Wszystko o 9603/9703

Czy warto kupić telewizor LCD Philips model 9603/9703


  • Total voters
    0

jarek12345

New member
fota na probe model :37PFL9603D/10

:)
 

Attachments

  • 37PFL9603D_10_webImage370.jpg
    37PFL9603D_10_webImage370.jpg
    6,3 KB · Wyś: 364

jarek12345

New member
pkoso jak chcesz wkleic foty to piszesz dowolny tekst z odpowiedzia .wyskakuje nowa strona i w dodatkowych opcjach klikasz na :zarzadzaj zalacznikami .wyskoczy okienko w ktorym :Upload File from your Computer -w tym oknie przegladasz pliki na swoim kompie ktore chcesz zalaczyc do zalacznika. najlepiej miec foty na pulpicie kompa by po dyskach ich nie szukac. tyle ile masz zdjec tyle masz zalacznikow. mozesz tez wklejac jedno zdjecie na kazda odpowiedz. jak adres zdjecia zaznaczysz w oknie to klikasz wyslij i czekasz az fota sie zaladuje .objetosc plikow masz zaznaczona ponizej. moze tez byc tak ze zdjecia beda za duze wiec wtedy trzeba je bedzie zmniejszyc objetosciowo .pozdr


ja jedno zdjecie wkleilem tylko jeszcze nie wiem jak zreobic by bylo widocZne od razu a nie tylko jako adres
 

pkoso

New member
Oj ile sie napracowalem zeby zmniejszyc wielkosc bo nie chcialy wejsc - chyba teraz za to jakosc zdjec jest nienajlepsza - acha staralem sie byc jak najbardziej hehe obiektywny - poprostu staralem sie nie robic zdjec podczas reklam (bo wtedy obraz jest normalnie przepiekny i nie wiem dlaczego ale tak wlasnie jest i to na kazdym tv) i strallem sie robic zdjecia na zwyklych kanalach - pominolem canal + - teraz te co zrobilem w ciagu dnia (slabo widac ambilight) pozniej zrobie z tanca z gwiazdami :) i przepraszam za jakosc zdjec
 

Attachments

  • 21.JPG
    21.JPG
    47,2 KB · Wyś: 244
  • 22.JPG
    22.JPG
    34,3 KB · Wyś: 209
  • 23.JPG
    23.JPG
    39,9 KB · Wyś: 222
  • 25.JPG
    25.JPG
    38,9 KB · Wyś: 214
  • 26.JPG
    26.JPG
    30,5 KB · Wyś: 212

pkoso

New member
i jeszcze troche z dnia czyli z rana
 

Attachments

  • 27.JPG
    27.JPG
    46,9 KB · Wyś: 208
  • 28.JPG
    28.JPG
    56 KB · Wyś: 203
  • 29.JPG
    29.JPG
    37,5 KB · Wyś: 199

jarek12345

New member
pkoso napisał:
i jeszcze troche z dnia czyli z rana



pkoso zdjecia super tylko szkoda ze takie male .jak masz te same tylko wieksze ( w wyzszej rozdzialce) to przeslij mi jedno na maila lub na adres :stratus123@poczta.onet.pl a ja postaram sie je tak zmniejszyc ze wejda male ale bedzie je mozna powiekszyc np na caly ekran :) pozdr


.
 

pkoso

New member
wysle jutro z pracy w domu mam dosc wolne lacze :) - niestety nie zrobilem tanca z gwiazdami :( ogladalem pitbula :grin:
 

jarek12345

New member
fotka mam nadzieje ze jest ok .zaznaczam ze zdjecie jest kolegi pkoso i jemu naleza sie podziekowania :) niestety wiekszej rozdzialki chyba nie da sie wkleic ze wzgledu na ograniczenia serwisu (chodzi tutaj o objetosc wagowa pliku) :( tak czy inaczej jest ok a jak beda nowe fotki -dzieki uprzejmosci wyzej wymienionego kolegi to tez da sie wkleic :) pozdr


.
 

