Wszystko o 9603/9703

Czy warto kupić telewizor LCD Philips model 9603/9703


  • Total voters
    0

arkkul

New member
ProSiaczek napisał:
Właśnie przeczytałem całą instrukcję do 9703

I niestety zgadza się, że tam pokazują tylko podłączenie dźwięku przez tv do ampli. Wyjście jest cyfrowe więc chyba jednak nie powinno być problemu z przepuszczeniem dźwięku wielokanałowego?


Poniżej podaję pełny zestaw wejść i wyjść z 9703 ze specyfikacji tego LCD :

Złącze Ext 1 ScartZłącze audio L/P, Wejście i wyjście CVBS, RGB Złącze Ext 2 ScartZłącze audio L/P, Wejście i wyjście CVBS, RGB Złącze Ext 3YPbPr, Wejście audio L/P, wejście PC VGA Ext 4Wejście HDMI v1.3 Ext 5Wejście HDMI v1.3 Ext 6Wejście HDMI v1.3 Sterowanie poprzez HDMI (funkcje CEC)Odtwarzanie jednym przyciskiem, Sterowanie dźwiękiem, Tryb gotowości Złącza z przodu/z bokuWejście audio L/P, Wejście CVBS, Wyjście na słuchawki, Wejście S-video, USB, Wejście HDMI v1.3 Łącze sieci komputerowejCertyfikat DLNA Inne połączeniaWyjście analogowe audio L/P, Wyjście S/PDIF (koncentryczne), Moduł CI
Jedyne wyjście którym można przesłać dźwięk wielokanałowy do amplitunera to według mnie HDMI. Co zrobić w przypadku gdy amplituner nie posiada tego wejścia. Mam Denona obsługujacego 7.1 a wejścia HDMI niema. Wniosek jest chyba jeden - jeżeli ampli nie posiada wejścia HDMI to nie odtworzymy dzwieku wielokanałowego. Czy jakiś ekspert może zweryfikować mój prosty tok rozumowania. Tylko nie piszcie o opóźnieniach dżwieku w ampli bo to nie jest rozwiazanie problemu.
 

NickSon

Member
xw9 napisał:
DTS-HD High Resolution Audio udostępnia wielokanałową ścieżkę dźwiękową w wersji 7.1 niemal nie do odróżnienia od oryginału. Złącze HDMI prześle te 8 ścieżek audio do telewizora. Telewizor ich na pewno nie będzie obrabiał ani dekodował, bo nie ma czym, ale pytanie jest czy odeśle je z powrotem nie zmienione na swoje wyjście cyfrowe audio, odpowiednio opóżnione względem czasu, który jest potrzebny na obrobienie obrazu i czy dalej to będzie taka sama liczba kanałów audio a nie np. 2 (lewy i prawy). To już do sprawdzenia przez posiadaczy tego telewizora. A wogóle co ci po takim dźwięku, jeśli ty chcesz przekazać go połączeniem analogowym z BR do ampli. Przecież taki sam zdekodowany dźwięk będziesz miał na optyku lub coaxialu, a to są połączenia cyfrowe, bo za ich zdekodowanie odpowiada tylko odtwarzacz BR o ile te dekodery posiada.
Jeżeli odtwarzacz BR nie ma dekoderów, a ampli też ich nie ma, to dżwięku niestety też nie będzie.

Zdaje się ze nie masz racji niby jak zdekodowane ?:) coaxial czy opt wysyla niezdekodowany cyfrowy sygnał z płyty bez posrednictwa przetwonikow, dekoderów C/A i niby co ma moj ampli zrobic z takim sygnałem? To co napisałeś ze ze Philips moze być tylko przelotką sygnalu puszczoną przez układ opozniający to jasne tak powinno być i nie inaczej ale to nie zmienia faktu ze amplituner musi mieć dekoder tych nowych systemów.
Jeśli chodzi o analogowe podłaczenia to nie ma strachu dobry 0.5m kabelek nic nie zmieni oglądałem ampli od środka kosztujace 10 i 20 tys i bardziej bym sie obawał okablowania jakie tam jest zastosowane a nie tego ze BR z ampem podłacze w ten sposob....
P.S. w przesyłaniu dźwięku nie zawsze coaxial (bardziej zalecany od opytczniego) jest wskazany np. przy podłączaniu CD do ampli musimy sobie odpowiedziec na pytanie gdzie jest lepszy przetwornik C/A podłaczając cyfrowo te urządzenia korzystamy z przetwornka w Ampli a nie zawsze on jest lepszy. to tak offtopic ;)
 

NickSon

Member
arkkul napisał:
Jedyne wyjście którym można przesłać dźwięk wielokanałowy do amplitunera to według mnie HDMI. Co zrobić w przypadku gdy amplituner nie posiada tego wejścia. Mam Denona obsługujacego 7.1 a wejścia HDMI niema. Wniosek jest chyba jeden - jeżeli ampli nie posiada wejścia HDMI to nie odtworzymy dzwieku wielokanałowego. Czy jakiś ekspert może zweryfikować mój prosty tok rozumowania. Tylko nie piszcie o opóźnieniach dżwieku w ampli bo to nie jest rozwiazanie problemu.
Troche sie zaplątałeś jedyne wyjście to wyjście SPDIF i nim mozna przesyłać dzwięk wielokanałowy.
 

