Wszystko o 9603/9703

Czy warto kupić telewizor LCD Philips model 9603/9703


  • Total voters
    0

ProSiaczek

New member
Chcę połaczyć DVD poprzez HDMI z LCD a dvd z ampli optykiem. Czy będą problemy ? Jeżeli tak to do bani z takim sprzętem. Przecież to najbardziej proste i prawidłowe połaczenia.

O takie połaczenie xw9 mi chodziło. Chyba nieprecyzyjnie napisałem.
 

depioter1

New member
ProSiaczek napisał:
depioter1 a jak wygląda wtedy obraz w grach kiedy wyłączyłeś digital natural motion??
Napisałeś, że po wyłączeniu tego systemu wszystko działa sprawnie i bezproblemowo. Czy są jakieś różnice w jakości obrazu??
Jesteś pierwszy, który opisuje współpracę z konsolą.Liczę na obiektywne opinie, sugestie.

Czy podpięte masz też DVD? Jeżeli tak to jak poradziłeś sobie z opóźnieniem dźwięku?
obrazowi po prostu brak jest tej "teatralnej" płynności. szybko przesuwające się napisy przeskakują. podobnie z tłem lecz tutaj różnica nie jest już tak widoczna. głównie widać to po przesuwających się napisach i braku płynnego ruchu obrazu. co do jakości obrazu zatrzymanego (czy też bez szybkich zmian, ruchów, przesunięć) to nie ma żadnej różnicy.



a dvd jeszcze nie podłączałem do ampli, bo się nie chcę denerwować...
 

ProSiaczek

New member
obrazowi po prostu brak jest tej "teatralnej" płynności. szybko przesuwające się napisy przeskakują. podobnie z tłem lecz tutaj różnica nie jest już tak widoczna. głównie widać to po przesuwających się napisach i braku płynnego ruchu obrazu.

Czy te problemy bardzo przeszkadzają w graniu?? Są na tyle widoczne i denerwujące, że jednak dyskwalifikują tego lcdka do grania?
 

depioter1

New member
ProSiaczek napisał:
Czy te problemy bardzo przeszkadzają w graniu?? Są na tyle widoczne i denerwujące, że jednak dyskwalifikują tego lcdka do grania?


powiem tak: nie przeszkadzają w ogóle. tylko włączając digital natural motion widzisz jak płynnie może to wszystko chodzić... gdyby ktoś Ci włączył grę i nie powiedział że ma wyłączony dnm może nawet byś się nie kapnął. naprawdę wszystko chodzi bdb za wyjątkiem braku wrażenia "teatralnego" obrazu.
czekam na upgrade softu i mam nadzieję, że się doczekam. nie wierzę, by takie opóxnienie było celowe tym bardziej że system perfect pixel w poptrzednich modelach działał przecież bez zarzutu
 

ProSiaczek

New member
depioter1 dzięki za info, trochę mnie uspokoiłeś.
Najbardziej przemawia do mnie, że jakbym nie wiedział, że dnm jest wyłączony to bym się nie kapnął.

Więc pozostnie jeszcze rozwiązanie problemu opóźnienia dźwięku z dvd i tv będzie mój :D
 

xw9

Klub HDTV.com.pl
VIP
ProSiaczek napisał:
Chcę połaczyć DVD poprzez HDMI z LCD a dvd z ampli optykiem. Czy będą problemy ? Jeżeli tak to do bani z takim sprzętem. Przecież to najbardziej proste i prawidłowe połaczenia.

O takie połaczenie xw9 mi chodziło. Chyba nieprecyzyjnie napisałem.