Attachments

  • DSCN1191pp.jpg
    DSCN1191pp.jpg
    95,9 KB · Wyś: 215
Ostatnia edycja:

maron1479

New member
_MarSs_ napisał:
Fajnie to wyglada w połączeniu z kinem domowym Philips.
Do tej pory Philips promował zestawy "wszystko w jednym" jak np LX8300 lub seria HTS czy MCD. Tam niestety nie da rady wysłać wszystkiego do TV i przyjąć z powrotem samego audio! Sam jestem w takiej sytuacji!
Mamy wtedy niezły pat: niby wszystko jednego producenta, a w sumie gra fatalnie! Chociaż może jak się podłączy HDMI to jakoś uzgodnią opóźnienie, ale ja mam tylko komponenty.
Witam. Dłuuugo czytałem to forum i wybrałem philipsa, już miałem kupić a tu historia z opóźnieniami, ale telewizor tak mi się podoba (wygląd, rozwiązania techniczne i oczywiście jeakość odtwarzania sygnału SD), że nie odpuściłem i zadzwoniłem do philipsa. W kinie domowym HTS8100 można opóźnić dźwięk instrukcja str. 80. Mam prośbę do kolegii MarSs, czy możesz to wypróbować i odpisać czy opóźnienie jest wystarczające no i oczywiście czy jest synchronizacja z dzwiękiem z TV. Dziękuję.
 

xw9

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam prośbę. Jeżeli ktoś z forumowiczów będzie pisał do Philipsa w jakiejś sprawie dotyczącej telewizorów, niech zada pytanie, czy po wprowadzeniu telewizji naziemnej cyfrowej w systemie MPEG-4 w Polsce (start przewidziany jest latem przyszłego roku) firma udostępni dedykowane moduły z obsługą tego systemu nadawania do montażu w slocie COMMON INTERFACE, dla modeli z DVB-T posiadających obecnie tylko system MPEG-2.
Myślę, że tylko moduły produkowane przez Philipsa mogą nam zagwarantować 100% zgodności i poprawne działanie i dekodowanie obrazu i dźwięku w naszych telewizorach. Z modułami, które w tej chwili są na naszym rynku i nie są dedykowane dla telewizorów chociaż z nimi współpracują często występują jakieś problemy, i nie każdy będzie chciał wydać ok 300 zł, żeby się później rozczarować, bo np dźwięk mu się z obrazem rozjedzie czy też telewizor nie będzie chciał wykryć zakupionego modułu. Wg mnie powinien się tym martwić Philips w swoich laboratoriach i to on powinien nam zagwarantować rozszeżenie możliwości wyprodukowanych przez siebie telewizorów, które kosztują przecież nie mało. Nikt przecież nie kupi nowego telewizora za rok, jeżeli kupił go w tym roku, a i nie każdy będzie chciał zakupywać dodatkowy dekoder set-top-box z MPEG-4, podobny do tych obecnie stosowanych w platformach cyfrowych satelitarnych, by można było oglądać telewizje. Bo nie ma co ukrywać, że telewizory pełnię swoich możliwości pokażą przy dobrym sygnale cyfrowym, a nie przeważnie przy słabym obecnie i podatnym na zakłócenia sygnale analogowym. Czy firma zadba o swoich klientów - to jest pytanie.
 

ProSiaczek

New member
Czy ktoś już przetestował podłączenie DVD przez HDMI a dźwięk do ampli osobno ???

Jak wygląda wtedy opóźnienie dźwięku?
Tylko nie piszczcie, że można ustawić opóźnienie w ampli bo to nie tędy droga.

No i jak wygląda współpraca z konsolami.Czy wtedy obraz też nie ma opóźnień? Bo niestety poprzednik też sobie z tym nie radził przy szybkim ruchu kamery w grze.