KIELAQ

New member
xw9 napisał:
Proponuję wejść na forum o tematyce satelitarnej cyfrowej tam się można dowiedzieć bardzo wielu ciekawych rzeczy. Nawet gdybyśmy mieli cały wolny transponder na satelicie i umieścili tam tylko jeden kanał np HBO POLSKA, to jakość tego kanału będzie taka jaka występuje na jego transponderze macierzystym (żródłowym) na satelicie AMOS (a jest on porządnie obłożony róznymi odmianami HBO dla innych krajów również). Jeżeli tam jest kicha to i taka sama kicha jeśli chodzi o obraz, będzie na naszym całkowicie pustym transponderze. To z AMOSA jest dosył HBO do naszych platform cyfrowych. Proponuję przejrzeć ogólnodostępne forum Satkuriera, gdyż tutaj nie jest miejsce aby zanudzać innych na temat jakości sygnału z satelity. Telewizor i problemy z nim związane są ważniejsze.

Fajnie wszystko krytykować ale podejdźmy do sprawy konstruktywnie . Jeśli nie platforma cyfrowa , nie kablówka , nie dvb , nie antena normalna to co ? Bo jakoś nic innego nie pozostaje . Jestem pewien że czytający również chcą się dowiedzieć jaką telewizję wybrać do telewizora LCD .
 

xw9

Klub HDTV.com.pl
VIP
KIELAQ napisał:
Fajnie wszystko krytykować ale podejdźmy do sprawy konstruktywnie . Jeśli nie platforma cyfrowa , nie kablówka , nie dvb , nie antena normalna to co ? Bo jakoś nic innego nie pozostaje . Jestem pewien że czytający również chcą się dowiedzieć jaką telewizję wybrać do telewizora LCD .

Na pewno lepszym rozwiązaniem są platformy cyfrowe, ale nie Polsatu, bo tam to istna masakra. Co do kablówek to jak myślisz, skąd biorą sygnał jak nie z platform cyfrowych, do tego w większości sieci kablowe doprowadzają ten sygnał do mieszkań jako analogowy, czyli ten podatny na zakłócenia. Od samego początku posiadałem Wizje TV pierwszą polską platformę cyfrową, którą później przejęła Cyfra+ i której dalej jestem abonentem. Nie można powiedzieć, że coś krytykuję tylko mówię jak się sprawy mają, bo wszyscy jak usłyszą telewizja cyfrowa to sobie nie wiadomo co wyobrażają jakiś niesamowity obraz a o jakości tutaj decyduje żródło materiału i jakość nadawanego materiału. Jeżeli masz starą kasetę VHS i przegrasz ją na płytę dvd, wtedy będzie to materiał cyfrowy ale o bardzo złej jakośći. I jak taką złą jakość puścimy na satelitę, to czym się tu zachwycać. Podałem taki dobitny przykład, żeby to zobrazować. Posiadasz N-kę odbierasz zapewne całą masę cyfrowych programów włoskich i sam wiesz, że 80% z nich ma jakość o wiele wiele gorszą niż kaseta VHS. Dlatego Tv cyfrowa to tylko sposób nadawania, a jakość zależy od źródła materiału, operatora platformy i tego jak on to upchnie na transponderach.
 
Ostatnia edycja:

ProSiaczek

New member
Jako, że nastąpiły problemy z możliwością przesyłu dźwięku przez wyjście Digital Audio Out i czy to złącze prześle dźwiek 5.1, DTS itp. postanowiłem zapytać się fachowców i zadałem to pytanie w dziale:

Amlitunery

Myślę, że tam coś dowiemy się o tym.

Nie jestem specjalistą ale wydaje mi się, że skoro jest to cyfrowe wyjście to powinno przesłać wszystko.
 

KIELAQ

New member
xw9 napisał:
Na pewno lepszym rozwiązaniem są platformy cyfrowe, ale nie Polsatu, bo tam to istna masakra. Co do kablówek to jak myślisz, skąd biorą sygnał jak nie z platform cyfrowych, do tego w większości sieci kablowe doprowadzają ten sygnał do mieszkań jako analogowy, czyli ten podatny na zakłócenia. Od samego początku posiadałem Wizje TV pierwszą polską platformę cyfrową, którą później przejęła Cyfra+ i której dalej jestem abonentem.

Fakt , Polsat jak na razie to kaszana . Pozostają N-ka albo Cyfra plus . Ja wybrałem N i nie żałuję :) .
PS - jak dla mnie kanały nadawane w HD wyglądają fajnie (nsport,tvn hd,discovery hd). Od 25 maja na N-ce będzie eurosport hd . Zobaczymy jak będzie się prezentował . No i mają dawać wszystkie mecze EURO 2008 !
 
