Wybór głośników

ThePepe

New member
Bez reklam
Sam jestem ciekawy, tylko problem w tym, że chyba nie uda mi się przesłuchać wszystkich... dlatego z uporem maniaka pytam Was o opinie ;]

Nie myślałem, że tak trudno będzie o odsłuch tych modeli, wydawały mi się całkiem popularne, a większość sklepów pełne są budżetówek typu Prism...

Ciężko będzie ...
 

ThePepe

New member
Bez reklam
Jestem po odsłuch Kef C7, Monitor Audio BR5 i Jamo 605... No i mam zagwozdkę. Pomieszczenie do odsłuchu było duże, za duże (50m2) i nie poznałem możliwości kolumn. Ostateczna rozgrywka toczy się między C7 a BR5.
Sam już nie wiem...

Co byście doradzili?
 

m.stank

New member
Mam dylemat co wybrać.
Acoustic Energy AE120 czy Acoustic Energy Evo 3?
Pokój 6x5m
Amplituner Yamaha rx-v757
Głównie do muzyki (szeroko pojęty rock)
Z góry dzięki za pomoc
 

florek66

New member
Thepepe,na allegro sa Heco Metas XT 501 za 2299 za Pare! co prawda wystawowe,ale cena jest bardzo kuszaca.Sluchalem metasow i sa Doskonale i nie rozumiem dlaczego jest takie male zainteresowanie tak super grajacymi kolumienkami na tym forum?
 

ThePepe

New member
Bez reklam
Dzięki za link, tylko nie chciałbym kupować w ciemno nie mając możliwości posłuchania ich, a i nie wiele można opinii znaleźć dotyczących tych kolumn...

Kefy słyszałem w marnych warunkach, ale słyszałem i jakieś pojęcie o nich mam... ale zastanowię się i poszperam jeszcze w necie...

W każdym razie dzięki za zainteresowanie, pozdrawiam
 

kys

New member
zestaw głośników

Jaki zestaw kolumn 5.0 polecacie do Denona 1909 w cenie ok 1,5tys? Myślałem o tym, że najbezpieczniej będzie coś 6 Ohmowego... Widziałem Taga 500, ale nie jestem przekonany do tej firmy.. Co radzicie?
 

rozyk_kr

New member
zestaw kina domowego

Witam wszystkich.

Jestem zainteresowany zbudowaniem własnego kina domowego.

Całość ma współpracować z telewizorem Sony (40 cali), będę podłączał do niego dwa laptopy(jeden przez VGA drugi HDMI) i właśnie z tego przez HDMI chciałbym odtwarzać filmy i muzykę(głównie FLAC i CD-AUDIO).

Z tego co narazie sobie upatrzyłem zrobiła mi się taka lista:

Amplitunery:
1. [ Pioneer VSX-819]
2. [ Pioneer VSX-919]

Tutaj pytanie, czy warto dopłacać do tego drugiego żeby mieć kiedyś możliwość rozbudowania systemu do 7.1?

Głośniki:
1. Pioneer 240
2. Pioneer 320
3. Pioneer 325
4. Wharfedale Vardus 250
5. Wharfedale Diamond 9.5
6. Quadral Quintas 5000

Które będą dobre/adekwatne?smile.gif

Jestem otwarty na inne propozycje. Ogólnie dysponuję budżetem ~2500zł. Czy Denon, Onkyo albo Yamaha górują jakoś nad tym Pioneerem?

Pozdrawiam i bardzo dziękuję za rady.
 
Ostatnia edycja:

ThePepe

New member
Bez reklam
Moim zdaniem tak, jak na tanie kolumny grają przyzwoicie. A zastanawiałeś się nad Jamo s 606? Trochę droższe, ale może blackninja Ci zaproponuje dobrą cenę. A masz możliwość posłuchania gdzieś i ocenienia samemu?

Podaj też metraż w jakim mają grać...
 
Ostatnia edycja:

rozyk_kr

New member
Oblookałem trochę w MM i Saturnie, ale akurat Quadrale nie były podpięte.

Widziałem Kody i Jamo 426 bodajże. Jamo podobały mi się bardziej niż Kody(nie pamiętam nazwy modelu). Oprócz tego były Warfendale które też mi się podobały, a tych pioneer'ów z wcześniejszego posta nie widziałem.

Metraż 40m^2(raczej prostokąt jeśli to ma jakieś znaczenie).

A czy ten amplituner Pioneera(819) daje radę czy lepiej coś innego wziąć w tej cenie?

Blackninja?:)
 

ThePepe

New member
Bez reklam
Blackninja jest guru jeśli chodzi o dobre ceny na tym forum ;].

Metraż jest dość duży i Quadrale mogą sobie nie poradzić...
Co do ampli, poczytaj forum, na pewno znajdziesz jakieś informacje.
Może koledzy coś Ci doradzą, ja nie miałem do czynienia z tym modelem.

Pozdrawiam
 

kys

New member
Przeszukałem rynek i przykuły moją uwagę zestawy:
-Wharfedale Diamond 9.5+9.0+9.cc,
-Magnat Supreme 1000+200+c250,
-Dali Concept 6+1+c.
Magnat niby ma specyfikacje najlepszą...na papierze. Który polecacie?
 
Ostatnia edycja:

NIEMEN

New member
Witam,mam skromne pytanie,czy kolumny HECO VICTRA sa warte uwagi czy nie zawracac nimi glowy?
fronty -HECO VICTA 700
center-HECO VICTA 100
tylnie-HECO VICTA 300
sub-HECO VICTA 25
(maja byc podlaczone do Yamaha,pomieszczenie pokoju 6x4)
cena okolo 2500 czy to drogo?
prosze o porade
 
kolumny

witam chciałbym się dowiedzieć czy do jamahy v365 będą dobrze grały kolumny NS-50
powiem jeszcze że będe więcej słuchał muzyki niż oglądał filmy
 
Do góry