Wybór głośników

dratt

Member
Hmm... Ceny w sklepach od 1599,00 zł do 2299,00 zł, więc nie wiem jak to ocenić. Myślałem o Jamo 606, ale dziś widziałem je na żywo i są za duże. Właśnie obok stały Referance 65 i nie powiem, podobały mi się. Niestety, sporo głośników odpada ze względu na obudowę (najlepiej żeby były właśnie czarne). W moim przypadku wygląd jest także istotny, żona nie pozwoli wstawić do salonu dużych gratów, które będą miały "design" całkiem od czapy. I tu akurat ją rozumiem.
 

domibobi

New member
Które z poniżej wybranych zestawów byłby lepszym rozwiązaniem jeśli skupić się tylko na ich specyfikacji...

A. KOD AV 710

B. TAGA TAV-606

Oba zestawy bez subwoofera, różnią się z tego co mi się rzuciło w oczy umiejscowieniem bassreflexu, Koda ma połączony głośnik średnio i niskotonowy ale fronty obu zestawów są 3 drożne. Mam możliwość zakupu zestawu Koda plus subwoofer KODA SW-1000 v.2 w tej samej cenie co Taga bez subwoofera. Z góry dzięki za jakieś wskazania.
 

pablos28

New member
cze
mam pytanie czy do HK avr 255 głośniki KEF IQ50 beda pasowały (pokoj 23 m, narazie do stereo słucham pop, rock ) Prosze o porade ??
 

Przemek66

New member
Witam,
proszę o pomoc szukam głośników do nietypowego pomieszczenia. Salon z jadalnią na poddaszu około 32m2 (prostokąt 4 x 8) ale wysokość w najwyższym punkcie (skosy) około 4 m, kanapa w połowie ustawiona w odległości 4 m od ściany z telewizorem. Zestawu jeszcze nie mam ale AV to HK AVR 255 najprawdopodobniej lub Marantz NR 1501 (ładne) Muzyka gównie rock, pop 60% kino 40%. Cena około 2000 zł jak coś extra to 3000. Mieszkam w małym mieście i mam problem z posłuchaniem różnych zestawów. Do tej pory miałem poczciwego wzmacniacza stereo Pioneer A-607R i kolumny polskie (nie pamiętam firmy, z jakiegoś prywatnego zakładu). Prosze o radę.
Przemek
 

kornknot

New member
Witam!
Właśnie zostałem posiadaczekm HK AVR 360 i chciałbym dokupić do niego na razie tylko dwie kolumny, ponieważ mam mały pokój i ograniczony budżet a nie chciałbym kupować kolumn które nie wykorzystają mocy amplitunera. Plan mojego pokoju:
img8.imageshack.us/img8/9052/ustawienier.jpg

Zaznaczone są na nim kolumny i telewizor, niestety ze względu na małą powierzchnie będe zmuszony dać je blisko ściany.
Ale jest jedna ważna rzecz, mianowicie to jest mieszkanie tymczasowe a docelowo mam zamiar przenieść się do większego gdzie salon będe wyszukiwał min. pod zestaw kina domowego, który skompletuje po zmianie mieszkania. Dlatego chciałbym na razie zestaw który teraz nie będzie się męczył w tak małym pomieszczeniu, ale który potem na większej powierzchni pokaże pełnie możliwości.
Amplituner będzie służył w dużej mierze do gry na PS3, w tym granie w guitar hero oraz do oglądania filmów. Muzyke którą prefetuje to jazz, rock, reggae.
Jakie głośniki byście mi polecili? W Saturnie aktualnie są na wyprzedaży modele JBL, gdzie mam możliwość ich odsłuchu jednak w beznadziejnym miejscu i nie wiem czy zauważe róznice miedzy nimi, bo jest tam dość głośno.
Cena jaką jestem w stanie zapłacić to okolice 2 tyś, może być trochę wiecej jak bedzie znacząca różnica.
Dzieki wielkie za podpowiedzi!
 
Ostatnia edycja:

ThePepe

New member
Bez reklam
Pisałeś wcześniej o klipsch rf 82. Fajne kolumienki, powinieneś posłuchać...
Popytaj, może pozwolą Ci je zabrać do domu na odsłuch...
 

kornknot

New member
Właśnie wiem, ale jak sprawdziłem ich cene to jednak ani w Saturnie nie jest taniej ani nie mieszczą się w moim budżecie bo to wydatek ponad 3 tys. Pozdrawiam
 

ThePepe

New member
Bez reklam
Pogadaj Z Blackninja ... jeśli ktoś ma dobre ceny, to tylko on... może się zmieścisz, bo warto ;]
Pozdrawiam i powodzenia w poszukiwaniach
 

kret020573

New member
witam,
noszę się z zamiarem kupna zestawu MonitorAudio Radius HD tj. 4x90HD, 1x180HD oraz 1x360HD czy ktoś może mi doradzić czy warto wydac na taki zestaw tyle kasy oraz jak to zagra-może ma ktoś podobny zestaw i może sie podzielić wrażeniami.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Dobre stylowe głośniki, w tamtym roku dostały eisa. Jak nie muszą być takie ładne i małe pomyśl o serii Bronze jest na wyprzedaży w super cenach.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Jeśli chcesz na kolumny wydać takie pieniądze to raczej kup coś innego. Mogę Ci polecić to co mam. Przed zakupem słuchałem wielu kolumn i nie znalazłem w tej cenie nic lepszego. Na przód Acoustic Energy Aelite 3 ( 3300zł), na tyły Acoustic Energy Aelite2 (1400zł) Sub aelite (1300zł) i center. W nawiasach podałem Ci ceny za które to możesz kupić. Nowe w pudełkach. Ceny za centar na dzień dzisiejszy nie pamiętam. Jakość wykonania tych kolumn i brzmienie naprawdę dobre.
 

kret020573

New member
Jeśli chcesz na kolumny wydać takie pieniądze to raczej kup coś innego. Mogę Ci polecić to co mam. Przed zakupem słuchałem wielu kolumn i nie znalazłem w tej cenie nic lepszego. Na przód Acoustic Energy Aelite 3 ( 3300zł), na tyły Acoustic Energy Aelite2 (1400zł) Sub aelite (1300zł) i center. W nawiasach podałem Ci ceny za które to możesz kupić. Nowe w pudełkach. Ceny za centar na dzień dzisiejszy nie pamiętam. Jakość wykonania tych kolumn i brzmienie naprawdę dobre.
Dzięki za ciekawą ofertę ale zestaw o którym piszesz nie pasuje do mojego pokoju gabarytowo poza tym cena zestawu o którym piszesz jest nieporównywalnie wyzsza od ceny za jaka kupie te MonitoryAudio. Poza tymi Monitorami brałem jeszcze pod uwagę Tannoy Arena oraz Kefy 3005 K2.
 
Do góry