Telewizor jak mówi instrukcja(można ją pobrać na stronie polskiej Philipsa) posiada cyt:

Digital AUDIO out​


Złącze cinch sygnału wyjściowego dźwięku do​

zestawu
kina domowego
Dlatego Philips zaleca (nakazuje) branie sygnału audio z tego wyjścia i nie powinno być żadnych opóźnień. Jeżeli słuchasz płyt audio to drugim przewodem np optycznym podłącz dvd z ampli, bo przecież bez sensu jest słuchać muzyki przy włączonym telewizorze. Ale dla filmów wygląda na to, że dźwięk tylko z wyjścia audio telewizora i dalej do ampli. Tylko zachodzi pytanie czy przesyłając przez HDMI sygnał i audio 6 kanałowe do TV, na tym wyjściu cyfrowym telewizora odbierzemy dalej te 6 kanałów audio, a nie 2. Proszę posiadaczy tego telewizora o sprawdzenie tej rzeczy.


 

KIELAQ

New member
Niestety firma kurierska DPD dała dupy po całości ! Gwarantowali że przesyłka będzie dzisiaj ale nic z tego . Muszę czekać do jutra . Firma NIEGODNA polecenia ! Porażka :(


Niestety czytałem że dźwięk na wyjściu cyfrowym audio NIE jest 6 kanałowy . Ale prosimy o komentarze posiadaczy tv .
 
Ostatnia edycja:

xw9

Klub HDTV.com.pl
VIP
KIELAQ napisał:
ProSiaczek skoro żonę już przekonałeś to najtrudniejsze zadanie masz za sobą :)



Do xw9 - jaki masz problem wysłać maila do Philipsa z zapytaniem o rzeczy które cię interesują ??? Ja wysyłałem kilkakrotnie i zawsze otrzymywałem odpowiedź . Dlaczego chcesz aby ktoś wysyłał maile za ciebie ???

Oczywiście mogę sam napisać, lecz chciałem zasygnalizować pewien problem. Ok. 70% społeczeństwa w Polsce nie wie, że nastąpi zmiana
systemu nadawania programów, a ten kupiony za duże pieniądze wymarzony nowoczesny telewizor, już na dzień dzisiejszy
nie spełnia wymagań przyszłej telewizji. I przypuszczam, że Philips o tym doskonale wie, i nie wiadomo dlaczego od razu nie wprowadza modeli
oznaczonych jako "H", choć i tak nie ma pewności, że te telewizory działały by w Polsce, gdyż może zostać przyjęty inny nowocześniejszy standard MPEG-4 oznaczony dodatkowo T2. Decyzje w kraju jeszcze nie zapadły. Lecz jeżeli nie zostanie przyjęty nowszy i na początku droższy w zastosowaniu MPEG-4 T2, to dlaczego nie są u nas sprzedawane modele ze zwykłym MPEG-4, które są dostępne jeśli się nie mylę we Fancji czy też Belgii. Należy również zaznaczyć, że mając telewizor z MPEG- 4 nie odbierzemy programów, jeżeli standardem w Polsce stanie się MPEG-4 T2. Nie pomoże wymiana oprogramowania telewizora, bo jest to całkowicie inny dekoder niekompatybilny ze starszą wersją. Dziwna polityka firmy, która może przez to stracić zaufanie klientów, którzy mogą się poczuć w jakiś sposób oszukani. Już teraz czują się oszukani niejako przez TVP mieszkańcy niektórych miejscowości, gdzie telewizja ta zachęcała do zakupu odbiorników set-tob-box z MPEG-2, do odbioru tv naziemnej cyfrowej, chociaż ostrzegała, że są to emisje testowe, a następnie zmieniła system kodowania na MPEG-4 i ludzie mogli ze swoich dekoderów za kilkaset zł zrobić przysłowiowe podstawki pod kwiaty. W przypadku tych telewizorów a wogóle wszystkich serii w Polsce wyposażonych tylko w tuner z MPEG-2, ludzie powinni wiedzieć, że będą narażeni na dodatkowe koszta.
 

