Wybór głośników

kazanek

Member
1909 + heco ?!

Witam
Przyszedł czas na ujednolicenie mojego zestawu do kina a że posiadam już Victa Center 100 i Sub 25A pomyślałem aby dokupić do tego przody Heco . Czy Victa 700 to dobry pomysł do 18m pokój z aneksem ( razem z 23m ) ? Czy wogóle ten tandem z Denonem będzie ok ? Obecnie posiadam fronty DIY i do stereo są cacy ( tu grają z Grundigiem A9000 ) ale w kinie czegoś mi brakuje . Myślałem też nad MA BR5 ale tu chyba musiałbym kupić cały zestaw ... ?!
Będe wdzięczny za wszelkie uwagi i z góry bardzo dziękuje
 

NIEMEN

New member
Kupilem czaly komplett :
fronty -HECO VICTA 700
center-HECO VICTA 100
tylnie-HECO VICTA 300
sub-HECO VICTA 25
ale po dokladnym odsluchu po trzech dniach oddalem,tak ze nie mam do nich przekonania.
 

krolkaro

New member
Witam,

niestety, ale nie znalazłem nigdzie na forum informacji na temat frontów Tangent Evo E34, które miałyby zagrać z HK 355 w pokoju 17m2, czy ktoś może słyszał te głośniczki i mógłby je pokrótce opisać bądż porównać do onnycg ? niestety ale ich podłączenie i odsłuch nie jest możliwy, a cena bardzo intersująca :)
 

tacim

New member
siema ziomy możecie się wypowiedzieć jak się ma Wharfedale 10.7 do Klisch F3 ??? Bo słuchałem obu i podobnie grają chyba z szalą w strone Klipscha ale wafle są ładniejsze z wyglądu choć graja ładnie. Tańsze kolumny jakoś mi dziwnie grały może pomieszczenie do odsłuchu było dużo za duże.
 

marnow

New member
Kolumny do kina domowego

Witam

Nie będę orginalny. Przymierzam się do zakupu amplitunera i głośników.
Przeznaczenie: kino domowe -50% i muzyka (rock, blues) - 50%
Pomieszczenie: pokój dzienny połączony z częścią kuchenną. Powierzchnia części rekreacyjnej ok 17,5 m2 (całość ok 35 m2). Rys poglądowy w załączniku
Budżet: 4000-4500 zł

Amplituner: zastanawiałem się nad Yamaha RX-V565 lub Yamaha RX-V765. Po lekturze tego forum do wymienionych modeli dołączyłem jeszcze HK AVR255
Kolumny: kompletny chaos w głowie. Polecano mi już JBL Norhtridge (trochę przekracza budżet ale mógłbym się zastanowić), Koda Harmony 5200, Mission M33i. Do tego doszły jeszce opinie przeczytane na forum.

Będę wdzięczny za jakieś rekomendacje. Po zapoznaniu się z opiniami zacznę odsłuchy :) Acha dobrze byłoby aby gabaryty tylnych kolumn nie były jakieś gigantyczne :)
 

Attachments

  • pokoj.JPG
    pokoj.JPG
    12 KB · Wyś: 607
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
565 wypada jest słabiutki, 765 troche mało basu jak na taki rodzaj muzyki. AVR255 ok teraz tylko dobór kolumn. Zestaw na E80 jest ok przy tym ampli i muzyce, w kinie oczywiście rewelka.
 

dancan

Klub HDTV.com.pl
VIP
Bardzo proszę o pomoc w wyborze kolumn. Mam obecnie 2 kolumny JBl LX66 grają jak dla mnie wspaniale. Pokój 7x5 cały w drewnie, dobrze wytłumiony, fotel biurko ze sprzętem, żadnych większych przeszkód dla rozchodzenia się dźwięku.
Chcę dokupić do tego jakieś kolumny aby utworzyć zestaw a'la 5.1. Chciałbym kupić 2 satelity i ewentualnie centralny, za przody i sub odpowiadały by JBL (basu jest aż za dużo). Kwota ~ 1500 pln. Podpowiedzcie proszę czy takie rozwiązanie ma sens a jeśli tak to co kupić ????
Jeśli głupio kombinuje proszę o wyprowadzenie z błędu.

Z góry dzięki za jakiekolwiek podpowiedzi
 

Pener7

New member
Witam,
Proszę o poradę. Pokój 30m2. Kolumny muszą być małe ale nie stać mnie na BOSE.
Wybrałęm Infinity Beta HCS lub JBL SCS 178
A ampli wybrałem Denona 1911...
Doradźcie czy dobry wybór?
90% kino domowe , 10% muza.
Muze słucham na zestawie stereo....
5.1 tylko kino domowe lub koncerty.
Pozdrawiam
Peny
 

dratt

Member
Witam. Nie mogę nic konkretnego znaleźć na temat M-audio HRS-65. Chciałbym je podpiąć do Onkyo tx-sr607, na pewno są lepsze alternatywy ale czy to byłaby straszna kicha? Film/muzyka w proporcjach 80/20.
 
Do góry