnie dobrać parametry pracy amplitunera do współpracy z konkretnymi kolumnami, które napędza i zniwelować braki muzyczne tych kolumn, aby brzmienie było neutralne.
Jeśli ktoś lubi więcej basu lub sopranu, to może je sobie podbić i tego nie robi się poprzez YPAO.
 

oper11

New member
Boggio,aby się upewnić na 100 proc. że masz kolumny podłączone prawidłowo jest na to prosty sposób.Dotknij do każdego z kabli po kolei baterię paluszkową i zobacz czy membrana została wciągnięta czy wypchnięta.Wiadomo że we wszystkich ma by tak samo.Bo kolumny też składają ludzie a to istota omylna.
 

Speedstar

New member
To nie jest normalne. Prawidłowe podłączenie kolumn to NORMAL. Napisz jakie masz kolumny. Bez tej informacji mogę tylko przypuszczać, że masz jakieś chińskie kolumny, w których fabrycznie jest coś źle zrobione.
U mnie kalibracja YPAO przebiegła bez problemu. Kolumny zostały wykryte jako podłączone OK, przednie jako LARGE a tylne i centralny jako SMALL. Ustawienia YPAO mam na FLAT.

Amp V471, kolumny mam JAMO 606 bez subwoofera , po prawidłowym podłączeniu kolumn + do czerwonego , - do czarnego i to samo na amplitunerze YPAO dał komunikat Reverse dla frontowych W-1 Out of Phase.
Oczywiście kolumny grały ale przełożyłem przewody + do czarnego i - do czerwonego i nie ma już komunikatu Reverse jest wszystko Normal, dzwoniłem do sklepu i gościu powiedział że one maja odwrotną fazę.
I powiem że kolumny graja teraz dużo lepiej.
 
Ostatnia edycja:

gonz

New member
Pytanie do użytkowników Yamahy RX-V671. Próbował ktoś podłączyć dysk zewnętrzny USB i odtwarzać pliki w formacie flac no i z jakim skutkiem? A jak z obsługą urządzenia z poziomu aplikacji zainstalowanej na telefonie z androidem?

Dzięki
 

querk1

New member
Co do dysku zewnętrznego tu amplik wogóle go nie widzi/rozpoznaje. A jesli chodzi o obsługe z poziomu androida to jest tak samo czyli strona w której adresie jest adres urządzenia się nie otwiera.
 

duke123

New member
Co do dysku zewnętrznego tu amplik wogóle go nie widzi/rozpoznaje. A jesli chodzi o obsługe z poziomu androida to jest tak samo czyli strona w której adresie jest adres urządzenia się nie otwiera.

Tylko po co wchodzić na stronę skoro dedykowana aplikacja działa bardzo dobrze. Do pobrania z Android Marketu.
 

xeo151

New member
Bez reklam
Odświeżam, bo przymierzam się do zakupu amplitunera Yamahy. Mam pytanie, posiadam już wzmacniacz stereo Yamahy, i chciałbym podłączyć go pod ten amplituner, czy będzie to możliwe w tym modelu ?
Zależy mi na Yamaszce, bo składam "klocki" właśnie tej firmy.
 

lulu

New member
z tego co widzę to chyba bedzie to nie mozliwe. Nie ma wyjsc PRE OUT. Chyba ze zle widzę. Napewno bedziesz mógł podłączyc yamaha_rx-v771 czyli model wyzszy. jakie masz kolumny?
 

Taraskiewicz

New member
Witam.
Mam taki problem z tym Amplitunerem, nie czyta mi audio DTS HD z plików mkv. Film sobie leci i nie słychać dźwięku, jak zmienię na DTS to dźwięk jest słyszalny. Mam ten amplituner oraz BD560 LG. Czy ktoś już spotkał się z takim problemem, BD mam skonfigurowany chyba prawidłowo w opcjach audio mam ustawioną opcję [Przejście pier.] czyli dźwięk jest podawany bezpośrednio na amplituner.
Czy jest możliwe aby amplituner nie rozpoznawał dźwięku. Dodam że na kompie wszystko działa normalnie.
 

muzyk219

New member
Witam.
Mam taki problem z tym Amplitunerem, nie czyta mi audio DTS HD z plików mkv. Film sobie leci i nie słychać dźwięku, jak zmienię na DTS to dźwięk jest słyszalny. Mam ten amplituner oraz BD560 LG. Czy ktoś już spotkał się z takim problemem, BD mam skonfigurowany chyba prawidłowo w opcjach audio mam ustawioną opcję [Przejście pier.] czyli dźwięk jest podawany bezpośrednio na amplituner.
Czy jest możliwe aby amplituner nie rozpoznawał dźwięku. Dodam że na kompie wszystko działa normalnie.

Amplituner nie jest tu winny a Twój odtwarzacz Blu-ray. Mam podobny model Yamahy i ten sam odtwarzacz.
To Bly-ray nie odtworzy Ci pliku mkv z dzwiękiem HD. I nieistotne czy to będzie DTS MA czy też Dolby ThrueHD itd. Jedynie pliki z dźwiękiem bez rozszerzeń HD będą widziane przez odtwarzacz Blu-ray. Ampli w niczym tu nie jest winny.
 
Do góry