Jeżeli te efekty będą się powtarzać to się załamię.Żonę już przekonałem do "świecącego wkoło tv" :D
 
Ostatnia edycja:

depioter1

New member
czesc

Ja również po zakupie telewizora byłem zachwycony jego jakością zarówno obrazu jak i designu.... do czasu jak nie podłączyłem xboxa360, a później kompa. niestety opóźnienia przy włączonym systemie digital natural motion są bardzo uciążliwe dla gracza jak i użytkownika kompa (problem z trafieniem myszką w cel przy tym opóźnieniu - komp podłączony poprzez hdmi side, xbox komponent). Po wyłączeniu systemu digital natural motion wszystko działa sprawnie i bezproblemowo. ale nie po to kupiłem tv z systemem który mi się bardzo podoba, by go wyłączać... co dziwniejsze mój brat posiada starszy model 37pfl9732 i mimo tego że niby cały system(digital natural motion, 100 hz clear) jest zbudowany bliźniaczo podobnie takie zachowania u niego nie występują, nie ma żadnych najdrobniejszych opóźnień..
Mam zatem prośbę aby wszyscy użytkownicy zgłaszali ten problem do działu technicznego (sam to uczyniłem i pan mi powiedział, że nie mieli jeszcze tego typu zgłoszeń), by spowodować jak najszybszy upgrade softu, po którego stronie jak sądzę leży wina za ten problem.


pozdrawiam
 

KIELAQ

New member
ProSiaczek skoro żonę już przekonałeś to najtrudniejsze zadanie masz za sobą :)



Do xw9 - jaki masz problem wysłać maila do Philipsa z zapytaniem o rzeczy które cię interesują ??? Ja wysyłałem kilkakrotnie i zawsze otrzymywałem odpowiedź . Dlaczego chcesz aby ktoś wysyłał maile za ciebie ???
 

ProSiaczek

New member
depioter1 a jak wygląda wtedy obraz w grach kiedy wyłączyłeś digital natural motion??
Napisałeś, że po wyłączeniu tego systemu wszystko działa sprawnie i bezproblemowo. Czy są jakieś różnice w jakości obrazu??
Jesteś pierwszy, który opisuje współpracę z konsolą.Liczę na obiektywne opinie, sugestie.

Czy podpięte masz też DVD? Jeżeli tak to jak poradziłeś sobie z opóźnieniem dźwięku?

KIELAQ najśmieszniejsze jest to, że nie musiałem długo namawiać. Zobaczyła i się zachwyciła :grin:
 

NickSon

Member
Witam
Dołącze sie do dyskusji na temat laga w TV LCD mi sie zdaje że nie ma się co obrażać na Philipsa bo nie sadze zeby inni producenci uzywali 100x szybszych procesorów wizyjnych i u nich ten problem niewystępuje. Powiem szczerze że mi sie nie usmiecha puszczanie sygnału audio przez TV tak jak nie jednemu. Moj ampli ma opoźnienie głównego sygnału wejsciowego Do tej pory zastanawiałem sie po co to jest teraz już wiem... z tym że czy aby ten lag nie jest za długi :) i teraz pytanie ktore powinno byc zadane Philipsowi jaki w ms jest ten lag powinna to byc zmierzona usredniona wartosc dla np wlaczonych wszystkich sytemów ulepszajacych. Teoretycznie mozna to ustawic organoleptycznie :) ale taki parametr moglby byc podawany. Ktos tu pisał że Philips podaje w instrukcji ze nie wolno laczyc wyjscia z dvd bezposrednio z ampli... niech Philips sobie w buty wsadzi takie zalecenia a co jak ja mam zestaw denona i chce sobie wielokanalowy dzwiek przesylac przez zlacze denon link. Tak jak juz pisalem ratunkiem moze byc regulowane opóznienie sygnału w ampli ale czy podoła temu lagowi
Na wikipedi jest coś o lagach http://pl.wikipedia.org/wiki/Input_lag i widze ze one nie tylko wynikaja z ulepszaczy ale takze z samych matryc (oczywiscie nie mylic tego z czasem reakcji)
Rodzi sie pytanie czy aby lag nie dyskwalifikuje tv do grania na nim w cokolwiek a w takim przypadku juz nic nam nie pomoże no chyba że nasza konsola czy komp moze przenosić nasz wzrok w czasie o kilkadziesiąt ms :)
 

xw9

Klub HDTV.com.pl
VIP
ProSiaczek napisał:
Czy ktoś już przetestował podłączenie DVD przez HDMI a dźwięk do ampli sobno ???

