Wszystko o 9603/9703

Czy warto kupić telewizor LCD Philips model 9603/9703


  • Total voters
    0

pixelangel

New member
Co do tego wejscia ethernet to dla wiekszosci userow moze sie okazac zbedne Przegladanie fotek jak i sluchanie muzy jest strasznie ogranicozne (funkcyjnie , wydajnosciowo),format mpeg2 tez nanic.
 

urad

New member
nic mi tu nie bzyczy nad uchem ;-)
wszyscy grymasza i marudzą, ale pragne zauwazyc ze na stronie producenta jest soft "open source" moze z czasem coś alternatywnego i ciekawego sie pojawi :)
 

ProSiaczek

New member
Czyli urad mam rozumieć, że nie jest chłodzony wiatraczkami :grin:

Nie wierzę w bezszmerowe wiatraczki w tv po 2-2 latach codziennego oglądania od telewizji śniadaniowej do różowej landrynki :p

Więc jest kolejny powód aby go kupić!!
 

KIELAQ

New member
Oglądam teraz tv bardzo cicho i jest bezgłośny . Nie to co sharpy :) . Dopiero teraz jak jest ciemniej Ambilight pokazuje co potrafi . Zdecydowanie uprzyjemnia oglądanie . Ogólnie wszystko jest wypasik :p
Jednak najbardziej efektowne jest zaprezentowanie filmu Full HD z kompa . Normalnie masakra !
 

pixelangel

New member
KIELAQ:
Jakiego laptopika podpinasz pod ten swoj tv( karta grafy itp)? przez hdmi? nie zanotowales problemow z powiedzmy przycietym obrazem itp?
Zastanawiam sie co kupic do swojego philipsa aby odpalic fullhd powiedzmy pliki mkv
 

sornat

Member
moze ktos poradzi co wybrac w wersji 32cale - czy 9603 z ambilight czy tez 7403 z 100HZ ale bez ambil... czy te 100hz daje duzo?? wiem ze wszystkie philipsy maja hd natural motion co poprawia obraz w dynamicznych scenach ale czy to zastapi 100hz???


budzet to max 4k zł
 

KIELAQ

New member
pixelangel napisał:
KIELAQ:
Jakiego laptopika podpinasz pod ten swoj tv( karta grafy itp)? przez hdmi? nie zanotowales problemow z powiedzmy przycietym obrazem itp?
Zastanawiam sie co kupic do swojego philipsa aby odpalic fullhd powiedzmy pliki mkv


Mam komputer stacjonarny z GEFORCE 8800 GTS podpięty DVI-HDMI . Testowałem właśnie Crysisa w rozdzielczości full HD :) . Nieźle ale jednak trochę tnie . Ale planeta ziemia Full HD urywa łeb !!! Obraz jest po prostu niemożliwy . Ostrość , kolory a w dodatku wszystko płynnie . Polecam do prezentacji telewizora znajomym :) . Szczękoopad gwarantowany ! Przy obrazie z kompa wszystko dobrze , pulpit ok , aplikacje ok , no i wszystko żyletka . Można używać tv jako monitor . Oczywiście przy obrazie z kompa Ambilight również działa :p . Jestem bardzo zadowolony , nie zawiodłem się na Philipsie .

PS - Planeta ziemia to właśnie pliki mkv
 
Ostatnia edycja:

jarek12345

New member
sornat napisał:
moze ktos poradzi co wybrac w wersji 32cale - czy 9603 z ambilight czy tez 7403 z 100HZ ale bez ambil... czy te 100hz daje duzo?? wiem ze wszystkie philipsy maja hd natural motion co poprawia obraz w dynamicznych scenach ale czy to zastapi 100hz???


budzet to max 4k zł


bardzo ciekawe pytanie :) z jednej strony 7403 ze 100 Hz (bez amblight spectra 2 ) a z drugiej 9603 z perfektami (pixel plus ,natural motion itd) oraz z wysokim kontrastem i oczywiscie z amblight spectra 2. moim zdaniem trudno teraz cokolwiek sensownego napisac jesli chodzi o porownanie tych dwoch modeli 32". oczywiscie jesli masz dobry sygnal taki jak np z platformy N to ja kupowalbym 9603 :) pozdr



.
 

jarek12345

New member
KIELAQ napisał:
Mam komputer stacjonarny z GEFORCE 8800 GTS podpięty DVI-HDMI . Testowałem właśnie Crysisa w rozdzielczości full HD :) . Nieźle ale jednak trochę tnie . Ale planeta ziemia Full HD urywa łeb !!! Obraz jest po prostu niemożliwy . Ostrość , kolory a w dodatku wszystko płynnie . Polecam do prezentacji telewizora znajomym :) . Szczękoopad gwarantowany ! Przy obrazie z kompa wszystko dobrze , pulpit ok , aplikacje ok , no i wszystko żyletka . Można używać tv jako monitor . Oczywiście przy obrazie z kompa Ambilight również działa :p . Jestem bardzo zadowolony , nie zawiodłem się na Philipsie .

PS - Planeta ziemia to właśnie pliki mkv




KIELAQ gratuluje zakupu i licze na to ze bedziesz czesto pisal na forum o swoich spostrzezeniach na temat zakupionego przez ciebie modelu filipa :) co do Crysisa to jesli troche tnie to moim zdaniem nie jest wina TV ale twojego kompa .pozdr



.
 

