Yamaha RX-V671

oper11

New member
Zrobiłem kalibrację [bo w końcu kupiłem gł.centralny] i potwierdziło się to co pisałem wcześniej na jej temat.Niestety mylą się ci "fachowcy" którzy twierdzą że kalibracja wszystko załatwia.Jeden z nich nawet prawił mi tu morały ale jak ja budowałem wzmacniacze lampowe to on chodził pewnie do przedszkola.Pożytek z kalibracji taki że zmierzyło dokładnie odległości między kolumnami a mikrofonem i ściszyło prawą frontową o 0,5dB a pogłośniło prawą tylną o 2dB.A jeśli chodzi o barwę dzwięku to tak ustawiło że nie dało się słuchać,płasko i bez dynamiki.Ani basu ani góry,same średnie.Musialem wrócić do ustawień ręcznych które zrobiłem wcześniej.Na szczęście kalibracja tych ustawień nie wykasowała i wystarczyło w menu PARAMETRIC EQ [wchodząc w PEQ Select] przestawić z FLAT na MANUAL i wszystko wróciło do normy.A jeszcze musiałem podgłośnić o 2,5dB gł.centralny bo kalibracja go za bardzo ściszyła.Podłączyłem też Yamaszkę do internetu i nareszcie można słuchać stacji radiowych bez szumów które włażą przy słabej antenie nie mówiąc o tym że połowa rozgłośni nadaje w polaryzacji pionowej a druga w poziomej.
 

Taraskiewicz

New member
Amplituner nie jest tu winny a Twój odtwarzacz Blu-ray. Mam podobny model Yamahy i ten sam odtwarzacz.
To Bly-ray nie odtworzy Ci pliku mkv z dzwiękiem HD. I nieistotne czy to będzie DTS MA czy też Dolby ThrueHD itd. Jedynie pliki z dźwiękiem bez rozszerzeń HD będą widziane przez odtwarzacz Blu-ray. Ampli w niczym tu nie jest winny.

Witam.
OK dzięki za info co jest problemem.
A wiesz może jaki odtwarzacz da radę z tym dźwiękiem.
 

muzyk219

New member
Z tego co wiem to chyba wszystkie modele Blu-ray od LG tak mają że z pamięci podłączonej poprzez USB nie odczytają plików w których dźwięk jest w standarcie HD. Nie wiem jak inne marki ale chyba jest podobnie bo kiedyś gdzieś wyczytałem o identycznej sytuacji i ten ktoś miał Blu-raya od Samsunga. Być może sytuacja sie zmieniła w międzyczasie. Mnie to w końcu zaczęło irytować i teraz postanowiłem dokupić oddzielny odtwarzacz multimedialny a USB w odtwarzaczu będę traktował jako niepotrzebny otwór w obudowie bo i jego szybkość (odtwarzacza) i reszta pozostawia wiele do życzenia.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

oper11

New member
Czy ktoś z posiadaczy Yamahy RX -V671 miał jakiekolwiek problemy po zrobieniu aktualizacji oprogramowania? Pytam bo na moje zapytanie do Audio Klanu co oznacza dziwny zapis w instrukcji : "NIE WYKONUJ AKTUALIZACJI JEŚLI TO NIE JEST KONIECZNE" odpisali mi że czasem zdarzają się problemy np. aktualizacja zmieni wersję HDMI z 1.3 na 1.4 i wtedy na telewizorze który nie obsługuje tego wyższego standardu mogą być problemy z wyświetlaniem obrazu.Trochę to dziwne dlaczego użytkownik ma rezygnować z aktualizacji skoro zawiera poprawki i naprawiane są błędy poprzedniej wersji.Ciekaw jestem czy ktoś miał jakieś problemy?
 

joshua1

New member
Z tego co wiem to chyba wszystkie modele Blu-ray od LG tak mają że z pamięci podłączonej poprzez USB nie odczytają plików w których dźwięk jest w standarcie HD. Nie wiem jak inne marki ale chyba jest podobnie bo kiedyś gdzieś wyczytałem o identycznej sytuacji i ten ktoś miał Blu-raya od Samsunga. Być może sytuacja sie zmieniła w międzyczasie. Mnie to w końcu zaczęło irytować i teraz postanowiłem dokupić oddzielny odtwarzacz multimedialny a USB w odtwarzaczu będę traktował jako niepotrzebny otwór w obudowie bo i jego szybkość (odtwarzacza) i reszta pozostawia wiele do życzenia.

