Xtreamer (Media Player & Streamer)

iNT

New member
Link do nowej bety 2.4b6-całkiem przyjemnie się sprawuje:) Wreszcie można wybrać napisy z innego katalogu niż film, widać udziały sieciowe z poziomu serwera www,dosyć sprawnie działa uruchamianie plików z poziomu przeglądarki-jak dla mnie duży krok do przodu-brawa dla twórców.
RapidShare: 1-CLICK Web hosting - Easy Filehosting lub
Xtreamer_2.4b6.zip

Napisy z katalogów można już wybierać w pierwszym sofice dla Xtreamera Pro...wiec super że Xtreamer też będzie posiadał te same funkcje :]

Jeszcze niech dadzą odczyt txt i będzie gites

Rozumiem że pobranie napisów już w formacie srt to jest wielki kłopot? :]
Już bez przesady.....
 

brejhart

New member
Dzięki brejhart za odzew.
Mógłbyś spróbować z kilkoma plikami z wuwuwu.demo-world.eu/trailers/high-definition-trailers.php

Nie mam zadnego wykreconego sprzetu ale co nieco sprawdzilem:
SFX (Short) (Lossless) 1 57,4MB 0:14 DTS-HD HR 7.1 1080i 24.07.09 - wykrywa mi jako DTS i jest wielokanalowy na moich glosnikach 5.1 Czy miksuje do 5.1 czy po prostu nie gra 2 kanałów nie wiem bo nie ma tam próbki do sprawdzenia poszczególnych głośników

Bit Harvest (Lossless) 1 39,1MB 0:10 Dolby TrueHD 7.1 1080p 24.07.09 - z tego pliku gra tylko stereo

Wynika z tego ze DTS HD Xtreamer 'Łyka' ale Dolby True HD już nie.

Edit: Odpaliłem jeszcze próbkę DOlby Digital+ 7.1 - w ogóle nie ma dźwięku;(
 
Ostatnia edycja:

tomy_pl

New member
witam,
Mam Xtreamera z wgranym 2.3.1 i wg mnie działa bardzo niestabilnie.
- kilkukrotnie zawiesił się podczas przeglądania zdjęć
- kilkukrotnie zawiesił się podczas przewijania pozycji np. w trailerach filmowych
- wielokrotnie zdarza się, że po jakimś czasie nie widzi plików na pendrive'ie. Przeglądam, wszystko wygląda ok, potem np. internet, wracam do biblioteki mediów i już nie widać żadnych plików ... to jest najbardziej irytujące.

Potwierdzam. 2.3.1 jest bardzo niestabilnym softem. Zawieszają się materiały 720p oraz 1080p, zdjęcia JPG oraz pliki MP3. Jedynym skutecznym sposobem jest wyłączenie zasilania.

Powróciłem do wersji 2.2 i jest OK.

Pytanie z innej beczki. Do Xtreamera mam podpięty dysk 1,5TB Samsunga na kieszeni Wellanda.
Od momentu aktualizacji firmware do wersji 2.3.1 (oraz po przywróceniu v 2.2) po obejrzeniu jakiegoś materiału video na głównej partycji, w której przechowuję materiał pojawia się pusty folder user_font. Usuwam go z systemu podpinając dysk po USB do komputera ponownie podłączam pod Xtreamera, włączam materiał video, wyłączam .. folder znowu się pojawia.

Zna ktoś rozwiązanie?
 

brejhart

New member
Nie wiem jak wyłączyć tworzenie tego katalogu.

Z tego co pamiętam folder ten tworzy automatycznie firmware. Można tam wrzucić swoją czcionkę do napisów. U mnie na dysku wewnętrznym mam ten folder, a na dysku USB już nie.
 

cezus

New member
Rozumiem że pobranie napisów już w formacie srt to jest wielki kłopot? :]
Już bez przesady.....
A jak ktoś ma "kilka" płyt z avi z napisami *txt? Swego czasu producenci sprzętów stacjonarnych(jak np.manta), szczycili się obsługą txt,płyty tak się wypalało. Obsługa txt bardzo by się przydała, szczególnie,że bez problemu można sobie podpiąć zewnętrzny napęd usb.Na szczęście sytuacja odrobinę się poprawiła bo jest możliwość wskazania zewnętrznych napisów, więc można uruchomić film z płyty a napisy po skonwertowaniu do srt wskazać z katalogu-najwygodniejsze to nie jest ale przynajmniej nie jesteśmy zmuszenie do kopiowania całej zawartości płytki.
----
Z innej beczki:

Link do nowej bety fw 2.4b8:
http://gator884.hostgator.com/~xtreamer/Xtreamer_2.4b8.zip
lub
MEGAUPLOAD - The leading online storage and file delivery service
 

iNT

New member
W pewnym sensie Cie rozumiem jeśli chodzi o stare kolekcje avi itp. Ja osobiście nie wypalałem kiedyś nic co nie było DVD więc w tej kwestii to nie mam problemu.

