Wybór głośników

PJAST

New member
Blackninja - czemu nie RF52? Schodzą niżej wg spec.
F2 zagrają z hk 147 czy jednak onkyo 5/606?
Sprzedajesz Klipshe? - prześlij ofertę na priva. Ewentualnie co proponujesz zamiast.

Dzięki
 

lelo10

New member
Kolego Blackninja jaki byś polecił subofer do 1000 zł. Pokój 30 m2, Ampli Onkyo 605, otrzebuje w głównej mierze do oglądania filmów i lubie mocny i czysty bass.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
E150P styka kasy
ES150P trzeba trochę dołożyć
ES250P miód trzeba trochę dołożyć

ES250P_230M.jpg
 

Wiesłąw

New member
Witam!

Przybywam z części forum poświęconej telewizorom, gdzie poradzono mi, żebym kupił plazmę Panasonic PY85. Tak też zdecydowałem. Waham się jeszcze między 42, a 46. Oczywiście wolałbym 46, ale to tysiąc kilkaset zł różnicy, a dla mnie to dużo. Teraz do rzeczy. Nigdy nie planowałem kupować kina domowego (w całości) za cenę wyższą, niż 1/4 ceny telewizora (obraz jest dla mnie o wiele ważniejszy). Ale przy cenie ok. 4-6 tys. za telewizor to by wychodziło 1-1,5 tys. Widzę, że za taką kwotę nic sensownego nie kupię, więc trzeba będzie wydać więcej, ale na pewno nie tyle, co za telewizor. Tak myślę, że 3000 to maksimum, no, może 3500. Ale wolałbym mniej. Chciałbym kupić coś Panasonika, np. amplituner SA-HR50 + odtwarzacz blu-ray DMP-BD30 + "jakieś" (nie-Panasonic) kolumny 5.1, ostatecznie 5.0. Być może, zamiast SA-HR50 - SA-XR700 po zupełnie wyjątkowej cenie. Dlaczego myślę o BR a nie DVD? Nie chciałbym kupować DVD w sytuacji, gdy za jakiś (jaki?) czas i tak kupię BR - wtedy DVD poszedłby w odstawkę, co oznaczałoby wyrzucone pieniądze. Oczywiście wiem, że w najbliższych miesiącach oglądać będę tylko filmy DVD, dlatego nie twierdzę, że z tym BR to moja ostateczna decyzja. Co sądzicie o takim sprzęcie? No i sprawa kolumn. Jak można obliczyć, to na kolumny już nic mi nie zostanie, zatem proszę o radę - co zrobić, aby jednak zostało i jakie kupić kolumny? Po przeczytaniu całego niniejszego wątku i po sprawdzeniu najrozmaitszych kombinacji na "ceneo", mam kilka wątpliwości i uprzejmie proszę o ich rozwianie.

1. Kolumny drewniane są lepsze, niż plastikowe. Zrozumiałe. A więc dlaczego istnieją zestawy plastikowe (a może z innego materiału?) droższe od drewnianych? Czy może Waszym zdaniem dla kogoś, dla kogo obraz jest znacznie ważniejszy, wystarczyłyby plastikowe głośniki?

2. Ktoś powiedział, że jako surroundy można dać takie same kolumny jak frontowe. Czy może być odwrotnie, tzn. czy jako frontowe mogłyby posłużyć surroundy? To obniżyłoby cenę...

3. Wreszcie: jaki najtańszy zestaw 5.1 lub 5.0 polecilibyście?

Z góry dziękuję.
 

krecik7900076

New member
blackninja napisał:
Czekamy na testy ze zdjęciami, niestety Jamo 250 popyt zbyt duży i wyrywają z rąk, może właściciele opiszą :)
a ja mam do Ciebie Kolego pytanie kupiłem już ami i kwestia teraz nagłośnienia nie jestem jakimś koneserem ale tampax w uchu nie mam chodzi mi o kolumny znalazłem cz modele ale nic mi nie mówią podam współrzędne a ty ocen SONY SS FCR 500 -900zl następne to Sony SSSFCR600 cena 800zł następne to Pioneer SV240:cool:pozdrawiam
 

Hidden

New member
Hej. Jestem kompletnym laikiem w kwestii nagłośnienia. Mam zamiar kupić w najbliższym czasie HD TV //jakiegoś Samsunga czy cu, whatever// i wykorzystywać głównie do gry na Ps3. Zastanawia mnie więc w jakie głośniki powinienem się zaopatrzyć, jak to jest z HD w dźwięku, czy jest jakaś specjalna różnica... Dajmy na to, że mam zamiar wyłożyć na dźwięk co najwyżej dwie czy trzy stówy, czego się mogę więc w tym przedziale cenowym spodziewać? Jestem zielony w tej części rynku. ^^
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Trzy stówy na kolumnę? Jeśli tak, to możesz kupić Dali Concept 1 (dwie można wyrwać za mniej niż 600PLN). Plus jakiś wzmacniacz stereo (do 1kPLN).