Jak wygląda wtedy opóźnienie dźwięku?
Tylko nie piszczcie, że można ustawić opóźnienie w ampli bo to nie tędy droga.

No i jak wygląda współpraca z konsolami.Czy wtedu obraz też nie ma opóźnień? Bo niestety poprzednik też sobie z tym nie radził przy szybkim ruchu kamery w grze.

Jeżeli te efekty będą się powtarzać to się załamię.Żonę już przekonałem do "świecącego wkoło tv" :D

Myślę, że masz na myśli dźwięk, ale odebrany już z telewizora i puszczony wtedy do amplitunera. Taki dźwięk nie powinien być opóźniony i tylko takie połączenie dopuszcza producent telewizora (pisałem o tym kilka postów wcześniej).W praktyce tego nie sprawdzałem, ale tak nakazuje logika, inaczej to dyswalifikacja tej firmy. Wtedy procesor telewizora obrabiając obraz, powinien automatycznie opóźnić dźwięk i podać go odpowiedno na swoje cyfrowe wyjście audio z telewizora. Jeżeli tak, to zachodzi tylko jedno pytanie, czy po doprowadzeniu do TV dźwięku 6-cio kanałowego z DVD przewodem HDMI odda nam też dźwięk 6-cio kanałowy, a nie 2 kanałowy (2 kanałowy może być tylko wtedy, gdy TV i DVD połączymy przewodem zwanym potocznie EUROzłączem, które to przesyła tylko 2 kanały dźwięku, HDMI przesyła max 8 kanałów dźwięku). Jeżeli do TV prześlemy 6 kanałów dźwięku, a on nie odda nam tych 6 kanałów dźwięku tylko 2, to dopiero będzie porażka, a zestewy kina domowego będziemy sobie mogli spakować do pudełek, bo oglądanie w Pro-Logic, to trochę mija się z celem. Jeżeli ktoś ma możliwość to proszę sprawdzić, ile kanałów dźwięku oddaje nam telewizor jeżeli podamy mu 6.
 

arkkul

New member
ProSiaczek napisał:
Czy ktoś już przetestował podłączenie DVD przez HDMI a dźwięk do ampli osobno ???

Jak wygląda wtedy opóźnienie dźwięku?
Tylko nie piszczcie, że można ustawić opóźnienie w ampli bo to nie tędy droga.

No i jak wygląda współpraca z konsolami.Czy wtedy obraz też nie ma opóźnień? Bo niestety poprzednik też sobie z tym nie radził przy szybkim ruchu kamery w grze.

Jeżeli te efekty będą się powtarzać to się załamię.Żonę już przekonałem do "świecącego wkoło tv" :D

Przyłączam się do pytania. Mam zestaw Denon 1930/1907 i chcę połaczyć DVD poprzez HDMI z LCD a dvd z ampli optykiem. Czy będą problemy ? Jeżeli tak to do bani z takim sprzętem. Przecież to najbardziej proste i prawidłowe połaczenia.
 

NickSon

Member
nie odświerzyłem forum a odpowiedz jest :) Kolega już wypowiedział sie na temat grania na tym TV...
Dzizas jak to mnie irytuje że producent ktory ma dziesiatki inzynierów wydaje kupe kasy na projekty robi takie niedorobione sprzęty Zwyly uzytkownik po 5 minutach wyłapuje te wszystkie babole. Oni nie maja beta testerów tych swoich cudownych TV....??? Śmieszne są odpowiedzi panów, pań z obsługi "nic nie wiemy pierwszy raz o tym słyszymy..."
 
Do góry