Wybór głośników

roberto1

New member
Witam panowie. Dzięki Paweł_Sz za super porade na temat DANON 2113 + Roth Audio 1self Oli42 5.1 maksymalną kwotę czyli 4tyś przekroczyłem tylko o 149zł + transport. Na pokój 20m2 basu wystarczająco sub prawie na min. W kinie też super jeszcze raz dzięki za dobra rade !!!
 

bosmanlublin

New member
STR-730 + Koda (AV 702 + SW 1000)

Cześć,
To może jeszcze ja coś zyskam dla siebie na tym historycznym wątku :)

Chcę kupić Sony STR-730 i pytanko takie: czy zestaw AV 702 + SW 1000, to dobry pomysł?

Z pozdrowieniami!
 

krazy777

Member
Bez reklam
Amplitunera nie znam, ale kolumny jeśli nie masz za dużo kasy to będą dobrym wyborem. Sam je posiadam i jestem zadowolony. Gdybym miał więcej kasy to pewnie wziąłbym co innego, ale w tej cenie grają naprawdę przyzwoicie. Niewiele droższe są chyba QQ5000 i są na forum bardzo polecane w tej kwocie.
 

bosmanlublin

New member
Hej, dzięki za info. Wiadomo - nie jest to sprzęt hi-end, ale myślę, że nie zauważyłbym różnicy pomiędzy tym zestawem a zestawem za 30000zł :) Zdecyduję się chyba jednak na Jamo. Czytałem sporo pochlebstw na ich temat.

Szkoda, że mało osób ma doświadczenie z tym amplitunerem, bo właśnie zależy mi na szczerzej opinii, wadach, zaletach... No ale może ktoś się jeszcze wypowie :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krazy777

Member
Bez reklam
Które Jamo? Jak 606 to przemyśl czy masz dużo miejsca dla nich. Jak nie ma ich gdzie ustawić za bardzo to grają gorzej od tej Kody. Byłem u kumpla i gorzej to grało niż 702.
 

bosmanlublin

New member
hy hy - masz rację, [nie]usłyszałbym :)

a'propos - przy okazji - mam pytanie do Ciebie. Widzę w stopce, że masz TV Sony 46nx700. Ja posiadam od niedawna to samo, tyle że 720. Bardzo podoba mi się soap opera effect (dejudder) i staram się na każdym materiale tę funkcję włączać (poprzez tryb motionflow: smooth + ew. tryb kinowy 1). Niestety na wszystkim (z TV, z PC) co chwilę są przycinki/lagi w trakcie odtwarzania. Masz tak u siebie? Udało Ci się jakoś tak dobrać te parametry, aby zachować tryb teatralny, ale bez tego skakania? Bardzo psuje to efekt. Jedynie na filmach BD i DVD z odtwarzacza Sony BDP-S490 nie ma tych lagów. Natomiast jakby dużo mniejszy jest efekt teatralny...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

bosmanlublin

New member
Które Jamo? Jak 606 to przemyśl czy masz dużo miejsca dla nich. Jak nie ma ich gdzie ustawić za bardzo to grają gorzej od tej Kody. Byłem u kumpla i gorzej to grało niż 702.

tzn. mam na myśli Jamo S 608 HCS 3 (na razie bez subwoofera). Te 606, to fakcycznie są b. cieżkie i głębokie. U mnie może to być problem, bo mam pokój 3m x 6m, przy czym zestaw stoi na krótszej ścianie a kolumny będą dotykać TV lub stać max 2 cm od TV, bo po prostu nie mam tam fizycznie więcej miejsca.
Dobrze, że sobie przypomniałem - czy nie będą występować jakieś zakłócenia na TV? Czytałem, że niektóre kolumny są bez ekranowania i muszą stać dalej, niż 50cm od odbiornika. U mnie jest/będzie tak: ściana ---- 1 cm odstępu ---- biurko a na nim 2 komputery --- 8 cm odstępu ---- kolumna ---- 2 cm odstępu ---- TV 46" ---- kolumna ---- 8 cm odstępu ---- szafa ---- 1 cm odstępu ---- ściana.
Czyli, jak widać, nie mam za bardzo miejsca :/
 

walio84

New member
monitory

Panowie, a polecielibyście jakieś frontowe kolumny może jakieś monitory o maksymalnej wysokości 65cm. Wszystko to będzie prawdopodobnie podpięte do amplitunera Denon 1612.
Kwote jaką chcę przeznaczyć na zakup zestawu kolumn oscyluje w granicy 1300z.
Z góry dzięki za sensowne namiary!!
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
a'propos - przy okazji - mam pytanie do Ciebie. Widzę w stopce, że masz TV Sony 46nx700. Ja posiadam od niedawna to samo, tyle że 720. Bardzo podoba mi się soap opera effect (dejudder) i staram się na każdym materiale tę funkcję włączać (poprzez tryb motionflow: smooth + ew. tryb kinowy 1). Niestety na wszystkim (z TV, z PC) co chwilę są przycinki/lagi w trakcie odtwarzania. Masz tak u siebie? Udało Ci się jakoś tak dobrać te parametry, aby zachować tryb teatralny, ale bez tego skakania? Bardzo psuje to efekt. Jedynie na filmach BD i DVD z odtwarzacza Sony BDP-S490 nie ma tych lagów. Natomiast jakby dużo mniejszy jest efekt teatralny...

To dwa zupełnie rózne modele, więc nie pomogę. Nie mam w opcjach efektu opery mydlanej, obraz i scene mam naturalną. Nic mi nigdy nie skakało. Tv wykorzystuje jedynie do telewizji, a filmy ogladam przez projektor. Wszelakie polepszacze i udziwnienia mam wyłączoine i skalibrowany telewizor.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

MsKubek123

New member
mam problem z wyborem sprzętu grającego, mam pokój m.w. 30m2, słucham hip-hopu, metalu, rocka. Do wydania mam do 1500zł ale wolałbym się zmieścić w 700zł za kompaktowym sprzętem grającym(w w w .ceneo.pl/3348013#tab=reviews_scroll) ale nie wiem co wybrać,
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Oj, bedzie slychac, ale bez calkowitego rozwiniecia. Dzwiek zginie, fale akustyczne rozplyna sie po pomieszczeniu zanim dotra do Twojego ucha. Takie Paino to do malego pokoju 10-12 m. Do 30 metrow potrzebujesz niemalych podlogowek, by cieszyc sie dobrym dzwiekiem, ale za 1500 tez nie oczekuj koncertowych efektow, szczegolnie przy takiej muzyce.
 

MsKubek123

New member
eh mój wujek ma fajny sprzęt o wartości m.w. 6 tyś. jak włączy sprzęt to całym domem trzęsie no ale 6 tyś. nie dam zastanawiałem się też nad jamo 606 i denonem pma 520
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Denon 720 to dobry sptrzet, ale łaczenie go z Jamo to co najmniej nieporozumienie :)
Nie mozna tego porownywac ze sobą (z Pianocraftem). To dwa zupelnie rozne zstawy, roznej klasy i przeznaczenia. W gre wchodzi metraz pomieszczenia, czy slychasz duzo muzyki i jakiego rodzaju i wiele wiele innych.
 
Do góry