KIELAQ

New member
Masz rację - to jest problem . Nie chcę usprawiedliwiać philipsa ale oni pakują do tv system który działa w danym kraju . Byc może nie dali mpeg4 w naszej wersji bo nie ma jeszcze decyzji który mpeg będzie . To raczej wina Polski że nowości w tej dziedzinie są tak wolno wprowadzane . Dawanie mpeg który będzie działał w przyszłości a nie działa teraz jest bez sensu . A z koleji pakowanie kilku dekoderów podnosi koszty .
 

ProSiaczek

New member
Właśnie przeczytałem całą instrukcję do 9703

I niestety zgadza się, że tam pokazują tylko podłączenie dźwięku przez tv do ampli. Wyjście jest cyfrowe więc chyba jednak nie powinno być problemu z przepuszczeniem dźwięku wielokanałowego?
 

KIELAQ

New member
Znaczy że telewizor opóźnia dzwięk dopasowując go do obrazu . Tylko co z tym złączem cyfrowym w tv ? Czy działają wszystkie formaty ? Oto jest pytanie ? Prośba do posiadaczy tv - potrzeba konkretnych informacji
 

ktp

New member
Poprawcie mnie jeśli się mylę ale przecież i tak 99% ludzi nie kupuje tych TV żeby oglądać tv naziemną tylko SAT/KABEL. A w momencie, gdy transmisja TV naziemnej przejdzie na nadawanie cyfrowe to taką samą jakość dostaniemy w SAT/KABEL(chyba chodzi o TVP1 i 2 POLSAT TVN itp?).
 

KIELAQ

New member
Oczywiście że tak . Platformy cyfrowe maja mocny sygnał , kanały w HD i to jest kuszące . Ale niektórym ludziom jakoś bardzo zależy na tych kanałach z DVB . Nie wiem czemu ale niech i tak będzie . Ja już dawno zaopatrzyłem się w N-ke z myślą o tv lcd .
 

xw9

Klub HDTV.com.pl
VIP
KIELAQ napisał:
Oczywiście że tak . Platformy cyfrowe maja mocny sygnał , kanały w HD i to jest kuszące . Ale niektórym ludziom jakoś bardzo zależy na tych kanałach z DVB . Nie wiem czemu ale niech i tak będzie . Ja już dawno zaopatrzyłem się w N-ke z myślą o tv lcd .

Absolutnie się z tobą nie zgadzam. Polskie platformy cyfrowe mają bardzo słabą jakość nadawania programów. Bierze się to z oszczędności. Każdy transponder ma swoje pasmo przesyłania tzw. SR (symbol rate), który wynosi najczęściej 22 000 lub 27 500. Aby uzyskać bardzo dobrą jakość np na MTV ten kanał powinien mieć SR ok 4 000. Po podzieleniu transpondera przez wartość tego kanału wychodzi jasno, że na takim transponderze powinno być nadawane 6-7 kanałów z bardzo dobrą jakością, a jest 10
-12. O jakiej jakości więc tu mówimy. Do tego nadawcy obniżaja rozdzielczość nadawanego obrazu, aby jak najwięcej tych kanałów tam upchnąć, co objawia się przy szybkich ruchach kamery powstawaniem tzw. makrobloków (kwadracików obrazu), których nie poprawi najlepszy telewizor na świecie. Także nie zachwycajmy się cyfrowym obrazem z satelity, bo naprawdę nie ma czym. Miejmy nadzieję, że podobnie nie postąpią w przypadku TV naziemnej, bo żadne pasmo z gumy nie jest, a im więcej tam wepchniemy tym otrzymamy gorszą jakość nie wiele lepszą od jakości Vhs. Podam jeszcze, aby wam to lepiej zobrazować, że średnia jakość materiału nagranego na płycie DVD w pełnej rozdzielczości PAL wynosi 5 000 - 7 000 czyli 4 - 5 programów z jednego transpondera z jakością DVD. To tylko tak w skrócie, bo zagadnienie jest o wiele większe.
I to dlatego kupujemy Philipsy aby z tego g***a co dociera z satelity ukręcić jednak bicz. A pomyślcie co zrobi np. SONY, wszystkie braki w obrazie jeszcze uwypukli.
 
