Wielka "n"cyklopedia - czyli wszystko o "n"-tv

Jak oceniasz oferte programową dostępną w n?


  • Total voters
    0

arsenal

Moderator
VIP
KKuba co się tak boisz posądzania o związki z Polsatem:). Bardzo chętnie powitam( i myślę że nie tylko ja) na tym forum kogoś z Polsatu z kim można sensownie porozmawiać.
Też uważam, że Polsat jako telewizja polepszył jakość obrazu. Przynajmniej z tego co pamiętam rok temu. Był wtedy niekodowany i możliwy do odbioru na sprzęcie FTA. Jako platforma zaczyna też normalnieć. Dla kogoś kto ma zwykły tv 4/3, wymaga od telewizji wiadomości o 19.00 i filmu do kolacji za niewielką cenę jest o.k. Tylko, że na tym forum jesteśmy " zawodowo zboczeni" pod kątem jakości technicznej i chcemy mieć najwyższą mozliwą za w miarę rozsądną cenę. Tego oczekujemy od N. Sam piszesz, że N kombinuje podobnie do PC. Widocznie podział pakietowy w Polsacie jest lepszy od C+ więc małpują. Polsat patentem tego nie zastrzegł przecież. Na spokojnie można przyjąć, że Polsat straci niewiele po nowym roku. Będzie trzymał cenę i klientów przy sobie. N, jeśli sprawi, że VOD będzie sukcesem, też będzie miało swój kawałek tortu. Cyfra+ ma najwięcej do stracenia. Nawet bez N na rynku można zaobserwować duży odpływ klientów z C+ do Polsatu i to się pewnie będzie pogłębiać. Sami kibice długo nie pociągną tej furmanki.

P.S.Znowu zbaczam z tematu.:rolleyes:
 

dnc

Moderator
VIP
arsenal napisał:
...
P.S.Znowu zbaczam z tematu.:rolleyes:

Oj, oj, bo będzie po banie :p ...

A tak na poważnie i zbaczając troszkę z tematu:rolleyes:...
Co do jakosci kanałów Polsatu to napiszę, że sam Polsat ma bardzo dobrą jakość (pamiętam jeszcze z zeszłego roku jak był FTA). Jednak reszta oferty jest tak upchana na tp., że jak widzę te jakość (zazwyczaj rozdziała na poziomie 544x576 i bitrate około 1,5-2Mbps) to żal mi dupę ściska. C+ ma przynajmniej lepszą rozdzielczość i lepszy bitrate. Niestety nie na wszystkich kanałach. Nie sądzcie, że bronię Cyfry, ale naprawdę szkoda mi ich, bo mają bardzo ciekawą ofertę, ale podejście do klienta i jakość nadawania w porównaiu z Digital+ i TPS, no cóż...
Na platformie D+ z Astry 19.2E, a więc bliźniaczej wobec C+, jest kanał AXN. Jakość obrazu jest bardzo dobra, a na dodatek są posyłane dwie wersję językowe: hiszpańska i angielska. Czemu to piszę?
Bo życzyłbym sobie, żeby AXN, ale także Cinemaxy i inne kanały filmowo-dokumentalne były w ofercie N właśnie w dwóch wersjach językowych. To bardzo dobra sprawa, bo pozwala na wybranie sobie takiej wersji, jaka Ci odpowiada. Myślę też, że VOD także jako standard powinna mieć 2 wersję, a może nawet 3. Tak, tak 3! 1-AC3, 2-lektor MPEG, 3-oryginał MPEG. Dla każdego coś miłego.
 

dnc

Moderator
VIP
Dudek napisał:
Mam takie małe pytanie, czy jeden dekoder można podpiąć pod dwa TV? jeden z HD drugi bez...

Pozdrawiam
Dzięki za odpowiedzi

Było już o tym, ale przypomnę że można, ale będziesz mieć na obu Tv ten sam kanał. To chyba jasne. Jeden tuner - 1 kanał na raz.
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
nie da się:(

Napisał Dudek
Mam takie małe pytanie, czy jeden dekoder można podpiąć pod dwa TV? jeden z HD drugi bez...

Pozdrawiam
Dzięki za odpowiedzi


Hmmmm... z tym podpinaniem to nie takie proste. Pewnie chodziło CI, że TV HD podłączasz za pomocą Component lub HDMI, a TV SD np poprzez Euro. No więc nie da się w takiej konfiguracji oglądać obrazu na dwóch TV jednocześnie. Przy uruchomieniu złącz cyfrowych są odłączane złącza analogowe. PZDR.

dwa liniki z zaprzyjaźnionego forum
http://img86.imageshack.us/my.php?image=radioelektronikstrona1et7.jpg

http://img86.imageshack.us/my.php?image=radioelektronikstrona2fo2.jpg
 
Ostatnia edycja:

kris228

New member
Jakie wyjście cyfrowe audio?

Czy wiadomo już jakie wyjście cyfrowe audio będzie posiadał nbox?Zdjęcia tyłu boxa nie wiele mówią.Napisane jest SPDIF,a wyjście wygląda jak TOSLINK.Jak to jest?Elektryczne czy optyczne?
 

Jussi

New member
Bez reklam
Wyjscie SPDiF optyczne.

Polecam nowy numer AUDIO CHOICE, w ktorym jest dokladnie opisany caly nbox, w 2stronicowym artykule.

Pozdrawiam
 

Dudek

New member
Kiepawo :(, bo TV w jednym pokju ma te wszystkie HDMI ble ble, a w drugim,(moim :p) to zwykly Samsung 20' jescze z komunii ;] aczkolwiek EURO ma :] nawet wyjscia sprzadu AV, i do tego mojego chciałbym jak kolwiek podpiąć, nawet zwykłą anteną, ale skoro się nie da to bardzo kiepawo:(:(
 

Grzegorz

New member
Dla mnie to nie pytanie tylko marudzenie :p , a pytanie mogło by byc takie:
- w teście nie ma ani słowa o ClariTV, czyżby n'boxy go nie posiadały?
 

Mazoku

New member
- w teście nie ma ani słowa o ClariTV, czyżby n'boxy go nie posiadały?
W tekście stoi, że nbox skaluje obraz SD do HD i daje to "znaczną poprawę jakości". To znaczy, że algorytm skalujący jest prawdopodbnie dobry. Co za różnica, czy jacyś marketingowcy nazwą go ClariTV czy super-hiper-skalowanie?
 

Pomidorex

New member
arsenal napisał:
Łee, nie mozna ngrywać po euro jeśli tv mam podlączony przez HDMI/component, dlaczego?
Dlaczego? ............

Przeczytaj artykuł, to się dowiesz. Warn za spamowanie. - Mazoku
Czytałem i nadal nie wiem, w czym problem żeby puścić jednocześnie sygnał na SCART+HDMI.
ps. Wiesz co to SPAM? - Pomidorex

Mielonka. Dobrze smakuje z jajkami i bekonem, ale na forum nie będzie tolerowana.
 
Ostatnia edycja:
Do góry