Wielka "n"cyklopedia - czyli wszystko o "n"-tv

Jak oceniasz oferte programową dostępną w n?


  • Total voters
    0

chocio

New member
schriss napisał:
Najładniejszy obraz widziałem na niemieckich Premiere i na naszym HBO z C+ (oglądałem na komputerze wkładając oryginalną kartę w czytnik Phoenix)

Niewiarygodne, na moim 40" Soniaku HBO to był jedyny kanał (był - jako że już zrezygnowałem z Cyfry) który oglądałem tylko wówczas, kiedy raz na miesiąc leciał jakiś przebój nad przeboje. Niestety, jakość tego kanału była dla mnie nie do przyjęcia. Zwłaszcza kiedy oglądałem obrazki typu piękny zachód słońca, i prześliczne niebo czerwieni, przechodzącej w purpurę - całość wyświetloną 3..4 odcieniami kolorów !!!!! :x Opis szczegółów w nocnych scenach (bynajmniej nie łóżkowych ;) ) pominę przez grzeczność ...
 

stoik

New member
Dużo pytań

Przepraszam, jeśli pytania będą naiwne, ale jestem jeszcze zielony, a bardzo bym chciał coś z tego rozumieć. Starałem się jak najwięcej na forum przeczytać, ale pytania pozostały. Oto one:
1) Czy od jednej anteny satelitarnej mogę poprowadzić więcej niż jeden kabel, ewentualnie czy mogę kabel rozgałęziać, i na końcu każdego kabla ustawić inny tuner satelitarny? Czy jest to możliwe, jeśli jednym z nich będzie n-box? Czy potrzebne są do tego jakieś wzmacniacze?
2) Czy będę mógł zrzucać zapisane programy (niekoniecznie wysokiej rozdzielczości) z dysku n-boxa na nagrywarkę? Zdania zdaje się są tu podzielone.
3) Do czego mogą się przydać dwa wejścia dla kabli idących od anteny na jednym n-boxie? I co to jest przelotka?
4) Czy EPG z n-boxa będzie działało na nagrywarce z EPG? Myślę o Sony RDR-HX925. Innymi słowy, chcę połączyć SCARTem n-boxa z nagrywarką, a następnym SCARTem nagrywarkę z telewizorem. Czy to dobry pomysł? Zaznaczam, że wysoka rozdzielczość jest na razie poza moim zasięgiem, bo nie mam takiego telewizora.
Czekam z utęsknieniem na odpowiedzi.

