Wybór głośników

grajos

New member
KH 255 lub Denon 1910 + JBL E80 z Cine Pack'iem

krzysztofn napisał:
Zamierzam kupić ampli HK 255 lub Denon 1910 i jakieś małe głosniki (mały pokój). Zastanawiałem się nad Kef 2005.2 a może coś innego mi doradzicie.
proszę o pomoc.
Pozdrawiam!
Dolaczam sie do pytania

Jestem zainteresowany kupnem ampli Denon 1910 lub HK 255 i chcialbym to zlozyc z jbl'ami E80 cine pack. Problem polega na tym ze z calym KD moge sie zamontowac jedynie na strychu (11m2) i skosy. Tak tez mam pytanie, czy zestaw jbl to nie przesada na tak male pomieszczenie, moze ktos ma sugestie innego zestawu (kino/muza (rock) 50/50)?

A co do ampli, ktory lepszy? Czy HK 255 nie za slaby do E80?

Pozdrawiam!
 

Amra Lew

New member
Bez reklam
Avr255 w niczym nie ustępuje Denonowi jeśli chodzi o moc.Wprawdzie tu piszę o innym modelu ale jakieś porównanie jest.Denon avr-2309(model raczej mocniejszy od 1910) 2*135 stereo ale w kinie juz"tylko"5*63,avr255 2*92 stereo i 5*66 w kinie.Musisz odsłuchać,ja brałbym Harmana na 11m2 da ognia.
 
Ostatnia edycja:

savage79

New member
witam,

Nie chciałem zaśmiecać forum więc piszę w tym wątku, otóż nadeszła w końcu chwila wyboru zestawu KD, budżet 3500zł, wymiaru pokoju 5m x 3.5m. (kolumny przednie będą musiały być ustawione raczej nie dalej niż 30 - 35cm tyłem od ściany a prawa kolumna 50cm od drugiej ściany - piszę bo niektórzy zwracali uwagę na tylny bass refleks). Odległość przodu kolumny może być maks na jakieś 75 - 80 cm od ściany - z tego co patrzyłem to te Jamo mają 35cm głębokości więc powinny wejść... pytanie czy nie będzie dudnił bass. Patrząc na wprost na TV i przednie kolumny to po lewej stronie są drzwi do pokoju - w sumie to dziura w ścianie bo drzwi zdjąłem :). Zestaw będzie używany w 65% kino i reszta muzyka (POP, R&B, ROCK - i inna co się spodoba ;) ) chociaż może jak usłyszę dużą poprawę jakości to i częściej muzy się posłucha :) - obecnie stara wieża sharp i sub samoróbka. Początkowo byłem przekonany na:

amp. Onkyo 506 lub 507 + QQ500 + sub 51 lub 67 jak funduszu starczy (tak aby w kinie domowym były wszystkie efekty )

ale blackninja wspomniał, że lepiej wziąć :

Onkyo 507 + Jamo S606 i bez suba lepiej zagra w kinie niż QQ500 z subem.

Słuchałem Onkyo 506 z QQ500 + sub 51. Muzyka w stereo z płyty CD super (poszczególne dźwięki można wyróżnić ze sceny) efekty w DD5.1 też fajnie Swego czasu słyszałem kolumny Koda w jakiejś restauracji i właśnie czystość dźwięku i to, że można usłyszeć poszczególne instrumenty skłoniła mnie do tego aby pomyśleć o zakupie KD.
Słuchałem Jamo z ampl. Pioneer ale niestety miałem nagrane mp3 jako płytę CD audio i nie byłem zachwycony z dźwięku (w dodatku tak mieli w sklepie podpięte, że grała jedna kolumna) - ale postaram się posłuchać tą sama płytę audio co na QQ500 i wtedy będę mógł ocenić :)

Ponieważ każdy zakup muszę mieć dokładnie przemyślany a 3500zł nie jest dla mnie kwotą małą proszę również innych o wyrażenie swojej opinii.

Z góry dziękuję wszystkim za dołożenie swojej opinii tak abym był zadowolony z zakupu :)

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

florek66

New member
Jesli kupisz jbl e80 bedziesz potrzebowal suba,ladniej graja infinity beta 40,50 i sub moze okazac sie zbedny,moze kolega blackninja cos ci wyczaruje?
 

woroq

New member
Witam!

Kupiłem amplituner Yamaha RX 563 wraz z głośnikami ONYX 200.

Szukam subwoofera który będzie dobrze współdziałał z tym sprzętem.

Proszę o pomoc - co wybrać!

Z góry dziękuję

edit:

Moim faworytem jest
Yamaha YST-SW515


Co o tym myślicie???
 
Ostatnia edycja:

kwachus

New member
witam mam obecnie onkyo ht-r340 z kolumnami onkyo i przyszedł czas na zmiany co byście polecili? zastanawiałem sie nad jbl e 80 jako front albo ustawić je jako speakers B i do stero ale raczej niebede mić kasy by kupic i jbl i coś jeszcze. Kolumny chciał bym kupić na dłużej jakiś pożadne i za jakiś czas zmienic onkyo ht-r340,ale narzaie do onkyo co byście polecili moze być 5.0 suba onkyo narazie zostawie?
wiekszość czasu to gry x360, ps3, filmy ale w 70proc do muzyki klasyczny rock prosze o jakies podpowiedzi bo naprawde nie wiem co wybrać
 

bartu6

New member
Witam, planuję zakupić jakieś dwie kolumny podłogowe. Pokój ok 16m2 przeznaczenie to głównie muzyka( r'n'b', hip hop, jazz). Mój budżet to ok 2000 zł. Kolumny będą stały prawie przy ścianie, zwracam na to uwagę bo czytając forum zauważyłem, że ma to jakieś znaczenie.

P.S.
Moi faworyci to jak narazie Yamaha NS555 i Canton Gle 470, co sądzicie o tych kolumienkach?
 

bartu6

New member
A jaka opinia co do Cantonów i Yamahy? Za Yamahą przemawia cena, nawet bardzo i czy warto je kupić, od razu mówię, że nie jestem jakimś melomanem po prostu mają grać konkretnie. A Cantony? Słyszałem raz je w MM i powiem, że bardzo pozytywnie. A jeszcze dodam, że od czasu do czasu poleci na nich jakiś filmik czy gierka na xbox'ie.

Czy Cantony Gle 407, mogą stać bezpośrednio przy ścianie?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

pawelp123

New member
prośba o pomoc w decyzji

Witam wszystkich.
Jak większość tu piszących planuję zakupy...
Posiadam pokój około 18m2, kolumny przednie będą stały w odległości około 180cm od siebie, przednia ściana kolumn frontowych będzie około 56cm od ściany.
Generalnie zestaw będzie służył 70%KD/30%muzyka(metal, rock, pop).

Jeżeli chodzi o amplituner to myślę o AVR1910, HK 255, ONKYO 607.
Słuchałem też CA Azur 540R v3 i wydaje się, że grał najlepiej. Zniechęca mnie do niego tylko jego spartańskie wykonanie, brak praktycznie wszystkiego. Wg instrukcji nie ma nawet korekcji eq na każdy kanał. W moim "gołym" pokoju może to mieć znaczenie (tak myślę).

Kolumny wstępnie myślę o zestawie JAMO 606 lub Celestion F30/F35/F10/S80.

Możecie coś poradzić? Słuchałem Celestion F28 i brzmiały świetnie ale nie wiem jak F30... 606 nie mam gdzie posłuchać bo w okolicy nikt ich nie ma...
Poradźcie proszę.
Może moje typy są zupełnie bez sensu???

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

arwal

New member
Cześć.
Słuchałem Jamo 606 z Denonem 1910 w stereo i mnie nie zachwyciły.
właściciel sklepu twierdził, że są bardzo dobre w KD w muzyce idzie im gorzej.
 

arwal

New member
Przeglądając forum nie znalazłem informacji na temat interesującego mnie zestawu KD, który zamierzam nabyć a mianowicie Denon 1910 plus Wharfedale Evolution 2 30, Evo 2 - 8, Evo 2 centre.
Kilka artykułów w necie dotyczących tych kolumn miało pozytywny oddźwięk a ich wygląd pasuje do pomieszczenia w którym miałyby się znajdować.
Zestaw służyłby zarówno do KD jak i muzyki. Czy ktoś z forumowiczów używa takiego zestawu to proszę o opinię.
 

elektron321

New member
Zestw 5.0

Witam wszystkich forumowiczów.
Szukam zestawu kolumn 5.0. Aktualnie posiadam leciwy amplituner technicsa SA-AX530 i to na razie na nim chciałbym zbudować KD (w przyszłości również wymiana amplitunera). Budżet nie wysoki bo chciałbym się zmieścić do 1500zł. Dużo pozytywów czytałem o QUADRAL QUINTAS 500. Moje potrzeby to 50% KD i 50% muzyki (rock, pop, troszkę metalu). Oczekuję przyjemnego miękkiego ale zdecydowanego basu - najbardziej mi przeszkadza dudniący "drewniany" bas (miałem nieprzyjemnoś posłuchania takiego u znajomego).
Moje lokum to salonik 3,5m x 5,6m.
Najbardziej oczekiwane propozycje kolumn to takie których mógłbym posłuchać w okolicy katowic.
PS.
Co do QQ500 to widziałem na allegro za 1200zł ale wszystkie w kolorze wiśni. Kolor czarny (preferowany) znalazłem w kilku sklepach internetowych ale za około 1800zł... O co w tym chodzi...?
Za wszelkie sugestie z góry dziękuję.
 

mtest

New member
sorki ale ja z podobnym pytaniem.

Szukam do Marantz NR1501 zestawu głośników 5.1.
Zastanawiam się nad:
1. B&W 684 (zestaw 684+686+HTM62+ASW 608)
2. KEF Q5 (zestaw Q5+Q1+Q6c ale nie wiem jeszcze jaki SUB - ten z zestawu jest b.drogi)

Pokój 24 m*m, 60% stereo / 40% KD.
Całość zostanie podłączona do odtwarzacza bluray Panasonic BD80.
Budżet na zestaw głośników to 7000 PLN.

Słuchałem już NR1501 w zestawie z B&W 684 (odbiór pozytywny) ale nie znalazłem jeszcze miejsca abym mógł posłuchać tego amplitunera z KEF.

Udało mi się w innym salonie posłuchać KEF Q5 z HK255. W mojej ocenie odbiór był bardzo dobry - pełny i głęboki (z uwagi jednak na gabaryty rezygnuje z HK i decyduję się na Marantza)

Wydaje mi się, że lepiej brzmiał KEF (ale mogło to być spowodowane przez obecność HK255)

Czy zagra to dobrze?
Czy sub powinien być tego samego producenta co reszta kolumn?
Czy mógłbym prosić o poradę?
Czy ma ktoś podobny zestaw i zechciałby podzielić sie doświadczeniem?
Zastanawiam się jeszcze nad Monitor Audio RS (ale to rozwiązanie jest stanowczo droższe, choćby z uwagi na cenę sub RSW12)
 
Do góry