Wybór głośników

Jimmy

New member
Kolumny podłogowe do muzyki

Przymierzam się do zakupu kolumn do stereo w cenie ok. 10 - 12 k (za parę), które miałyby zagrać z HK990+HD990. Na razie zastanawiam się między JBL LS80, KEF XQ40, ParadigmStudio 100v5. Wdzięczny byłbym za podpowiedź, jakie jeszcze kolumny wziąć pod uwagę i, z którymi wymienionymi tu ewentualnie dać sobie spokój. Pokój 36 m2, nieregularny. Muzyka: rock, jazz rock, jazz, smooth jazz, blues, chillout.
 

grybson

New member
Koda Harmony K-5300 F/c/s + Sw5300

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.
Przez forum przewijał się wątek kolumn KODA HARMONY K-5300 F/C/S + SW5300 , czy ktoś z szanownych forumowiczów miał okazję posłuchać tego wynalazku?
Pozdrawiam.
 

ziut

New member
głośniki do DENON AVR 1908 ; głownie muzyka

Jakie głośniki polecacie do denon AVR 1908 z naciskiem na sluchanie muzy ???
20% filmy 80% muzyka rozna:
kult,nirvana,REM,depeche,cohen, fatboyslim,moby,chillout,jazz,house; bez metalu,reggae,powaznej,discopolo i tego co na listach przebojow :D

opcja nr 1
-zestaw 5.0 lub 5.1 w cenie 1200-2300
np: jamo S 606 ; quintas 500 / 5000, dali concept 6

opcja nr 2
-same fronty w cenie 600-1000 zl za sztuke a reszte dokupie pozniej (do tego czasu beda graly surroundy z zestawu prism ht-300)
np: heco metas 500, KEF C5 -> C7, concept 6, klipsch F2, magnat quantum 605 -> 607, KODA D858F fotka

nie mam zadnej preferowanej marki wiec to sa tylko luzne propozycje
kolor najlepiej czarny lub bialy ale innych tez nie wykluczam
nie wiem czy ma znaczenie z ktorej strony bedzie bassreflex - sciana i narozniki beda wytlumione wiec chyba moze byc z tylu?

pokoj 23 mkw, fronty beda lezec na szafkach kuchennych , centalny podwieszony pod sufitem - wszystko jak na rysunku ponizej
http://img29.imageshack.us/img29/1857/plan2b.jpg
 
Ostatnia edycja:

ziut

New member
blackninja napisał:
Do 1908 to musisz coś z wykopem; Paradigm, JBL, Canton
jakies konkretne modele powinienem brac pod uwage?

blackninja napisał:
Pomysł z frontami na szafkach no comment.
dlaczego to gorsze rozwiazanie niz kolumna na podlodze? no ale skoro ekspert tak mowi to fronty powedruja na podloge. slabo sie orientuje dlatego tutaj pisze, wrzucam szkice jak to ma wygladac i oczekuje waszych komentarzy :D
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Możesz obejrzeć Paradigm Cinema Phantom, JBL E80 i do nich skompletować resztę do kina, tanio nie będzie ale spełni Twoje wymagania.
Tak jak się domyślasz, kolumny powinny powędrować na podłogę.
 

ziut

New member
A co powiecie na klipsch F3? moge dostac takie nowe za 2300zl/para. chyba swietna oferta :?:

a w sumie to w poniedzialek bede mial troche czasu to odwiedze pare dobrych sklepow w poznaniu i przekonam sie na wlasne uszy ile te F3 sa warte. Odsluchac planuje jeszcze JBL E80, canton GLE 490, magnat quantum 605, jamo 606, dali concept 6. Troche rozne polki cenowe ale jak nie bede slyszal roznicy to po co przeplacac :D
 

pejotpe

New member
Bez reklam
ziut napisał:
a w sumie to w poniedzialek bede mial troche czasu to odwiedze pare dobrych sklepow w poznaniu i przekonam sie na wlasne uszy ile te F3 sa warte. Odsluchac planuje jeszcze JBL E80, canton GLE 490, magnat quantum 605, jamo 606, dali concept 6. Troche rozne polki cenowe ale jak nie bede slyszal roznicy to po co przeplacac :D

Jeśli między tymi kolumnami nie będziesz słyszał różnicy, to czas się udać do laryngologa - nie żartuję, bo to oznacza, że masz poważne ubytki słuchu. Polecam zabrać ze sobą ulubione płyty.
 

danek7

New member
Wybór kolumn - nietypowe wymagania

Witam!
Obecnie posiadam miniwieżę Technics CH570 moc ok.35W 6 ohm na kanał (zasilacz 160W).
Chciałbym powoli wymienić ją na kino domowe.
Na początek myślałem o frontach które, będą działać z tą wieżą za jakiś czas dokupię ampli oraz centralny i surround.

Wymagania co do kolumn:
1. Fronty podłogowe
2. Kolor buk ewentualnie ciemny orzech
3. Wyskość max 85 cm
4. Cena za fronty ok.1200

Warunki spełniają Wafle Diamond 9.4 ale wyczytałem tutaj i nie tylko, że mają specyficzne brzmienie.
Z jakim ampli ich posłuchać w salonie?

Jakie inne propozycje zestawów spełniających założenia do przesłuchania?

PS. pokój pow. ok. 20m2 słuchanie 70% Kino i 30% muzyka (kalsyka fortepianowa, queen, manam, trochę popu)

Pozdrawiam
 

rikamaru

New member
Witam, na wstępie prosił bym o szybką odpowiedź , ponieważ chcę jutro zakupić kolumny.

Co będzie lepsze do amplitunera Denon AVR 1610, kolumny jamo s416 HCS3 czy może Koda KODA AV 707 v 2.

Co do muzyki to słucham wszystkiego co dobre ;] począwszy od hip hopu kończąc na muzyce klasycznej.


pozdrawiam
 

ThePepe

New member
Bez reklam
Witam
Jestem na etapie poszukiwań kolumn do kina domowego. Planuję kupić Ampli HK AVR255.

Co do kolumn to moje typy to:
1. Mission M34i/M31i/M3C2i
2. Kef C7, C3, C6LCR
3 Heco Metas 500 (chociaż ciężko dostać)
4 Rubicon RP36F/S/C

Na razie bez suba...
Pokój 16 m2, 60% muzyka, 40% filmy... muzyka przeróżna od popu, przez house, rmb, hip-hopu do rocka i metalu...
kolumny wentylowane raczej z przodu, będą ustawione blisko ściany...

Prosiłbym o radę, które według was z tych zestawów są najlepsze i jakieś propozycję...
i ewentualnie cennik (blackninja :] )...

Pozdrawiam
Piter
 

ThePepe

New member
Bez reklam
Dzięki Blackninja, wezmę pod uwagę i może gdzieś je znajdę do odsłuchu u siebie w mieście.. chociaż wygląd mi nie pasuje...
ale nie to jest najważniejsze ...

Póki co mam problem z odsłuchaniem tych wymienionych przeze mnie wcześniej i mam nadzieję, że nie będę zmuszony kupować kolumn w ciemno.

A według Ciebie, który zestaw by się bardziej nadawał do muzyki jaką wymieniłem i do kina?

Dzięki i pozdrawiam...
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
"obstawiam" numer 1 (mission);) - ciekaw jestem twoich wrazen po odsluchach tych wszystkich zestawow
 
Do góry