Ostatnia edycja:

KIELAQ

New member
No proszę ile człowiek może się dowiedzieć czytając takie forum . To była teoria a teraz trochę praktyki . Porównując obraz z kablówki i z N-ki zdecydowanie stwierdzam że N-ka jest lepsza . O zwykłej antenie nie wspomnę bo nie ma o czym . Widziałem też obraz z DVB i wcale nie był taki dobry . Dlatego wybrałem N-ke bo wydawała się najlepsza . Może jestem ślepy ? W związku z tym mam do ciebie pytanie z czego oglądać telewizję żeby mieć dużo programów i w dobrej jakości ???
 

NickSon

Member
Niestety pomysł kupna lcd coraz bardziej mnie źle nastraja. Jestem zagorzałym zwolenikiem dobrej jakości audio w KD i niestety w moim przypadku przyszłościowe KD oparte na LCD zaczyna być zastanawiające. Jak wiemy niedawno zostały stowrzone dwa nowe systemy kodowania audio DTS HD i DD trueHD są one ciekawe i godne uwagi ponieważ teoretycznie są bezstratne bez kompresji. Mam nadzieje że te systemy będą niebawem powszczechnie stosowane na nosnikach BR. Moj amp to najwyższa półka i nie mam zamiaru szybko go zmieniać problem leży w tym że on nie dekoduje tych nowych systemow. Nie jest to żaden problem bo każdy średniej klasy odtwarzacz BR te systemy dekoduje. więc robimy cyk 5 chinchów i mamy puszczony analogowo zdekodowany sygnał do ampa. Niestety za prośrednictwem TV tego sie nie da zrobić no chyba że namy najnowszego Ampa z tymi systemami.
Musze się zagłebić w temat może opóźnienie sygnału jest możliwe w lepszych odtwarzaczach BR ale na to jeszcze trzeba chwilke poczekac bo narazie oferta tych urzadzen jest uboga.
 

pkoso

New member
Och jak dobrze ze sie nie pospieszylem i nie kupilem od razu kina domowego- poczekam az sie sprawa jakos wyjasni, widze ze wiele osob sie interesuje opoznieniami. Acha co do zamieszczonych fotosikow to nie wiem czy wspominalem ale ja mam wylaczone w wiekszosci funkcje dodatkowe czyli bez hd motion 100hz i dynamicznego koloru i kontrastu itd. a kontrast tylko na 70 - zeby nie bylo ;) pozdrawiam
 

xw9

Klub HDTV.com.pl
VIP
KIELAQ napisał:
No proszę ile człowiek może się dowiedzieć czytając takie forum . To była teoria a teraz trochę praktyki . Porównując obraz z kablówki i z N-ki zdecydowanie stwierdzam że N-ka jest lepsza . O zwykłej antenie nie wspomnę bo nie ma o czym . Widziałem też obraz z DVB i wcale nie był taki dobry . Dlatego wybrałem N-ke bo wydawała się najlepsza . Może jestem ślepy ? W związku z tym mam do ciebie pytanie z czego oglądać telewizję żeby mieć dużo programów i w dobrej jakości ???

Proponuję wejść na forum o tematyce satelitarnej cyfrowej tam się można dowiedzieć bardzo wielu ciekawych rzeczy. Nawet gdybyśmy mieli cały wolny transponder na satelicie i umieścili tam tylko jeden kanał np HBO POLSKA, to jakość tego kanału będzie taka jaka występuje na jego transponderze macierzystym (żródłowym) na satelicie AMOS (a jest on porządnie obłożony róznymi odmianami HBO dla innych krajów również). Jeżeli tam jest kicha to i taka sama kicha jeśli chodzi o obraz, będzie na naszym całkowicie pustym transponderze. To z AMOSA jest dosył HBO do naszych platform cyfrowych. Proponuję przejrzeć ogólnodostępne forum Satkuriera, gdyż tutaj nie jest miejsce aby zanudzać innych na temat jakości sygnału z satelity. Telewizor i problemy z nim związane są ważniejsze.
 

