Wszystko o 9603/9703

Czy warto kupić telewizor LCD Philips model 9603/9703


  • Total voters
    0

depioter1

New member
niestety nie mam wejścia koaksjalnego we wzmaku :( moge jedynie powiedzieć, że jesli podłączam leptopa przez hdmi to dźwięk wysłany z tv poprzez audio out l/r jest zsynchronizowany.

co do tego opóxnienia to występuje we wszystkich nowych modelach serii 9000 ... dzisiaj w mediamarkcie w gdańsku miałem okazję zauważyć, ze zjawisko to nie występuję w starszym modelu 42pfl9732,który posiadał już perfect pixel hd, a począwszy od 32pfl9603 bez wyjątku wszystkie nowe dziewiatki już opóźniają z natural motion ... jakies bez sensu to jest ... w starszych modelach system dziala poprawnie a w nowszych już nie ? nie wiem czy można sie spodziewać aktualizacji softu jeśli w każdym modelu jest ten sam problem i wygląda to na zamiar producenta to trochę kiszka. tym bardziej, że philips produkujue system audio ambisound gdzie nie ma wejścia koaksjalnego... sami w instrukcji do tv piszą że nie podłączac audio inaczej niż poprzez tv do ampli .. to ja sie pytam jak podłączyć ten tv do ich zestawu HTS6600/12 ? jeśli jedynie wyjściem stereofonicznym to trochę głupie to i zacofane...:confused:
 

urad

New member
a ja wlasnie sprawdzalem na sharpie 46X20E i w tym TV jest mozliwosc wyboru wyjścia PCM lub 5.1 ...
no cóż... chyba trzeba czekać na update firmware ...

Co do lanu to ja np. mam dysk sieciowy ze zdjeciami i tu akutat to mi sie przyda jako wirtualny album :)
tylko czsu brakuje na podłączneie :/
 

depioter1

New member
oj ten ambilight spectra jest naprawdę kosmiczny .......!!!
pare zdjęć dla niezdecydowanych.
DSC_0040-1.jpg

DSC_0031.jpg

DSC_0032.jpg

DSC_0034.jpg

DSC_0044.jpg
 

KIELAQ

New member
Eee tam , całkiem proste :) . Mam mały problem - przy oglądaniu z N-ki mam często czarne pasy na górze i na dole . A myślałem że to telewizor panoramiczny . W formacie obrazu jest tylko - automat , szeroki ekran i nieskalowany - przy każdym są paski a reszta formatów jest nieaktywna . Jakaś lipa ten telewizor - wyrzucam przez okno :) .

Oczywiście przesadzam - ale na paru kanałach są czarne pasy np. na kanałach HD i czasem na SD
 
Ostatnia edycja:

pkoso

New member
U mnie w wiekszosci kanalow sobie radzi a dokladnie wszedzie tam gdzie ma 4:3 badz 16:9 gorzej jak ma inny format nadawany np. niektore filmy na HBO sa w formacie jakims kinowym i owszem podciagnie kawalek do gory ale male paski pozostawia - ale wtedy postacie sa symetryczna - znaczy inny format niz ekran TV - to chyba dobrze raczej :) niz rozciaganie na sile
 

Yakasu

New member
Po obejrzeniu zdjęć nadesłanych przez Depioter1, można zobaczyć jak fajną i efektowna rzeczą jest Amblilight.
Jeżeli ktoś mi powie, że Lcd z Ambilight to zbyteczny bajer to albo ma TV wsunięty w regał meblowy że nie widać efektu Ambilight albo jest ślepy.

Pamietajmy, że jeżeli "światełka Ambilight" komuś w danym momencie nie są potrzebne to zawsze można je wyłączyć.

Obudowa nowego philipsa bardzo gustownie wygląda.

Ambilight Spectra3 to jest to.

Ile cali masz Depioter1??

PS. ten krzywy Dom znajduje się w Sopocie i nazywa się Krzywy Domek.
 