Jeśli chcesz wydać 300 PLN na system dźwiękowy, to lepiej pozostań przy głośnikach tv - zaoszczędzoną kasę możesz przeznaczyć na browca...
 

Hidden

New member
Kumpel ma system nagłośnienia Yamahy za 2k, a Ty twierdzisz, że dostanę jedynie jakieś shity za 1,6k? Wydaje mi się, że nawet zwykłe głośniki od pieca dadzą mi nieporównywalnie lepszą jakość dźwięku, niż te wbudowane w telewizor.
 

BodPud

New member
Witam wszystkich na forum.
Mam prośbę o pomoc w wyborze zestawu kolumn do stereo/kina domowego (5.1)
Pokój około 3,5x5,5m (fronty po dłuższej ścianie), amplituner CA604R
Muzyka spokojna, dużo wokali, w mniejszej ilości muzyka klasyczna i filmowa. Żadnego ciężkiego rocka, metalu, techno.
Muzyki głośno słuchał raczej nie będę, ale w KD troche mocy by się przydało.
Cena około 2000zl może ciut więcej, jeśli naprawdę warto. Pewnie coś z Jamo 606, Tannoy, Wharfedale? Może ktoś zaproponuje coś ciekawego.
Z góry dziękuję.

Jeśli kolega "blackninja" byłby tak uprzejmy i podesłał mi cennik wybranych modeli byłbym wdzięczny (aha proszę zaznaczyć dostepny kolor kolumn), dziękuję.
 

Jarema

New member
Planowana wymiana sprzętu...

Witajcie,
Planuję stopniową wymianę posiadanego sprzętu audio, wymyśliłem sobie że zacznę od dwóch frontów. Dzisiaj na stanie mam amplituner ONKYO TX-SR 501 E + zestaw głośników 5.1 KODA AV-703.
Zestaw jest używany głównie do oglądania filmów, rzadziej koncertów i muzyki z mp3. Pokój ma pow. 25m2 a to czego mi dzisiaj brakuje to dynamicznego basu. Nie mówię przy tym o łupaniu muzyką techno, ale o wyłuskaniu np. gitary basowej.
Sprzęt który posiadam kalibrowałem już na wiele sposobów i specjalnie nie ma się do czego przyczepić, ale już czas na zmiany i wiem co chcę zmienić, nie wiem natomiast w jakich kolumnach tego szukać.
Docelowo wymienię również ampli, więc każdych sugestii chętnie wysłucham.
Pozdrawiam
 

Lemoniada

Member
Jakie kolumny 5.1 do pokoju 25m2??? do 2500 zł

Witam
Przeczytałem prawie cały ten temat i mam mały dylemat
Proszę kilka osób o doradzenie mi jaki zestaw 5.1 polecicie do pokoju 25m2 tak w cenie do 2500 zł, amplituner do tego dokupię osobno,ale też proszę powiedzieć jaki.
Generalnie chcę zrobić takie podłączenie Playstation 3 + amplituner + 5.1
Zestaw ma służyc do oglądania filmów z nośnika blue ray przez playa oraz do grania jak i słuchania muzyki choć tu w mniejszym stopniu.
dzieki za pomoc
 

Lemoniada

Member
+ HD z cyfry plus

aha i jeszcze to wszystko będzie podłączone z tunerem Philipsa do HD z Cyfry Plus
Blackninja zależy mi bardzo na twojej opinii bo masz porostu taką wiedzę że szok . Chciałbym adres strony internetowej na której sprzedajesz sprzęt może wezmę coś od ciebie. Może na priva jakąś komórkę.
Telewizor posiadam Sony KDL 40 3500 Full HD i mam pod to podpiętą Cyfrę HD, miód malina, meczyki non stop :)
Reasumując
Sony KDL3500+ampli+Tuner Philips HD(do telewizji HD)+PS3+5.1
na samo 5.1 chcę przeznaczyć tak około 2500 zł, głównie ma być to przeznaczone do oglądania filmów z blueray oraz dvd i do grania oraz słuchania muzyki house
 
Ostatnia edycja:
Do góry