Xtreamer (Media Player & Streamer)

dakkon7

New member
Witam was wszystkich
ponawiam pytanie bo nie było odzweu



czy jak się wyłączy playerka pilotem który ma podłączony dysk twardy 2,5 calowy (dysk zewnętrzny 2,5 cala) to zostaje odcięte zasilanie całkowicie czy tylko przechodzi w standbay? jednym słowem czy dysk nadal działa czy jest całkowicie wyłączony??

jest to dla mnie bardzo ważne i kluczowe
dlatego proszę o odp
przymierzam się do jego zakupu ale chciałbym być pewny co do tego zasilania
nie lubię jak mi urządzenie pracuje jak z niego nie korzystam (darmo się tylko grzeje i pobiera W)
 

dakkon7

New member
DZIĘKUJE za odpowiedz

jeszcze jedno pytanko
ta wersja edycja specjalna extrimera to tylko chwyt marketingowy czy coś ma lepszego od wersji ORGINALNEJ? (chyba procesor z 400 na 450 Mhz zmieniony)
 

brejhart

New member
Na stronie Xtreamera jest porownanie:
Kod:
wuwuwu.xtreamer.net/dynamics/uf/images/Comparison-XtreamerPro-vs-Xtreamer-2-5.jpg

Nie mogę wkleić zdjęcia, ani linka bo mam za mało postów jeszcze8)
 

Bajek

New member
Sam już nie wiem co zrobić, czy kupić za 99 euro Xtreamera z antenką, czy za 169 Xtreamera Pro.
Koszta transportu tego drugiego są jeszcze większe o 15E czyli różnica jest już 84 euro. Warto?
 

hanti

New member
oszczedzasz na tym, ze mozesz tam umiescic dyski 3.5 cala zamiast 2.5 ktore sa drozsze , jesli masz jakis dobry sprzet audio - mozliwosc przeslania dzwieku hd do amplitunera(takie sa obietnice, ale wiadomo co z jedynka wyszlo), 2x wiecej ramu, odtwarza mkv 1080p 16ref, bardzo szybki przy kopiowaniu z esata lub usb, prawdopodobnie szybciej bedzie tez przez lan, chodz na to mala szansa. ladniejsze gui, ale mysle to akurat modderzy przerobia i bedzie smigac na zwyklym xtreamerze.

decyduj sam, ale z doświadczenia wiem, ze często sie pozniej zaluje ze sie nie dodalo te pare zl i sie nie kupilo tego czy tamtego.

aha co do zamowienia to niby przez ten wybuch wulkanu sa opoznienia i teraz znow przesuneli do 1 maja
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Podobno na dniach Realtek ma wypuścić nową wersję chipa, z obsługą dźwięku HD, więc jest szansa na bitstream DTS HD MA i DD Tr HD.

AC Ryan wstrzymał sprzedaż swojego odtwarzacza i będzie wymieniał na maszynki z nowym chipem; początkowo dealer'om, potem także końcowym użytkownikom. X ma jak zwykle jakieś inne problemy, ciekawe co by wymyślili gdyby nie wulkan? :-x
 

Bajek

New member
Nie mam żadnego nadzwyczajnego sprzętu wideo, prostą Bravie 32 calową Full HD, sprzętu audio nie mam żadnego poza fabrycznymi głośnikami. A chciałbym móc odtwarzać swoje filmy które mam na HDD + mam trochę filmów na DVD, a padł mi odtwarzacz i chciałbym je zgrać na dysk który mam w sieci LAN i z niego móc odtwarzać te ISO. Co do mkv to może czasami jakiegoś obejrzę.

Wiesz to nie jest parę złotych tylko prawie 100% i ja po prostu rozważam czy dla osoby która potrzebuje odtwarzacza do zwykłego łatwego odtwarzania zwykły X nie wystarczy, poza tym jest plus, że zamówię go i dostanę a nie muszę czekać.
 

kyzer

New member
Nie mam żadnego nadzwyczajnego sprzętu wideo, prostą Bravie 32 calową Full HD, sprzętu audio nie mam żadnego poza fabrycznymi głośnikami. A chciałbym móc odtwarzać swoje filmy które mam na HDD + mam trochę filmów na DVD, a padł mi odtwarzacz i chciałbym je zgrać na dysk który mam w sieci LAN i z niego móc odtwarzać te ISO. Co do mkv to może czasami jakiegoś obejrzę.

