Wybór głośników

hauer

New member
Moja kolej żeby się poradzić ;P . Święta są i czas najwyższy wymienić moje wysłużone Mildtony na coś lepszego.

Mam do wydania 1000-1200zł na 5.0 do niewielkiego i dość zagraconego pokoju(łóżko, meble..).

Używane byłyby mniejwięcej w proporcjach 50% film, 40% muzyka i 10% gry.

Przewertowałem kilka(naście) stron forum i za tą kwotę najlepszym wyborem wydają się Quadrale Quintas 500, do wzięcia już za 1050zł przesyłka gratis ;P

I tu pytanie - czy w podanym przedziale cenowym znajdzie sie coś porównywalnego lub lepszego(rozważałem też Kodę lub JAMO S 506)?

Z muzyki słucham głównie ciężkiego rocka oraz electro/EBM więc mile widziane sporo basu ale też w miarę dobra góra.

O i jeszcze pytanko - jak w porównaniu do wspomnianych Quadrali wypadają "plastikowe" zestawy typu allegro.pl/item509013478_kino_domowe_ht762pz_raty_0_trnsport_w_wa_gratis.html
Nie chodzi mi o ten konkretny model tylko ten "typ" sprzetu.

Z góry dzięki! (pierwszy post ;D )
 
Ostatnia edycja:

matador73

New member
kolumny do 12tys.

Witam,
Koledzy pomóżcie. Dużo jest testów kolumn do pomiesczeń o standardowej wielkości. Ja poszukuję dobrych paczek do większego pomieszczenia -80m2. Jest na to ok. 12tys/parę. Poradźcie coś proszę...
Na razie będe miał stereo, ale później chcę dokupić central. Jak coś proponujecie to weźcie proszę poprawkę na cenę centrala, żeby nie kosztował więcej niż 3-4tys.
Jak macie jakieś sugestie odnośnie ampli do tych paczek to również będę wdzięczny ;) .

pozdro.
Matador
 
Ostatnia edycja:

natash

New member
Kompletny galimatias

Witam,

Kupiłem TV Panasonic 42PY8.
Pokój w którym stoi ma około 20m^2

Teraz chciałem zakupić do tego jakiś odtwarzacz dvd + głośniki.

Pierwsze pytanie 2.1 czy 5.1, nie jestem żadnym audiofilem, nigdy czegoś takiego nie posiadałem. Dlatego wydaję mi się, że wersja 2.1 byłaby w moim przypadku wystarczająca. Jakie kolumny kupić? Nie mam o nich zielonego pojęcia :/ na co zwracać uwagę, jaka firma itd itp...

Dvd tu też mam swego rodzaju problem bo czy Ferfuson D880HX (2x RCA (Cinch) analogowe audio) to czy do niego podłącze zestaw 2.1, czy zakup samych kolumn nie wystarczy i muszę dokupić coś jeszcze czy Pionieer DV-400, DV-410, DV-600 czy DV-610. I czy też będę musiał kupić coś jeszcze oprócz kolumn?

Z góry bardzo dziękuje za odpowiedź.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
matador73 napisał:
Witam,
Koledzy pomóżcie. Dużo jest testów kolumn do pomiesczeń o standardowej wielkości. Ja poszukuję dobrych paczek do większego pomieszczenia -80m2. Jest na to ok. 12tys/parę. Poradźcie coś proszę...
Na razie będe miał stereo, ale później chcę dokupić central. Jak coś proponujecie to weźcie proszę poprawkę na cenę centrala, żeby nie kosztował więcej niż 3-4tys.
Jak macie jakieś sugestie odnośnie ampli do tych paczek to również będę wdzięczny ;) .

pozdro.
Matador
JBL LS80
MA PL300
Kef XQ40 trochę małe do 80m2.
 

adcz

New member
Głośniki 4-8 omów, wzmacniacz 6 omów

Potrzebuję pilnej porady. Kompletuję zestaw. Mam już amplituner Yamaha 463 o impedancji 6 omów i wybrałem głośniki Magnat Monitor Supreme zestaw 800/100/250 ale ich impedancja podana przez producenta to 4 - 8 omów. Czy bezproblemowy będzie odsłuch i czy mogę spokojnie podłączać te kolumny. Z góry dzięki za info. ...a może znajdę kogoś kto już ma te kolumny, ponieważ w sprzedaży są od niedawna.
 

kamilus

New member
Witam kolegów potrzebuje pomocy w wyborze głośników i ampli:

- do 2000zł max (jeśli da się taniej to super)
- pokój 1,8m na 4m
- ze względu na wymiar pokoju nie zależy mi na mocy tym bardziej że mieszkam w bloku chodzi o czystość dźwięku i jak najfajniejszy efekt przestrzeni
- sygnał z ps3 głównie filmy ale muzyka i gry również (zależy mi na dźwięku hd no chyba że nie ma dużej różnicy od dts i dd core)
- nie za duże gabarytowo
-odsłuch 2,5-3m od frontu a boczne (0,4m) i tylne (0,5 -1m) beda bardzo blisko mnie( jak bym nie kombinował wymiarów pokoju niestety nie zmienie)

Przeszukałem już allegro, ceneo i forum ale jak do tąd nadal nie wiem co zakupić dlatego bardzo liczę na waszą pomoc i z góry dziękuję. Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
kamilus - ale jakie gabaryty :

Jamo_HCS606.jpg




czy takie?

hts11b.jpg
 

Lbuster

New member
Witam wszystkich.

Aktualnie posiadam wzmacniacz Pioneer VSX-804RDS (Dolby Pro-Logic) z frontami Alton 110W (centralny i tylne kolumny to jakieś wynalazki). Pokój 5x4, telewizor na dłuższej ścianie. Muzyka(mp3) i filmy(avi) odpalane z Notebook'a 40/60.

Chcę wymienić kolumny, raczej 5.0, subwoofer sobie raczej odpuszczam, nie potrzebuje do kina tak dużo basu, chyba że zalecacie w zestawie. Zastanawiałem się nad zestawem Tonsil Siesta ze względu na sentyment i raczej dobre opinie. Na minus to trudność z odsłuchem już nie mówiąc o porównaniu z innymi.

Dlatego też proszę Was o pomoc w wyborze kolumn, zależy mi na dobrych frontach i najlepiej pozostałe do kompletu. Słucham wszystkiego, od dicho po metal. Będe wdzięczny za propozycje za około 2,5k. Będe wiedział, co powinienem wybrać na odsłuch.

I tu mam kolejne pytanie. Czy jest sens zabierać na odsłuch mój wzmacniacz z Notebookiem? Czy stereo z MP3 będzie dobrym żródłem to testów frontów za 1,5-2k? Czy Pro-Logic z AVI pozwoli mi na wybór odpowieniego zestawu 5.0?

Pytam dlatego, iż za około rok planuję wymianę amplituneta oraz zakup DVD, tak więc odłożenie zakupu kolumn pozwoli na zakup kompletnego KD. Wiem, iż jest to najlepsze wyjście, jednak może da się dobrać takie kolumny, do których w przyszłości spokojnie dobiorę pozostałe elementy.

Pzdr.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie ma sensu.
Ja bym mimo sentymentu do Tonsila, wybierał Jamo 606 + sub Jamo 200 lub 250. Dla Twoich potrzeb będzie rewelacja. Ceny pytaj blackninja na priw.
 

darek24111

New member
Poszukuje kolumn do Denona 1909:
Założenia:
- pokój 30m2
- stereo/kino: 60/40
- muzyka: głównie rock, czasem klasyczna, soul

Zestaw 5.0 miałby kosztowac do ok 2500 PLN. Myślałem tez aby kupic same fronty za ok 2 tys i po kilku miesiącach dokupic resztę (tyły i centralny), ale sam nie wiem czy warto...

Rozważam:
-Dali Concept 6 +1 + central
- JBL E80 z zestawem
- Kef C7 z zestawem
- słuchałem tez Energy C500, grały fajnie ale sa strasznie wielkie i głębokie
- cos jeszcze???

Który z powyższych lub innych bedzie ok dla Denona 1909?
 

wooodnik

New member
Kolumny

Witam. Od kilku dni sledze forum poniewaz poszukuje glosnikow do swojego salonu. Odrazu mowie ze Audiofilem nie jestem. Chce przeznaczyc na nie okolo 1000 zl i amplituner drugie tyle. Muzyka 60/40film. No moze koncerty z blu ray. Pokoj ma 30m2, ale kacik muzyczny ma byc na polowie salonu. Slucham kazdej muzyki moze poza Metalem. Mysle o glosnikach QQ500+jakis sub ale nie wiem jaki... lub o AV-702 ? No chyba ze macie jakies inne propozycje? Najlepiej jak wszystkie glosniki bylyby wysokie. Czy do takiego pokoju to dobry wybor ? Prosze o pomoc.
 
Ostatnia edycja:
Do góry