Wybór głośników

kurt_

New member
Myślałem o tym i po dyskusji... głośniki muszą mieć raczej maskownice... mamy w domu kota... A on ma pazurki... I chyba tak będzie trochę trudniej... A Poza tym nie są za pikne do salonu:)

Ł.
 

Yadeit

New member
Witam.
Przed zakupem chciałem jeszcze wyeliminować pewne wątpliwości. Salon 24m z aneksem kuchennym (łącznie salon z kuchnią mają 32 m) - w kształt litery "L". Przy czym wygospodarowana przestrzeń Audio Video (kształt prostokąta, gdzie w jego, prostokąta, rogach planuję postawić kolumny/głośniki) ma wymiary 220cmx380cm. Kolumny przednie będą stały tuż przy ścianie, po bokach telewizora. Czy do Onkyo TX-NR809 przy tych warunkach kolumny Monito Audio BX6 (bo tylko na te dwa na razie mnie stać ;)) będą miały dogodne warunki do "pracy"?
Ps. Najczęściej słucham rocka, później jakiś chillout, czasem dynamiczne techno, a i romantyczna pościelówa czasem pójdzie.
 
Ostatnia edycja:

mariuszpk

New member
Witam. Jestem szczęśliwym posiadaczem ONKYO TX-SR577 .. od wczoraj. Wiem miej więcej co polecacie do ok 2000 zł. Jednak pieniądze będę miał dopiera za 2 miesiąca. Mam pytanie czy warto pchać się w używane głośniki. Mam możliwość kupienia JBL LX 80 za ok 300 zł już teraz. Na zdjęciach wyglądają ładnie, membrany są idealne . Czy warto ryzykować? Do tego są jeszcze tylne głośniki i central A.R.E.S. Czy głośniki starzeją się z czasem, zmienia się ich jakość?
 

roberto1

New member
witam

to do DENONA 2113 pokój 20m jakie kolumny 5.0 do 3000zł + sub 1000zł muzyka różna oprócz poważnej klasycznej i jazzu ? filmy muzyka 20/80
blackninja a co myślisz o tym zestawie JBL Northidge Cine Pack 5.0 lub Wharfedale Amber AM 20.5/20.1/20.c / ?
 
Ostatnia edycja:

roberto1

New member
Panowie pomocy z tymi kolumnami do DENONA 2113 + sub muzyka różna oprócz poważnej klasycznej i jazzu ! filmy muzyka 20/80% moje typy
1.Tonsil MAESTRO II 180 + sub Tonsil 250 myślałem o ACTIV 200 ale blackninja napisał że do muzyki się nie nadaje ! 2. JBL Northidge Cine Pack 5.1 lub Wharfedale Amber AM 20.5/20.1/20.c / + jakiś sub kasa max 4tyś w piątek chciałbym jakieś kupić na razie gram na starych SHERZO 200 !!!
Dzisiaj znalazłem jeszcze TAGA HARMONY TAV-606v.3 zestaw 5.1 ?
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Panowie pomocy z tymi kolumnami do DENONA 2113 + sub muzyka różna oprócz poważnej klasycznej i jazzu ! filmy muzyka 20/80% moje typy
1.Tonsil MAESTRO II 180 + sub Tonsil 250 myślałem o ACTIV 200 ale blackninja napisał że do muzyki się nie nadaje ! 2. JBL Northidge Cine Pack 5.1 lub Wharfedale Amber AM 20.5/20.1/20.c / + jakiś sub kasa max 4tyś w piątek chciałbym jakieś kupić na razie gram na starych SHERZO 200 !!!
Dzisiaj znalazłem jeszcze TAGA HARMONY TAV-606v.3 zestaw 5.1 ?
Posłuchaj przed zakupem, bo z tych co wymieniasz po przesiadce na nowe to może być spory niedosyt.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z tego co widze to zestaw 4szt Oli3 + C2 + KH2. Mnie połączenie Denon + Oli bardzo odpowiada więc jak najbardziej polecam. Tylko się zastanawiam czy jest sens pakowania wię w 4 kolumny podłogowe. I tak w stereo będziesz sluchał 2.0 lub ewentualnie 2.1 (z tego co słyszałem ten sub nieźle wypada przy muzyce). A może lepiej zestawRoth Audio 1self OLi42 5.1. Z Oli 4 bedziesz miał więcej basu i bardziej odpowiednie do 20m, a Oli2 jako efektowe w kinie wystarczą.
 
Ostatnia edycja:

Majster77

New member
Pionek + głosniki

Mam pytanko odnośnie takiego zestawu
A/V Pioneer VSX 422 + TAGA HARMONY TAV-606v.3 + TSW-120

Źródła PS3, Dekoder HD
Połączone po colaxial i optycznym
Chodzi mi o jedną kwestie czy przy niskim poziomie głośności efekty audio będą dobre?
 

vanes

New member
kolumny do zestawu

Witam,

Przymierzam sie do rozbudowania zestawu multimedialnego (obecnie skladajacego sie jedynie z NASa oraz 50" Panasonica ST50). Po przeczytaniu licznych recenzji i postow na kilku forach zaczalem sklaniac sie ku nastepujacym elementom:
- ampli Denon 1912
- glosniki Aperion 4T Hybrid SD / SD Plus
- PS3 jako odtwarzacz Bluray/DVD/CD

Czy ktos ma w ogole jakies doswiadcznie na zywo z glosnikami Aperiona? Na anglojezycznych forach bardzo je sobie chwala. Jedyny problem to fakt, ze sprzedaja je w zasadzie jedynie w USA - wiec transport ich do Europy pewnie bedzie kosztowal dosc sporo.

Jako alternatywe rozwazam glosniki JBL - jakis zestaw 5.1 z modeli ESxx lub Studio. Jak oceniacie taki zestaw? Jakies sugestie jak by go ulepszyc?

Budzet na ampli + glosniki mam ok 5 - 8 tys. Zestaw bedzie uzywany do ogladania filmow i sluchania muzyki przypuszczalnie w proporcji 70-30% (+ pewnie nieco grania skoro juz bedzie PS3). Muzyka raczej spokojna - trip-hop, chillout. Salon ma ok 25m, przy czym jeden jego bok jest w duzej mierze otwarty na jadalnie (ok 18m). PS3 ma byc glownie do odtwarzania filmow - z czasem moze dokupie cos dedykowanego do CD.

Nie mialem dotychczas zadnego porzadnego sprzetu audio, takze super wysrubowanych wymagan nie mam - ale chce miec porzadny sprzet, dzieki ktoremu przyjemnie bedzie ogladac filmy, sluchac muzyki, a w razie potrzeby zrobic imprezke.

Z gory dzieki!
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Nie znam tych głośników ,jak przypuszczam dopóki nie pojawi się dystrybutor nic się nie zmieni ,chyba że ktoś je sobie sprowadzi na własną rękę
Kolumn JBL się nie ulepszy , jeżeli masz taki budżet warto się zainteresować lepszymi głośnikami
 

vanes

New member
Sprowadzenie na wlasna reke to koszt rzedu 400-500 dolarow niestety. A jesli trzeba by cos serwisowac - to ponownie. Wiec chyba sobie jednak daruje...

Co do JBL - to jakos na podstawie lektury forum (tego watku tez) odnioslem wrazenie, ze jest calkiem ok (szczegolnie do filmow)... a jakie porzadniejsze glosniki bys polecil w ramach takiego budzetu?

A macie jakas opinie lub uwagi co do Denona 1912? Odnioslem wrazenie, ze inne marki sa tu bardziej popularne/polecane...
 

Sh4k3

New member
Stereo czy 5.1

Witam :)
Proszę o poradę w nowym dla mnie temacie - przy budżecie około 2000pln chciałbym zakupić ampli + głośniki. O ile wybór amplitunera mam za sobą (yamaha rx-v373) to pozostaje dla mnie kwestia głośników na które pozostanie około +/- 1000pln. Czy za tą kwotę lepiej:

- kupić dwa głośniki frontowe
czy też
- szukać czegoś 5.0/5.1

Do ampli podpięte byłoby: tv/sat/bd. Muzykę słuchać na tym mam zamiar sporadycznie. Główne założenie to TV/filmy.
W co się pakować? Czy zacząć od dwóch kolumn (fronty) które mógłbym później rozbudowywać do 5.1 ?
Czy też od razu postawić coś tańszego 5.1 (co?) O ile na głosniki stereo mam pomysł - pylon pearl, to na zestaw 5.0/5.1 - kompletnie nie :)
 
Do góry