Ostatnia edycja:

KIELAQ

New member
Włączyłem redukcję szumów na maks , poprawiłem kontrast i jasność , 100 Hz włączone , odcien normalny , Hd natural motion - minimum , ostrość - włączony , dynamiczny kontrast - średni , dynamiczne podświetlenie - najlepszy obraz , wzmocnienie kolorów - średni . Myślę że teraz jest lepiej szczególnie na kanałach SD bo w HD to i tak żyleta .
 

depioter1

New member
jest to 42pfl9703. jak na razie jedyny model z ambilightem spectra 3 . czyli że posiada podświetlenie również z góry.
 

Wyspa120

New member
W innym poscie StaniB napisał ze chodzac po sklepach zauwazyl ze w modelu 7603 lecial akurat tenis i lecaca pilka byla podwojna , spytal sie sprzedawcy dlaczego tak jest , a on powiedzial ze to przez slaby sygnal a w innym tv bylo normalnie czy w 9603 i 9703 cos takiego zauwazyliscie??
 

KIELAQ

New member
Przed chwilą skończył się mecz tenisa na eurosporcie Serena Williams - Sara Errani . Żadnych komet nie widziałem tylko piłeczkę . Oglądam z N-ki na 37PFL9603 . NIE MA SMUŻENIA chociaż eurosport wcale nie ma tak mocnego sygnału . Pod koniec miesiąca będzie eurosport HD i wtedy dopiero będzie wypas :razz:
 

jarek12345

New member
KIELAQ napisał:
Przed chwilą skończył się mecz tenisa na eurosporcie Serena Williams - Sara Errani . Żadnych komet nie widziałem tylko piłeczkę . Oglądam z N-ki na 37PFL9603 . NIE MA SMUŻENIA chociaż eurosport wcale nie ma tak mocnego sygnału . Pod koniec miesiąca będzie eurosport HD i wtedy dopiero będzie wypas :razz:



ale ... przy braku 100 Hz ,slabym sygnale wejsciowym i wiekszym panelu (wieksza wyrazistosc na detale z bliska) element smuzenia moglby ewentualnie wystepowac przy szybkiej akcji .pozdr


.
 

pkoso

New member
Ja wylaczylem Natural M bo wlasnie mialem czasami taki efekt jakby nie smuzenia telko rozdwojenia sie pilki. po wylaczeniu problem zniknal wiec mysle ze uklad NM cos im nawala czasami - no chyba ze tylko u mnie - natomiast matryca jest na tyle szybka ze i bez wlaczonego ukladu smuzen ktore by przeszkadzaly ogladac mecz tenisa czy pilki noznej nie widze
 

TUSIO

New member
spectra 2/3 jeszcze raz

czesc

ponawiam pytanie do wszystkich co maja juz TV w domu i mogą lepiej okresili jak jest z tą spectra. Chodzi o to czy z odleglosci ok 0,5 m bedzie efekt czy wyrzuce pieniadze w błoto. Ponadto za TV mam nie sciane ale okno ktore moge zasunąć roletą kolor pomaranczowy.....
Co myslicie.

PS dzieki za wszelkie info w tej kwestii.

KIELAQ napisał:
Zobaczymy jak to będzie . Ważne że mecze Polaków można obejrzeć w polsacie na żywo a reszte na eurosporcie w HD . Nie wiadomo jeszcze jaki kanał - znajdziesz .

MAM JUŻ SPRZĘT W DOMU - 37PFL9603 - NARESZCIE !

Straszna kaszana , odbiera tragicznie , wyjątkowo paskudny - ogólnie porażka ..................................................................................
.............................................................................................
....................................................................ŻARTOWAŁEM :)
 

pkoso

New member
wczesniej nie mowiles nic o oknie za tv - to troche zmienia postac rzeczy -jesli bedziesz zaslanial zawsze podczas ogladania - w co osobiscie watpie to ambi bedzie widoczne ale jak bedzie swiatlo z tylu to watpie. Tv jest dobry i w niezlej cenie nawet jesli wylaczysz ambilight - ale musisz sam zdecydowac. Moj kolega ma 429732 oddalone od sciany jakiis 70 cm - dosc dalego no i starszy model (nie jest spectra) to kolory sa na scianie troche rozmyte mniej intensywne ale widoczne - w spectra2 kolory ambilight sa bardzo intensywne i na pewno widoczne nawet na pol metra od sciany - ale nie od okna.
 
Do góry