Nie mnóż wątków ponad potrzebę. - Mazoku
 

zcott

New member
No to jedziemy...
stoik napisał:
1) Czy od jednej anteny satelitarnej mogę poprowadzić więcej niż jeden kabel, ewentualnie czy mogę kabel rozgałęziać, i na końcu każdego kabla ustawić inny tuner satelitarny? Czy jest to możliwe, jeśli jednym z nich będzie n-box? Czy potrzebne są do tego jakieś wzmacniacze?
Sygnał z konwertera satelitarnego różni się znacznie od sygnału ze zwykłej anteny naziemnej. Nie można go tak sobie rozgałęziać, ze względu m.in. na konflikty polaryzacji.
Aby podłączyć wiecej niż jeden tuner do konwertera mamy następujące możliwości:
- zastosować konwerter typu "twin", "quad" lub "octo", które mają wyprowadzenia na odpowiednio 2, 4 lub 8 niezależnych tunerów, do każdego z nich należy poprowadzić osobny kabel
- konwerter typu "quatro" + multiswitch: w takim wypadku konwerter łączy się czterema kablami z multiswitchem (taki rodzaj rozdzielacza sygnału sat.), z którego już można sobie wyprowadzić dowolną ilość wyjść na tunery, w zależności od typu multiswitcha
- konwerter "unicable": tu faktycznie z konwertera wychodzi jeden kabel, który można potem rozgałęziać, ale do działania wymaga specjalnego tunera, dlatego jest to rozwiazanie bardzo rzadko spotykane
stoik napisał:
2) Czy będę mógł zrzucać zapisane programy (niekoniecznie wysokiej rozdzielczości) z dysku n-boxa na nagrywarkę? Zdania zdaje się są tu podzielone.
Cyfrowo raczej nie. Analogowo (np. przez EURO) prawdopodobnie tak.
stoik napisał:
3) Do czego mogą się przydać dwa wejścia dla kabli idących od anteny na jednym n-boxie? I co to jest przelotka?
Jak już wyżej wspomniano, sygnału z konwertera sat. nie można sobie zwyczajnie rozdzielić. N-box recorder ma mieć dwa tunery (jeden do PVR i VoD, drugi do oglądania na żywo) dlatego musi mieć dwa wejścia, a co za tym idzie dwa kable łączące go z konwerterem (np. typu "twin") lub multiswitchem.
Z żadną przelotką nie mamy tu do czynienia.
stoik napisał:
4) Czy EPG z n-boxa będzie działało na nagrywarce z EPG? Myślę o Sony RDR-HX925. Innymi słowy, chcę połączyć SCARTem n-boxa z nagrywarką, a następnym SCARTem nagrywarkę z telewizorem. Czy to dobry pomysł? Zaznaczam, że wysoka rozdzielczość jest na razie poza moim zasięgiem, bo nie mam takiego telewizora.
Albo nie wiem, albo nie rozumiem. :)
 

arsenal

Moderator
VIP
Grzegorz napisał:
"Ty decydujesz, co chcesz oglądać telewizja nowej generacji n – sprzedaż rusza od 12 października, a zapisy w ponad 1500 punktach całej Polski od 1 października 2006."
Tak opowiadał nam pan Sojka 22-09-2006.
:hmm: Co tu jest do "nierozumienia"?
Wg mnie to wystarczający powód do irytacji, ale skoro żyjemy w Polsce to nie powinno nas nic dziwić, przecież mamy powody do dumy...
Ja też nie rozumiem. Sam cytujesz, że zapisy są od 1 a sprzedaż od 12 października a upierasz się przy jakiejś "przedsprzedaży". Wyłumacz mi o co ci chodziło:confused:
Pozatym dyskusja odeszła od tematu więc proszę do niego wrócić a posty o kupnie N przenoszę TU
 

ro-mek

New member
Witam
Czyżby konkurencja wymusiła na "n" darmowy pakiet w prezencie?
W dzisiejszym TO&OWO jest reklama n-ki i napis "cinemax w prezencie" tylko u nas,kupując pakiet hity filmowe,otrzymasz pakiet cinemax w prezencie.
 

iqpablo

New member
ro-mek napisał:
Witam
Czyżby konkurencja wymusiła na "n" darmowy pakiet w prezencie?
W dzisiejszym TO&OWO jest reklama n-ki i napis "cinemax w prezencie" tylko u nas,kupując pakiet hity filmowe,otrzymasz pakiet cinemax w prezencie.

wlasnie tez to widzialem, wynika z tego ze do mojego obliczenia ceny c+ i n ze wszytkimi praktycznie programami nalezy odjac 10 zl czyli calokowity koszt wyniesie 153 zl :)
 

zcott

New member
ro-mek napisał:
Czyżby konkurencja wymusiła na "n" darmowy pakiet w prezencie?
W dzisiejszym TO&OWO jest reklama n-ki i napis "cinemax w prezencie" tylko u nas,kupując pakiet hity filmowe,otrzymasz pakiet cinemax w prezencie.
Rzeczywiście! Niespecjalnie zależy mi na Cinemax'ie, ale to na pewno dobra informacja.
Reklamę można też sobie sciągnać z onetu: klik
 

kobayashi

New member
Baby TV w platformie N.