Ostatnia edycja:

depioter1

New member
KIELAQ napisał:
Fakt , Polsat jak na razie to kaszana . Pozostają N-ka albo Cyfra plus . Ja wybrałem N i nie żałuję :) .
PS - jak dla mnie kanały nadawane w HD wyglądają fajnie (nsport,tvn hd,discovery hd). Od 25 maja na N-ce będzie eurosport hd . Zobaczymy jak będzie się prezentował . No i mają dawać wszystkie mecze EURO 2008 !


a na jakim kanale n-ka ma dawac mecze euro'08 ?
 

xw9

Klub HDTV.com.pl
VIP
depioter1 napisał:
a na jakim kanale n-ka ma dawac mecze euro'08 ?

N-ka nie będzie nadawać żadnych meczów Euro 2008 na swoich kanałach, bo nie mają wykupionych praw telewizyjnych. To może zrobić na swojej platformie Polsat, który te prawa posiada. Pod koniec maja w HD wystartuje Eurosport i jeżeli N-ka włączy go do swojej oferty, to będzie można tam oglądać mecze Euro lecz z 24 lub 48 godzinnym poślizgiem (tutaj dokładnie nie pamiętam), ale na pewno nie na żywo.
 

KIELAQ

New member
Zobaczymy jak to będzie . Ważne że mecze Polaków można obejrzeć w polsacie na żywo a reszte na eurosporcie w HD . Nie wiadomo jeszcze jaki kanał - znajdziesz .

MAM JUŻ SPRZĘT W DOMU - 37PFL9603 - NARESZCIE !

Straszna kaszana , odbiera tragicznie , wyjątkowo paskudny - ogólnie porażka ..................................................................................
.............................................................................................
....................................................................ŻARTOWAŁEM :)
 

KIELAQ

New member
Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne . Jest bardzo ładny . Odbiór kanałów dobry chociaż w sd żadna rewelacja . Skrzydła rozwija na kanałach HD . Chcemy więcej kanałów w HD ! Działa z N-ką przez HDMI . Komputer podłączyłem poprzez DVI-HDMI . Jest rozdzielczość Full HD - 1920x1080 . Jak puściłem Planeta Ziemia w Full HD to mi szczęka opadłą . Niesamowita ilość szczegułów . Acha i wogóle bardzo ładne kolory - wszędzie ale na HD najlepiej . Obok stoi monitor TN - widać kolosalną różnicę . A myślałem że monitorek ma niezłe kolory ale byłem w błędzie . Oczywiście Ambilight rewelacja ale będzie jeszcze lepiej jak poczekam do wieczora . Skalowanie dobre nie mam żadnych uwag . Dźwięk całkiem dobry myślełem że będzie gorzej . 100 Hz Clear LCD daje czasem takie dziwne wrażenie teatru ale mi się podoba . Żadnych zacięć obrazu , przeskoków - wszystko bardzo płynnie . Fajne menu , nie miałem żadnych problemów z ustawieniem . Bardzo mi się podoba Discovery HD - zajebisty obraz . nsport też fajny tak jak tvn HD . Czyli wszystko co HD to obraz malina . Ogólnie wrażenie bardzo pozytywne . Zobaczymy co będzie dalej .
 

pkoso

New member
gratulacje - w sd tez odbiera swietnie tylko wymaga pomajstrowania w ustawieniach zeby znalezc optymalne wyswietlanie dla sygnalu i dla preferencji użytkownika :)
 

KIELAQ

New member
Narazie wsztstko poznaję . Wielkość instrukcji powaliła mnie na kolana . Będe ją czytał z tydzień albo dłużej :) . Włśnie oglądałem American Chopper na Discovery HD . I po tym jednym programie mogę stwierdzić że warto było :p . Proszę napisz jakie masz ustawienia .
 

pkoso

New member
ok wieczorkiem jak dojade do domu - to napisze jakie mam ustawienia ale moze sie zdarzyc ze to co mi sie podoba niekoniecznie musi podobac sie Tobie. :grin:
 

depioter1

New member
a co powiecie panowie na temat załączonego pilota. bo wg mnie to to kółko pośrodku to kaszanka. czasami przewija bez mojego pozwolenia i poruszanie się po menu staje się przez to troszkę uciązliwe...
 

urad

New member
To fakt, niestety to kółeczko jest za czułe... i bardziej przeszkadza, jak pomaga.

Sprawdzie u siebie to cyfrowe wyjscie audio, czy macie na nim 5.1 czy tylko PCM.
 
Ostatnia edycja:

urad

New member
ambilight w pelnej krasie

dsc1501aeu2.jpg
 

urad

New member
ProSiaczek, u mnie na tym wyjsciu jest PCM, ale moze ja mam cos gdzies zle ustawione... ???
moze ktos ma amplituner z hdmi, to moglby wtedy sprawdzic czy po hdmi bedzie pelne 5.1
 
Do góry