Wybór głośników

Grudazone

New member
A co sądzicie o KLIPSCH SYNERGY F3-C2-B3 HTB?
jak to zagra z Pioneerem vsx921(Niestety nie mam możliwości odsłuchu razem, a kolumny mogę kupić w okazyjnej cenie)
 

achim69

Member
Posiadam ampek HK AVR 155 i kolumny KLIPSCH F1.Mam zamiar zmienić te F1 na MONITOR AUDIO MR6 lub JBL STUDIO 190.
Czy ta zmiana poprawi mi coś w odsłuchu , czy będzie to tylko "zamienił stryjek siekierkę na kijek" ?
 

achim69

Member
Dźwięk z tych klipschów jest na dłuższą metę męczący,góra,dół i środek są jakby skumulowane.
Ja chciałbym aby słuchanie przez kolumny nie męczyło,lubię wyrazisty sopran i miękki bas i dobrze by było żeby przy cichym słuchaniu basik lekko mruczał.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
To kolumny w podobnej klasie, wiec duzych zmian nie bedzie, raczej kijek.

Monitor audio - basik nie bedzie mruczal przy cichym sluchaniu
JBL - nie moja bajka
Dali Ikon - wyrazisty sopran, miekki bas, dla mnie bomba, ale gory jest bardzo duzo, nie wszyscy to lubią.

Masz tez slabawy Ampli. Jesli chcesz slyszec bas z amplitunera przy cichym sluchaniu to duzo wyzsze modele. Lepsze ampli tez dadzą ci mniej skumulowania, jak napisales.
 
Ostatnia edycja:

Bepeh

New member
a ja z uporem polecę lokalne produkty

Audio Academy Phoebe II - testowane z HK, co prawda wyższymi modelami HK 355, 460 ale tez z HK 3490, sam mam je w domu wpiete w HK 355.
Xavian Gran Colona
a drozej POLK Audio RTI A5/A7
i podstawkowe SCM cena zbliżona do Xavian i Polk Audio
wszystkich słuchalem z HK 355/HK 3490.

graja neutralnie i wciągająco oraz dobrze już od niskich poziomów głośności co akurat dla mnie było bardzo wazne.
 

achim69

Member
Dzięki chłopaki.Jeszcze jedno pytanko.Ten mój HK I KLIPSCHE w kinie są w miarę znośne ale w muzie już nie tak jakbym chciał , to może dało by coś gdybym dokupił ewentualnie jakiś używany ampek stereo,albo sprzedać ten 155 ,dołożyć i kupić wyższy model?
 

Bepeh

New member
i warunkow w pokoju itd itd
jeśli kasa ma znaczenie to :
ja lubie brzmienie HK (i dyskretny wyglad) czy to stereo czy w kinie (chociaż ostatnimi Yamahami nie pogardzę ale to inna stylistyka)
jeśli zestaw stereo plus ewentualnie SUB to polecam HK3490 plus wymienione przeze mnie AA Phoebe lub xavian lub SCM na podstawkach (zależy jaki pokój i budżet), w sumie jeśli estetyka ma dla ciebie znaczenie to pojawiły się też ładne kolumny z dobrymi recenzjami Audio Acoustic
wszystkie maja dobre ceny, produkty lokalne, mniej znane wiec nie płacisz za transport.marke. marketing itp. możesz dostawić je na max do ściany bo maja albo bass reflex do przodu albo w dół albo konstrukcje zamkniętą.

jesli ampli do kina to jak dla mnie HK ale jesli ma dobrze grać muza na ww glosnikach to od serii 4 w górę, można wyhaczyć 460 np w dobrej cenie.

te kolumny to nie Audio Acoustic a DIVINE ACOUSTIC ELECTRA 2.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kecik18

New member
Witam, zakupiłem, Ampka Pioneer VSX-420 w dość okazyjnej cenie, chciałbym do tego dokupić jakieś głośniczki. Co polecacie?? Słucham muzyki, przeważnie rocka i cięższych brzmień, do tego filmy, w dobrej jakości ??
 

Madas

New member
Bez reklam
możesz posłuchać z Qudral Quintas 5000 może Ci sie spodobać brzmienie, jaki masz pokój
 

kecik18

New member
budżet hmm.. im mniej tym lepiej wiadomo, pokój 12m2, Mały pokój do oglądania multimediów i słuchania muzyki. Nie wiem czy zdecydować się na 5.0 czy stereo. Przy tak małym pokoju raczej nie potrzebny sub, tak podejrzewam. Myślałem nad:
JAMO S 426 HCS 3
M-AUDIO HCS 9920
KODA F-51 v.3 F51
PRISM ONYX 200

Czy ktoś robił odsłuchy tego Ampli z tymi głośnikami??
 

kecik18

New member
nie pytałem o jakoś amplitunera, tylko które z Tych głośników wybrać, ewentualnie coś w tym przedziale cenowym , jakieś inne głośniki.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kurt_

New member
Witam,
pytanie chyba głównie do blackninja...
Potrzebuje zestaw ampli+głośniki 5.1 chyba.
Będzie to do filmów/muzyki/gier, telewizor to ps60e6500(jeszcze nie kupiony, jeśli masz też w swojej ofercie - zaproponuj).
Przewaga w oglądaniu to będą filmy.
Pokój jakieś 4,5x4m, w pokoju będzie kino + akwarium + kanapa...

Czekam na propozycje cenowe/jakościowe mogą być na pw.
Ah... budżet na audio ~ 4...5k. Pewnie im mniej tym lepiej no ale;)
Ampli ma mieć hdmi (no to myślę,że nie problem...), dobrze by było jakby 3d też przenosił jako że tv ma mieć...
Co do obecnego sprzętu - brak audio poza piszczkami w filipsowym tv.
Na pewno podłączone będzie do ampli PS3 i N'ka.
Ah... nie jestem jakimś audiofilem...żeby miło grało. Co do muzyki to rock/blues/metalu troszkę.

Pozdrawiam i czekam na rozsądne oferty;)
 
Do góry