xw9

Klub HDTV.com.pl
VIP
NickSon napisał:
Niestety pomysł kupna lcd coraz bardziej mnie źle nastraja. Jestem zagorzałym zwolenikiem dobrej jakości audio w KD i niestety w moim przypadku przyszłościowe KD oparte na LCD zaczyna być zastanawiające. Jak wiemy niedawno zostały stowrzone dwa nowe systemy kodowania audio DTS HD i DD trueHD są one ciekawe i godne uwagi ponieważ teoretycznie są bezstratne bez kompresji. Mam nadzieje że te systemy będą niebawem powszczechnie stosowane na nosnikach BR. Moj amp to najwyższa półka i nie mam zamiaru szybko go zmieniać problem leży w tym że on nie dekoduje tych nowych systemow. Nie jest to żaden problem bo każdy średniej klasy odtwarzacz BR te systemy dekoduje. więc robimy cyk 5 chinchów i mamy puszczony analogowo zdekodowany sygnał do ampa. Niestety za prośrednictwem TV tego sie nie da zrobić no chyba że namy najnowszego Ampa z tymi systemami.
Musze się zagłebić w temat może opóźnienie sygnału jest możliwe w lepszych odtwarzaczach BR ale na to jeszcze trzeba chwilke poczekac bo narazie oferta tych urzadzen jest uboga.

DTS-HD High Resolution Audio udostępnia wielokanałową ścieżkę dźwiękową w wersji 7.1 niemal nie do odróżnienia od oryginału. Złącze HDMI prześle te 8 ścieżek audio do telewizora. Telewizor ich na pewno nie będzie obrabiał ani dekodował, bo nie ma czym, ale pytanie jest czy odeśle je z powrotem nie zmienione na swoje wyjście cyfrowe audio, odpowiednio opóżnione względem czasu, który jest potrzebny na obrobienie obrazu i czy dalej to będzie taka sama liczba kanałów audio a nie np. 2 (lewy i prawy). To już do sprawdzenia przez posiadaczy tego telewizora. A wogóle co ci po takim dźwięku, jeśli ty chcesz przekazać go połączeniem analogowym z BR do ampli. Przecież taki sam zdekodowany dźwięk będziesz miał na optyku lub coaxialu, a to są połączenia cyfrowe, bo za ich zdekodowanie odpowiada tylko odtwarzacz BR o ile te dekodery posiada.
Jeżeli odtwarzacz BR nie ma dekoderów, a ampli też ich nie ma, to dżwięku niestety też nie będzie.
 
Ostatnia edycja:

marianin

New member
xw9 napisał:
Mam prośbę. Jeżeli ktoś z forumowiczów będzie pisał do Philipsa w jakiejś sprawie dotyczącej telewizorów, niech zada pytanie, czy po wprowadzeniu telewizji naziemnej cyfrowej w systemie MPEG-4 w Polsce (start przewidziany jest latem przyszłego roku) firma udostępni dedykowane moduły z obsługą tego systemu nadawania do montażu w slocie COMMON INTERFACE, dla modeli z DVB-T posiadających obecnie tylko system MPEG-2.
cut
.
Jakiś czas temu (z tydzień) napisałem do Philipsa i dostałem odpowiedź, że pod koniec tego roku będą TV z DVB-T i MPEG4 ale nie wiadomo jakie modele.

Poza tym moduły CI, o których wspominasz nie rozwązują w całości problemu MPEG4 ponieważ mają możliwość dekodowania jedynie w rozdzielczości SD czyli jeśli bedziesz chciał mieć HD z DVB-T to trzeba będzie kupić albo nowy dodatkowy tuner albo zmienić telewizor.

BTW
Już w sierpniu TVP ma nadawać olimpiadę w HD z testowych nadajników DVB-T, pisałem o tym w innym wątku (źródło tego info to TVP).
 
Do góry