Wiesz to nie jest parę złotych tylko prawie 100% i ja po prostu rozważam czy dla osoby która potrzebuje odtwarzacza do zwykłego łatwego odtwarzania zwykły X nie wystarczy, poza tym jest plus, że zamówię go i dostanę a nie muszę czekać.

To bierz X`a i olej wersje pro. Możesz te pieniążki oszczędzić i kiedyś jak Ci się spodoba to dołożysz je do dysku sieciowego z prawdziwego zdarzenia bo ja z doświadczenia wiem,że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego a szkoda bo też bym wolał all in one.
Ewentualnie możesz posłuchać plotek i zaczekać na obsługę dźwięku hd ponieważ nie wykluczone,że spodoba Ci się wielokanałowy dźwięk :)
 

brejhart

New member
"Ewentualnie możesz posłuchać plotek i zaczekać na obsługę dźwięku hd ponieważ nie wykluczone,że spodoba Ci się wielokanałowy dźwięk"

Piszesz tak jakby w podstawowej wersji nie było dźwięku wielokanałowego.
DTS HD jest tak naprawdę mało popularny moim zdaniem. Wiem z własnego doświadczenia, że bez niego można się obejść.
 

kyzer

New member
"Ewentualnie możesz posłuchać plotek i zaczekać na obsługę dźwięku hd ponieważ nie wykluczone,że spodoba Ci się wielokanałowy dźwięk"

Piszesz tak jakby w podstawowej wersji nie było dźwięku wielokanałowego.
DTS HD jest tak naprawdę mało popularny moim zdaniem. Wiem z własnego doświadczenia, że bez niego można się obejść.

Źle się wyraziłem, kolega napisał,że nie ma sprzętu do wielokanałowego dźwięku ani 5.1 ani hd.
Chodziło mi konkretnie o to,że jeśli gdzieś u kogoś mu się spodoba i będzie chciał kiedyś skompletować taki sprzęt to może zaczekać na obsługę hd i wtedy kupić playerka.
A co do osobistych odczuć to w moim przypadku i moim pokoiku nawet nie miałbym rozsądnej możliwości dobrze umiejscowić głośniki a dźwięk 5.1 jest naprawde wystarczający więc również podzielam Twoje zdanie.
 

ziupo

New member
Powoli na horyzoncie pojawiają się nowości dla Xtreamera. A wśród nich m.in.
- prosta i lekka przeglądarka WWW: Xtreamer Official Forum • View topic - lightweight web browser on Xtreamer
- ThumbGen dla X'a [tak, ten z WD'ka]: http://forum.xtreamer.net/viewtopic.php?f=124&t=14305
- Xtreamer Live!: Xtreamer Official Forum • View topic - Xtreamer Live! (#9) - Ultimate Live Streaming Project!

Oczywiście to nie wszystko, ale myślę, że te najbardziej warte zainteresowania. Oczywiście warto zajrzeć na polski dział forum: Xtreamer Official Forum • View forum - Xtreamer Polska
 
Ostatnia edycja:

hanti

New member
Podobno na dniach Realtek ma wypuścić nową wersję chipa, z obsługą dźwięku HD, więc jest szansa na bitstream DTS HD MA i DD Tr HD.

AC Ryan wstrzymał sprzedaż swojego odtwarzacza i będzie wymieniał na maszynki z nowym chipem; początkowo dealer'om, potem także końcowym użytkownikom. X ma jak zwykle jakieś inne problemy, ciekawe co by wymyślili gdyby nie wulkan? :-x

o a to ciekawe,
teraz wydaje mi sie, ze oni wlasnie chcieli te chipy do xtreamera pro a ze realtek moze sie opoznia i im ich nie dal to wymyslaja o wulkanach itd...
 

Bajek

New member
Mam jeszcze pytanie odnośnie wiatraczka w X. Wyczytałem, że dość ostro hałasuje. Czyli musowe jest zamówienie modu do chłodzenia? czy wystarczy, że zmniejszę obroty wiatraczka w menu i będzie można już oglądać film bez uciążliwego wycia.
 

msx

New member
witam
panowie jak zrobic zeby dysk z Xtreamera sformatowany na ext3 byl widziany pod windowsem xp jak podlacze go kablem mini usb zeby mozna bylo po kablu usb przesylac filmy lub muzyke
 
Do góry