Dla wszystkich ciekawskich udostępniam przykładową audycję z kanału Baby TV, który będzie w ofercie platformy "n". Kanał jest nadawany na transponderze 10.971 H satelity HotBird i od niedawna jest już kodowany w Conax oraz posiada polską wersję językową. Na końcu audycji słyszymy zresztą, że "tłumaczenie na zlecenie ITI FilmStudio...".

Zrzut bespośredni z transpondera w formacie VOB:
http://meedio.ncse.pl/BABYTV_POL.ZIP (70 MB).
 

autorus

New member
Czyli pełny pakiet programów będzie kosztować 68zł. Cały czas byłem przekonany że o 10 zł drożej ale przecież jak się hity filmowe weźmie to się
cinemax dostaje gratis. :)
 

Mazoku

New member
No to cena spadła z atrakcyjnych 78 zł do świetnych 68 zł. Ostro pogrywają :D

Mogę się założyć, że pakiet Cinemax został dorzucony w promocji, bo mało kto z ludzi zapisujących się na dekodery go chciał ;)
 

paw166

New member
Za taki pakiet w cyfrze zaplacimy 92zł ale nie mamy 3 kanałów HDTV ,comedy central i wojny i pokoju.A w n nie mamy zigzapa,minimini,kuchni tv,halmarku.
do tych 68 dodajemy sobie za 10zł pakiet mini CP lub socjalny w kablówkach czy z anteny zeby odbierac polsat.i jeszcze nam zostanie kwota ktora mozemy wykorzystac na vod.A to zaspokoi z pewniascia pakiet prestiżowy za 145zł !!
 

dam11

New member
ja mam takie pytanko .. nie znam się na tym wszystkim ale gdzieś czytałem że do odbioru "N" jest potrzebny telewizor z jakimś HD... coś tam ale o co chodzi to nie wiem .. może ktoś podać link przykładowy do takiego taniego telewizora który spełnia warunki "N" i o co w tym chodzi ?

edit @dnc
Drogi nowy forumowiczu. Zaczynasz od końca. Najpierw czytasz, potem czytasz, potem szukasz i czytasz, potem długo analizujesz to co przeczytałeś, a na końcu zadajesz pytania. A na razie "Warning" na konto!
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
dam11 napisał:
ja mam takie pytanko .. nie znam się na tym wszystkim ale gdzieś czytałem że do odbioru "N" jest potrzebny telewizor z jakimś HD... coś tam ale o co chodzi to nie wiem .. może ktoś podać link przykładowy do takiego taniego telewizora który spełnia warunki "N" i o co w tym chodzi ?


Hmmmmmmmmmm... dostanie bana czy nie dostanie.... oto jest pytanie...

Kiepska prowokacja......:-(
 

stoik

New member
Dziękuję i proszę o jeszcze

Bardzo dziękuję za wszelkie odpowiedzi. Co do ostatniego pytania, o EPG, chodzi o to, że oferują go zarówno n-box, jak i nagrywarka Sony RDR-HX925, o której pisałem. Nie wiem tylko, czy te systemy są kompatybilne. Innymi słowy, czy będę mógł wybierać programy do nagrywania z tego samego przewodnika po programach, którego będzie dostarczać n-box. Nagrywarka ma kontroler do umieszczenia na set top-boxie. Pytanie oczywiście może poczekać...

Mam jeszcze pytanie związane z konwerterem. O ile dobrze zrozumiałem, platforma n będzie korzystać tylko w hotbirda. Czy do Astry potrzebuję osobnego konwertera, czy też znowu coś z tych "twinów" czy "quadów" zadziała?
 

domag

New member
Arsenal ("oglądnąc")

arsenal napisał:
Zwykły, nie zwykły. Od Seagate'a ale z niestandardowym złączem tak jak w XBoxie360.

Dyski stosowane w Xboxie360 maja standardowe zlacze SATA. Niestandardowe jest zlacze ich obudowy. tak? Pozdrawiam
 
Do góry