Możesz mi powiedzieć czy po podłączeniu np laptopa przez HDMI pójdzie mkv z dźwiekiem HD?
 

muzyk219

New member
Po podłączeniu laptopa przez HDMI do czego? TV? jeśli chodzi o tą opcję to sam nie wiem, natomiast jak by było gdybyś laptopa podłączył przez HDMI do amplitunera z dekoderami HD to być może ampli by dostał sygnał do zdekodowania. Szczerze mówiąc nie za bardzo wiem bo nie mam komputera z HDMI.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

yureek

Klub HDTV.com.pl
VIP
Możesz mi powiedzieć czy po podłączeniu np laptopa przez HDMI pójdzie mkv z dźwiekiem HD?

jeśli chodzi o karty AMD to czytałem niedawno na forum AMD, że jeśli urządzenie nie obsługuje formatów dźwięku HD to komputer sam poprzez kabel to wykryje i zrobi downgrade do 2 kanałow, natomiast jeśli obsługuje to dostarczany jest sygnał wielokanałowy,
ktoś też podał trick jaki stosuje gdy sygnał do ampli nie jest przesyłany (uciązliwe ale działa na win7 i Viscie), otóż w menedżerze urządzeń wyłączyć i po chwili włączyć AMD HIgh Definition Audio Device,
warto również sprawdzić ustawienia ffdshow w opcji "mixer", czy output speaker config nie jest ustawione na 2/0/0 i ewentualnie zmienić na Dolby lub inny interesujący cię system
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

querk1

New member
A ja mam pytanko z innej beczki troche. Nabyłem (za "dziekuje") takie coś WYSOKIEJ KLASY SUBWOOFER KENWOOD KSW-7000 40W (2148703294) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. I teraz moje pytanie czy mozna na tyle poustawiać w ampli parametry gry tego sooba, żeby przy normalnym słuchaniu (i jeszcze pytanie do jakiej skali głośności jest to "normalne słuchanie") nie zrobić mu krzywdy? A wogóle mozna technicznie podłączyc go do tego ampli?
 

helsing65

New member
Witam, to pierwszy mój post po kilkuletniej przerwie. Wahałem się, ale zadam pytanie, które może Was trochę oburzyć ("przeszukaj archiwum", "to już było"...). Przeszukałem, dostatecznie satysfakcjonujących odpowiedzi nie znalazłem. Od 7 lat (thx, Blackninja) 'jadę' na Yamaha RX-V557 i JBL Balboa. Czas na zmiany, jakoś mam wrażenie chaosu przy słuchaniu obecnego zestawu. Wybrałem Yamaha RX-V671 lub 771, jeszcze nie kupiłem. Chodzi mi o zestaw kolumn 5.1 do niego. Wiem, powinienem odsłuchać i wybrać, co mi pasuje. Ale doradźcie najpierw, czego słuchać. Niektóre zestawy mogą zagrać totalnie źle z tym amplitunerem. Dane: pokój ok. 24 m2, głównie kino domowe (70%), ale chciałbym też wyciągnąć maksimum 'muzycznie' - muzyka różna (Arcade Fire, Martin Gore, Clan of Xymox i inne starocie). Może da się to pogodzić. Budżet: ok 4 tys na same kolumny, może być jakieś przekroczenie, jeśli uzasadnione. Widzę u Was JBL, Jamo, mnie zainteresowały ostatnio zestawy Klipsch, Dali (np. Concept czy Zensor). Może to powinna być Yamaha? Podajcie, proszę, ze trzy najlepsze Waszym zdaniem propozycje. Z góry dziękuję.
Pozdrawiam
 

helsing65

New member
No jest raczej po równo, basy i soprany ustawione na +4dB w amplitunerze. A można jakoś poprawić dźwięk z Balboa?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Kupując ampli grający też i basem, a nie średnimi i sopranem.
Marantz, Harman.