A obecnie z powodu iż sprzęt jest pod HD to nie robi mi to zupełnie różnicy czy napisy są w srt czy czymś innym. Ogólnie nie jest to dla mnie żaden minus dla tego sprzętu.
 

cezus

New member
Mam nową betę na pokładzie. Jak na razie nie zauważyłem błędów a z nowości jest opcja wskazania napisów z zewnętrznego katalogu. Dodatkowo bardzo sprawnie działa web serwer(puszczam audio na amplituner bez włączania tv). Pojawiła się opcja create db for movies and photos(pewnie powiązana z nadchodzącym jukeboxem. Ogólnie jak dla mnie super soft
 

brejhart

New member
Ja używam poprzedniej bety i często po włączeniu filmu X się blokuje obraz gaśnie i po chwili pojawia się okno główne. Po ponownym odpaleniu tego samego filmu jest OK. Drugi problem to ginący dźwięk po HDMI.

Mam nadzieję że kolejna beta poprawi co nieco.
 

brejhart

New member
W moim odczuciu Beta 8 jest jeszcze gorsza:
1. Nadal Xtreamer blokuje sie czasem po wlaczeniu filmu
2. Po przewinieciu filmu Nie ginie pasek przewijania.
3. Po spauzowaniu filmu pojawia sie pasek przewijania - patrz wyzej.
4. Czeste resety urzadzenia podczas ogladania filmu
5. Brak mozliwosci uruchomienia jakiegokolwiek pliku mp3
6. Zginela opcja - KLIK pilota

Wrocilem do wersji 2.3.1 i wszelkie problemy zniknęły;)
 

andrewawa

New member
Ja korzystam z 8 bety od kilku dni i nie mam z niczym problemów.
Słucham dużo muzyki w mp3 i we flaku. Filmy DVD Mkv i Divxy z dd i Dts
śmigają aż miło.. Podoba mi się obsługa przez sieć z poziomu komp bez użycia
podglądu w Tv. Kliku nie ma już w menu. bardzo dobrze bo i tak zawsze
go wyłączałem :)
 

Kowicz

New member
Jak możecie to napiszcie jeszcze jak macie podłączone dyski bo może w tym leży problem.
Ja mam Internal NTFS i restarty mam zarówno na 2.3.1 jak i na 2.4b8 chociaż na becie znacznie częściej mi się zdarzało.

Pozdro
 

brejhart

New member
Dysk Hitachi 100GB ext3 + ModPack

Dziwne gdyby to była wina dysku bo przy sofcie 2.3.1 nie mam z nim problemów, ale nie mówie że nie. Pod USB podpięta Toshiba 500GB
 

Kowicz

New member
Na pewno przy NTFS zapycha się cache w pewnych sytuacjach ale oglądania filmów to raczej nie obejmuje.
Ja też niedługo przeskoczę na ext3 i wtedy potestuję.
 

kyzer

New member
Ja w becie zauważyłem tylko problem z płytą dvd.
Nie rozpoznał żadnego pliku i nie odtworzyłem filmu :/
Reszta działa u mnie bez najmniejszego problemu i opcja sterowania przez www
również mi się bardzo podoba i spisuje się świetnie.
 

hanti

New member
dobrze jest zawsze zrobic reset do ustawien fabrycznych po wgraniu nowego softu, a jeszcze lepiej jest to robic przez instalowanie emergency firmware
 

andrewawa

New member
Wczoraj stwierdziłem, że jakość połączeń sieciowych po kablu między Xsem a komp w nowej becie jest bardzo ograniczona. Już myślałem, że to coś z routerem (lan) Postanowiłem wrócić do 2.3.1 i wszystko powróciło do normy.
A tak przy okazji, to podoba mi się możliwość zmiany skinów. Obecny
już mi się przejadł ;)

A i jeszcze przypomniało mi się, że na nowej becie8 nie wchodzą filmy FLV, których mam sporą kolekcję.
Wieszał się X i pomagało tylko wyjęcie wtyczki zasilania :)
 
Do góry