KIELAQ

New member
Oczywiście że to wina karty graficznej . Po prostu nie wyrabia w Full HD bo to przecież Crysis . Muszę kupić coś lepszego . Telewizorek spisuje się jak narazie fantastycznie . Żadnych skoków , pikselozy -wszystko ładne i płynne czy to z kompa czy z N-ki . Więcej źródeł sygnału narazie nie testowałem
 

xw9

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pozostała jescze sprawa dźwięku. Potrzebny odtwarzacz dvd z wyjściem HDMI, płyta z filmem ze ścieżką audio 6-cio kanałową i przewód HDMI do podłączenia z telewizorem. Po podłączeniu dvd, w telewizorze włączamy wszystkie ulepszacze i łączymy go po przez jego cyfrowe wyjście audio z cyfrowym wejściem audio w amplitunerze za pomocą przewodu koaksjalnego. I w tym momencie dostajemy odpowiedź na kilka jeszcze nurtujących nas pytań tzn. czy TV do ampli odeśle nam dźwięk 6-cio kanałowy (bo poprzez HDMI wysłaliśmy do telewizora 6 kanałów dźwięku) i czy ten dżwięk będzie zsynchronizowany z obrazem (bo wcześniej włączyliśmy wszelkie poprawiacze obrazu). Osoby mające możliwość to przetestować, proszę o zamieszczenie swoich spostrzeżeń na forum.
 

Agrescik

New member
Wolno spadajace ceny :)

A ja zwroce uwage ze fajnie jest popatrzec ze sklepy internetowe na ceneo czy skapcu... analizuja ceny konkurentow i obnizaja ceny :) Czego sie nie robi aby byc na pierwszym miejscu w przegladarce :)

Pozdrawiam szczesliwych uzytkownikow 9603 - moj typ 42" ofcourse :)
 

ProSiaczek

New member
xw9 napisał:
Pozostała jescze sprawa dźwięku. Potrzebny odtwarzacz dvd z wyjściem HDMI, płyta z filmem ze ścieżką audio 6-cio kanałową i przewód HDMI do podłączenia z telewizorem. Po podłączeniu dvd, w telewizorze włączamy wszystkie ulepszacze i łączymy go po przez jego cyfrowe wyjście audio z cyfrowym wejściem audio w amplitunerze za pomocą przewodu koaksjalnego. I w tym momencie dostajemy odpowiedź na kilka jeszcze nurtujących nas pytań tzn. czy TV do ampli odeśle nam dźwięk 6-cio kanałowy (bo poprzez HDMI wysłaliśmy do telewizora 6 kanałów dźwięku) i czy ten dżwięk będzie zsynchronizowany z obrazem (bo wcześniej włączyliśmy wszelkie poprawiacze obrazu). Osoby mające możliwość to przetestować, proszę o zamieszczenie swoich spostrzeżeń na forum.

Ponawiam pytaie !!!!!!!!!!!!!

Jest to ostani i najpilniejszy problem tego tv.

Sprawdzacza :D bardzo proszę o szybkie podzielenie się wiedzą.

Niestety w dziale amplitunery nikt nie kwapi się do odpowiedzi :(
 

urad

New member
:hmm:
widzisz chłopie, gdyby ktos dysponowal sprzetem to pewnie juz po 3 twojej prosbie ktos to by sprawdzil, a ze najwyrazniej nikt nie ma obu zestawów to dupa blada i na nic twoje kolejne "wzywanie o pomoc"

dla twojej wiadomosci powiem Ci tylko tyle, ze jak ma sie wlaczone wszytkie ulepszenia to filmu nie da sie ogladac, bo jest za bardzo "plastickowy" ja przy ogladaniu flmu wszytko daję na off - a i tak nie ma smużenia rwania obrazu itp - a wtedy opoznienie jest praktycznie nieazuwazalne i mozna je skorygowac ustawieniami w amplitunerze.

te wszytkie ulepszenia przydają się gdy masz marny odbiór TV z kablowki czy anteny naziemnej.

:krol:
 

ProSiaczek

New member
Mi bardziej chodziło o to czy ktos wie czy wyjście digital audio out przepuszcza dziwięk 5.1 itd. niż da konkretną odpowiedź o tym modelu.

Bo przecież tutaj szybciem bym się o tym dowiedział :D

Tylko, że ja w swoim ampli nie mam możliwości skorygowania opóźnienia dźwięku więc i nawet minimalne przesunięcie będzie mnie wkurzać :twisted:

Nic to, uzbrajam się w cierpliwość i czekam aż ktoś rozwiąże ostanią niewiadomą tego tv.
 

depioter1

New member
niestety nie mam wejścia koaksjalnego we wzmaku :( moge jedynie powiedzieć, że jesli podłączam leptopa przez hdmi to dźwięk wysłany z tv poprzez audio out l/r jest zsynchronizowany.

co do tego opóxnienia to występuje we wszystkich nowych modelach serii 9000 ... dzisiaj w mediamarkcie w gdańsku miałem okazję zauważyć, ze zjawisko to nie występuję w starszym modelu 42pfl9732,który posiadał już perfect pixel hd, a począwszy od 32pfl9603 bez wyjątku wszystkie nowe dziewiatki już opóźniają z natural motion ... jakies bez sensu to jest ... w starszych modelach system dziala poprawnie a w nowszych już nie ? nie wiem czy można sie spodziewać aktualizacji softu jeśli w każdym modelu jest ten sam problem i wygląda to na zamiar producenta to trochę kiszka. tym bardziej, że philips produkujue system audio ambisound gdzie nie ma wejścia koaksjalnego... sami w instrukcji do tv piszą że nie podłączac audio inaczej niż poprzez tv do ampli .. to ja sie pytam jak podłączyć ten tv do ich zestawu HTS6600/12 ? jeśli jedynie wyjściem stereofonicznym to trochę głupie to i zacofane...:confused:
 
Do góry