Co do mojego pytania to bardzo dużo mówi jakiego sprzętu szukasz. Konturowe brzmienie jest dla Ciebie więc JBL, Klipsch, Paradigm,
 

Sławo

New member
767vs771

Tak się składa, że posiadam obydwa klocki. 767 spiętą z Jamo606+sub250 natomiast 771 mit NS555. Trudno porównywać dźwięk bo to zasługa kolumn a raczej różnicy cenowej tych kolumn oraz pomieszczeń w jakich one walczą; 767 ma do ogarnięcia 45m/2 zatem szału nie ma ALE w porównaniu do 771, która opala tylko 20 m/2. Ampli są bardzo dobre w KD, do stereo jednak skłaniałbym się do WZMACNIACZA audio i cd!!! To moje zdanie po 2 latach użytkowania amplitunera KD(767). 771 ma troszuńkę zmienioną dolną część panela przedniego w stosunku do 767, czy lepiej?! Kwestia gustu. Tył się chyba nie różni. Moc zasilacza 767-400W/ 771-330W; a moc muzyczna na kanał jest większa w 771, ciekawe czym to wytłumaczyć?! Hm.... W kwestii kolorów; 767 czarna, 771 tytanowa- jest jednak ładniejsza i praktyczniejsza-nie widać plam od paluchów i nie znać kurzu. Obydwa ampli są znakomite brzmieniowo (KD i stereo.. też), proste w obsłudze (GUI na ekranie TV), niezawodne, nie grzeją się nadmiernie, Yamahy i Maranze dają 3 lata gwarancji, nie są składane u Chinoli (Malaysia), mają bardzo solidną budowę (porównaj to do Denonów-żygać się chce. sic!). Nie zamieniłbym ich na nic innego, pomimo, że na Tym forum Yamaha nie ma szczególnych lotów, ale nie dajcie się zwieść hałaśliwej reklamie konkurencji (merców nikt nie musi reklamować), Yamaha to potęga w sferze muzycznej, z tym każdy musi się zgodzić. Faktem jest, że WSZYSTKIE sprzęty z roku na rok grają coraz gorzej..... (Eh, dorwać RXV1300- miodzio). W kwestii radia FM- bez anteny się nie obejdzie-zewnętrznej anteny. Ja zakupiłem takową (podobna do obręczy koła roweru) za 23!!! zł i jest gitara, ZERO szumów i max stacji na liczniku a ciągnę falę odbitą. Anteny pokojowe ze wzmacniaczem-szkoda kasy! Do brzegu. Czy kupisz 767 czy 771 będziesz zadowolony. Pamiętaj, że o jakości dźwięku decydują KOLUMNY. Im lepsze tym, lepiej. Jamo 606/608 nie dają rady pow. okł.30m/2 pomnieszczenia. Warto pamiętać okrajając budżet na głośniki. Ale do małego pomieszczenia 606 to bardzo wdzięczny sprzęt. Pamiętajcie, że większość kolumn ma impedencję (oporek)-6 Ohmów, a Yamahy fabrycznie są ustawione na 8Ohmów-zatem trzeba im (ampli) zmienić impedencję na 6 Ohm. Od razu ostrzegam, że instrukcje są do d_py. CZytelnośc dramatyczna..... Pozdrawiam, i do pierwszego uruchomienia zestwu - później już nie jest tak samo....
 

norad

New member
Czy ktoś wie dlaczego w amplitunerze YAMAHA RX 571 w "advanced setup menu" wg. instrukcji dla krajów USA i Kanada jest możliwość wyboru impedancji (6/8 Ohm) a dla reszty świata nie??? Mam podłączone do ampli głośniki JAMO 606 i chciałbym ustawić 6 Ohm ale niestety brak tej opcji.
 

ubudu

New member
Yamaha zasilacz

Jak się ma moc zasilacza w amplitunerach czy ma to wpływ na późniejszą rozbudowę sytemu?
Yamaha 671 400W 771 podobno 330W ile ma dla przykładu Harman 365?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Poszukaj fotek na google tyłów amplitunera. Czasami zdarzają się takie z zamazaną mocą maksymalną co oznacza, że producent ma za uszami :)
 

ubudu

New member
przeglądam w 671 i w 771 i niema takiej informacji z tyłu urządzenia. W Marantzie 5006 jest 650wat jak wół.
 

ubudu

New member
Zastanawiam się, (nie chodzi mi pobór mocy) czy taki Harman 365 ma lepszą wydajność prądową które Ampli z pre out mają najlepsze zasilacze.
 
Ostatnia edycja:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
jak będziesz wykorzystywał pre out to raczej będzie to jakiś wzmacniacz to co ma tu do tego zasilacz od ampli, wzmacniacz się wszystkim zajmie
 
Do góry