Wybór głośników

wooodnik

New member
No rozumiem ze malo ale jak pisalem wyzej audiofilem nie jestem. A wtedy jak by mialy byc 2 wieksze 2 miejsze to daloby rade cos zlozyc ?Moze te co myslalem wczesniej. Nadaja sie do mojego pokoju czy nie bardzo? Aha i glosniki musza byc czarne. Czekam na propozycje.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

wooodnik

New member
blackninja napisał:
To Quadral i do tego TX-SR506.
Dzieki za odp. a nie da rady jakiegos tanszego amplitunera? Zeby jeszcze sub do tego dokupic. Bo jeszcze dojdzie do tego wszystkiego kabel HDMI i sie robia koszta duzo wieksze niz przewidywalem a mialo to byc 2000 zl. Bo tak patrze ze ten amplituner ktory podales to 7 kanalowy a mi przeciez wystarczy 5 kanalowy. Aha i chcialbym taki amplituner ktory bez problemu podlacze do Blu ray Sony BDP-S350 odraz TV sony KDL-40W4500
 
Ostatnia edycja:

kasper2

New member
Witam!

przymierzam sie do kina domowego i myślę nad zakupem

ONKYO TX-SR606 mam tylko jeden dylemat nt. glośników

Pokój odsłuchowy to ~16m2 dywan tapeta naroznik biurko kredens

ekran projektor

generalnie bedzie służyć do filmów ale także muzyki tak ok 60/40
muzyka instrumental troche house pop

chciałbym wydać pieniązki ale chcialbym być zadowolony z głośników

w samochodzie moje ucho rozroznia przynajmniej średnie instalacje
CarAudio :)

liczylem na zestaw 5.0 docelowo sub później

interesuje mnie w miarę neutralne brzmienie jak oryginalnego materiału audio

przyglądam się Jamo 606 - maja wbudowane glosniki niskotonowe przy
podłodze ale czy na przyszłość jak bedzie sub do teog nie bedzie za
dużo? czy nie lepszym rozwiazaniem na przyszlosc są np. Jamo 506 + sub
kiedyś (506 nie ma na stronie dystrybutora juz)

czy Jamo S606 nie będą zbyt hałaśliwe i basowe?


PATRZYLEM TAKŻE NA Quadral Quintas 500


co ew. innego

zestaw glosnikow 5.0

z gory dziekuje za wypowiedzi


pozdrawiam
 

Garf

New member
Witam,
Jaki zestaw 5.0 zakupić do Yamahy rx-v463?

Wymiary pokoju: ok. 4x5 m2
Dostępne środki: do ok. 1400zł (chociaż dobrze jakby było coś fajnego trochę tańszego;)) Ewentualnie mógłbym teraz dokupić tylko 3.0 bo przody mam.
Zastosowanie: film, muzyka (rock, metal), konsole - po równi

Dzięki z góry wszystkim ludziom dobrej woli!
 

Garf

New member
Czy w przypadku Jamo jest możliwość kupna na poczatek tylko 3 głośników (centrala + 2xtylnie)? Czy tylko w zestawach 5.0 są sprzedawane?

A co myślisz o Yamaha ns-50 + ns-60? Bo przyznam się, że początkowo nad nimi się zastanawiałem!
Ewentualnie QQ500? Ale te raczej pasują pod sprzęt Onkyo, a może się mylę?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Garf

New member
A generalnie Blackninja co radzisz jesli chodzi o jakies kolumny troche tansze od Jamo 506? Czy ewentualny wybor yamahy ns50+60 lub tych QQ500 to dobry wybór, czy moze zaproponowałbys jakies lepsze rozwiązanie?
 

Garf

New member
blackninja napisał:
NS i QQ to tez dobre głośniki.

Czyli jednym słowem obojętne czy wybiorę Jamo czy NS czy QQ? Wszystko zagra podobnie i żadne z tych kolumn w tym przedziale cenowym jakoś szczególnie sie nie wyróżnia?:twisted:
 
Ostatnia edycja:

Garf

New member
Wczoraj zawitałem do jednego ze sklepów RTV i znalazłem takie coś:

Jamo E550 + centrala + 2 tyły (niestety nie wiem jaki konkretnie model, chyba były to E500) - całość przeceniona z 990 zł na 490zł

Moje pytanie, co myślicie o tych kolumnach? Czy za taka kwotę jest sens kupować czy omijać to z dala? Cena, firma dosyć kusząca, mając w perspektywie kupno Yamahy czy QQ za okolo 1400zl;)

Proszę o poradę ludzi, którzy mieli do czynienia z tymi kolumnami Jamo, albo wiedzą coś o nich;) Aha kolumny podpięte będą pod Yamaha rx-v463.
 

Garf

New member
Czy warto je brac za taka kwote? Czy lepiej sobie odpuscic i kupić cos porzadnego. Boje sie takiej sytuacji ze teraz kupie te kolumny za 500zl a za miesiac stwierdze ze to badziewie i bede chcial czegos lepszego. Dlatego pytam jak np wypadaja te E550 powiedzmy do takich 416? Albo w odniesieniu do Yamahy ns50+60 lub QQ500. Czy jest to duza roznica w jakosci dzwieku czy wszystko bedzie zblizonie brzmialo jesli chodzi o mozliwosci?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

PopaY

New member
Bez reklam
JBL + Sony

Słuchajcie czy opłaca się kupić kolumny JBL Northridge E80 2szt, E10 2szt. i EC25 za 2684zł? I czy warto to kupić do amplitunera Sony STR DG820 czy jednak nie ma sensu tyle inwestować i może kupić jakieś tańsze, 8-o omowe kolumny pod ten amplituner?
 

PopaY

New member
Bez reklam
E80 w sklepie AFG Computers s.c. kosztować mnie będą 1490zł za parę, wystarczy poszukać, a ja tymczasem poczekam na solidną odpowiedź bez zbędnego OT.

No i dokonałem już częściowego zakupu :) 2 sztuki E10 kupiłem za 680zł z przesyłką, mają być na czwartek :) Jutro w MM kupuję EC25 za 449zł (super cena), teraz do kompletu pozostaje dokupić 2szt. E20. W media są dosyć drogie, ale jutro będę gadał w tym temacie, w sklepie, w którym dziś słuchałem zestawu JBL-a też dosyć drogo mi krzyknął za 2szt E20-stek więc szukam dalej. Zrezygnowałem z E80 po odsłuchu, mają za dużego kopa jak na tak mały pokój (12m2) i waliły prawie samym basem [odsłuch był na H/K 255 i później na Pionku 1018], a jak zamieniliśmy E80 na drugą parę E20 to wówczas już zagrało pięknie. Basu było troszkę za mało, ale tu może dokupię suba, zobaczymy po odsłuchu w domku :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry